Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αφου ειναι τουμπανο γιατι το πουλας??το πείρες τοσο τζαμπα που ειπες να βγαλεις κανα φραγκο;;;;

 

πάμε για αλλα φιλε 8350 θέλω τώρα:)
 
 
πείτε μου μια τιμούλα για το μωράκι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cpu - mobo - ram ποσο πανε ολα μαζι πλεον; O επεξεργαστης ειναι απειραχτος (λογω Η61 μητρικης) απο τον Δεκεμβρη του 11 που τον αγορασα καινουριο (4,5 χρονων πλεον), ενω τα 4 απ τα 4.5 χρονια δουλευει με aftermarket ψυκτρα (evo 212).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cpu - mobo - ram ποσο πανε ολα μαζι πλεον; O επεξεργαστης ειναι απειραχτος (λογω Η61 μητρικης) απο τον Δεκεμβρη του 11 που τον αγορασα καινουριο (4,5 χρονων πλεον), ενω τα 4 απ τα 4.5 χρονια δουλευει με aftermarket ψυκτρα (evo 212).

Γυρω στα 220 ευρω ολα μαζι θα ελεγα περιπου.Το προβλημα ειναι οτι η μητρικη δεν θα εκμεταλευτει την δυνατοτητα overclocking του επεξεργαστη, οποτε φορτωνεις τον πιθανο αγοραστη με μειονεκτημα. Καλυτερα να τα εδινες ξεχωριστα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρω στα 220 ευρω ολα μαζι θα ελεγα περιπου.Το προβλημα ειναι οτι η μητρικη δεν θα εκμεταλευτει την δυνατοτητα overclocking του επεξεργαστη, οποτε φορτωνεις τον πιθανο αγοραστη με μειονεκτημα. Καλυτερα να τα εδινες ξεχωριστα.

Ξεχωριστα, ποσο το καθενα; Οι ραμ ουσιαστικα δε πιανουν τιποτα πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα μαξ δώσε 130 ευρώ  για τον 3570k εφόσον δεν έχει εγγύηση, με την λογική ότι με υπομονή βρίσκεις 4670κ με 160-170 και 4690κ με 170-180 με εγγύηση ανά καιρούς..

 

εχεις δικιο απλα το φιλαρακι εχει καλη 1155 μητρηκη και πηρε και r9 290x και ειπε να παρει και εναν καλο επεξεργαστη ωστε να το τελειοποιησει. απο τις τιμες που βλεπω στα 140-160 τον 3570κ καλυτερα θα του ερχοταν να δωσει την μητρηκη και να παρει μεταχειρισμενα mobo cpu.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 

Έλεγα να πάρω ps3 αλλά μου έχουν μπει ιδεές για ps4 ... 

Θέλω να ρωτήσω για κάποια πράγματα πόσο αξίζουν . 

1ον : Ένα laptop σε πολύ καλή λειτουργική κατάσταση dell 5521 

specs : cpu:intel core i3 3227U

             Gpu: amd 7670M+intel graphics 4000

             Ram : 4gb,είχε 6 αλλα η δυάρα νομίζω χάλασε

             HDD:500gb 

Εαν θέλετε να δείτε φώτο είναι αυτό,απλά αυτό έχει και άλλη κάρτα γραφικών (το δικό μου) : http://www.ebay.com/itm/Dell-Inspiron-15R-5521-5216-15-6-Laptop-i3-3227U-1-90Ghz-500GB-6GB-Ram-/371105025585?hash=item5667954e31:g:pXQAAOSwq7JTymux

Αυτό το βάζω να δω σε Ελληνικά δεδομένα πόσο λέτε να φύγει (δεν βιάζομαι,για να το σκοτώσω ) 

 

2ον: Μια μητρική la 9982P,με i7 4500U,8850M , παίζει να έχει θέμα με ραμ όπως τελικά είχε η παραπάνω και δεν δοκίμασα τις μαμήσιες ,γιατί έκανε ακριβώς τα ίδια μπιμπς , μπορεί να έχει και κάτι άλλο,απλά δεν μπορώ να το δω τώρα ακριβώς ! Μπορεί να έχει καεί κάποια ασφάλεια η πυκνωτής (δεν τα ξέρω καλά).Απο την ψήκτρα όπως την έβαλα γιατί ο cpu-gpu ήταν αγώγιμα και μην έχει κανα βραχυκύκλωμα , αλλά μου έκανε εντύπωση για τα bibs ... Πιάνει τίποτα έτσι ; 

 

3ον: Έχω ένα account στο lol με πολλά συλλεκτικά skins ,division gold αυτά πιάνουν τίποτα στην Ελλάδα η κρίμα να το δώσω , γιατί έχει πέσει χρήμα πάνω σε αυτό το account :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχωριστα, ποσο το καθενα; Οι ραμ ουσιαστικα δε πιανουν τιποτα πλεον.

Θα ελεγα 150 ο επεξεργαστης, μαξιμουμ, κανενα 50αρι η μητρικη και 20 οι μνημες. Αυτα εννοειται ειναι στην διακριτικη σου ευχερεια,απλα σου λεω καποιες λογικες τιμες, προφανως υπαρχουν +/-.  :) Ενα γενικο στιγμα. (Θα μπορουσες να εδινες μητρικη και ραμ μαζι. )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ελεγα 150 ο επεξεργαστης, μαξιμουμ, κανενα 50αρι η μητρικη και 20 οι μνημες. Αυτα εννοειται ειναι στην διακριτικη σου ευχερεια,απλα σου λεω καποιες λογικες τιμες, προφανως υπαρχουν +/-.  :) Ενα γενικο στιγμα.

150 η cpu και 50 η mobo? :o Βασικα η mobo ~65 ειχε, πώς γινεται να κανει 50 τωρα; Λογω "σπανιοτητας" του socket?

 

Να σου την αληθεια υπολογιζα πιο πανω cpu και πιο κατω mobo/ram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

150 η cpu και 50 η mobo? :o Βασικα η mobo ~65 ειχε, πώς γινεται να κανει 50 τωρα; Λογω "σπανιοτητας" του socket?

 

Να σου την αληθεια υπολογιζα πιο πανω cpu και πιο κατω mobo/ram

Και λογω σπανιοτητας και λογω οτι εσυ ρυθμιζεις τις τιμες. Δεν μπορω να ξερω ποσο ειχε η μητρικη οταν την αγορασες,αυτο το ξερεις εσυ ,υπηρχαν μητρικες με αυτο το τσιπσετ που ηταν ακριβοτερες. Δεν υπαρχει καποια τιμη καπου να συγκρινουμε,ειναι υλικο 5 ετων και πουθενα δεν λεει ποσο κοστιζε πριν 5 χρονια.

 

Εγω οταν ειχα εναν 2500K ειχα αγορασει μητρικη με το P67 που ειχε 130 και δεν ηταν απο τις ακριβοτερες. Υπηρχαν αλλες που εφταναν μεχρι 250 ευρω. Αρα χωρις μετρο συγκρισης ειπα μια λογικη θεωρητικα τιμη. Εφοσον εκανε τοσο που λες,δωστην 35 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

150 η cpu και 50 η mobo? :o Βασικα η mobo ~65 ειχε, πώς γινεται να κανει 50 τωρα; Λογω "σπανιοτητας" του socket?

 

Να σου την αληθεια υπολογιζα πιο πανω cpu και πιο κατω mobo/ram

Καλή τιμή σου είπαν.150 είναι οκ μην ξεχνάς πως στα 177 έχει i5 4460 και έχει και την εγγύηση του ο άλλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα,

 

Πόσο μπορώ να δώσω τα:

 

1. Core i5 3570K

2. ASROCK Z77E-ITX

3. KINGSTON 16GB DDR3 1600MHz RAM ( 2 x 8GB)

4. GIGABYTE GTX 970 G1

 

Η κάρτα είναι ακόμα σε εγγύηση μέχρι το τέλος του 2016 από ΜSystems όπως επίσης οι μνήμες είναι ούτε 2 μηνών.

Δεν ισχυει αυτο που γραφεις και μου κανει εντυπωση που ουτε εσυ δεν γνωριζεις ποσο εγγυηση εχει η καρτα σου. Η 970 πρωτοκυκλοφορησε το Σεπτεμβριο του 2014 και η Gigabyte δινει στις καρτες της 3χρονια εγγυηση. Αρα η καρτα σου εχει πανω απο 1 χρονο εγγυηση ακομα οποτε και αν την αγορασες. :)

 

πάμε για αλλα φιλε 8350 θέλω τώρα :)
 
 
πείτε μου μια τιμούλα για το μωράκι

 

http://www.insomnia.gr/topic/607292-new-pc-social-media-light-video-editing-medium-gaming-1080p/ 

http://www.insomnia.gr/topic/608022-new-pc-build/page-1

 

2θεματα για Pc 400-450ευρω ανοιξες εντος λιγων ημερων για να παρεις στην τελικη ενα οτι να ναι μτχ συστημα και μετα απο λιγο να το πουλησεις για να πας σε fx 8350 τελικα.

Ακομα και για τον Ssd ρωταγες για να αγορασεις αρκετο χωρο οικονομικα και αυτον τον σπρωχνεις....

 

Συνεχισε ετσι να δουμε αν θα σου απανταει κανενας συμφορουμιτης στο τελος....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή τιμή σου είπαν.150 είναι οκ μην ξεχνάς πως στα 177 έχει i5 4460 και έχει και την εγγύηση του ο άλλος.

 

 

Και λογω σπανιοτητας και λογω οτι εσυ ρυθμιζεις τις τιμες. Δεν μπορω να ξερω ποσο ειχε η μητρικη οταν την αγορασες,αυτο το ξερεις εσυ ,υπηρχαν μητρικες με αυτο το τσιπσετ που ηταν ακριβοτερες. Δεν υπαρχει καποια τιμη καπου να συγκρινουμε,ειναι υλικο 5 ετων και πουθενα δεν λεει ποσο κοστιζε πριν 5 χρονια.

 

Εγω οταν ειχα εναν 2500K ειχα αγορασει μητρικη με το P67 που ειχε 130 και δεν ηταν απο τις ακριβοτερες. Υπηρχαν αλλες που εφταναν μεχρι 250 ευρω. Αρα χωρις μετρο συγκρισης ειπα μια λογικη θεωρητικα τιμη. Εφοσον εκανε τοσο που λες,δωστην 35 ευρω.

 Ευχαριστω για τη βοηθεια!

Θα δω τι θα κανω, γιατι υπολογιζω σιγουρο upgrade σε GPU μεσα στο Kαλοκαιρι. Αν δω οτι τρωω μπουκαλι απο cpu ή απο mobo λογω pci2 θα αλλαξω και mobo-ram-cpu. Εξαλλου με καλυπτει ακομα ο 2600

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ακριβώς εντελώς σχετικό με το θέμα, αλλά ξέρει κανείς που μπορώ να βρω αντιστατικά σακουλάκια στην Αθήνα προς κέντρο μεριά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, μια τιμη για το παρακατω σετακι μαζι με το Case της φωτο? 
Επισης εχω 3 καρτουλες PCI-E και μια MOBO που δεν ξερω ποσο να τις κοστολογησω:
Asus GeForce EN6200LE

GeCube HD 2400 Pro 256MB

Asus EN8500GT Silent Magic/HTP/512M

Asus M2N-E

VQHL3Y3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...