Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδω ο αλλος εβαλε 250 τον αρχαιο 8400 με 4γιγα ραμ τι να λεμε.

Έχεις δει τι παίζεται με τους 775 στις αγγελίες ?? Αν ρίξεις και μια ματιά στις αγγελίες αλλά και εδώ που ρωτάνε για συστήματα 775 μην απορήσεις καθόλου. ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΡΧΑΙΟΙ ΑΛΛΑ τι θες να πεις ότι ο 8400 πιάνει 10 ευρώ ??? Εγώ εξάλλου εκτίμηση έκανα μπορούσε ο άνθρωπος κάλλιστα να περιμένει από κάποιον άλλο απάντηση. Θα σου πω το εξής ένας ι3 4160 έχει στην αγγελία την ίδια τιμή με ι3 2100 αλλά και ι3 3220 για να μην πω για ι3 350 και ι5 750. Αν νομίζεις ότι είναι εξωφρενικό πες του εσύ τιμή να το πουλήσει . Στην τελική ο πωλητής θέλει το μέγιστο κέρδος. Υπάρχει σαβούρα και σαβούρα που πουλιέται άλλες σε νορμαλ τιμές και άλλες σε παράλογες. Να σου πω την αλήθεια και εμένα μου φαίνονται πολλά αλλά άμα δεν πουληθεί τόσο πάει κάτω η τιμή  

αυτο λεω ρε παιδια...εδω μιλαμε για i3-2100 που γινεται τετραπυρηνος...90 ευρω τον ειδα στο ιντερνετ και την 6850 αλλα 90.

ΤΑ υπολοιπα ακομα ψαχνω . ΤΕσπα..λαθος τιμες μου ειπατε. Σας ευχαριστω.

Οκ , αλλά τις είδες στο insomnia? Στο car.gr , xe.gr ή έξω όπως ebay , amazon?? Ρωτάω για να σιγουρευτώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

αυτο λεω ρε παιδια...εδω μιλαμε για i3-2100 που γινεται τετραπυρηνος...90 ευρω τον ειδα στο ιντερνετ και την 6850 αλλα 90.

ΤΑ υπολοιπα ακομα ψαχνω . ΤΕσπα..λαθος τιμες μου ειπατε. Σας ευχαριστω.

Ο εν λόγω ι 3 90ευρώ είναι εκτός πραγματικότητας.Οπως και η gpu.Άκου τον Sheogorath.Σου λέει ρεαλιστική τιμή και όχι σε τι τιμή μπορεί να το δώσεις σε κάποιο άσχετο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δει τι παίζεται με τους 775 στις αγγελίες ?? Αν ρίξεις και μια ματιά στις αγγελίες αλλά και εδώ που ρωτάνε για συστήματα 775 μην απορήσεις καθόλου. ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΡΧΑΙΟΙ ΑΛΛΑ τι θες να πεις ότι ο 8400 πιάνει 10 ευρώ ??? Εγώ εξάλλου εκτίμηση έκανα μπορούσε ο άνθρωπος κάλλιστα να περιμένει από κάποιον άλλο απάντηση. Θα σου πω το εξής ένας ι3 4160 έχει στην αγγελία την ίδια τιμή με ι3 2100 αλλά και ι3 3220 για να μην πω για ι3 350 και ι5 750. Αν νομίζεις ότι είναι εξωφρενικό πες του εσύ τιμή να το πουλήσει . Στην τελική ο πωλητής θέλει το μέγιστο κέρδος. Υπάρχει σαβούρα και σαβούρα που πουλιέται όμως σε νορμαλ τιμές  αλλά και σε παράλογες. Να σου πω την αλήθεια και εμένα μου φαίνονται πολλά αλλά άμα δεν πουληθεί τόσο πάει κάτω η τιμή  

Οκ , αλλά τις είδες στο insomnia? Στο car.gr , xe.gr ή έξω όπως ebay , amazon?? Ρωτάω για να σιγουρευτώ

στο amazon,ασε το insomnia . Το insomnia παιρνει τιμες απο  εξωτερικο εννοειται.  Τεσπα θα βρω ακρη αστο. σε ευχαριστω φιλε μου.

Ο εν λόγω ι 3 90ευρώ είναι εκτός πραγματικότητας.Οπως και η gpu.Άκου τον Sheogorath.Σου λέει ρεαλιστική τιμή και όχι σε τι τιμή μπορεί να το δώσεις σε κάποιο άσχετο.

εγω σου λεω τιμες εξωτερικου . Τεσπα να εισαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο amazon,ασε το insomnia . Το insomnia παιρνει τιμες απο  εξωτερικο εννοειται.  Τεσπα θα βρω ακρη αστο. σε ευχαριστω φιλε μου.

εγω σου λεω τιμες εξωτερικου . Τεσπα να εισαι καλα.

Παρακαλώ αν βοήθησα , αλλά νομίζω πως πρέπει να κοιτάξεις τιμές για Ελλάδα και όχι Εξωτερικό γιατί θα το αγοράσει Έλληνας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο amazon,ασε το insomnia . Το insomnia παιρνει τιμες απο  εξωτερικο εννοειται.  Τεσπα θα βρω ακρη αστο. σε ευχαριστω φιλε μου.

εγω σου λεω τιμες εξωτερικου . Τεσπα να εισαι καλα.

Πάρτο αλλιώς.Ένας 6100skylake έχει 130 οπότε used κοντά 100 ενώ εσύ κοστολογείς το δικό σου 90,απλά δεν στέκει και δεν συμφέρει κάποιον.

Επίσης μια gtx 750ti έχει νέα 120 και στις αγγελίες έχει 7850-7870 στο 100ρικο οπότε με τι σκεπτικό να βάλεις 90 στην 6850.?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτο αλλιώς.Ένας 6100skylake έχει 130 οπότε used κοντά 100 ενώ εσύ κοστολογείς το δικό σου 90,απλά δεν στέκει και δεν συμφέρει κάποιον.

Επίσης μια gtx 750ti έχει νέα 120 και στις αγγελίες έχει 7850-7870 στο 100ρικο οπότε με τι σκεπτικό να βάλεις 90 στην 6850.?

παρτο και εσυ αλλιος.δεν λεω δεν ειναι σωστες οι τιμες.αλλα οταν ενα ποστ πριν τον φιλο ο αλλος μου κοστολογεί 8400 c2d 4x1 gb ram στα 250 ρε φιλε κατι δεν παει καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε ότι τιμή πιστεύεις (ακόμα όσο το αγόρασες το 2011 :-D ) παραδείγματα έχει όπως μία αγγελία που έχει κοντά 12.000 views (υπέρτατο gaming pc) και αυτός ακόμα περιμένει να το πουλήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δει τι παίζεται με τους 775 στις αγγελίες ?? Αν ρίξεις και μια ματιά στις αγγελίες αλλά και εδώ που ρωτάνε για συστήματα 775 μην απορήσεις καθόλου. ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΡΧΑΙΟΙ ΑΛΛΑ τι θες να πεις ότι ο 8400 πιάνει 10 ευρώ ??? Εγώ εξάλλου εκτίμηση έκανα μπορούσε ο άνθρωπος κάλλιστα να περιμένει από κάποιον άλλο απάντηση. Θα σου πω το εξής ένας ι3 4160 έχει στην αγγελία την ίδια τιμή με ι3 2100 αλλά και ι3 3220 για να μην πω για ι3 350 και ι5 750. Αν νομίζεις ότι είναι εξωφρενικό πες του εσύ τιμή να το πουλήσει . Στην τελική ο πωλητής θέλει το μέγιστο κέρδος. Υπάρχει σαβούρα και σαβούρα που πουλιέται άλλες σε νορμαλ τιμές και άλλες σε παράλογες. Να σου πω την αλήθεια και εμένα μου φαίνονται πολλά αλλά άμα δεν πουληθεί τόσο πάει κάτω η τιμή  

Οκ , αλλά τις είδες στο insomnia? Στο car.gr , xe.gr ή έξω όπως ebay , amazon?? Ρωτάω για να σιγουρευτώ

εσυ δλδ το βρισκεις λογικο pc 10 ετιας να πιανει ιδια τιμη με pc 3 4 5 χρονων;;;τι λογικη δεν καταλαβα ;;;;;το τι πουλαει και ποσο ο καθενας ειναι αλλο θεμα.εγω δεν θα εδινα πανω απο 10 ευρω για 8400 γιατι πολυ απλα μπορω να παρω καλυτερο πισι με τα ιδια λεφτα (250) και με εξαρτηματα με εγγυηση.εκει θελω να καταλήξω.

 

 

για να μην λεμε και τρελα.δες ποσο εχει ο 8400 στο εξωτερικο http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xe8400.TRS0&_nkw=e8400&_sacat=0

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ δλδ το βρισκεις λογικο pc 10 ετιας να πιανει ιδια τιμη με pc 3 4 5 χρονων;;;τι λογικη δεν καταλαβα ;;;;;το τι πουλαει και ποσο ο καθενας ειναι αλλο θεμα.εγω δεν θα εδινα πανω απο 10 ευρω για 8400 γιατι πολυ απλα μπορω να παρω καλυτερο πισι με τα ιδια λεφτα (250) και με εξαρτηματα με εγγυηση.εκει θελω να καταλήξω.

 

 

για να μην λεμε και τρελα.δες ποσο εχει ο 8400 στο εξωτερικο http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xe8400.TRS0&_nkw=e8400&_sacat=0

Και εγώ δεν θα έδινα δραχμή αλλά έχεις δει τι παίζεται με κάποιους που αναζητάνε q6600 , q9400 , εκεί σηκώνεις τα χέρια σου ψηλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα δεν ειναι τι ζηταει ο καθενας αλλα αν τελικα πουλαει.

ο 8400 υπαρχει σε πολλες αγγελιες με 12 ευρω σκετος χωρις ψυκτρα οσο για τον Q6600 παιζει ρολο αν ειναι ο G0 η ο απλος.

Εγω παραδειγμα εχω αγγελια τον 6600 μαζι με 4GB ram μαζι με κουτι που αυτη την στιγμη εχει 30 ευρω μαζι με τροφοδοτικο δισκο και οπτικο μεσο ολα μαζι 80 ευρω.

 

Εδω μονο τον επεξεργαστη και την μνημη μου ειπαν να τα δωσω 70 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας που δεν ξερει μονο θα κανει τετοια αγωρα.πλεον οταν μπορεις με 250 ευρο να παρεις νεα τεχνολογια ολοκαινουργια πραγματα λεμε τωρα απο μαγαζι δεν υπαρχει λογος να πας να τα σκασεις για κομματια 10+ ετων.ειναι απλα για γελια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχουμε πει εκατο φορες,εδω δινουμε μια γνωμη,με βαση την λογικη.Ο καθενας μπορει να βαλει οτι τιμη θελει και θα κρινει αν θελει να την αλλαξει αργοτερα,αναλογα την ζητηση. Εχουμε πει και αλλες παραμετρους στην πωληση ενος μεταχειρισμενου, που καλο ειναι ενας newbie πωλητης να διαβαζει.Παιρνει δηλαδη μια ιδεα,αν διαβασει μερικες σελιδες πιο πριν απο το σημειο που θα αποφασισει να βαλει την δικη του αγγελια για πρωτη φορα.

 

Μερικα ατομα ειναι στον κοσμο τους στις αγγελιες,δεν τους παιρνουμε σαν γνωμονα για να δωσουμε συμβουλη. Και κανενας λογικος ανθρωπος δεν θα εδινε μεγαλο ποσο για μεταχειρισμενο υλικο πανω απο 3ετια , διπυρηνο και χωρις εγγυηση. Καποιοι που βαζουνε τετοιες αγγελιες θα το επαιρναν?Οχι βεβαια το βαζουν για να παρουν καινουργιο και τετραπυρηνο. Και οι αγοραστες δεν ειναι κοροιδα λοιπον.

 

  Εχει καταντησει βαρετο να λεμε τα ιδια και τα ιδια.Να διαβασουν παρομοιες περιπτωσεις μερικες σελιδες πριν οσοι ενδιαφερονται για μια συμβουλη και μονο αν δεν βρουνε παρομοια περιπτωση να ξαναρωτανε.

 

Με 340 ευρω παιρνει καποιος ολοκαινουργιο σετ  cpu i5, mobo,ram. Ουτε παλιους δισκους εχει αναγκη,ουτε καρτες 5 και 6 ετων, ουτε τροφοδοτικα απο την εποχη του Νωε. Μονο κανενας πολυ φτωχος ανθρωπος η καποιος που θελει να αγορασει ενα παμφτηνο pc για δευτερο και σε τιμη σκοτωμα. Που και παλι με 150 ευρω παιρνει καινουργιο σετ με διπυρηνο και μια φτηνη αλλα επαρκη μητρικη και ram και σε κανενα χρονο αναβαθμιζει σε τετραπυρηνο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το εχω ξαναπει παλιες μοναδες το πολυ μεχρι 150 ευρω θα αγορασει καποιος που δεν εχει ιδεα να στησει hardware & software και θελει κατι να το βαλει στην μπριζα και να δουλεψει. Αλλα το πολυ μεχρι 150 ευρω μην σας πω μαζι και με οθονη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το εχω ξαναπει παλιες μοναδες το πολυ μεχρι 150 ευρω θα αγορασει καποιος που δεν εχει ιδεα να στησει hardware & software και θελει κατι να το βαλει στην μπριζα και να δουλεψει. Αλλα το πολυ μεχρι 150 ευρω μην σας πω μαζι και με οθονη.

Ετσι ακριβως ,προσωπικα για υλικο χωρις εγγυηση,μονο αν το δω σε τιμη σκοτωμα,αλλιως ουτε cent. Ο κυριος λογος ειναι οπως μολiς εγραψα πιο πανω οτι με 150 ευρω παιρνω τη βαση ενος καινουργιου συστηματος, cpu(pentium),mobo ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...