Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και είχα ξαναρωτήσει απάντηση δεν πήρα.Πόσο να δώσω 4790,ΜSi b85 G43 ATX,16 Gb ram.Πακέτο μόνο.

Καλύπτεται από εγγύηση και υπάρχουν κουτιά,παρελκόμενα? Τα ρωτάω γιατί δεν είχα δει την πρώτη φόρα που το πόσταρες. Θα έλεγα αρχικά χωρίς να γνωρίζω αν έχεις τα παραπάνω  400-430

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύπτεται από εγγύηση και υπάρχουν κουτιά,παρελκόμενα? Τα ρωτάω γιατί δεν είχα δει την πρώτη φόρα που το πόσταρες. Θα έλεγα αρχικά χωρίς να γνωρίζω αν έχεις τα παραπάνω  400-430

Cpu όχι.Mητρική 1 χρόνο.ram lifetime.Πλήρη παρελκόμενα σε όλα.Σκέφτομαι πως και 400 ίσως είαι πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cpu όχι.Mητρική 1 χρόνο.ram lifetime.Πλήρη παρελκόμενα σε όλα.Σκέφτομαι πως και 400 ίσως είαι πολλά.

Κατά την γνώμη μου λέω ότι για ραμ(στο skroutz έχει με 100-110 ευρώ) + μητρική(στο skroutz ξεκινάει από 112 και φτάνει στα 120) =140-150 και για τον επεξεργαστή 200-250(στο skroutz ξεκινάει στα 350) οπότε αν δεν δεις ότι στα 400 δεν πουλιέται το αφήνεις 330-350

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως χώρια Albi μπορεί να πιάσουν παραπάνω.Εκτός αν δεν καίγεσαι

ΆΜΑ ΤΟ ΑΦΉΣΕΙ ΣΤΑ 330-350 ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ 

Πάντως χώρια Albi μπορεί να πιάσουν παραπάνω.Εκτός αν δεν καίγεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως χώρια Albi μπορεί να πιάσουν παραπάνω.Εκτός αν δεν καίγεσαι

Δεν καίγομαι αλλά βαριέμαι κιόλας να δώσω ξεχωριστά τα πράγματα.Παίζει αυτό να το βάλω ένα 400 ακι αν δεν φύγει το ρίχνω.

καταραμένο skylake με τις γαμάτες μητρικές -.-

 

Κατά την γνώμη μου λέω ότι για ραμ(στο skroutz έχει με 100-110 ευρώ) + μητρική(στο skroutz ξεκινάει από 112 και φτάνει στα 120) =140-150 και για τον επεξεργαστή 200-250(στο skroutz ξεκινάει στα 350) οπότε αν δεν δεις ότι στα 400 δεν πουλιέται το αφήνεις 330-350

Mπααα κάνα 90ρι έχουν και οι μνήμες και η mobo.cpu 300 έχει σκρουτζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μητρική στο skroutz http://www.skroutz.gr/s/6412866/MSI-B85-G43-Gaming.html?from=drop&keyphrase=b85+G43+ATX=110

και ο cpu στο skroutz http://www.skroutz.gr/s/4857210/Intel-Core-i7-4790-Box.html= 340


Στην ουσία γλιτώνεις τον αγοραστή 140 ευρώ αν το πουλήσεις στα 400 . Αν δεν πουληθεί κατέβασε το 370-350 για να είμαστε στανταρ , εάν βέβαια θες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Ποσο να πουλησω τη webcam Sony EVI-D100, δεν εχω καλωδιο ρευματος (αν και παω και αγοραζω δεν ειναι κατι) και χειρηστηριο, εχω μονο σκετη τη συσκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pinnacle studio titanium edition mediasuite v.10 αχρησημοποιητο ποσο μπορει να πιασει?

http://www.cnet.com/products/pinnacle-studio-mediasuite-titanium-edition-special-anniversary-pack-v-10-box-pack-82022624391/

καποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτο ακουγεται περιεργο,μηπως εχει το βραδυ τα νευρα του?  :devil:

 

Σοβαρα,τωρα ,ειναι θεμα χρησης.Αν το βραδυ τρεχεις καποιες παραπανω η πιο απαιτητικες εφαρμογες,λογω χρησης ακουγεται περισσοτερο.Παντως αν κανει πολυ θορυβο ισως εχει προβλημα. Τρεξε ενα διαγνωστικο προγραμμα για δισκους να δεις αν τον βλεπει σε καλη κατασταση.Αν,ναι,τοτε χρειαζεσαι αλλον δισκο και να τον πουλησεις,η μαλλον,χρειαζεσαι ssd δισκο. Ενα απο τα πιο διαδεδομενα δωρεαν προγραμματα ελεγχου υγειας δισκων ειναι αυτο :  http://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html

 

Εννοω οτι το βραδυ που επικρατει νεκρικη σιγη στο σπιτι , ακουγεται μονο ο σκληρος . Ριξε μια ματια στο screenshot που εβγαλα , ολα κομπλε ?

 

Ναι μια χαρα ειναι κομπλεαδορ. :) Ενταξει μαλλον εχεις ευαισθησια στον θορυβο.Αλλα εχε υποψη σου οτι πολλες εταιριες που βγαζουν καλους δισκους οπως π.χ. η Western Digital κατασκευαζουν μερικους με λιγο θορυβο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω έψω εναν intel core i7 - 920 '08 32 bit και την αντίστοιχη μητρική black series η οποία κατα πάσα πιθανότητα δεν δουλεύει το λεω αυτό γιατί μια περίοδο είχα ενα πρόβλημα με το PC το πήγα στο πλαίσιο και μου είπαν οτι έχει πρόβλημα η μητρική (όχι οτι τους εμπιστεύομαι απόλυτα ) οπότε έχω μείνει με μια χαλασμένη μητρική και εναν i7 Θα ήθελα να μου πείτε σε ποιά τιμή αξίζει να τα δώσω αυτά δεδομένου οτι ο επεξεργαστής είναι παλιός και έχει χαλασμένη μητρική δεν θα ήθελα να τα σκοτόσω τελείως. Πάντως είμαι διατεθιμένος αν κάποιος απο αυτούς που ενδιαφέρονται να το αγοράσουν να το ccheckaroun και αν δεν δουλεύει ο επεξεργαστής μου δίνουν τα πράγματα πίσω και εγώ τους δίνω τα λεφτά αν όμως είναι μακριά μου τα έξοδα αποστολης κτλπ δικά τους.

 

 

Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...