Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι (δεν έχω πάρει απόφαση) να κάνω μια αλλαγή στον υπολογιστή μου,απλά δεν γνωρίζω ακόμα το αν θα γίνει.

Με βάση νέα προϊοντα κτλ. θα ήθελα νέα άποψη τιμών για τα εξής , όλα με τα κουτιά τους φυσικά ακόμα και τα σελοφάν (χωρίς εγγύησεις)

 

  • Asrock Fatal1ty H87 Performance
  • Ripjaw F3-2133 CL9
  • i5 4440
  • Samsung 840 250GB SSD
  • R9 270X 3X Windforce 

 

Φυσικά σε κομμάτια,μια γενική άποψη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Καλησπέρα στην ομάδα!!

Πόσα χρήματα μπορώ να δώσω το PC μου?

Είναι σε πολυ καλή κατάσταση και καποια πραγματα εχουν ακομη εγγυηση.

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά:

CPU: AMD FX-8320 3.5-4.0Ghz 8 cores

GPU: Asus Radeon R9 270X 2GB DirectCU II Top

MOBO: Asrock 970 Extreme3 R2.0

RAM: Crucial BLS2C4G3D18ADS3CEU 8GB (2X4GB) DDR3 1866MHZ

HDD: Western Digital Caviar Green 1TB (WD10EZRX) - SSD: Sandisk Ultra II 120GB

PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2 750Watt

CASE: Sharkoon REX8 Value

CPU COOLING: Enermax ETS-T40-TB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ,

ποσο να δωσω 

α) https://www.skroutz.gr/s/294827/Corsair-4GB-DDR3-1333MHz-CMV4GX3M1A1333C9.html

β)2χ https://www.skroutz.gr/s/4719026/HyperX-Fury-Red-4GB-DDR3-1600MHz-HX316C10FR-4.html

γ) https://www.skroutz.gr/s/7704854/Asrock-H110M-DVS-D3.html με μισο χρονο εγγυηση ακομα
ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως διάολο πιάνετε τέτοιες θερμοκρασίες, με τέτοια oc που πειράζεις ρεύματα και με μαμά ψήκτρα ωρέ;;!! Έχω 212 Evo με 5 ανεμιστήρια στο κουτί, πάστα Arctic Silver 5 αλλαγμένη πριν ένα εξάμηνο και σε idle είναι στους 35, ενώ σε full load πάει και 65. Τόσο καλά είναι τα Noctua??  :confused:

 

Ειναι απλο, ανοιγει το παραθυρο το βραδυ με 5-7C βγαζει εξω τον πυργο και μετραει!!!

Δεν υπαρχει αλλος τροπος να εχεις 17C idle, εκτος αν ζει σε igloo.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε να κάνουμε μια εκτίμηση για το PC που πόσταρα στην προηγούμενη σελίδα παρακαλώ; :-)

Μαζι με την οθονη γυρω στα 230 -250 ευρω,αλλα πολυ δυσκολο να φυγει γιατι ειναι πολυ παλιο,το τροφοδοτικο ειναι πολυ χαμηλης αξιας,η ραμ ειναι λιγη ,προφανως για να να εχει τετοιες θερμοκρασιες ο επεξεργαστης εχει να καθαριστει εσωτερικα, πολλα χρονια και εχει μαζεψει πολυ σκονη.Δεν μπορω να φανταστω ποιος θα ηθελε ενα βρωμικο,παλιο και μη προσεγμενο δεινοσαυρο.

 

Ζητω συγνωμη που σε απογοητευω,ειδικα γιατι εγραψες την ερωτηση σου πολυ ευγενικα,που το εκτιμω πολυ αυτο σε μελη του φορουμ.Απο την αλλη,πρεπει να σου πω την αληθεια οπως ειναι ακριβως,για να σε βοηθησω αν θελεις να πουλησεις κατι στο μελλον.

 

Αν βρεις καποιον ασχετο (κυριως γυναικα) και το δωσεις,τουλαχιστον καθαρισε το λιγο απο την σκονη με φυσητηρα και αλλαξε παστα στον επεξεργαστη, γιατι αν συνεχισει με αυτες τις θερμοκρασιες ειναι λιγα τα ψωμια του.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.θα ήθελα την βοήθεια σας για καποια πραγματα απο hardware που εχω κ θελω να τα πουλήσω κ στη σωστή τιμη δεν θελω να παρω παραπανισια λευτα απο καποιον δλδ οτι αξίζουν. οπότε αν μπορςιτε βοηθατε εχω ενα i7 920 (χωρις κουτι κ απόδειξη) ενα motherboard foxconn fliming blade gti (με κουτί κ απόδειξη) κ 8gb ram (2 dimm χωρίς κουτί κ απόδειξη) ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RADEON HD 5770 Vapor-X Sapphire 1gb, στα 35 πιστεύω δίκαιο και για τους δύο, τι λέτε;

παρα πολλα με 25 ομως την μια θα φύγει σίγουρα 

καλησπερα.θα ήθελα την βοήθεια σας για καποια πραγματα απο hardware που εχω κ θελω να τα πουλήσω κ στη σωστή τιμη δεν θελω να παρω παραπανισια λευτα απο καποιον δλδ οτι αξίζουν. οπότε αν μπορςιτε βοηθατε εχω ενα i7 920 (χωρις κουτι κ απόδειξη) ενα motherboard foxconn fliming blade gti (με κουτί κ απόδειξη) κ 8gb ram (2 dimm χωρίς κουτί κ απόδειξη) ευχαριστώ!

20 ευρω τον i7 920 ,90 eyrw thn μητρικη και ενα 40ρι της μνημες αλλα περίμενε να σ πει και κανενας αλλος !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι και 90 η Foxconn.

 

Εσυ ρε Lim ήθελες εξαλλου την x58 deluxe στα 80 :-)

 

Επεξεργαστης 25, μητρική 80, μνήμες 50.

Βάλε τα πακέτο 140 να μην σου μείνει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η 5770 στα 30-35.

Ειπαμε αλλα οχι και 25! Στα 25 δινουν κατι 9800gt και 4850 κτλ...Η 5770 εχει και dx 11 τουλαχιστον και πολλα παιχνιδια σε χαμηλες αναλυσεις τα παιζει ακομα...


Τελείως κουλό , γιατί έχω ίδιο επεξεργαστή, oc στα 3,6GHz , με πάστα του 2009 ... και έχει idle 17 C και σε full gaming χρήση (hitman 2016) πάει 52 C. Με μαμά ψύκτρα,  αλλά κουτί με πολλούς ανεμιστήρες και επιπλέον έναν noctua 12cm να φυσάει πάνω στη μαμά ψύκτρα.

 

Ενα βιντεακι απο αυτο που περιγραφεις θα ηθελα πολυ να το δω φιλτατε...17 βαθμους idle και 52 φουλ...και απο 2.4 στα 3.6 ghz και με μαμα ψυκτρα που απλα την φυσαει αλλη μια καλυτερη... Και με χωρις παστα!(Απ το 2009 τι θα εχει μεινει...)Εχεις καποια συγγενεια με τον Σπιλμπεργκ? :D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...