Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι που αλαλαζανε περσι τον απριλη με την κυκλοφορια των ryzen 7  (8/16) οτι πεθανανε οι i7  (4/8)

κ οτι θα τους σκοτωνουνε στις αγγελιες,σαπακια κλπ....

προσωπικα εγω με haswell i7 εχω σκοπο ν αλλαξω πλατφορμα μονο οταν βγουν κ ωριμασουν ddr5 k pcie 4.0

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, koolisk6 είπε

ειναι που αλαλαζανε περσι τον απριλη με την κυκλοφορια των ryzen 7  (8/16) οτι πεθανανε οι i7  (4/8)

κ οτι θα τους σκοτωνουνε στις αγγελιες,σαπακια κλπ....

Καλά αυτά τα λέγαν  και όταν  βγήκαν οι ... FX . Οι πιο αποτυχημένοι επεξεργαστές στην ιστορία, σύμφωνα με όλα τα άρθρα σε όλο τον κόσμο , από όλους.

Στο insomnia όμως, ήταν (οι FX) και παραμένουν καλύτερΟΙ από όλους τους intel , sandy bridge, haswell , skylake  ...

 

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω βλεπω οτι πεφτουν κορμια στις αγγελιες για i7

ενω αγγελιες με fx  ειναι για να μπουν σε κατηγορια "χαριζονται",

αφου δε τους παιρνει κανενας....

καποια προοδος υπαρχει με τους ryzen ,

μενει να δουμε τι μεταπωλητικη αξια θα κρατησουν με την ελευση των νεων μοντελων σε 2 μηνες

Επεξ/σία από koolisk6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, koolisk6 είπε

καποια προοδος υπαρχει με τους ryzen ,

μενει να δουμε τι μεταπωλητικη αξια θα κρατησουν με την ελευση των νεων μοντελων σε 2 μηνες

Όταν βγήκαν οι coffee lake , δεν είδες τι έγινε με τις τιμές τους ; Μαντεύεις τη συνέχεια. Η αγωνία είναι μήπως είναι τόσο πετυχημένοι συνεχιστές όσο οι 9XXX στους FX !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, koolisk6 είπε

παντως ενα σετακι amd am2 motherboard +athlonx2+3gb ram+cooler δωσα προχτες 25 ευρω....

κ κερασα κ μεταφορικα ελτα :D

Έχω ακόμη 2-3 ψύκτρες από τον πρώτο athlon (ο οποίος δούλευε μόνο έτσι ) . Μία πρέπει να είναι και χάλκινη ! Πιάνουν τίποτε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dr_73 είπε

Έχω ακόμη 2-3 ψύκτρες από τον πρώτο athlon (ο οποίος δούλευε μόνο έτσι ) . Μία πρέπει να είναι και χάλκινη ! Πιάνουν τίποτε ;

Ναι πιάνουν, 100 βαθμούς και 4000rpm :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Valous είπε

Ναι πιάνουν, 100 βαθμούς και 4000rpm :P

Αναφέρεσαι στους athlon ολόκληρης της υφηλίου, πλην των μελών του Insomnia. Γιατί οι athlon που είχαν οι τελευταίοι δεν ζεσταίνονταν , ήταν ολοδρόσεροι . Όπως και οι FX που είχαν οι ίδιοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps4 αγγλικο με ανταπτορα, 1tb, slim + 2 χειριστηρια αυθεντικα (λευκο / μαυρο) με uncharted 4, pro 18, driveclub και 2-3 ακομη παλιοτερα games στα 220€ ειναι οκ για ενα συγγενη μου ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, mclein είπε

ps4 αγγλικο με ανταπτορα, 1tb, slim + 2 χειριστηρια αυθεντικα (λευκο / μαυρο) με uncharted 4, pro 18, driveclub και 2-3 ακομη παλιοτερα games στα 220€ ειναι οκ για ενα συγγενη μου ;;;

Θα πάρεις το ps4 pro 1tb white που έβαλα ότι είναι σε προσφορά εεεε;;;

 

:) ;)

 

Σαν τιμή μια χαρά θα του το δωσεις :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, splanis είπε

To σύστημα της υπογραφής(χωρίς τα περιφεριακά) με και χωρίς τον ssd, ευχαριστώ :)

i5 4440 -100
Cooler -10
Gpu -170
Ram -50
Mobo -40
Case -30
HDD -25
psu- 55

Ξεχωριστά τα βγάζω στα 490. Οπότε σετάκι 450 αρχική μοιάζει οκ. Αν το σκέφτεσαι για αναβάθμιση δεν αξίζει για την ώρα με τις τιμές που υπάρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Valous είπε

i5 4440 -100
Cooler -10
Gpu -170
Ram -50
Mobo -40
Case -30
HDD -25
psu- 55

Ξεχωριστά τα βγάζω στα 490. Οπότε σετάκι 450 αρχική μοιάζει οκ. Αν το σκέφτεσαι για αναβάθμιση δεν αξίζει για την ώρα με τις τιμές που υπάρχουν.

Δεν περίμενα τόσο ψηλά να σ πω την αλήθεια. Ο ssd περίπου πόσο; 

Η αλήθεια σκεφτόμουν για ένα upgrade για ryzen 5 η i5 8400με την ίδια gpu προς το παρον

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, splanis είπε

Δεν περίμενα τόσο ψηλά να σ πω την αλήθεια. Ο ssd περίπου πόσο; 

Ένα 35αρι αν έχει 100% health, 30 αλλιώς :) 

9 λεπτά πριν, splanis είπε

 

Η αλήθεια σκεφτόμουν για ένα upgrade για ryzen 5 η i5 8400με την ίδια gpu προς το παρον

Ryzen 5 σε games διαφορά δεν θα έχεις μεγάλη, όσο για τον 8400 σε λίγο βγαίνουν οι φθηνές μητρικές και επίσης βγαίνει και ο 8500 που θα έχει περίπου 4.2-4.3 boost σε σχεση με 4 του 8400

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Valous είπε

Ένα 35αρι αν έχει 100% health, 30 αλλιώς :) 

Ryzen 5 σε games διαφορά δεν θα έχεις μεγάλη, όσο για τον 8400 σε λίγο βγαίνουν οι φθηνές μητρικές και επίσης βγαίνει και ο 8500 που θα έχει περίπου 4.2-4.3 boost σε σχεση με 4 του 8400

Ναι δεν βιάζομαι εξάλλου ακόμα μαζεύω λεφτά. Σε κάνα μήνα βλέπω 

Δεν θα δω μεγάλη διαφορά αν πάω σε ryzen 5?

Επεξ/σία από splanis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...