Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Aξίζει-μπορεί να βρεθεί κανα δυνατό/αξιόπιστο σετάκι CPU-MOBO-RAM με κανα 200-250άρι?

 

Ή να πάω σε καινούρια μόλις βγουν οι ΖΕΝ, τι λέτε?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

 

 

Aξίζει-μπορεί να βρεθεί κανα δυνατό/αξιόπιστο σετάκι CPU-MOBO-RAM με κανα 200-250άρι?

 

Ή να πάω σε καινούρια μόλις βγουν οι ΖΕΝ, τι λέτε?

 

 

 

Ποσο δυνατο? Κοιτα αμα κανεις την δουλεια σου,περιμενε τους Zen η την επομενη γενια intel. Επισης η πολιτικη επικαιροτητα λεει οτι συντομα θα γινει αρση των capital controls, οποτε θα πεσουν πολυ οι τιμες,θα επανερθουν σε πιο παλια,καλα επιπεδα. Αυτη την περιοδο ,εκτος και καποιος εχει σοβαρο λογο,δεν αξιζει να αγοραζει ακριβα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να μου πει καποιος ποσο περιπου μπορω να πουλησω το παρακατω gaming desktop?υπαρχουν κουτια σχεδον ολα + μερικες αποδειξεις αμα θυμαμαι καλα!ευχαριστω!

 

Case:Corsair Carbide Air 540.

MB:ASUS P8Z77-V.

Cpu Cooler:Corsair H100i.

Cpu:Intel Core i5 3570K 3.40GHz-3.8GHz(4.3GHz Oced).

Gpu:Asus R9 290 DirectCU II.

Ram:Corsair vengeance 16GB DDR3 1600MHz.

OS HDD:SSD Vertex 4 128GB Sata ΙΙΙ.

Other HDD:x3 WD Caviar Black 1TB Sata ΙΙΙ.

Psu:Corsair Power Supply TX850M

Screen:LG 23EA63V.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να μου πει καποιος ποσο περιπου μπορω να πουλησω το παρακατω gaming desktop?υπαρχουν κουτια σχεδον ολα + μερικες αποδειξεις αμα θυμαμαι καλα!ευχαριστω!

 

Case:Corsair Carbide Air 540.

MB:ASUS P8Z77-V.

Cpu Cooler:Corsair H100i.

Cpu:Intel Core i5 3570K 3.40GHz-3.8GHz(4.3GHz Oced).

Gpu:Asus R9 290 DirectCU II.

Ram:Corsair vengeance 16GB DDR3 1600MHz.

OS HDD:SSD Vertex 4 128GB Sata ΙΙΙ.

Other HDD:x3 WD Caviar Black 1TB Sata ΙΙΙ.

Os:Windows 10 Pro 64bit.

Psu:Corsair Power Supply TX850M

Screen:LG 23EA63V.

Περιπου 1100  θα ελεγα,αλλα το λειτουργικο δεν εχει καποια μεταπωλητικη αξια,ενας ενδιαφερομενος μπορει να εχει δικο του και η αναβαθμιση στο windows 10 ειναι δωρεαν. Επισης καλο θα ειναι να πειτε ποια ακριβως πραγματα δεν καλυπτονται απο εγγυηση γιατι εχει μεγαλη σημασια στον προδιορισμο μιας τιμης μεταπωλησης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγγυηση εχουν σχεδον ολα και το μηχανημα ειναι ολοκαινουριο τοσο εξωτερικα τοσο και εσωτερικα.τα windows εχει δικιο γι αυτο τα βγαζω.αυτη την τιμη την βγαζεις μαζι με τον οθονη ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγγυηση εχουν σχεδον ολα και το μηχανημα ειναι ολοκαινουριο τοσο εξωτερικα τοσο και εσωτερικα.τα windows εχει δικιο γι αυτο τα βγαζω.αυτη την τιμη την βγαζεις μαζι με τον οθονη ε?

Ναι μαζι με την οθονη.Ειναι δυσκολο να φυγει σε υψηλη τιμη ενα συστημα για πολλους λογους.Για παραδειγμα μπορει καποιος που ψαχνει για ενα πολυ καλο σαν το δικο σου,να εχει σταμπαρει καποια αλλη ,καλη και κανουργια, αλλα θα κανει συμβιβασμο με το δικο σου γουστο και επιλογες αν του δωσεις ενα ωραιο συνολο σε δελεαστικη τιμη.

 

Αλλο ενα θεμα ειναι το κουτι.Ειναι πολυ καλο αντικειμενικα,αλλα για παραδειγμα εμενα δεν μου αρεσει προσωπικα,ειμαι της παλιας σχολης,θελω μεγαλα gaming κουτια.  Αν ομως για τον οποιονδηποτε λογο εβλεπα ενα ωραιο συνολο σε τιμη πολυ καλη θα εμπαινα στον πειρασμο.

 

Επισης εχε υποψη σου οτι παντα οταν πουλας ξεχωριστα,υπο την προυποθεση οτι εχεις την ανεση και υπομονη,παντα κερδιζεις κατι παραπανω στην μεταπωληση. Παντως γενικα αυτη την περιοδο συμφερει η μεταπωληση για καποιον που εχει αποφασισει να αγορασει κατι καινουργιο γιατι σε λιγο θα γινει αρση των cc οποτε θα ξαναπεσουν σημαντικα οι τιμες των καινουργιων και επομενως και των μεταχειρισμενων.  :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aξίζει-μπορεί να βρεθεί κανα δυνατό/αξιόπιστο σετάκι CPU-MOBO-RAM με κανα 200-250άρι?

 

Ή να πάω σε καινούρια μόλις βγουν οι ΖΕΝ, τι λέτε?

 

εννοείτε ΖΕΝ !

αν είσαι του multithreading

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

εννοείτε ΖΕΝ !

αν είσαι του multithreading

Για τον πατέρα το ήθελα, πούλησα τα σωθικά του HTPC μου (abit σε έχασα αλλά είσουν μια δύστροπη στρίγγλα) και λέω να πάρω με τα λεφτά αυτά τίποτα για τον πατέρα μου να βάλω τα δικά του στο HTPC. Κανα 4170 έλεγα μιας και λιώνει το WoT ο παππούς, οπότε σκεφτόμουν κάτι με 4 threads αλλά δυνατό single core (MMO γαρ). Κανα sandy i5-haswell i3 κτλ.

 

Αυτά, με κάλυψε με το παραπάνω ο φίλτατος Benign :)

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Huawei Honor 7 ολοκαίνουριο; Ανοίχτηκε μόνο το κουτί για να διαπιστωθεί πληρότητα παρελκόμενων και γνησιότητα του κινητού (λειτουργία 1,5 λεπτό και πολύ λέω);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια :)

 

Ποσο θα μπορουσε να φυγει :

 

CPU :AMD Phenom II 955 3.2 GHz

Mobo : Asus M4A87TD EVO

RAM : Kingston HyperX Blu 4GB 1x4 DDR3 1600mhz

 

Δεν εχει κανενα εγγυηση

100 ευρω αλλα η μνημη ειναι ουσιαστικα αχρηστη εφοσον 8gigs ειναι το λιγοτερο πλεον για ενα συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να πάρω 6600Κ και Asus Maximus Hero https://www.skroutz.gr/s/7397320/Asus-Maximus-V%CE%99%CE%99%CE%99-Hero.htmlστα 425 στα κουτιά τους χωρίς να έχουν ανοιχτεί με απόδειξη εγγύηση κλπ.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να πάρω 6600Κ και Asus Maximus Hero https://www.skroutz.gr/s/7397320/Asus-Maximus-V%CE%99%CE%99%CE%99-Hero.htmlστα 425 στα κουτιά τους χωρίς να έχουν ανοιχτεί με απόδειξη εγγύηση κλπ.?

 

 

Άνετα (αν είναι όντως ζελατίνα τα parts) εφόσον γλυτώνεις ένα 70ρι στο νερό,αλλά δεν καταλαβαίνω τον λόγο υποβάθμισης από 4790 σε 6600Κ που θες να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνετα (αν είναι όντως ζελατίνα τα parts) εφόσον γλυτώνεις ένα 70ρι στο νερό,αλλά δεν καταλαβαίνω τον λόγο υποβάθμισης από 4790 σε 6600Κ που θες να κάνεις.

Είναι πιο γρήγορος + είναι τελευταίο socket + μου αρέσουν οι μητρικές σε 1151 που είναι και ο αρχηκός λόγος.Αν και ήθελα άσπρη μητρική αλλά θα δω.Αν τα πάρω ίσως πουλήσω την μητρική για να πάρω αυτή που θέλω.παίζει να τα πάρω και 400 θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4790 σε 6600Κ? Δε νομίζω να ειναι σοφή αλλαγή. Πάρε πιο γρήγορες μνήμες για το υπάρχον συστημα σου (αν δεν έχεις) κότσαρε και λιγο oc στον 4790 και εισαι υπερτζετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...