Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Καλησπερα σε ολους.


Gigabyte HD 5770 OC EDITION. GV-R577SO-1GD


Ειναι σε αψογη κατασταση απλα θελω κατι πιο καινουριο


 


Ποσο μπορω να την δωσω ή δεν αξιζει να την σκοτώσω?


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπερα σε ολους.

Gigabyte HD 5770 OC EDITION. GV-R577SO-1GD

Ειναι σε αψογη κατασταση απλα θελω κατι πιο καινουριο

 

Ποσο μπορω να την δωσω ή δεν αξιζει να την σκοτώσω?

 

Εξαρταται ποιες ειναι οι αναγκες σας στο gaming, τι επεξεργαστη εχετε και τι games προτιματε. Για μεσαιου τυπου ,αξιοπρεπες gaming δεν ειναι ασχημη,οποτε δεν υπαρχει λογος να την δωσετε,αλλα δεν ξερουμε τον επεξεργαστη σας ,οποτε δεν νομιζω οτι γινεται να σας συμβουλευσουμε ετσι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πάντως από δική μου παρακολούθηση στο forum εδώ και αλλού, ειδικά όταν έχουμε να κάνουμε με "ακριβά" προιόντα άλλο το πόσο κάποιος το πουλάει, και άλλο το πόσα τελικά κάποιος δίνει και ΑΝ αξίζει να το δώσει..

 

Χαρακτηριστικό παράδειγμα 10000 διαφορετικά macbook pro / air και ipad τα οποία επί ΜΗΝΕΣ ανα-δημοσιεύονται στο forum σε τιμές φαινομενικά καλές/νορμάλ, τα οποία όμως δεν αγοράζει κανείς...

 

Και μεταξυ μας, αν εγώ είχα να δώσω 700 ευρώ ΜΕΤΡΗΤΑ για χρησιμοποιημένο macbook pro του 2010, θα προτιμούσα να πάω σε καινούριο... Ακόμα "χειρότερα" τα πράγματα για τα iPad, για 100ευρώ κάτω δεν αξίζει να πάρει κανείς μεταχειρισμένο προηγούμενης γενιάς, πάει σε καινούριο. Δηλαδή γιατί να δώσω 350 για iPad 4, ενώ με 509 παίρνω το 5 κουτάτο... 

 

 

 

Δεν θα μιλήσω καν για τα Playstation 3, επί 2 μήνες προσπαθούσα να πουλήσω το δικό μου με 2 χειριστήρια και 7 παιχνίδια στα 110 ευρώ (http://www.insomnia.gr/classifieds/videogames/playstation/153427-ps3-7-games-controller/) και τελικά το πήγα στο σπίτι της κοπέλας μου να το χρησιμοποιούμε σαν blueray player!! 

Sorry για το offtopic αλλα τα συγκεκριμενα δεν φευγουν γιατι τα βαζουν πανακριβα. Το λες και μονος σου.

Αν ειναι δυνατον να πουλας ιpad4 σε αυτην την τιμη ενω το καινουργιο εχει λιγο παραπανω.

Ιδιως με τα αιφονια κλπ το πραγμα εχει καταντησει γελοιο... Πουλανε προιστορικα κινητα σε τιμες εξωφρενικες... Το 3gs το βρισκεις σε αγγελιες και 200 ευρω... Ελεος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ το forum,

 

Κάναμε πρόσφατα με ένα φίλο μια αναβάθμιση στον υπολογιστή του και μας έχουν ξεμείνει τα εξής κομμάτια:

 

1. CPU

Intel Core 2 Duo Processor E6300

 

2. Mobo

GIGABYTE GA-965P-S3 (rev. 3.3)

 

3. RAM

TwinMos 2x512 MB DDR2-667 Mhz Part: 8D23JK-TT

 

4. GPU

Asus EAX 1650PRO Gamer Edition/HTD/256M

 

Θα ήθελα αν μπορείτε να κάνετε μια εκτίμηση για το πόσο μπορούν να πιάσουν τα παραπάνω parts, ώστε να δω αν αξίζει να τα βάλω τελικά αγγελία και να μην μείνουν στο ράφι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

kalispera tha ithella na kanw 1 erwthsh mporeite na mou peite poso piane ena netbook acer aspire one d255(http://www.skroutz.gr/s/291487/Acer-Aspire-One-D255-2DQ-xx-3-Cell.html) ayto sygegrimena eyxaristw poly:)

Επεξ/σία από makavelino
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalispera tha ithella na kanw 1 erwthsh mporeite na mou peite poso piane ena notebook acer aspire one d255(http://www.skroutz.gr/s/291487/Acer-Aspire-One-D255-2DQ-xx-3-Cell.html) ayto sygegrimena eyxaristw poly:)

 

Καλησπέρα.

 

Πρώτον, είναι netbook και όχι notebook.

 

Δεύτερον, δυστυχώς πάνω από 100-120 ευρώ δεν πιάνει υπό κανονικές συνθήκες, είναι αργό κι αδύναμο και γενικά η μόδα των netbooks έχει ξεπεραστεί εδώ και 2 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalispera tha ithella na kanw 1 erwthsh mporeite na mou peite poso piane ena notebook acer aspire one d255(http://www.skroutz.gr/s/291487/Acer-Aspire-One-D255-2DQ-xx-3-Cell.html) ayto sygegrimena eyxaristw poly:)

και δεν γραφουμε με greeklish

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θα ήθελα να μου πείτε πόσο μπορώ να πουλήσω τα παρακάτω όλα μαζί σαν πακέτο,

I7 920 1366 SOCKET με ψήκτρα 

3 RAM 1GB η καθεμιά

και 2 motherboards χαλασμένες η μια θέλει αλλαγή capasitor στην άλλη δεν λειτουργούν τα 2 dim.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και δεν γραφουμε με greeklish

Πλάκα πλάκα πώς τα πέρασε το σύστημα και τα δέχτηκε?

Εμένα που εκ παραδρομής πήγα να γράψω κατά λάθος μια μέρα, μου έριξε πόρτα κανονικά.

Καλησπέρα θα ήθελα να μου πείτε πόσο μπορώ να πουλήσω τα παρακάτω όλα μαζί σαν πακέτο,

I7 920 1366 SOCKET με ψήκτρα 

3 RAM 1GB η καθεμιά

και 2 motherboards χαλασμένες η μια θέλει αλλαγή capasitor στην άλλη δεν λειτουργούν τα 2 dim.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

80 - 90 ευρώ σύνολο.

Οι μητρικές δεν πιάνουν πάνω από 5 ευρώ εφόσον είναι χαλασμένες προφανώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...