Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Valous είπε

Παιδιά τα φώτα σας!
LG W2361V-PF 23'' TFT

Χονδρικά, αγορασμένη 2010-2011, θα δοθεί με καλώδιο ρεύματος και hmdi+dvi. 1920x1080 , TN, 2ms... εξωτερικά και λειτουργικά άριστη!

Ότι τιμή πείτε θα βάλω -10 ευρώ για Θεσσαλονίκη (παραλαβή από τον χώρο μου) διότι βαριέμαι να την συσκευάζω καθώς δεν έχω το κουτί της.

70ε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Ghost_Man2329 είπε

70ε

70€  οθόνη κοντά 8ετιας με TN panel ??

 

Αν δεν θέλει να την πουλήσει ποτέ και να κάθεται την βάζει 70€ :) :)

 

Εγώ πιστεύω ένα 35-40αρι είναι οκ μια χαρά. Έχει δουλέψει τόσα χρόνια.

 

Αν είναι να δώσει ο άλλος 70€ βάζει αλλά 30€ και παίρνει ολοκαίνουργια σφραγισμενη με εγγύηση κτλπ  ;)

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, stelios18120 είπε

70€  οθόνη κοντά 8ετιας με TN panel ??

Αν δεν θέλει να την πουλήσει ποτέ και να κάθεται την βάζει 70€ :) :)

Εγώ πιστεύω ένα 35-40αρι είναι οκ μια χαρά. Έχει δουλέψει τόσα χρόνια.

Αν είναι να δώσει ο άλλος 70€ βάζει αλλά 30€ και παίρνει ολοκαίνουργια σφραγισμενη με εγγύηση κτλπ  ;)

Μήπως υπερβάλεις λίγο ; Με αυτές τις προδιαγραφές (24" , tn , fhd) , το πιο φθηνό παλτό , έχει 120-125 ευρώ. Οπότε αν τη βάλει 50-55 ευρώ, μάλλον θα φύγει .

Αν δεις και τι πουλάνε άλλοι με 50 ευρώ ... (19" , 720 με μόνο 150 καμμένα πίξελ και κουτσή βάση).

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Μήπως υπερβάλεις λίγο ; Με αυτές τις προδιαγραφές (24" , tn , fhd) , το πιο φθηνό παλτό , έχει 120-125 ευρώ. Οπότε αν τη βάλει 50-55 ευρώ, μάλλον θα φύγει .

Αν δεις και τι πουλάνε άλλοι με 50 ευρώ ... (19" , 720 με μόνο 150 καμμένα πίξελ και κουτσή βάση).

Και επειδή τα πουλάνε πιστεύεις τα αγοράζει κανείς;

 

 

Τώρα αν θέλει ο άλλος για οθόνη 8ετιας να δώσει 50 η 60. Η 70 ευρώ αυτό είναι άλλο καπέλο.

 

Πάντα υπάρχουν κ θα υπάρχουν θύματα και άτομα που δυστυχως θα τους εκμεταλλεύονται.

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Και επειδή τα πουλάνε πιστεύεις τα αγοράζει κανείς;

Τώρα αν θέλει ο άλλος για οθόνη 8ετιας να δώσει 50 η 60. Η 70 ευρώ αυτό είναι άλλο καπέλο.

Πάντα υπάρχουν κ θα υπάρχουν θύματα και άτομα που δυστυχως θα τους εκμεταλλεύονται.

Δεν είναι εκμετάλευση . Σου είπα, η πιο φθηνή με ίδιες προδιαγραφές , κάνει 120 ευρώ. ΠΙΟ ΦΘΗΝΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ.

Σε άλλα κομμάτια hardware , έχεις δει να πουλάνε τα μεταχειρισμένα ΣΤΗ ΜΙΣΗ ΤΙΜΗ των καινούργιων ;;; ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΤΑ ΠΟΥΛΑΝΕ.

Π.χ. τους i7 4790K τους πουλάνε 250 ευρώ ! Ο i5 8400 ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ , που είναι αντίστοιχος σε επιδόσεις , κάνει καινούργιος 200 ευρώ !

Αλλο παράδειγμα ; Οι gtx 780ti . Από επιδόσεις είναι ίσες με 1050ti . Τις πουλάνε κάτω από τη μισή τιμή της 1050ti ;;;; ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ 1050ti ΤΙΣ ΠΟΥΛΑΝΕ.

Η συγκεκριμένη οθόνη στα 50-55 ευρώ, είναι στη μισή τιμή (και βγάλε) αντίστοιχης καινούργιας. Οι καινούργιες ξεκινάνε από 120 ευρώ !!!!

https://www.skroutz.gr/c/43/othones-upologiston/f/5529_187048_690570/megali-23-26-toulachiston-fhd-1920-x-1080-TN.html?o=οθονη+υπολογιστη&order_by=pricevat&order_dir=asc

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μου συγκρίνεις επεξεργαστές και ότι άλλο βρεις φίλε μου.

 

Εσύ την συγκεκριμένη οθονη 8ετιας θα την αγοράζες με 50-55€  εφόσον είναι μεγάλη ευκαιρία όπως λες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα μια καινουρια και σημερα να την εχεις αγορασει και σφραγισμενη να ειναι δεν σου δινει κανεις αν εχει 120 πανω απο 100 ευρω αρα για μεταχειρισμενη 8 ετων πιστευω ειναι καλα τα 50 ευρω.

Την δικια μου να βαλω που δεν ειναι ουτε δυο μηνων δεν θα μου δωσει κανεις πανω απο 250 ευρω.

 

https://www.skroutz.gr/s/12468268/Dell-U2518D.html?keyphrase=u2518d

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Μην μου συγκρίνεις επεξεργαστές και ότι άλλο βρεις φίλε μου.

Εσύ την συγκεκριμένη οθονη 8ετιας θα την αγοράζες με 50-55€  εφόσον είναι μεγάλη ευκαιρία όπως λες;

Γιατί να μη συγκρίνω με επεξεργαστές και gpu ; Ίδια κατηγορία δεν είναι ;; Οι οθόνες κρατάνε και για πάντα , ενώ οι gpu ... μας αφήνουν σύντομα. Πιο είναι πιο πιθανό να τα φτύσει αύριο ; Η οθόνη ή μια gtx 780ti ;;; Που θα πόνταρες ;;;

Αν κάποιος θέλει οθόνη με αυτές τις προδιαγραφές, είναι στα μισά λεφτά και βγάλε της πιο φθηνής καινούργιας από σκρουτζ !!!! Οπότε αν τη δει και δουλεύει και δεν έχει πρόβλημα, είναι τίμια πρόταση . Για ευκαιρία δεν μίλησα εγώ. Αλλά τα 35 που λες, είναι χάρισμα.

8 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Απλα μια καινουρια και σημερα να την εχεις αγορασει και σφραγισμενη να ειναι δεν σου δινει κανεις αν εχει 120 πανω απο 100 ευρω αρα για μεταχειρισμενη 8 ετων πιστευω ειναι καλα τα 50 ευρω.

Την δικια μου να βαλω που δεν ειναι ουτε δυο μηνων δεν θα μου δωσει κανεις πανω απο 250 ευρω.

https://www.skroutz.gr/s/12468268/Dell-U2518D.html?keyphrase=u2518d

Απευθύνεται σε πιο μικρό κοινό , οπότε πουλιέται πιο δύσκολα.

Και 25"  με ανάλυση 2Κ ....... είναι λίγο 'Ιδιαίτερη"  .

 

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dr_73 είπε

Αν δεις και τι πουλάνε άλλοι με 50 ευρώ ... (19" , 720 με μόνο 150 καμμένα πίξελ και κουτσή βάση).

Αυτό ακριβώς.. !

Λοιπόν βλέποντας και κάνοντας και ευχαριστώ πολύ που όλοι ενδιαφερθήκατε!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dr_73 είπε

 

Αλλο παράδειγμα ; Οι gtx 780ti . Από επιδόσεις είναι ίσες με 1050ti . Τις πουλάνε κάτω από τη μισή τιμή της 1050ti ;;;; ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ 1050ti ΤΙΣ ΠΟΥΛΑΝΕ.

 

Οχι και καλυτερη η 1050ti απο την 780ti, ενταξει τα παραλες.Να ελεγες για 770 ναι ειναι λιγο καλυτερη.. για τα αλλα παραδειγματα εχεις δικιο δεν λεω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/1/2018 στις 12:21 ΜΜ, johnnyman είπε

Καλημερα παιδια!!Ενα φιλος εχει αυτο το home cinema αχρησιμοποιητο σχεδον

Αυτο ειναι το μοντελο (samsung ht-tz315r)

Ποσο πιανει περιπου?

Ευχαριστω πολυ!

large01.jpg.32986a9ec2724a4ac6de8c7dd1c41fb3.jpg

Κάποιος παιδιά? 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Κάποιος παιδιά? 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! 

Φανταζομαι δεν εχει πλεον εγγυηση και επισης ειναι πιο παλιο μοντελο απο αυτα που κυκλοφορουν στην αγορα.οπως πχ αυτο https://www.skroutz.gr/s/6904318/Samsung-HT-J5150.html με αντιστοιχες δυνατοτητες(5.1 με 1000watt) ισως και περισσοτερες δεν εκατσα να το ψαξω πολυ να ειμαι ειλικρινης.Εν ολιγοις οταν αυτο καινουργιο κανει 290 το μοντελο του φιλου που ειναι πιο παλιο με λιγοτερες δυνατοτητες ποσο να στοιχιζε τι στιγμη που μιλαμε? 220 ευρω?Αρα για μεταχειρισμενο ασχετως αν ειναι σαν καινουργιο εγω προσωπικα δεν θα εδινα πανω απο 150...Βεβαια αυτο ειναι η δικη μου κριση και εκτιμηση καποιος εχει αλλα κριτηρια.Μπορεις να δοκιμασεις και με 200 ευρω αλλα σε αντικειμενα που εχουν 1 χρονο εγγυηση χανουν πολυ γρηγορα την αξια τους και ποσο μαλλον ενα home cinema που αν χαλασει ο player ειναι αχρηστο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια ποσο να πουλησω ενα ζευγαρι ακουστικα sony mdr7509hd  

https://www.artsound.gr/catalog/sony-7509-akoystika-professional-studio-monitor-stereo-p-8413.html?language=gr

εγω τα ειχα παρει απο γερμανια απο θομανς 190 ευρω ποσο να τα δωσω τωρα εινα αδουλευτα τα χρησιμοποιουσα μονο σε μιξη στο στουντιο σε νορμαλ εντασεις δεν τα εχω ταλαιπωρησει καθολου

αποφασισα και τα εβαλα 160 αν καποιο παιδι ενδιαφερεται στειλτε , αξιζουν τον κοπο απλα εγω πλεον δεν τα χρησιμοποιω τα ειχα μονο σε μιξεις

αν ενδιαφερεται και κανεις απο εδω ας στειλει να φευγουν

Επεξ/σία από Runner25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Runner25 είπε

παιδια ποσο να πουλησω ενα ζευγαρι ακουστικα sony mdr7509hd  

https://www.artsound.gr/catalog/sony-7509-akoystika-professional-studio-monitor-stereo-p-8413.html?language=gr

εγω τα ειχα παρει απο γερμανια απο θομανς 190 ευρω ποσο να τα δωσω τωρα εινα αδουλευτα τα χρησιμοποιουσα μονο σε μιξη στο στουντιο σε νορμαλ εντασεις δεν τα εχω ταλαιπωρησει καθολου

αποφασισα και τα εβαλα 160 αν καποιο παιδι ενδιαφερεται στειλτε , αξιζουν τον κοπο απλα εγω πλεον δεν τα χρησιμοποιω τα ειχα μονο σε μιξεις

αν ενδιαφερεται και κανεις απο εδω ας στειλει να φευγουν

Discontinued μοντέλο σχεδόν 10 ετών (φαντάζομαι τα έχεις λιγότερο), τα πήρες 190ε και τα δίνεις 160ε, για να 'φεύγουν'?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...