Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To κουτί βγάλε το μια φωτογραφία. Αν είναι απλό χωρίς πολλά λεντ, κανα 20άρι. Το τροφοδοτικό θα γράφει στο πλάι. Μια ετικέτα, θα μας γράψεις μάρκα και watt.

 

Αλλά ψήνεται το pc ρε φίλε, κακό αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτί είναι απλό και το τροφοδοτικό είναι το premier sl-x850eps.

 

Πως θα μπορούσα να χαμηλώσω τη θερμοκρασία;

Με αλλαγή πάστας στον επεξεργαστή και από κει πέρα, τσεκάρεις ροή αέρα στο κουτί. Αν τίποτα από αυτά δε σε ικανοποιήσει (δεν πάρεις δηλαδή το αποτέλεσμα που θέλεις) μπορείς να πας και στην λύση της aftermarket ψύκτρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτί είναι απλό και το τροφοδοτικό είναι το premier sl-x850eps.

 

Πως θα μπορούσα να χαμηλώσω τη θερμοκρασία;

 

Το εχεις ξεσκονισει ποτε? Αν οχι, ολα βουλωμενα θα ειναι μεσα.. Επισης αλλαγη παστουλας οπως σου ειπαν και πιο πανω αλλα μου κανει εντυπωση  που δειχνει την ιδια υψηλη θερμοκρασια σε cpu αλλα και mobo...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείως κουλό , γιατί έχω ίδιο επεξεργαστή, oc στα 3,6GHz , με πάστα του 2009 ... και έχει idle 17 C και σε full gaming χρήση (hitman 2016) πάει 52 C. Με μαμά ψύκτρα,  αλλά κουτί με πολλούς ανεμιστήρες και επιπλέον έναν noctua 12cm να φυσάει πάνω στη μαμά ψύκτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κουτί βγάλε το μια φωτογραφία. Αν είναι απλό χωρίς πολλά λεντ, κανα 20άρι. Το τροφοδοτικό θα γράφει στο πλάι. Μια ετικέτα, θα μας γράψεις μάρκα και watt.

 

Αλλά ψήνεται το pc ρε φίλε, κακό αυτό.

mia rx460 4gb ποσο μπορω να την βρω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγγελίες κοιταξες;

κοιταξα ειδα ενα ατομο που δεν ειχε αξιολογήσεις και την έδινε 100 ....δεν ειναι πολλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρτες γραφικων να τις ελεγχετε στον χωρο του πωλητη πριν τις παρετε με ενα τεστακι 15 λεπτα.Αν δεν θελουν και ειδικα αν ειναι καινουργια μελη ,να μην τις αγοραζετε,αποψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρτες γραφικων να τις ελεγχετε στον χωρο του πωλητη πριν τις παρετε με ενα τεστακι 15 λεπτα.Αν δεν θελουν και ειδικα αν ειναι καινουργια μελη ,να μην τις αγοραζετε,αποψη μου.

μαλιστα ... για την τιμη της συγκεκριμενης δεν ειναι πολλα τα 100 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείως κουλό , γιατί έχω ίδιο επεξεργαστή, oc στα 3,6GHz , με πάστα του 2009 ... και έχει idle 17 C και σε full gaming χρήση (hitman 2016) πάει 52 C. Με μαμά ψύκτρα,  αλλά κουτί με πολλούς ανεμιστήρες και επιπλέον έναν noctua 12cm να φυσάει πάνω στη μαμά ψύκτρα.

 

Πως διάολο πιάνετε τέτοιες θερμοκρασίες, με τέτοια oc που πειράζεις ρεύματα και με μαμά ψήκτρα ωρέ;;!! Έχω 212 Evo με 5 ανεμιστήρια στο κουτί, πάστα Arctic Silver 5 αλλαγμένη πριν ένα εξάμηνο και σε idle είναι στους 35, ενώ σε full load πάει και 65. Τόσο καλά είναι τα Noctua??  :confused:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...