Προς το περιεχόμενο

Αναζητήσεις παιχνιδιών [Name That PC Game]


DeViAnT_Puppet!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, tommi03 είπε

Αναζήτηση παλιού rpg pc game

γεια παιδιά

ψάχνω ενα παλιό game δυστυχώς δεν έχω πολλές πληροφορίες (σχεδόν καθόλου) θυμάμαι το είχε ένα παλιό περιοδικό με pc games. Νομίζω στον τίτλο είχε μέσα κάτι σε "wood". καμία ιδέα; :)

Υποθετω οτι με το wood θα εννοουσες την εταιρεια Westwood studios. Οποτε δες εδω:

https://en.wikipedia.org/wiki/Westwood_Studios

Δες τη λιστα των παιχνιδιων.

Δυστυχως δε δινεις καμια πληροφορια οποτε δε μπορουμε να βοηθησουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ηχος-------> Από Παιχνίδι.m4a

ψαχνω εδω και μηνες ενα παιχνιδι στο πρωτο μου pc 1999 - 2005 χρονολογια περιπου. Βρισκομαι μεσα σε ενα καστρο ( ισως και κατακομβες) και σκοπος ειναι να ψαξω αντικειμενα κρυμενα και να συνδιασω καποια στοιχεια με καποια αλλα. Ειναι πρωτου προσωπου και το χαρακτηριστικο του ειναι η μουσικη (το σφυριξα :) )

Ο κερσορας οταν πηγαινα πανω σε αντικειμενα γινοταν ματακι κυκλικο με κοκκινο στο κεντρο (σαν στοχος σε παιχνιδια με οπλο) ενα πραγμα.

Αν κανεις το βρει πραγματικα θα του χρωσταω.

Επεξ/σία από txcellas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Λοιπόν παιδιά θέλω την βοήθειά σας. 

Γύρω στο 2000 ('98-'01) έπαιζα ένα παιχνίδι στο pc μάλλον από demo cd του pc master. 

Είχες υπό τον έλεγχό σου ένα διαστημοπλοιάκι αλλά το background δεν ήταν στο διάστημα, ήταν συνήθως ζούγκλοειδής κατασταστάσεις ή ψιλοερημικά τοπία. Η οπτική ήταν top down 3rd person. Δλδ έβλεπες το σκαφάκι από πάνω με μια αίσθηση 3d (ίσως η λεξη 3d να υπήρχε και στον τίτλο αλλά δεν είμαι σίγουρος). 

ΧΑρακτηριστικό είναι ότι άλλαζες όπλα και όποτε επέλεγες άλλο όπλο μια γυναικεία φωνή σε ενημέρωνε επ'αυτου : ''plasma gun activated'' ,''vulcan cannon activated'' ή όταν έχανες ενέργεια "shields low'', ''shields critical'' και αλλα τέτοια.

Σκότωνες και άλλα σκαφάκια αλλά μαζευες και πακέτα ή ανθρώπους από το έδαφος αν θυμάμαι καλά.

Δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο να σας πω για να βοηθήσω.

Παιδιά σώστε με δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, kseniastos είπε

Λοιπόν παιδιά θέλω την βοήθειά σας. 

Γύρω στο 2000 ('98-'01) έπαιζα ένα παιχνίδι στο pc μάλλον από demo cd του pc master. 

Είχες υπό τον έλεγχό σου ένα διαστημοπλοιάκι αλλά το background δεν ήταν στο διάστημα, ήταν συνήθως ζούγκλοειδής κατασταστάσεις ή ψιλοερημικά τοπία. Η οπτική ήταν top down 3rd person. Δλδ έβλεπες το σκαφάκι από πάνω με μια αίσθηση 3d (ίσως η λεξη 3d να υπήρχε και στον τίτλο αλλά δεν είμαι σίγουρος). 

ΧΑρακτηριστικό είναι ότι άλλαζες όπλα και όποτε επέλεγες άλλο όπλο μια γυναικεία φωνή σε ενημέρωνε επ'αυτου : ''plasma gun activated'' ,''vulcan cannon activated'' ή όταν έχανες ενέργεια "shields low'', ''shields critical'' και αλλα τέτοια.

Σκότωνες και άλλα σκαφάκια αλλά μαζευες και πακέτα ή ανθρώπους από το έδαφος αν θυμάμαι καλά.

Δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο να σας πω για να βοηθήσω.

Παιδιά σώστε με δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ....

Μπας και λες το tyrian?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kseniastos είπε

ρε συ .....ρε φιλε!!! να σε φιλήσω.που το βρήκες ρε θηρίο ; πες μου; είσαι φοβερός

Ε αφού ακούς και Kraftwerk έπρεπε να βοηθήσω 😛

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, iddqdiddqd είπε

Μπας και λες το tyrian?

το βρηκε ο θεός απο πάνω είναι το fire fight που μοιαζει όντως με το turian σε πιο εξελιγμενο λιγο

2 λεπτά πριν, helicoid είπε

Ε αφού ακούς και Kraftwerk έπρεπε να βοηθήσω 😛

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν μιλάμε για ένα παιχνίδι μεταγλωτισμένο  στα ελληνικά,. ήταν τύπου team rpg και είχε να κάνει με ψυχικές δυνάμεις. 

Το έπαιζα κλεφτά ένα καλοκαίρι σε εναν πεντιουμ 4 1.4 , σε έναν ξαδερφό μου. αυτός δεν το είχε παίξει ποτέ το παιχνίδι ήταν απλά δώρο. 

όποιος το βρει κερνάω μπύρα γιατί το ψάχνω καμιά δεκαετία ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΤΕΡΜΑΤΙΣΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

UBIK της γαλλικής Cryo. Eίχε κυκλοφορήσει πλήρως εξελληνισμένο από τη CD Media την ίδια εποχή με το Odyssey:The Search for Ulysses, γύρω στο '98-'99. Θυμάμαι που τους psionic agents τους αποκαλούσαν στο παιχνίδι "ψιονικούς πράκτορες" 😂

Επεξ/σία από emmanuel5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/9/2019 στις 10:47 ΜΜ, emmanuel5 είπε

UBIK της γαλλικής Cryo. Eίχε κυκλοφορήσει πλήρως εξελληνισμένο από τη CD Media την ίδια εποχή με το Odyssey:The Search for Ulysses, γύρω στο '98-'99. Θυμάμαι που τους psionic agents τους αποκαλούσαν στο παιχνίδι "ψιονικούς πράκτορες" 😂

σε αγαπώ πολύ! τώρα πρέπει να το βρω στα ελληνικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπερα παιδες. Ψαχνω ενα παιχνιδι εδω και χρονια και οσο και να προσπαθησα δεν το εχω βρει. Μια προσπαθεια και εδω αν σας λεει κατι.

Για το παιχνιδι: Το ειχαμε στο πρωτο μας pc προεγκατεστημενο η απο cd που ειχαν διαφορα περιοδικα της εποχης. (1999-2006) Το παιχνιδι ειναι στασιμο και ο κερσορας ειναι ενα ματι οπου ψαχνεις διαφορα στοιχεια και τα συνδιαζεις για να προχωρησεις. Το ολο σκηνικο ειναι μεσα σε ενα καστρο, στα δωματια οπου στο 1 δωματιο υπηρχε πανοπλια ενος ιπποτη, στο αλλο δωματιο ενα τζακι και πινακας ζωγραφικης και μια δαδα για να φωτιζει. Κατι μπορει να εβρισκες στο ενα δωματιο και το συνδιαζες για να προχωρησεις στο επομενο. Ολα απο οτι θυμαμαι ηταν ακινητα με 0 γραφικα αλλα το μονο χαρακτηριστικο του ηταν η μουσικη. Πανω στην μουσικη βασιζομαι αν μπορει καποιος να βοηθησει για να το βρω. Κυριολεκτικα το ψαχνω πανω απο 2 χρονια.

 

Υ.Γ. Δεν ειχε ουτε δρακουλες ουτε τιποτα τετοιο. Το σφυριγμα μου ειναι η μουσικη ξεκινωντας το παιχνιδι αλλα και στη διαρκεια.

Από Παιχνίδι.m4a

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, txcellas said:

Καλησπερα παιδες. Ψαχνω ενα παιχνιδι εδω και χρονια και οσο και να προσπαθησα δεν το εχω βρει. Μια προσπαθεια και εδω αν σας λεει κατι.

Για το παιχνιδι: Το ειχαμε στο πρωτο μας pc προεγκατεστημενο η απο cd που ειχαν διαφορα περιοδικα της εποχης. (1999-2006) Το παιχνιδι ειναι στασιμο και ο κερσορας ειναι ενα ματι οπου ψαχνεις διαφορα στοιχεια και τα συνδιαζεις για να προχωρησεις. Το ολο σκηνικο ειναι μεσα σε ενα καστρο, στα δωματια οπου στο 1 δωματιο υπηρχε πανοπλια ενος ιπποτη, στο αλλο δωματιο ενα τζακι και πινακας ζωγραφικης και μια δαδα για να φωτιζει. Κατι μπορει να εβρισκες στο ενα δωματιο και το συνδιαζες για να προχωρησεις στο επομενο. Ολα απο οτι θυμαμαι ηταν ακινητα με 0 γραφικα αλλα το μονο χαρακτηριστικο του ηταν η μουσικη. Πανω στην μουσικη βασιζομαι αν μπορει καποιος να βοηθησει για να το βρω. Κυριολεκτικα το ψαχνω πανω απο 2 χρονια.

Υ.Γ. Δεν ειχε ουτε δρακουλες ουτε τιποτα τετοιο. Το σφυριγμα μου ειναι η μουσικη ξεκινωντας το παιχνιδι αλλα και στη διαρκεια.

Από Παιχνίδι.m4a 115.89 kB · 0 downloads

Η πλάκα ειναι ότι ακριβός το παιχνίδι που ψάχνεις το έχω σαν εικόνα στο μυαλό μου αλλά το κερατά μου δεν μπορώ να θυμηθώ όνομά, με έκανες να ψάξω τα πάντα για να το βρω αλλά μάταιο....

Αν όμως κάνω λάθος δες τουλάχιστον αυτό μπας και λες αυτό τελικά... The Forgotten: It Begins

Επεξ/σία από SeXBOX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...