Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

το αμεσως επομενο μοντελο λοιπον ! εγω βιαστικα  με το που την πηρα στα καπακια βγηκε η δικια σου με mpeg4 !

εκτος εγγυησης ειναι ? πλεον βρισκεις καινουργιες 27αρες lg IPS Panel με 240 γι αυτο σου λεω πως δεν αξιζει να την δωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι σίγουρος για την εγγύηση! Απλα με 250 μπορώ να πάρω μια κλάσσης ανώτερη απο φίλο μου κ σκέφτομαι να την που΄λήσω να καλύψω ένα μέρος τοων χρημμάτων! κ επειδή δεν έχω κ τη να την κάνω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στους ειδικούς!!!

 

Σκέφτομαι να πουλήσω την οθόνη της υπογραφής μου! ( LG Flatron 27'' M2762D-PC ) Πόσο μπορώ να την δώσω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

 

Στα 150-170 max (και προσωπικά για 150 δε θα την έδινα καν και θα την κρατούσα για 2η).

 

https://www.skroutz.gr/s/2258597/LG-M2732D.html

 

Όπως πολύ σωστά προειπωθηκε με 240 παιρνει κανείς καινούρια και IPS με καλύτερα χαρακτηριστικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στα 150-170 εγω προσωπικα πιστευω πως θα δυσκολευτει αρκετα να  την δωσει γι αυτο και του ειπα πως δεν αξιζει να την σκοτωσει !

τωρα ,αν δεν εχει την να την κανει οπως λεει ας την ξεκινησει στα 180 και βλεπει ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, σκέφτομαι να δώσω μια απο τις 2 οθόνες που υπάρχουν και να πάω σε IPS για το κύριο σύστημα και η άλλη να μείνει στον πατέρα μου.

LG Flatron W1952s

Samsung Synchmaster 2033HD (είναι LCD TV)

και οι 2 σε άριστη κατάσταση με κουτί & ολα τα παρελκόμενα αλλά εκτός εγγύησης. Πόσα μπορεί να πιάσει η καθεμία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν υπαρχει με 130 ips panel 3D !!  ολοκαινουργια στο κουτι της

http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/othones/othones/LG-19MN43D-PZ-LED-TV-Monitor-19.htm

αντε καποιος να δωσει κανα 40-50αρι για να παει στην δικια σου με με αναλυση 1440x900!

μην την δωσεις φιλε δεν αξιζει ..


για να καταλαβεις τι εννοω ,  εγω το 2005 αγορασα 400 ευρο αυτη

 

καλος μαλακας ημουν !!

 

samsung_syncmaster_940ux.jpg
και τωρα προτιμω να την εχω στην αποθηκη αχρηστη εδω και χρονια παρα να την δωσω 40-50 ευρο !
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους...

 

Ερωτηση για δυσκολους λυτες... :)

 

Εχω εναν λειτουργικο Commodore 128d...

 

c128d_european2.gif

 

 

Δουλευει μεν αλλα ειναι ταλαιπωρημενος εξωτερικα (κιτρινισμενος) και λειπουν 2 πληκτρα απο το πληκτρολογιο...

 

Ειναι η ευρωπαικη εκδοση με το χερουλι για μεταφορα (η σπανιοτερη)...

 

Εψαξα να βρω ποσο πωλουνται αυτα αλλα ακρη δεν εβγαλα...

 

Υπαρχει κανενας εκτιμητης να βοηθησει στο ποσο περιπου μπορω να τον δωσω???

 

Ευχαριστω προκαταβολικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.

Gigabyte HD 5770 OC EDITION. GV-R577SO-1GD

Ειναι σε αψογη κατασταση απλα θελω κατι πιο καινουριο

 

Ποσο μπορω να την δωσω ή δεν αξιζει να την σκοτώσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πάντως από δική μου παρακολούθηση στο forum εδώ και αλλού, ειδικά όταν έχουμε να κάνουμε με "ακριβά" προιόντα άλλο το πόσο κάποιος το πουλάει, και άλλο το πόσα τελικά κάποιος δίνει και ΑΝ αξίζει να το δώσει..

 

Χαρακτηριστικό παράδειγμα 10000 διαφορετικά macbook pro / air και ipad τα οποία επί ΜΗΝΕΣ ανα-δημοσιεύονται στο forum σε τιμές φαινομενικά καλές/νορμάλ, τα οποία όμως δεν αγοράζει κανείς...

 

Και μεταξυ μας, αν εγώ είχα να δώσω 700 ευρώ ΜΕΤΡΗΤΑ για χρησιμοποιημένο macbook pro του 2010, θα προτιμούσα να πάω σε καινούριο... Ακόμα "χειρότερα" τα πράγματα για τα iPad, για 100ευρώ κάτω δεν αξίζει να πάρει κανείς μεταχειρισμένο προηγούμενης γενιάς, πάει σε καινούριο. Δηλαδή γιατί να δώσω 350 για iPad 4, ενώ με 509 παίρνω το 5 κουτάτο... 

 

 

 

Δεν θα μιλήσω καν για τα Playstation 3, επί 2 μήνες προσπαθούσα να πουλήσω το δικό μου με 2 χειριστήρια και 7 παιχνίδια στα 110 ευρώ (http://www.insomnia.gr/classifieds/videogames/playstation/153427-ps3-7-games-controller/) και τελικά το πήγα στο σπίτι της κοπέλας μου να το χρησιμοποιούμε σαν blueray player!! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους...

 

Ερωτηση για δυσκολους λυτες... :)

 

Εχω εναν λειτουργικο Commodore 128d...

 

c128d_european2.gif

 

 

Δουλευει μεν αλλα ειναι ταλαιπωρημενος εξωτερικα (κιτρινισμενος) και λειπουν 2 πληκτρα απο το πληκτρολογιο...

 

Ειναι η ευρωπαικη εκδοση με το χερουλι για μεταφορα (η σπανιοτερη)...

 

Εψαξα να βρω ποσο πωλουνται αυτα αλλα ακρη δεν εβγαλα...

 

Υπαρχει κανενας εκτιμητης να βοηθησει στο ποσο περιπου μπορω να τον δωσω???

 

Ευχαριστω προκαταβολικα...

 

Η οποια τιμη ειναι στην κριση του αγοραστη.Ξεκαθαρα θα το αγοραζε καποιος μονο για συλλεκτικη αξια,αλλα δεν ειναι τοσο σπανιο η μοναδικο ωστε να αξιζει κατι σοβαρο.

 

Το καλυτερο που εχετε να κανετε ειναι να το βαλετε σαν αγγελια στο ebay σαν δημοπρασια που ξεκιναει απο ενα ποσο 1 δολλαριο και βλεπετε ποια ειναι η τιμη που μπορει να φτασει.Επισης ψαξτε στο ebay ποσο δινουν για αυτου του τυπου τα αρχαια, και ετσι παιρνετε και ενα μετρο συγκρισης.Παντως η εμφανιση του υλικου και η λειτουργικοτητα ειναι και τα δυο πολυ μεγαλης σημασιας για καποια πιθανη πωληση.

Παιδιά πάντως από δική μου παρακολούθηση στο forum εδώ και αλλού, ειδικά όταν έχουμε να κάνουμε με "ακριβά" προιόντα άλλο το πόσο κάποιος το πουλάει, και άλλο το πόσα τελικά κάποιος δίνει και ΑΝ αξίζει να το δώσει..

 

Χαρακτηριστικό παράδειγμα 10000 διαφορετικά macbook pro / air και ipad τα οποία επί ΜΗΝΕΣ ανα-δημοσιεύονται στο forum σε τιμές φαινομενικά καλές/νορμάλ, τα οποία όμως δεν αγοράζει κανείς...

 

Και μεταξυ μας, αν εγώ είχα να δώσω 700 ευρώ ΜΕΤΡΗΤΑ για χρησιμοποιημένο macbook pro του 2010, θα προτιμούσα να πάω σε καινούριο... Ακόμα "χειρότερα" τα πράγματα για τα iPad, για 100ευρώ κάτω δεν αξίζει να πάρει κανείς μεταχειρισμένο προηγούμενης γενιάς, πάει σε καινούριο. Δηλαδή γιατί να δώσω 350 για iPad 4, ενώ με 509 παίρνω το 5 κουτάτο... 

 

 

 

Δεν θα μιλήσω καν για τα Playstation 3, επί 2 μήνες προσπαθούσα να πουλήσω το δικό μου με 2 χειριστήρια και 7 παιχνίδια στα 110 ευρώ (http://www.insomnia.gr/classifieds/videogames/playstation/153427-ps3-7-games-controller/) και τελικά το πήγα στο σπίτι της κοπέλας μου να το χρησιμοποιούμε σαν blueray player!! 

 

Που να δεις φιλε μου.Σε ενα γνωστο Ελληνικο site αγγελιων, υπαρχει ενας χρηστης που απο το 2000 (χωρις πλακα)προσπαθει να πουλησει εναν cyrix cpu στα 100 MHz!!! Και επιμενει.

 

Δεν ξερω αν ο εγκεφαλος του εχει σημαντικη επιστημονικη αξια για εξεταση οταν πεθανει. :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οποια τιμη ειναι στην κριση του αγοραστη.Ξεκαθαρα θα το αγοραζε καποιος μονο για συλλεκτικη αξια,αλλα δεν ειναι τοσο σπανιο η μοναδικο ωστε να αξιζει κατι σοβαρο.

 

Το καλυτερο που εχετε να κανετε ειναι να το βαλετε σαν αγγελια στο ebay σαν δημοπρασια που ξεκιναει απο ενα ποσο 1 δολλαριο και βλεπετε ποια ειναι η τιμη που μπορει να φτασει.Επισης ψαξτε στο ebay ποσο δινουν για αυτου του τυπου τα αρχαια, και ετσι παιρνετε και ενα μετρο συγκρισης.Παντως η εμφανιση του υλικου και η λειτουργικοτητα ειναι και τα δυο πολυ μεγαλης σημασιας για καποια πιθανη πωληση.

 

Που να δεις φιλε μου.Σε ενα γνωστο Ελληνικο site αγγελιων, υπαρχει ενας χρηστης που απο το 2000 (χωρις πλακα)προσπαθει να πουλησει εναν cyrix cpu στα 100 MHz!!! Και επιμενει.

 

Δεν ξερω αν ο εγκεφαλος του εχει σημαντικη επιστημονικη αξια για εξεταση οταν πεθανει. :)

ειμαι σχεδον σιγουρος σε πιο σαιτ αναφερεσαι , εχω ριξει πολυ γελιο καποιες φορες εκει με τις αγγελιες ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

amd phenom ii x4 965 στο κουτι μαζι με στοκ ψυκτρα

και μια asus m4a785td-v evo μαζι με κουτι βιβλιαρακια

και τα 2 λειτουργικα αλλα χωρις εγγυηση

ποσο προτεινετε να πουληθουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

amd phenom ii x4 965 στο κουτι μαζι με στοκ ψυκτρα

και μια asus m4a785td-v evo μαζι με κουτι βιβλιαρακια

και τα 2 λειτουργικα αλλα χωρις εγγυηση

ποσο προτεινετε να πουληθουν;

 

120 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...