Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 24/10/2020 στις 6:22 ΜΜ, xRattle είπε

 

120 ευρώ

Καλησπέρα σας,

Περιμένω το καινούριο σύστημα από βδομάδα και θέλω να πουλήσω το παλιό μου.
Έχει AMD FX-6300 με COOLERMASTER RR-T4-18PK-R1 HYPER T4 COOLER , μητρική Asus M5A97 R2.0 , ram Kingston 2x4GB 1600ΜΗΖ, κουτί Bitfenix merc alpha black, GPU xfx amd radeon R9 270x 2GB, ssd samsumg 840 evo 120GB και psu Corsair cx500 80 plus bronze certified. Το έχω από το 11/2013 εκτός από την κάρτα που είναι από το 16. Επειδή είμαι άσχετος όμως δεν έχω ιδέα πόσο μπορεί να φτάνει η τιμή του για μεταχειρισμένο.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Έχω βάλει και τα links σε περίπτωση που θέλει κάποιος να τα τσεκάρει.


https://www.e-shop.gr/coolermaster-rr-t4-18pk-r1-hyper-t4-cooler-p-PER.806877

https://www.e-shop.gr/kingston-khx1600c9d3p1k2-8g-8gb-2x4gb-ddr3-pc3-12800-1600mhz-cl9-hyperx-dual-channel-kit-p-PER.550353

https://www.e-shop.gr/cpu-amd-fx-6300-35ghz-6-core-box-p-PER.559644

https://www.e-shop.gr/bitfenix-merc-alpha-black-p-PER.911409

https://www.e-shop.gr/xfx-amd-radeon-r9-270x-r9-270x-cdj4-double-dissipation-2gb-ddr5-pci-e-retail-p-PER.519784

https://www.e-shop.gr/ssd-samsung-mz-7te120bw-840-evo-series-ssd-120gb-25-sata3-p-PER.306078

https://www.e-shop.gr/mitriki-asus-m5a97-r20-p-PER.522975

https://www.e-shop.gr/xfx-amd-radeon-r9-270x-r9-270x-cdj4-double-dissipation-2gb-ddr5-pci-e-retail-p-PER.519784

https://www.e-shop.gr/psu-corsair-cx500-80-plus-bronze-certified-500w-p-PER.549204

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Καλησπέρα παιδιά παρήγγειλα από amazon 2 marshall monitor bt, ένα για μένα και ένα για έναν φίλο μου ο οποίος εν τέλει δεν τα χρειάζεται πόσο να τα πουλήσω είναι ακόμα σφραγισμένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρισε τα πίσω

1 ώρα πριν, Kanou13 είπε

Καλησπέρα παιδιά παρήγγειλα από amazon 2 marshall monitor bt, ένα για μένα και ένα για έναν φίλο μου ο οποίος εν τέλει δεν τα χρειάζεται πόσο να τα πουλήσω είναι ακόμα σφραγισμένα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/10/2020 στις 2:50 ΠΜ, benign είπε

Το συστημα ειναι πολυ παλιο πλεον,αλλα τα διαφορα μερη του ειναι καλης σχετικα ποιοτητας. Για να παρεις το μαξιμουμ απο πωληση,κατα την γνωμη μου,πρεπει να τα βαλεις ολα ξεχωριστα και να κανεις υπομονη.Πολυ περισσοτερα θα παρεις απο οτι σαν συνολο.Για μενα ολα ξεχωριστα.

Έχω ένα mini hi fi sony σε άψογη κατάσταση δουλεύουν όλα εκτός του ότι δεν διαβάζει cd ....πόσο μπορώ να το δώσω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, life is music είπε

Έχω ένα mini hi fi sony σε άψογη κατάσταση δουλεύουν όλα εκτός του ότι δεν διαβάζει cd ....πόσο μπορώ να το δώσω ?

Δεν γνωριζω καθολου για αυτη τη κατηγορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά AMD Ryzen 7 1800X Box ποσο μπορεί να πουληθεί σε ακρος  εξαιρετική κατάσταση ούτε ποτέ oc ούτε τπτ βαριά χρήση είναι σαν αδούλευτος...???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Afrika είπε

Καλησπέρα παιδιά AMD Ryzen 7 1800X Box ποσο μπορεί να πουληθεί σε ακρος  εξαιρετική κατάσταση ούτε ποτέ oc ούτε τπτ βαριά χρήση είναι σαν αδούλευτος...???

Έχει δεν έχει δουλέψει τα έπιασε τα χρονάκια του 😅 με κανά 90/100 θα φύγει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι λογω χωρου ,να πουλησω τα Creative GigaWorks T40 Series II μου που τα εχω απο το '13 περιπου..

 

Ειναι σε αψογη κατασταση λειτουργικα και εμφανισιακα,χωρις κουτι/εγγυηση βεβαιως..

Ποσο θα λεγατε οτι μπορω να τα δωσω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/10/2020 στις 9:18 ΜΜ, Monolithic είπε

Καλησπέρα,
Αναβάθμισα το pc μου και σκέφτομαι να δώσω κάποια κομμάτια:
Ποια θα μπορούσε να είναι η τιμή του σαν πακέτο και ποια ίσως ξεχωριστά?

AMD FX-8350 = 50
Coolermaster 412 slim = 15
Motherboard: Gigabyte GA-970A-UD3P= 40
RAM 2x8 Hyper X Savage + 2X8 Kingston KVR16N11/8=  50€ όλες μαζί
GTX 750 ti 2GB= 40

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, LIGHT1NG είπε

Έχει δεν έχει δουλέψει τα έπιασε τα χρονάκια του 😅 με κανά 90/100 θα φύγει 

Toso ligo krima kai einai akoma pisteuw poli dynatos....Den ton exw doulepsei auto einai to thema ton phra day one kai exei doulepsei oute 100 wres auto to pc olo mazi na to pw etsi

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Afrika είπε

Toso ligo krima kai einai akoma pisteuw poli dynatos....Den ton exw doulepsei auto einai to thema ton phra day one kai exei doulepsei oute 100 wres auto to pc olo mazi na to pw etsi

ο 2700Χ μτχ πιάνει 140-150 μαξ σκέψου ο δικός σου λογικά δεν θα έχει και εγγύηση πλέον.  επίσης τα greeklish δεν επιτρέπονται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα! 

Μια οθονη Turbo-X 23.6" Nemesis NC236FG μεταχειρισμενη 2 μηνων με ΟΛΑ της τα παρελκομενα , κουτι και αποδειξη/εγγυηση  3 χρονια ποσο παει; 

Αυτη την στιγμη την εχω σε αγγελια στα 150 ευρω , δεν ειναι σωστη η τιμη;

Επεξ/σία από RX5700XTCat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Afrika είπε

Toso ligo krima kai einai akoma pisteuw poli dynatos....Den ton exw doulepsei auto einai to thema ton phra day one kai exei doulepsei oute 100 wres auto to pc olo mazi na to pw etsi

Ρε μην μασας πουλα τον επεξεργαστη οσο τον αγορασες και κοψε και 3 ευρω στον υποψηφιο αγοραστη οσα ειναι και τα χρονια που εχει στην πλατη του χαρη θα του κανεις. 😂

Περα απο την πλακα καθε φορα μου κανει εντυπωση που απαντατε μα καλα μονο τοσο πιανει..Ειναι τοσο απλο να δεις ποσο αξιζει κατι μεταχειρισμενο συγκρινοντας το με κατι καινουργιο αντιστοιχων επιδοσεων και αν στο καινουργιο κανει 100 ευρω φαντασου ποσο πρεπει να πεσεις για να πουλησεις κατι μεταχειρισμενο αλλιως κανενας αγοραστης δεν εχει λογο να το παρει και ειδικα σε αυτους τους επεξεργαστες με αυτο το σοκετ μιας και καποιος να ξεμεινει απο επεξεργαστη μπορει να βαλει επεξεργαστη(καλυτερο) στην ιδια μητρικη απο σειρα 2000, 3000 και πλεον και 5000 αναλογως το μητρικη βεβαια και δεν χρειαζεται να επενδυσει σε νεα μητρικη.

Εμενα συμβουλη μου ειναι αν υπαρχει αναγκη για τα χρηματα δωστο σε καποιον γνωστο κοψοχρονια που το εχει αναγκη παρα σε αγνωστο γιατι ουτως η αλλως τα λεφτα που εδωσες δεν θα τα παρεις ..Προσωπικα τα pc τα κραταω 6-7 χρονια (μονο καρτες αλλαζω νωριτερα και τις πουλαω) καλη ωρα αυτο που εχω αν στο μελλον αναβαθμισω θα παει στην γυναικα η θα το δωσω σε φιλο, ξαδερφο κοψοχρονια οπως σε συμβουλεψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

ο 2700Χ μτχ πιάνει 140-150 μαξ σκέψου ο δικός σου λογικά δεν θα έχει και εγγύηση πλέον.  επίσης τα greeklish δεν επιτρέπονται. 

Εχεις δικιο για τα  greeklish αφηριμενος τα εγραψα...Ευχαριστω πολυ...

5 λεπτά πριν, icenex είπε

Ρε μην μασας πουλα τον επεξεργαστη οσο τον αγορασες και κοψε και 3 ευρω στον υποψηφιο αγοραστη οσα ειναι και τα χρονια που εχει στην πλατη του χαρη θα του κανεις. 😂

Περα απο την πλακα καθε φορα μου κανει εντυπωση που απαντατε μα καλα μονο τοσο πιανει..Ειναι τοσο απλο να δεις ποσο αξιζει κατι μεταχειρισμενο συγκρινοντας το με κατι καινουργιο αντιστοιχων επιδοσεων και αν στο καινουργιο κανει 100 ευρω φαντασου ποσο πρεπει να πεσεις για να πουλησεις κατι μεταχειρισμενο αλλιως κανενας αγοραστης δεν εχει λογο να το παρει και ειδικα σε αυτους τους επεξεργαστες με αυτο το σοκετ μιας και καποιος να ξεμεινει απο επεξεργαστη μπορει να βαλει επεξεργαστη(καλυτερο) στην ιδια μητρικη απο σειρα 2000, 3000 και πλεον και 5000 αναλογως το μητρικη βεβαια και δεν χρειαζεται να επενδυσει σε νεα μητρικη.

Εμενα συμβουλη μου ειναι αν υπαρχει αναγκη για τα χρηματα δωστο σε καποιον γνωστο κοψοχρονια που το εχει αναγκη παρα σε αγνωστο γιατι ουτως η αλλως τα λεφτα που εδωσες δεν θα τα παρεις ..Προσωπικα τα pc τα κραταω 6-7 χρονια (μονο καρτες αλλαζω νωριτερα και τις πουλαω) καλη ωρα αυτο που εχω αν στο μελλον αναβαθμισω θα παει στην γυναικα η θα το δωσω σε φιλο, ξαδερφο κοψοχρονια οπως σε συμβουλεψα.

Ευχαριστω πολυ εχεις δικιο μαλλον θα τον κρατησω και θα δω τι θα κανω...Ποτε δεν εχω ασχοληθει να πουλησω κατι για αυτο εστειλα ετσι για να δω στο περιπου και παλι ευχαριστω για το χρονο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Afrika είπε

Εχεις δικιο για τα  greeklish αφηριμενος τα εγραψα...Ευχαριστω πολυ...

Ευχαριστω πολυ εχεις δικιο μαλλον θα τον κρατησω και θα δω τι θα κανω...Ποτε δεν εχω ασχοληθει να πουλησω κατι για αυτο εστειλα ετσι για να δω στο περιπου και παλι ευχαριστω για το χρονο σας.

κράτα το μην κοιτάς μερικούς σαν εμάς που τα αλλάζουμε κάθε χρόνο λεσ και κερδίζουμε σουπερ γουαου επίδοση.. χόμπι και κάψα άλλοι στα αμάξια άλλοι στα pc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...