Προς το περιεχόμενο

απολύτως δωρεάν επαγγελματικές κάρτες


tilegamos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 271
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εμένα μου απάντησαν το παρακάτω ...

 

Σας ευχαριστούμε για την παραγγελία σας! Ο δωρεάν βάσικος έλεγχος οδήγησε στο εξής αποτέλεσμα: 1. Μικρότερο μέγεθος: Το μέγεθος σελίδας των αρχείων σας είναι μικρότερο από το μέγεθος του 85 x 55 mm (landscape format) που παραγγείλατε.  2. Μεγαλύτερο μέγεθος: Το μέγεθος σελίδας των αρχείων σας υπερβαίνει το μέγεθος του 85 x 55 mm (landscape format) που παραγγείλατε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, επειδή προχώρησα και γω σε μία παραγγελία και μου έστειλαν το παρακάτω μήνυμα, όσοι κάνατε παραγγελία χωρίς προβλήματα μπορείτε να στείλετε ένα σύντομο οδηγό (διαστάσεις, γραμματοσειρά, χρώμα, τύπος αρχείου)....

 

Σας ευχαριστούμε για την παραγγελία σας! Ο δωρεάν βάσικος έλεγχος οδήγησε στο εξής αποτέλεσμα:

1. Ενσωματώστε τη γραμματοσειρά:

Δυστυχώς η παραγγελία σας δεν μπορεί να παραχθεί λόγω μη ενσωματωμένων (ελλειπών) γραμματοσειρών.


2. Μεγαλύτερο μέγεθος:

Το μέγεθος σελίδας των αρχείων σας υπερβαίνει το μέγεθος του 85 x 55 mm (landscape format) που παραγγείλατε.


Τα αναγραφόμενα λάθη, δεν μπορούν δυστυχώς να διορθωθούν από την ομάδα μας. Για αυτό το λόγο σας παρακαλούμε να μας στείλετε τα διορθωμένα τελικά αρχεία σας (όσα αντιστοιχούν στην παραγγελία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποιό πρόγραμμα προσπαθείς να φτιάξεις την κάρτα?

Ενσωματώστε την γραμματοσειρά εννοεί οτι πρέπει να κάνεις την γραμματοσειρά εικόνα για να μπορεί να την βλέπει.Άμα εχεις εσυ την X γραμματοσειρά στο πισί σου και αυτος δεν την έχει δεν μπορεί να δεί τα γράμματα. Αυτό άμα στένεις αρχείο pdf , άμα στέλνεις αρχείο Jpg δεν εχεις θέμα με αυτό γιατι το όλο δημιουργικό ειναι ήδη εικόνα.

 

Το μέγεθος ειναι 85x55 αλλα το πραγματικό πρέπει να ειναι μεγαλύτερο για να είσαι σίγουρος οτι οταν θα πέσει το ψαλίδι δεν θα χαλάσει το δημιουργικό. Έτσι βάζουμε 5mm παραπάνω σε κάθε πλευρά άρα το αρχείο ειναι 95x65 mm

 

Έχουμε στο νου μας οτι το δημιουργικό μας πρέπει να ειναι εντός των διαστάσεων 75χ45 για να είμαστε σίγουροι οτι άμα πέσει λάθος το ψαλίδι δεν θα φάει κάτι απο το δημιουργικό μας

 

Τέλος βάζουμε τα σημάδια κοπής κάτι που ειναι δύσκολο να το εξηγησω. Αλλα λογικά θα τα βάζουν αυτοί .

 

4uymp2.jpg  Αυτό έστειλα εγώ

 

YΓ. Η χρωματική παλλέτα να ειναι CMYK και τα νούμερα να ειναι ολόκρηρα, δηλαδή C:70% M:25% Y30% K10% .. ΟΧΙ    C:27.2% M:89% Y:23% K12.3%

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

να προσθέσω τα εξής: το πακέτο μου ήρθε με acs απο το Ashaffeenburg.

 

 

Τρεις ερωτησεις που πιστευω θα μας διαφωτισουν, μιας και η ημερομηνια παραδοσης που αναγραφει σε παραγγελια το σαιτ ειναι 14 ημερες απο αυτην, κατι που δεν πολυταιριαζει με την acs με την οποια λες οτι στο εστειλαν:

 

1. Ποσες ημερες εκανε το πακετο να φτασει στα χερια σου απο την παραγγελια σου;

2. Επισης ποσες ημερες μετα την παραγγελια εφυγε το προιον; (εδω μαλλον οφειλεται η καθυστερηση)

3. Σου εδωσαν tracking number με το οποιο μπορουσες να παρακολουθησεις την πορεια του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τρεις ερωτησεις που πιστευω θα μας διαφωτισουν, μιας και η ημερομηνια παραδοσης που αναγραφει σε παραγγελια το σαιτ ειναι 14 ημερες απο αυτην, κατι που δεν πολυταιριαζει με την acs με την οποια λες οτι στο εστειλαν:

 

1. Ποσες ημερες εκανε το πακετο να φτασει στα χερια σου απο την παραγγελια σου;

2. Επισης ποσες ημερες μετα την παραγγελια εφυγε το προιον; (εδω μαλλον οφειλεται η καθυστερηση)

3. Σου εδωσαν tracking number με το οποιο μπορουσες να παρακολουθησεις την πορεια του;

Απαντώ συνολικά:

 στις 20 σεπτέμβρη έλαβα το εξής:Αξιότιμε κύριε Νικόλαος, 

Τα δεδομένα εκτύπωσής σας επαληθεύτηκαν στο πλαίσιο του βασικού ελέγχου δεδομένων - η αντίστροφη μέτρηση έχει αρχίσει!

 

Η παραγγελία προβλέπεται πως θα παραδοθεί έως τις 01.10.2013. Μόλις προβεί αλλαγή κατάστασης, θα σας ειδοποιήσουμε αμέσως με email.

 

Για οποιεσδήποτε ερωτήσεις, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε με την ομάδα μας οποιαδήποτε στιγμή στο FreeCall 00800 1612 2033 102.

 

Με φιλικούς χαιρετισμούς 

Η ομάδα του print24 ( el_GR )

 

 

Την ίδια μέρα: Αξιότιμε κύριε Νικόλαος, 

Η παραγγελία σας είναι στην περιοχή Εκτύπωση και Περαιτέρω Επεξεργασία.

 

Η παράδοση θα γίνει εμπρόθεσμα έως 01.10.2013.

 

Μόλις προβεί η επόμενη αλλαγή κατάστασης, θα σας ενημερώσουμε και πάλι με e-mail.  Η επόμενη κατάσταση είναι ο τομέας αποστολών.

 

Με φιλικούς χαιρετισμούς 

Η ομάδα του print24 ( el_GR )

 

 

Περίμενα μετα μειλ οτι στάλθηκε αλλα τπτ.. Λέω του χρόνου θα παραλάβω.. :ph34r: 

Και πάνω που σκεφτόμουν να στείλω μειλ.. τσουπ ήρθαν 1/10 κανονικά!!

 

επίσης αν βοηθά:

Αξιότιμε κύριε Νικόλαος, 

 

λάβαμε τα δεδομένα εκτύπωσής σας στις 19.09.2013, ώρα 14:48, και θα τα επαληθεύσουμε έως τις 19.09.2013, ώρα 20:48.

 

Μετά τον έλεγχο θα σας ειδοποιήσουμε αμέσως με e-mail για την περαιτέρω εξέλιξη της παραγωγής.

 

Σημαντική παρατήρηση: Παρακαλούμε να μας στέλνετε τα νέα, διορθωμένα αρχεία σας, ολοκληρωμένα, όταν αυτό σας ζητηθεί με κάποιο μήνυμα - τυπώνουμε πάντα την τελευταία "έκδοση" των αρχείων που στέλνετε. Δε λαμβάνονται υπόψη εκτυπωτικά δεδομένα που στέλνονται διαφορετικά.

 

Με φιλικούς χαιρετισμούς 

Η ομάδα του print24

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει και εγώ τα δύο παραπάνω mail (το πρώτο της τελικής επιβεβαίωσης σήμερα το πρωί) και λέει οτι μέχρι τις 14 θα έχω παραλάβει.

 

Πρίν μία ώρα (μόλις το είδα) πήρα και αυτό:

 

Η παραγγελία σας είναι στην περιοχή Εκτύπωση και Περαιτέρω Επεξεργασία.

Η παράδοση θα γίνει εμπρόθεσμα έως 15.10.2013.

 

 

Όσον αφορά τις διαστάσεις. Έκανα ένα αρχείο στο photoshop με CMYK mode, 300dpi σε διαστάσεις  1004x650 το οποίο αφότου τελείωσα το αποθήκευσα σε pdf χωρίς καμία συμπίεση.. Επειδή τις έκανα στο πόδι ξέχασα να βάλω το πλαίσιο γύρω γύρω αλλα ελπίζω οτι θα τους κόψει. Αυτά.

 

Προσοχή σε αυτό που λέει ο Rush για την αποφυγή δεκαδικών στα χρώματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αφου την πρωτη μου την εβγαλαν λαθος λογω διαφορετικου μεγεθους τους εστειλα την ιδια σε 1004x602 pixels. Εαν εβαζα αλλη διασταση στο photoshop θα χαλουσε το συνολο. Υπαρχει παλι θεμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όλα αυτά που λέτε περί διαστάσεων και δεκαδικών που σε μενα φαίνονται κινέζικα λέω να μην το κουράσω περισσότερο...εγώ  άνοιξα ένα αρχείο word έγραψα δύο στοιχεία, έβαλα τα τηλ., έβαλα και ένα χρώμα και το μετέτρεψα σε pdf και το στειλα...έλαβα βέβαια το e-mail για διόρθωση, αλλά δεν το βλέπω να το καταφέρνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...