Προς το περιεχόμενο

Αναζητήσεις παιχνιδιών [Name That PC Game]


DeViAnT_Puppet!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανέβασε το στο youtube τραγούδι και χορευτικό μαζί!!!

 

αχαχαχχαχαχααχ εκλαψα!!! :)

Αν καποιος εχει ιδεα για το ποιο παιχνιδι μπορει να λεω ευπροσδεκτο το μηνυμα του!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

στο μακρινό 1999 με 2000 είχε κυκλοφορήσει ένα παιχνίδι για pc στρατηγικό με στοιχεία rpg , διαδραματίζονταν σε μια διαστημική αποικία όπου είχε δεχτεί εισβολή από εξωγήινους , ο παίκτης χειριζόταν έναν επιζήσαντα που προσπαθούσε να διαφυγή αλλά και να βοηθήσει άλλους που ήταν αιχμάλωτοι των εισβολέων, για όπλα χρησιμοποιούσες εργαλεία που έβρισκες μέσα στο παιχνίδι το χαρακτηριστικό ήταν ότι για παράδειγμα ένας πυροσβεστήρας μπορεί να εξόντωνε ένα είδος εξωγήινων αν όμως το χρησιμοποιείτο σε άλλο είδος αυτό δυνάμωνε αντί να πεθαίνει.
ψάχνω σχεδόν 10 χρόνια, αν σε κάποιος θυμίζει κάτι κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.
ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, ebola75 είπε

στο μακρινό 1999 με 2000 είχε κυκλοφορήσει ένα παιχνίδι για pc στρατηγικό με στοιχεία rpg , διαδραματίζονταν σε μια διαστημική αποικία όπου είχε δεχτεί εισβολή από εξωγήινους , ο παίκτης χειριζόταν έναν επιζήσαντα που προσπαθούσε να διαφυγή αλλά και να βοηθήσει άλλους που ήταν αιχμάλωτοι των εισβολέων, για όπλα χρησιμοποιούσες εργαλεία που έβρισκες μέσα στο παιχνίδι το χαρακτηριστικό ήταν ότι για παράδειγμα ένας πυροσβεστήρας μπορεί να εξόντωνε ένα είδος εξωγήινων αν όμως το χρησιμοποιείτο σε άλλο είδος αυτό δυνάμωνε αντί να πεθαίνει.
ψάχνω σχεδόν 10 χρόνια, αν σε κάποιος θυμίζει κάτι κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.
ευχαριστώ πολύ!

Ακούγεται ως metroidvania και με ένα σύντομο search για εκείνη την περίοδο, νομίζω ότι αυτό ίσως ταιριάζει στην περιγραφή (αλλά δεν νομιζω να έχει πυροσβεστήρα για όπλο -- έχει φλογοβόλο βέβαια).

http://www.hardcoregaming101.net/vigilance-on-talos-v/

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Praetorian είπε

Ακούγεται ως metroidvania και με ένα σύντομο search για εκείνη την περίοδο, νομίζω ότι αυτό ίσως ταιριάζει στην περιγραφή (αλλά δεν νομιζω να έχει πυροσβεστήρα για όπλο -- έχει φλογοβόλο βέβαια).

http://www.hardcoregaming101.net/vigilance-on-talos-v/

δυστυχώς δεν είναι αυτό, σίγουρα είχε και άλλα όπλα όπως stun gun, όμως έπρεπε να κανείς σωστή διαχείριση διότι τελείωναν τα πυρομαχικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ebola75 είπε

δυστυχώς δεν είναι αυτό, σίγουρα είχε και άλλα όπλα όπως stun gun, όμως έπρεπε να κανείς σωστή διαχείριση διότι τελείωναν τα πυρομαχικά.

τελικά το βρήκα!!, έγραψα  στο google "in old pc game killing a alien with Fire extinguisher", einai to ENEMY INFESTATION του 1998

enemy-infestation_2.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πριν χρονια,  ισως αρχες 2000-2005 επαιζα ενα παιχνιδι (εχω περιγραψει πριν μερικες σελιδες πισω) και ψαχνω ακομα να το βρω.

Βρισκεσαι σε ενα καστρο σπηλια και ψαχνεις αντικειμενα. Το ποντικι ειναι σαν ματι οπου περνωντας το πανω απο αντικειμενα μπορεις να δεις κρυμμενα στοιχεια που θα σε βοηθησουν να συνεχισεις. Ειναι σε πρωτο προσωπο αλλα δεν ειχα παρατηρησει να χρειαστει να κανεις καποια μαχη με καποιον. Το μονο που θυμαμαι χαρακτηριστικα ολα αυτα τα χρονια και αναφερω με σιγουρια ειναι η μουσικη οπου σφυριζοντας την παιζω ! :P

Αν μπορεσει να το βρει καποιος πραγματικα θα κανει μηνες αναζητησης μου να πιασουν τοπο!

Από Παιχνίδι.m4a

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, txcellas είπε

Πριν χρονια,  ισως αρχες 2000-2005 επαιζα ενα παιχνιδι (εχω περιγραψει πριν μερικες σελιδες πισω) και ψαχνω ακομα να το βρω.

Βρισκεσαι σε ενα καστρο σπηλια και ψαχνεις αντικειμενα. Το ποντικι ειναι σαν ματι οπου περνωντας το πανω απο αντικειμενα μπορεις να δεις κρυμμενα στοιχεια που θα σε βοηθησουν να συνεχισεις. Ειναι σε πρωτο προσωπο αλλα δεν ειχα παρατηρησει να χρειαστει να κανεις καποια μαχη με καποιον. Το μονο που θυμαμαι χαρακτηριστικα ολα αυτα τα χρονια και αναφερω με σιγουρια ειναι η μουσικη οπου σφυριζοντας την παιζω ! :P

Αν μπορεσει να το βρει καποιος πραγματικα θα κανει μηνες αναζητησης μου να πιασουν τοπο!

Από Παιχνίδι.m4a

Dracula 2: the Last Sanctuary; Δεν νομιζω ομως. Απλα μου θυμιζει εντονα αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sartiv είπε

Dracula 2: the Last Sanctuary; Δεν νομιζω ομως. Απλα μου θυμιζει εντονα αυτο..

οχι δυστηχως δεν ειναι αυτο. Δεν νομιζω να ειχε καν κινουμενα γραφικα η και να ειχε ηταν πολυ αρχαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Αναζήτηση παλιού rpg pc game

γεια παιδιά

ψάχνω ενα παλιό game δυστυχώς δεν έχω πολλές πληροφορίες (σχεδόν καθόλου) θυμάμαι το είχε ένα παλιό περιοδικό με pc games. Νομίζω στον τίτλο είχε μέσα κάτι σε "wood". καμία ιδέα; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...