Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τον ssd

 

Γιατί τέτοια μηχανήματα χωρίς ssd (δηλαδή με έναν απλό hdd τάφος δηλαδη) τα βρίσκεις με 70-80-90€ πλέον.

ενα galaxy 3  ena galxy music duos  kai ena htc desire c ποσο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Με μια αναζητηση

 

N2840

 

δεν βρηκα κανεναν να πουλαει φορητο σαν αυτο με 70 ευρω το ποιο φτηνο που βρηκα ειναι με 120 ενα 13αρι με 32gb δισκο.

 

Με 120 και 130 εχω δωσει 3 G40-30 που ειναι 14αρια με 2GB ram και δεν εχουν optical drive που αρκετοι το θελουν σε ενα φορητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα; Ανταλλακτικα να το κανω παιρνω για πλακα 40 απο οθονη αλλα 20 για την μνημη που σημερα την πηρα 20 αλλα 30 για τον δισκο αλλα 20 απο τροφοδοτικο 10 πληκτρολογιο.

 

120 και 130 τα πουλανε σε αγγελιες με 2GB μνημη εγω με 4 με τον 850 pro με βαση με τσαντα θα το δωσω 140 ???

 

Δηλαδη τον δισκο μονο ποσο θα επρεπε να τον δωσω 30-40 ευρω; ο Pro ειναι δεν ειναι κανενας Kingston V300

Καμία φορά αν έχεις υπομονή με τα ανταλλακτικά παίρνεις πολυ καλύτερα χρήματα ;)

 

Αυτό ισχύει και για τα αυτοκίνητα :)

 

Αρκεί να έχεις υπομονή

ενα galaxy 3 ena galxy music duos kai ena htc desire c ποσο ?

Καλά δεν είμαι και ο Ριχάρδος να τα κάνω όλα εκτίμηση ρε life is music :P

 

Τσεκαρε στο google τις δυνατότητες τους και βγάλε πάνω κάτω μια τιμή. Δες τα μεταχειρισμένα με παρόμοιες δυνατότητες πόσο τα πουλάνε και ρίξε μια ματιά τι τιμές παίζουν σε παρόμοια καινούργια ώστε να βγάλεις μια νορμάλ τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά αν βρίσκετε φορητά σαν αυτό με 4gb ram με βάση και με τσάντα με 70 80 ευρώ να μου το λέτε να τα αγοράζω.

Έιχα βρει και είχα αγοράσει με 80€ σε ψιλοκαλη κατάσταση σε πολυυυυ γνωστό site ;)

 

Τώρα αν ξαναβρώ κάτι θα έχεις και pm από εμένα.

 

Μην το παίρνεις στραβά,καμία φορά βρίσκεις και ευκαιρίες.

 

Αν το βιάζεται η έχει πάρει άλλο,επειδή είναι μικρά και λίγο παλιά,το σκοτώνει σε χώμα τιμή ίσα ίσα να του φύγει από πάνω του. Είναι να πέσεις στην περίπτωση.

 

Πάντως βέβαια εσύ το βάζεις σε ότι τιμή θέλεις,δικό σου είναι :)

 

(Πρόσφατα αγόρασα από μέλος εδώ μέσα, lg gpad τάμπλετ 4g στο κουτί του κομπλέ,75€. Θεωρώ πολύ καλή τιμή,απλά το παιδί είχε πάρει καινούργιο και το έσπρωχνε άμεσα να φύγει.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έιχα βρει και είχα αγοράσει με 80€ σε ψιλοκαλη κατάσταση σε πολυυυυ γνωστό site ;)

 

Τώρα αν ξαναβρώ κάτι θα έχεις και pm από εμένα.

 

Μην το παίρνεις στραβά,καμία φορά βρίσκεις και ευκαιρίες.

 

Αν το βιάζεται η έχει πάρει άλλο,επειδή είναι μικρά και λίγο παλιά,το σκοτώνει σε χώμα τιμή ίσα ίσα να του φύγει από πάνω του. Είναι να πέσεις στην περίπτωση.

 

Πάντως βέβαια εσύ το βάζεις σε ότι τιμή θέλεις,δικό σου είναι :)

 

(Πρόσφατα αγόρασα από μέλος εδώ μέσα, lg gpad τάμπλετ 4g στο κουτί του κομπλέ,75€. Θεωρώ πολύ καλή τιμή,απλά το παιδί είχε πάρει καινούργιο και το έσπρωχνε άμεσα να φύγει.)

 

Στελιο ευκαιριες βρισκεις, αλλο το ποσο το βρηκες μια φορα και αλλο ποσο το βρισκεις τις περισσοτερες.

 

Εγω πηρα Lenovo tiny i5 με ddr4 σφραγισμενο 150 ευρω αλλα απο τοτε που το ψαχνει φιλος δεν το εχω ξαναδει κατω απο 400 ευρω.

 

Τον SSD για πλακα να τον βαλω 60 ευρω γιατι εχει 110 τον πουλησα εχθες συν 20 την μνημη ειναι 80 ευρω δεν θα δωσω το υπολοιπο φορητο μαζι με βαση μαζι με τσαντα για 60 ευρω δηλαδη συνολο 140 ευρω.

 

Εδω εκραξα τον Music γιατι ειπε 75 ευρω :lol:

 

Για το Καλοκαιρι να το κρατησω και μετα να το πεταξω στην θαλασσα εβγαλε τα λεφτα του. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στελιο ευκαιριες βρισκεις, αλλο το ποσο το βρηκες μια φορα και αλλο ποσο το βρισκεις τις περισσοτερες.

 

Εγω πηρα Lenovo tiny i5 με ddr4 σφραγισμενο 150 ευρω αλλα απο τοτε που το ψαχνει φιλος δεν το εχω ξαναδει κατω απο 400 ευρω.

 

Τον SSD για πλακα να τον βαλω 60 ευρω γιατι εχει 110 τον πουλησα εχθες συν 20 την μνημη ειναι 80 ευρω δεν θα δωσω το υπολοιπο φορητο μαζι με βαση μαζι με τσαντα για 60 ευρω δηλαδη συνολο 140 ευρω.

 

Εδω εκραξα τον Music γιατι ειπε 75 ευρω :lol:

Λοιπόν έγινε βλακεία.

 

Μόλις είδα ποιος ssd είναι,άλλον νόμιζα και άλλος ήταν

 

Άκυρα όλα

 

Έχεις δίκιο για την τιμή.

 

Δώσε τον ssd σκέτο κάνα 60€ να φύγει αέρα είτε μετά πας πακέτο όλα μαζί σε πολύ ανώτερη τιμή

 

Sorry ρε Λευτέρη έχει περάσει η ώρα και έχει τρελαθεί το μυαλό :) νόμιζα άλλος ήταν και άλλος είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον SSD δεν τον εχω για πουλημα ειναι αυτος που εχω στον σταθερο απλα ελεγα να τον βαλω στο φορητο για να φυγει ποιο ευκολα αλλα και με την καταλληλη τιμη.
 
Μην ξεχνας οταν ρωτησα ποσο να δωσω μητρικη επεξεργαστη μνημες και ψυκτρα της υπογραφης μου η απαντηση που πηρα ηταν.
"Αν σου δωσουν 400 δωστα χωρις δευτερη σκεψη"
 
Ασχετα που 400 πηρα απο μητρικη και επεξεργαστη και μου εχουν μεινει οι μνημες που μου εδωσαν 90 και ειπα οχι και η ψυκτρα που ηδη περιμενω με 5 ευρω βαση για ryzen που θα στησω.
 
Για αυτο εδω ο Sheo ειπε 120 δεν ειδα κανεναν να του λεει τι λες ειναι πολλα κλπ κλπ. Ειναι καλυτερο απο το δικο μου που εχει εναν amd 1.6 μονοπυρινο;

#15261

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα laptop sony vaio vpceh2q1e

cpu->i5-2410m

gpu->gt 410m

ram->8gb

hdd->650gb

μπαταρία πριν 1 χρόνο αλλαγμένη (70ευρω)

αλλαγμένο πληκτρολόγιο πριν 1 χρόνο

 

Εξωτερικά  όμως είναι ψιλόμέτριο... Λασκαρισμένο το βίσμα της motherboard θέλει να κάνεις πατέντα με κολλητική ταινία για να φορτίσει, 20 ευρώ μου είπε ένας ότι θέλει για να το φτιάξει και το headphone jack επίσης σπασμένο θέλει κολλητική ταινία για να πιάσει :-D . Με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο όμως όσα χρόνια το έχω σκυλί μαύρο είναι. Πλέον πήρα σταθερό και το έχω σε μια γωνία.

Αυτό μπορεί να πουληθεί έτσι ή μόνο αν το θέλει κανείς για τα εσωτερικά ανταλλακτικά ; Πόσο μπορεί να πιάσει για ανταλλακτικά και πόσο όλο μαζί πιστεύετε ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα laptop sony vaio vpceh2q1e

cpu->i5-2410m

gpu->gt 410m

ram->8gb

hdd->650gb

μπαταρία πριν 1 χρόνο αλλαγμένη (70ευρω)

αλλαγμένο πληκτρολόγιο πριν 1 χρόνο

 

Εξωτερικά  όμως είναι ψιλόμέτριο... Λασκαρισμένο το βίσμα της motherboard θέλει να κάνεις πατέντα με κολλητική ταινία για να φορτίσει, 20 ευρώ μου είπε ένας ότι θέλει για να το φτιάξει και το headphone jack επίσης σπασμένο θέλει κολλητική ταινία για να πιάσει :-D . Με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο όμως όσα χρόνια το έχω σκυλί μαύρο είναι. Πλέον πήρα σταθερό και το έχω σε μια γωνία.

Αυτό μπορεί να πουληθεί έτσι ή μόνο αν το θέλει κανείς για τα εσωτερικά ανταλλακτικά ; Πόσο μπορεί να πιάσει για ανταλλακτικά και πόσο όλο μαζί πιστεύετε ; 

αν το δινεις γ ανταλλακτικα το θελω εγω γτ παρακολουθω το cisco γ τεχνικος και θα ηθελα να παλιο λαπτοπ π να μην λειτουργει γ να κανω εξάσκηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας πόσο να βάλω το συγκεκριμένο λαπτοπ http://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/laptop-lenovo-g50-45-156-e1-60102gb500gbr2/prod7411052pp/ χωρίς σκληρό και χαλασμένη οθόνη και αυτό http://www.e-shop.gr/hp-compaq-presario-cq60-140ev-fy421ea-p-PER.900794 με χαλασμένο σκληρό πληκτρολόγιο και γενικά σε κακή κατάσταση χωρίς εγγύησης και τα δύο Πόσο θα τα βάζετε για να φύγουν σχετικά <<αμέσως>>?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας πόσο να βάλω το συγκεκριμένο λαπτοπ http://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/laptop-lenovo-g50-45-156-e1-60102gb500gbr2/prod7411052pp/ χωρίς σκληρό και χαλασμένη οθόνη και αυτό http://www.e-shop.gr/hp-compaq-presario-cq60-140ev-fy421ea-p-PER.900794 με χαλασμένο σκληρό πληκτρολόγιο και γενικά σε κακή κατάσταση χωρίς εγγύησης και τα δύο Πόσο θα τα βάζετε για να φύγουν σχετικά <<αμέσως>>?

 

Για το δικο  μου που ειναι σε αριστη κατασταση μου ειπαν 60-75 ευρω για τα δικα σου βλεπω στην καλυτερη να σου λενε να τα χαρισεις πριν αλλαξουν γνωμη και σε βαλουν να πληρωσεις και απο πανω. :P

 

:lol: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης σύστημα με

Cpu:intel xeon l5420

Mobo:asrock g41m-vs3 r2

Ram:8gb ddr3

Gpu:AMD Radeon r7 240

Psu:deer 400w

Ssd:kingston 120gb

Case:zalman a1

Για το δικο μου που ειναι σε αριστη κατασταση μου ειπαν 60-75 ευρω για τα δικα σου βλεπω στην καλυτερη να σου λενε να τα χαρισεις πριν αλλαξουν γνωμη και σε βαλουν να πληρωσεις και απο πανω. :P

 

:lol: :P

γιατί να μην τα χαρίσω λέω κάνα.025 για ανταλλακτικά?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης σύστημα με

Cpu:intel xeon l5420

Mobo:asrock g41m-vs3 r2

Ram:8gb ddr3

Gpu:AMD Radeon r7 240

Psu:deer 400w

Ssd:kingston 120gb

Case:zalman a1

γιατί να μην τα χαρίσω λέω κάνα.025 για ανταλλακτικά?

 

Γνωμη για xeon να περιμενεις απο τον Sheo

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσα να πιανει θελω να τον δωσω αλλα ποσα 10-20 30-40 ?
 

Link.png Site:

Link.png Site:

Ram 4 GB DDR3 στα 665 MHz μαρκα δε θυμαμαι γι'αυτο δεν υπαρχει λινκ

Link.png Site:

Φυσικα ειναι συνολο με τροφοδοτικο και κουτι κ μια 22αρα Philips οθονη 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...