Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4790 σε 6600Κ? Δε νομίζω να ειναι σοφή αλλαγή. Πάρε πιο γρήγορες μνήμες για το υπάρχον συστημα σου (αν δεν έχεις) κότσαρε και λιγο oc στον 4790 και εισαι υπερτζετ

4790....σκέτος όχι Κ :P

4790....σκέτος όχι Κ :P αν ήταν ο Κ τον κατουρούσα τον 6600 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4790....σκέτος όχι Κ :P

Ε και παλι αμα παιζεις βαρια multi παιχνίδια κ rendαρεις εστω και λιγο συμφέρει να κατσεις οπως εισαι. Σκέψου το καλα οτι και να κάνεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε και παλι αμα παιζεις βαρια multi παιχνίδια κ rendαρεις εστω και λιγο συμφέρει να κατσεις οπως εισαι. Σκέψου το καλα οτι και να κάνει

Ε ίσως αλλά κλαιν ρε μου αρέσουν πολύ οι μητρικές.Εξάλου πάω σε custom loop οπότε θέλω κάτι να κλοκάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πιο γρήγορος + είναι τελευταίο socket + μου αρέσουν οι μητρικές σε 1151 που είναι και ο αρχηκός λόγος.Αν και ήθελα άσπρη μητρική αλλά θα δω.Αν τα πάρω ίσως πουλήσω την μητρική για να πάρω αυτή που θέλω.παίζει να τα πάρω και 400 θα δείξει.

 

Εφόσον θα σου αρκεί για την χρήση εννοείται ούτε λόγος φίλος!!!Απλά εφόσον είχες 4790 και πιο σοφόν θα ήταν να πήγαινες σε 6700Κ πάντα με γνώμονα την συγκρινόμενη απόδοση (παλαιού και νέου συστήματος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια

 

AMD Phenom x4 960T

Gigabyte GA-970A-UD3

2x4GB HyperX White 

CM Hyper 212 Evo 

 

σαν σετ ποσο θα εφευγαν? η μνημες εχουν lifetime εγγυηση και η ψυκτρα 1.5+ χρονια.

Επεξ/σία από SayMyNameBaby
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν γινεται αντικατασταση(rma),ισχυει εκ νεου εγγυηση για το προιον που αντικατασταθηκε?

Δηλαδη αν στα 2 χρονια χαλασει μια μητρικη και την αλλαξουν,θα ισχυει απο την αρχη η εγγυηση της?

Καιρο το εχω απορια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν γινεται αντικατασταση(rma),ισχυει εκ νεου εγγυηση για το προιον που αντικατασταθηκε?

Δηλαδη αν στα 2 χρονια χαλασει μια μητρικη και την αλλαξουν,θα ισχυει απο την αρχη η εγγυηση της?

Καιρο το εχω απορια...

 

Οχι εχεις το υπολοιπο που ειχες απο την πρωτη αποδειξη για αυτο οταν μπορεις να εχεις την επιλογη για πιστωτικο να προτιμας πιστωτικο απο αντικατασταση γιατι αυτο που θα αγορασεις με την πιστωση θα εχει καινουρια εγγυηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια

 

AMD Phenom x4 960T

Gigabyte GA-970A-UD3

2x4GB HyperX White 

CM Hyper 212 Evo 

 

σαν σετ ποσο θα εφευγαν? η μνημες εχουν lifetime εγγυηση και η ψυκτρα 1.5+ χρονια.

150 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον θα σου αρκεί για την χρήση εννοείται ούτε λόγος φίλος!!!Απλά εφόσον είχες 4790 και πιο σοφόν θα ήταν να πήγαινες σε 6700Κ πάντα με γνώμονα την συγκρινόμενη απόδοση (παλαιού και νέου συστήματος)

Δεν έχω τα χρήματα που ζητάνε για ι7 πλέον.Αλλά και να τα είχα δεν θα τα έδεινα.Δεν ξαναπάω σε ι7,πιστεύω πως δεν έχουν νόημα.Σε gaming οι διαφορές είναι πάρα πολύ μικρές vs i5 και σε edit δεν θα με φάει η μιση ώρα παραπάνω σε βίντεο της πλάκας που κάνω edit.Ούτε έχω σκοπό να έχω ανοιχτό PH,AE 15 tabs internet ενώ παίζω game :P Αν ήταν τουλάχιστον 6πύρηνος να πω άντε.Αλλά για hyperthread να σκας ένα τσουβάλι χρήματα ούτε καν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια ποσο μπορω να πουλησω  μια τιμονιερα  g25 σε αριστη κατασταση ,χωρις ομως κουτια ή χαρτια.Σκεφτομουν  max 120 αλλα δεν ξερω αν ειναι πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια ποσο μπορω να πουλησω  μια τιμονιερα  g25 σε αριστη κατασταση ,χωρις ομως κουτια ή χαρτια.Σκεφτομουν  max 120 αλλα δεν ξερω αν ειναι πολλα.

Άμα είναι σε καλή κατάσταση ασ'το στα 80-90 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάποια κινητά και ένα τάμπλετ που πιάνουν χώρο και δεν ξέρω αν αξίζει να τα βάλω αγγελία ή να τα πετάξω.Όταν λέω αγγελία εννοώ του στυλ 10ευρώ.Για πείτε μου:

Nokia Lumia 610,MLS IQTab 3G,HTC Wildfire S.

Έχω επίσης και ένα Xbox360 πρώτης γενιάς που δεν έχει καν θύρα hdmi και έχει βγάλει RROD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aμα δουλεύουν τα κινητά-τάμπλετ δώσε τα φθηνά ή χάρισέτα σε καποιο ίδρυμα :)

 

Το ΧΒΟΧ αν και θεωριτικά φτιάχνει, δνε νομίζω να αξίζει. Εγώ θα το άνοιγα και θα το έκανα βιδες for the sake of it! Αλλά κανα 20άρι ίσως πιάσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...