Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

ενα lenovo vibe z2 pro στο κουτι του ενος ετους περιπου 200 ευρω ειναι καλη τιμη ν αγορασω?

 

Αξιζει σαν τιμη?

Με τα κινητα εδω και 2 εβδομαδες αρχισα να ασχολουμαι σοβαρα, αλλα απο οτι βλεπω τα specs του στο gms arena φαινεται πολυ καλο και η τιμη λογικη αν δεν πας για κινεζικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ηδη meizu mx4 ολοκαινουργιο (to οποιο θ βαλω αγγελια ν το πουλησω κανα 130-140αρι με θηκες κτλπ νομιζω ειναι καλη τιμουλα)

απλα ειπα ν ανεβω level σε κινητο κ μου φανηκε τιμια τα 200 ευρω γ το lenovo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο χλωμο και απο τον Huang. Απο Φθινοπωρο μεχρι Χριστουγεννα.

Να υποθέσω ότι δεν θα πέσουν σοβαρά οι τιμές των 960 μέχρι τότε ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω ότι δεν θα πέσουν σοβαρά οι τιμές των 960 μέχρι τότε ;

Στην Ελλαδα θα πεσουν,αλλα μαλλον οχι σοβαρα,απλα θα σταματησουν να τις φερνουν,θα αδειασουν τα ραφια.Απο εξωτερικο,μπορεις να πετυχεις τιμες συμφερουσες,αλλα γενικα θα ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα με τις νεες γενιες καρτων και απο τις δυο εταιριες που δεν αξιζει σε καμμια περιπτωση να παρεις παλια γενικα. Αλλα καλυτερα να σταματησουμε το off topic. Υπαρχει σχετικο θεμα στην κατηγορια ''καρτες γραφικων'' και με παιδια που ξερουν πολυ καλα και εξαιρετικο mod. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω ότι δεν θα πέσουν σοβαρά οι τιμές των 960 μέχρι τότε ;

Η δική μου εκτίμηση είναι πως όχι.Καθώς η 1070 θα έρθει πολύ ακριβά στην ελληνική αγορά,υπολογίζω 400 και βάλε για καλή υλοποίηση.Υποθετικά μιλόντας πάντα φαντάζομαι πως η 970 θα πέσει ελάχιστα ώστε να έχουν ένα 100ευρω πάνω κάτω διαφορά οπότε μιας και θα πέσει η 970 κάνα 20ρι ε θα πέσει και η 960.Οι τιμές της σειράς 9ΧΧ πιστεύω θα πέσουν αφού σταθεροποιηθεί η τιμή της σειράς 10ΧΧ και αυτό θα πάρει κάποιο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο να δωσω μια οθονη Τ260  και ενα κουτι thermaltake VD4000 Kandalf LCS 

 

http://www.crd-tech.com/t_chassis/Kandalf%20LCS%20-EDM%20-1-(Final).jpg

 

http://www.cnet.com/products/samsung-syncmaster-t260-lcd-monitor-25-5/specs/

 

Eπισης θα ηθελα και καποιες εκτιμησεις για

μητρικη  asus blitz formula s775

CPU q9400 

GPU gtx 285 twintech

και 4*2gb μνημες ram muskin 800mhz με ψυκτρα δεν θυμαμαι μοντελο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Tην οθόνη της υπογραφής μου https://www.skroutz.gr/s/4561512/BenQ-EW2440L.html πόσο τη πουλάω;Εχει ένα καμενο pixel πάνω αρίστερα από οταν την αγόρασα πριν δύο χρόνια.

 

Έχει άλλη εγγύηση.? Να φανταστώ η εγγύηση σε καλύπτει απο κάποια πιξελ και πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εγγύηση έχει λήξει.Είναι σε άψογη κατάσταση εκτος του καμένου πίξελ.Δε ψαχτηκα να την αλλάξω γιατί δε με ενοχλούσε.

Τότε είσαι σε δύσκολη θέση.Χωρίς εγγύηση και με καμμένο pixel δεν νομίζω να ενδιαφερθούν πολλά άτομα.

Θα έλεγα γύρω στα 110 και νομίζω πολλά λέω καθώς αγγελίες βλέπω μόνιτορ κοντά στην τιμή του δικού σου αλλά με εγγύηση και άριστα στα 130-140.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ θα τη βαλω 100 ευρώ με φωτογραφίες ωστε αν κάποιος δεν ενοχλείται απο το καμένο πιξέλ να τη πάρει.Ο μόνος λόγος που τη πουλάω ειναι για να παω σε 27αρα.Αν και μπορει να πάρω άλλη μία ίδια να τη βαλω δίπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,έπεσε στα χέρια μου ένας υπολογιστής αλλά έχω ήδη 2 σταθερούς νομίζω ότι και 3ος θα είναι υπερβολή το θέμα μου είναι ότι το μηχάνημα είναι αρκετα παλιό και δεν ξέρω αν αξίζει να το πουλήσω η όχι οπότε πρώτον πειτε μου εάν αξίζει να πωληθεί και δεύτερον σε ποιά τιμή 

Χαρακτηριστικά:

Motherboard:Asus P5S800

Sound Card:CT4810

Ram:Buffalo 1GB + twin mons 1GB δηλάδη το μηχανημα έχει 2 GB σύνολο

Hard Drive:Agere C8-C1

Τροφοδοτικο:Meiji 350 ATX

:Sis 964

Μεχρι στιγμής το πήγα σε δύο μαγαζιά για να ρωτήσω ο ένας μου είπε ότι είναι πολυ παλιό το μηχάνημα και δεν αξίζει ενώ ο δεύτερος ότι όλο μαζί δύσκολα να πωληθεί αλλά το κομμάτια του μεμονωμένα ίσως πιάσουν 50-60 ευρώ..ποια η γνώμη σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...