Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλιστα...άρχησαν οι προσφορές για 970 με εγγύηση στα 220 ευρώ...επειδή η νέα κάρτα θα έχει 379 ευρώ παρακαλώ....

Με τα δεδομένα scroutz που παίζουν πάντως όλοι εδώ ... οι 970 σήμερα ξεκινούν από τα 320€ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα δεδομένα scroutz που παίζουν πάντως όλοι εδώ ... οι 970 σήμερα ξεκινούν από τα 320€ .

Ε ναι αλλά σε αυτήν την τιμή έχει οχι και τις καλύτερες υλοποιήσεις.Θές δηλαδή ένα 340ρι και ίσως κάτι πάνω για να πάρεις καλή υλοποίηση.

Όπως και να έχει την έδωσα στα 270 σε άτομο που ήθελε να κάνει sli και γνώριζε για τις νέες κάρτες και για το πως θα κυμανθούν οι τιμές.Τώρα περιμένω να περάσει κάνα τρίμηνο ή ίσως και λίγο παραπάνω να πάω σε 1070 όταν θα έχει σταθεροποιηθεί λιγάκι η τιμή της.Αλλά χωρίς 400ρικο ξέρω πως δεν τη βγάζω καθαρή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τι έχεις πάνω?

ότι είπε ο Sheo... Αλλά δεν έχω και τίποτα να παίξω που να θέλει δύναμη.Τώρα κάνα left 4 dead και κάτι emulator psx,n64 παίζω οπότε ακόμα και με αυτό είμαι κομπλέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό σκέφτομαι να κάνω και εγώ. Σκόπευα να πάρω την MSI GeForce GTX 970 Gaming 4G, αλλά από ό,τι φαίνεται θα φτιάξω τον υπολογιστή χωρίς κάρτα γραφικών πέραν της HD 530 του i5 6600K και θα περιμένω να δω τι έχει να προσφέρει η nVidia και η AMD (αν και η GTX 1070 φαίνεται θεωρητικά αρκετά sweet spot κάρτα).

 

Υ.Γ. By the way, έχω ξανακάνει post στο thread ως stridergr, αλλά Hal9000 επιτρέποντος έφτιαξα καινούριο profile καθώς το προηγούμενο username είχε κάποια μειονεκτήματα. Just thought you should know...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό σκέφτομαι να κάνω και εγώ. Σκόπευα να πάρω την MSI GeForce GTX 970 Gaming 4G, αλλά από ό,τι φαίνεται θα φτιάξω τον υπολογιστή χωρίς κάρτα γραφικών πέραν της HD 530 του i5 6600K και θα περιμένω να δω τι έχει να προσφέρει η nVidia και η AMD (αν και η GTX 1070 φαίνεται θεωρητικά αρκετά sweet spot κάρτα).

 

Υ.Γ. By the way, έχω ξανακάνει post στο thread ως stridergr, αλλά Hal9000 επιτρέποντος έφτιαξα καινούριο profile καθώς το προηγούμενο username είχε κάποια μειονεκτήματα. Just thought you should know...  :)

Αν είναι όπως ακούγεται τότε θα πρέπει να είναι καλύτερη απο σημερινή  980τι οπότε μακάρι.Έτσι αμα αλλάξεις και κάνα μόνιτορ μέλλον να είσαι οκ.Αλλά πρίν βγούν benchmarks πραγματικά και όχι VR και δεν ξέρω και γω τι εγώ προσωπικά θα περιμένω(ούτος ή άλλως θα περιμένω και πτώση τιμής και κάποια λευκή μαύρη υλοποίηση)

Πάντος θα ήθελα να δω και την 1060 που απο όσα ακούω θα έχει τροφοδοσία απο pcie και θα έχει optional  8pin για overclock.Αν έχει και επιδόσεις 970 σε καλή τιμή ίσως να το σκεφτώ εγώ που δεν έχω τρομερές απαιτήσεις...ίσως..και αν στέκουν τα διάφορα φόρουμ και φήμες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρεαλιστικα ποσο μπορω να πουλησω ενα Galaxy S7 και ενα Galaxy S7 Edge σφραγισμενο? 

Εχω μια επιδοτηση και σκεφτομαι να παρω ενα απο τα δυο και να το πουλησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρεαλιστικα ποσο μπορω να πουλησω ενα Galaxy S7 και ενα Galaxy S7 Edge σφραγισμενο? 

Εχω μια επιδοτηση και σκεφτομαι να παρω ενα απο τα δυο και να το πουλησω.

Αφού μιλάμε για νέες σφραγισμένες συσκευές,θα έλεγα ελάχιστα κάτω απο όσο έχουν σκρουτζ.

Βλέπω το ένα έχει 530 και το άλλο 630.Οπότε να πέσεις κάνα 20ρι-30ρι (500/600)στην τιμή και ανάλογα την ζήτηση βλέπεις και κάνεις.

Τώρα σίγουρα θα δεχτείς και χαζοπάζαρα αλλά υπομονή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό σκέφτομαι να κάνω και εγώ. Σκόπευα να πάρω την MSI GeForce GTX 970 Gaming 4G, αλλά από ό,τι φαίνεται θα φτιάξω τον υπολογιστή χωρίς κάρτα γραφικών πέραν της HD 530 του i5 6600K και θα περιμένω να δω τι έχει να προσφέρει η nVidia και η AMD (αν και η GTX 1070 φαίνεται θεωρητικά αρκετά sweet spot κάρτα).

 

Υ.Γ. By the way, έχω ξανακάνει post στο thread ως stridergr, αλλά Hal9000 επιτρέποντος έφτιαξα καινούριο profile καθώς το προηγούμενο username είχε κάποια μειονεκτήματα. Just thought you should know...  :)

Μεγαλες διαφορες θα εχουν οι νεες Nvidia ενω και η AMD θα φερει νεο υλικο με εξαιρετικες επιδοσεις και τιμες.Σοφο να περιμενεις τωρα. :)

 

(Εγω την βγαζω με μια αξιοπρεπη ακομη gtx 550ti που πηρα για το δευτερο pc που εφτιαξα προσφατα. Ριχνω εννοειται μερικες ρυθμισεις στο medium,καποιες αλλες παραμενουν στο high,αλλα σε γενικες γραμμες τα καταφερνει ηρωικα. Π.χ. το wolfenstein the new order το καταφερνει ανετα, το Tomb Raider,skyforge, το καλυτερο game του πλανητη δηλαδη το Panzar κ.τ.λ. παντα σε αναλυση 1920Χ1080. )

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλες διαφορες θα εχουν οι νεες Nvidia ενω και η AMD θα φερει νεο υλικο με εξαιρετικες επιδοσεις και τιμες.Σοφο να περιμενεις τωρα. :)

 

(Εγω την βγαζω με μια αξιοπρεπη ακομη gtx 550ti που πηρα για το δευτερο pc που εφτιαξα προσφατα. Ριχνω εννοειται μερικες ρυθμισεις στο medium,καποιες αλλες παραμενουν στο high,αλλα σε γενικες γραμμες τα καταφερνει ηρωικα. Π.χ. το wolfenstein the new order το καταφερνει ανετα, το Tomb Raider,skyforge, το καλυτερο game του πλανητη δηλαδη το Panzar κ.τ.λ. παντα σε αναλυση 1920Χ1080. )

Τέτοια γράφεις και κατεβάζω αυτό το Πανζαρ να δω τι λέει..

 

Σορρυ για το οφ τοπικ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια γράφεις και κατεβάζω αυτό το Πανζαρ να δω τι λέει..

 

Σορρυ για το οφ τοπικ.

 

Ειναι το moba με τα καλυτερα γραφικα που εχει υπαρξει ποτε. Ομως επειδη ειναι ρωσικο το εχουν σνομπαρει τα review sites. Σταματα αυτο το download που κανεις και αρχισε καινουργιο απο τον Ρωσικο server και μετα επελεξε στην γλωσσα Αγγλικο interface.Αυτο γιατι εχει πολυ περισσοτερους παικτες και λιγοτερο wait time.)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...