Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν μιλούσαμε για ίδιες αποδόσεις ναι θα ήταν ακριβό το set 3770K+mobo στα 200ευρώ ξαναλέω.....το θέμα είναι ότι ο i3 8100 δεν έχει ίδιες επιδόσεις και ούτε καν ακουμπάει τον 3770Κ σε απόδοση....  δεν είναι ίδιας δυναμικότητας τα δύο setakia.....

Αρχίζουμε να κουράζουμε . Ο i3 8100 με τον i7 3770K ,  είναι αρκετά κοντά. Η διαφορά απόδοσης είναι μικρή.

Με κάρτα κλάσης 1060 και τα δύο είναι επαρκή στα 60Hz  .Και επιπλέον με το καινούργιο έχει εγγύηση ο κάτοχος

και έχει και δυνατότητα μελλοντικής αναβάθμισης , ενώ στο 1155 , δεν υπάρχει καλύτερος επεξεργαστής να βάλει μελλοντικά.

(και η τιμη που αναφέρθηκε ήταν 220 , όχι 200 για τον 3770Κ ).

 

Η gtx 980ti μεταχειρισμένη , έχει ανταγωνισμό από καινούργια gtx 1070 . Η 2η έρχεται από εξωτερικό αυτή τη στιγμή γύρω στα 410 ευρώ. Οπότε αντίστοιχα θεωρώ κακή αγορά την 980ti μτχ , για 20-40 ευρώ λιγότερα κι ας έχει καλύτερες επιδόσεις κατά ... 5%. 

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

msi gtx 960 4gb ποσο παει?

επισης, αξιζει να την δωσω και με καποια εξτρα να παρω rx 580 ? ΥΓ. που και που φαρμαρω στο monero και βλεπω οτι η 580 ειναι τιμια καρτα σε ολους τους τομεις .

Έδωσα 5 τμχ 2gb με υπόλοιπο εγγύησης 1,5 χρόνο 130.Πιστεύω 150 είναι καλή τιμή γιατί παραπάνω θα ψάξει κάποιος για 970 ή καλύτερη.Σε παιχνίδια η 4gb με την 2gb δεν έχουν σχεδόν καμία διαφορά οπότε βλέπεις και κάνεις...Άμα παίζεις παιχνίδια απαιτήσεων τύπου pubg/rust η πιο vfm είναι η 1060 6gb για αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40-45 ευρώ.

Παίδες λέω να αρχίσω τις αναβαθμίσεις με μια νέα κάρτα .

 

Πόσο να δώσω μια SAPPHIRE 6950 unlock σε 6970 2GB DDR5 ?

 

Πόσο να πιάνει άραγε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε τι τιμή αξίζει να το δώσω;

 

cpu i5 2500k 

mobo  gigabyte z68

ram 4*4 corsair vegance 

gpu gigabyte gtx 760 2gb windforce 3x

psu coolermaster 700w 80 bronze plus modular

corsair 600t case

corsair h100 hydro cooler

hdd 1tb samsung

ssd crucial 128 gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μια sapphire 6970 σε πολυ καλη κατασταση χωρις oc ποσο θα μπορουσε να πουληθει ;

 

Ευχαριστώ

50 ευρω θα ελεγα αλλα περίμενε να σ πει και κανενας αλλος !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μια sapphire 6970 σε πολυ καλη κατασταση χωρις oc ποσο θα μπορουσε να πουληθει ;

 

Ευχαριστώ

45-50 μαξ.

Με ποια λογική κάποιος να πουλάει RX550 με 170 ευρώ;

Καινούρια ξεκινάει απο 90!

 

Ελεύθερη αγορά, ξέρω, αλλά ρε παιδιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45-50 μαξ.

Με ποια λογική κάποιος να πουλάει RX550 με 170 ευρώ;

Καινούρια ξεκινάει απο 90!

 

Ελεύθερη αγορά, ξέρω, αλλά ρε παιδιά...

Μπορει μεσα της να κατοικει το φαντασμα μιας Asus RX560 Rog Strix, μαζι με τα μεταφορικα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ και εγώ. :)

Το σετ της υπογραφής (CPU + MOBO + RAM + HDDs + GPU) πόσο πιάνει; Τα 3 πρώτα, εννοείται πως είναι στα κουτιά τους με εγγύηση, και έχουν δουλέψει χοντρικά ένα μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κι εγω....ψαχνω για μεταχειρισμένη Gtx 1080 με υπόλοιπο εγγύησης και θελω να ρωτήσω μέχρι ποσα χρήματα ειναι "νορμάλ" να δώσω. Φαντάζομαι οτι θα πηγαίνει ανάλογα με την υλοποίηση, το πόση εγγύηση μένει ακομα κλπ αλλα για να εχω έναν γενικό μπούσουλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κι εγω....ψαχνω για μεταχειρισμένη Gtx 1080 με υπόλοιπο εγγύησης και θελω να ρωτήσω μέχρι ποσα χρήματα ειναι "νορμάλ" να δώσω. Φαντάζομαι οτι θα πηγαίνει ανάλογα με την υλοποίηση, το πόση εγγύηση μένει ακομα κλπ αλλα για να εχω έναν γενικό μπούσουλα.

 

 

Με δύο χρόνια ακόμα υπόλοιπο εγγύησης γύρω στα 450ευρώ για μένα.....στα 500 ευρώ βρίσκεις κουτάτη και με τρία χρόνια εγγύησης gtx 1070ti που βρίσκεται με oc στα επίπεδα gtx 1080...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δύο χρόνια ακόμα υπόλοιπο εγγύησης γύρω στα 450ευρώ για μένα.....στα 500 ευρώ βρίσκεις κουτάτη και με τρία χρόνια εγγύησης gtx 1070ti που βρίσκεται με oc στα επίπεδα gtx 1080...

Kι εγω καπου εκει πιστευω, ευχαριστω :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr/hdd-hgst-travelstar-5k1000-hts541010a9e680-1tb-95mm-mobile-drive-p-PER.305865

 

Ποσο να πουλησω τον παραπανω δισκο ενος ετους, με 100% υγεια και εγγυηση;  Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...