Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

Ειναι η καλυτερη εποχη να πουλησεις καρτα αλλα και η χειροτερη για να αγορασεις καρτα.

 

Καλά είναι η χειρότερη εποχή να αγοράσεις pc parts γενικότερα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vins είπε

Καλά είναι η χειρότερη εποχή να αγοράσεις pc parts γενικότερα...

Εγω εδωσα την 2070S  οχι για να παρω 3ΧΧΧ το ηξερα οτι δεν θα ερθουν στις τιμες που ελεγαν αλλα για να βρω καμια 2080S για αναβαθμιση σε μικρο κοστος και στο τελος μου εφαγε το σπιτι τα λεφτα γιατι το εκαψε η γυναικα μου.

Μαλλον αναβαθμιση σε γυναικα πρεπει αν κανω. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Rumpelstiltskin είπε

πόσο είναι μια τίμια τιμή για να αγοράσει κανείς στις μέρες μας έναν i7 3770; (όχι κ)
ξερω πως ειναι δεινοσαυρος, αλλά ίσως με βολέψει για να γλιτώσω την ολική αναβάθμιση

Αν δεν βιαζεσαι, παρε εναν xeon απο εξω 

https://www.aliexpress.com/item/33014030590.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.73482759ufe27E&algo_pvid=fa4ccb7c-787d-445d-80d1-3aa73649cd47&algo_expid=fa4ccb7c-787d-445d-80d1-3aa73649cd47-0&btsid=0bb0623116075357154604379ef5dc&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Kαλη τιμη , καλυτερος επεξεργγαστης , μικροτερη καταναλωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Εγω εδωσα την 2070S  οχι για να παρω 3ΧΧΧ το ηξερα οτι δεν θα ερθουν στις τιμες που ελεγαν αλλα για να βρω καμια 2080S για αναβαθμιση σε μικρο κοστος και στο τελος μου εφαγε το σπιτι τα λεφτα γιατι το εκαψε η γυναικα μου.

Μαλλον αναβαθμιση σε γυναικα πρεπει αν κανω. :lol:

Χαχαχαχαχα! Θυμάμαι το περιστατικό φίλε μου και χαίρομαι που το αντιμετωπιζεις ετσι, είχαμε μιλήσει και λιγο τότε σε πμ. Δεν υπάρχει αναβαθμιση, side grade είναι ολες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Kostas.karras είπε

Με τελωνειο τι γινεται, καταφερνουν και περνανε?Σκεφτομουν και γω να τσιμπησω ενα 8πυρηνο FX αλλα φοβομουν να μη μου ρθει χριστουγεννιατικος μποναμας απο το τελωνειο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Noreak είπε

Με τελωνειο τι γινεται, καταφερνουν και περνανε?Σκεφτομουν και γω να τσιμπησω ενα 8πυρηνο FX αλλα φοβομουν να μη μου ρθει χριστουγεννιατικος μποναμας απο το τελωνειο...

Εγώ λέω στον πωλητή αφού κάνω την αγορά, να μου τα στέλνει σαν δώρο (πρίν γίνει shipped)

Για τέτοιο μικροπραγμα μπορεί να το κάνει.

Και μέχρι τέτοιο ποσό (κοντά στα 50 ευρώ) ποτέ δεν με έπιασε τελωνείο.

Έχω πάρει πριν λίγους μήνες τρεις επεξεργαστές του 20αρικου (60 ευρώ συνολο) και δεν έδωσα τίποτα τελωνειακά..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παρακολουθεί κανένας την αγορά gpu, sites εταιρειών, διαβάζει ανακοινώσεις και διαθεσιμότητες μας εξηγεί γιατί οι τιμές έχουν εκτοξευτεί και στις καινούργιες και στις μεταχειρισμένες.


Δεν μιλάω για AMD 6800 και τις 3090 αλλά για τις 2-3 παλαιότερες γενιές καρτών, υποτίθεται ότι θα έπρεπε να ήταν προσγειωμένες λόγω του ότι οι έμποροι θα ξεστοκάρουν, μειωμένου ενδιαφέροντος κλπ.

Συμβαίνει το αντίθετο και μάλλον απίθανο να φταίει πάλι ο covid.
Οι ssd έχουν πέσει στο πάτωμα, οι gpu έχουν ανέβει στην ταράτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,

πήρα αυτή την κάρτα γραφικών https://www.banggood.com/Colorful-iGame-GTX-1660-Ultra-6GB-GDDR5-192Bit-1860MHz-8Gbps-Gaming-Video-Graphics-Card-p-1440410.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=ES
-ούτε και εγώ ξέρω το γιατί.απο βδομάδα θα παραλάβω.

επειδή ξέρω θα την βάλω θα την χαρω 1 ώρα και δεν θα ξανασχοληθω ,πόσο πιάνει αν την πουλήσω? 210 κάτι αγοράστηκε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, elias99 είπε

καλησπέρα,

πήρα αυτή την κάρτα γραφικών https://www.banggood.com/Colorful-iGame-GTX-1660-Ultra-6GB-GDDR5-192Bit-1860MHz-8Gbps-Gaming-Video-Graphics-Card-p-1440410.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=ES
-ούτε και εγώ ξέρω το γιατί.απο βδομάδα θα παραλάβω.

επειδή ξέρω θα την βάλω θα την χαρω 1 ώρα και δεν θα ξανασχοληθω ,πόσο πιάνει αν την πουλήσω? 210 κάτι αγοράστηκε!

Δηλαδή θα πουλήσεις μεταχειρισμένη (αν την χρησιμοποιήσεις έστω και για ένα λεπτό) Κινέζικη κάρτα γραφικών…

Ξεκίνα με ένα -30% και συνεχίζεις…

Καλή τύχη…

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, elias99 είπε

καλησπέρα,

πήρα αυτή την κάρτα γραφικών https://www.banggood.com/Colorful-iGame-GTX-1660-Ultra-6GB-GDDR5-192Bit-1860MHz-8Gbps-Gaming-Video-Graphics-Card-p-1440410.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=ES
-ούτε και εγώ ξέρω το γιατί.απο βδομάδα θα παραλάβω.

επειδή ξέρω θα την βάλω θα την χαρω 1 ώρα και δεν θα ξανασχοληθω ,πόσο πιάνει αν την πουλήσω? 210 κάτι αγοράστηκε!

Γύρισε την πίσω σφραγισμένη αν γίνεται. Μίλα με το κατάστημα.

Νομίζω γίνεται 100%✓ αυτό

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...