Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα πόσο να πουλησω ενα Nintendo Wii με 2 παιχνίδια σε cd 2 χειριστήρια ολα του τα καλώδια και χακαρισμένο για να παιζει παιχνίδια απο usb?

Ποσο να δωσω ενα accupower ups 1400va που θελει μπαταριες?

 

Και ενα αρχαιολογια pc:

Το μονο καινουργιο πανω του ειναι ενα corsair cs450.

Κατα τα αλλα εναν Ρ4 εχει με ψυκτρα zalman ,2gb ram ,dvd,dvd-rw ακομα και floppy να ουμ.

Α και μια Χ1950pro.

Για την εποχη του τουμπανακι μιλαμε.

Ενα σκληρο θελει μονο και παιρνει και σατα κιολας.

Και ειναι σε ενα τουμπανοκουτι απο κεινα τα γομαρια chieftec που εδινε το πλαισιο.

Να το δωσω μαζι με το ups κανα 50αρικο?

Dante το εχεις ακομα?Γιατι ψαχνω μια αρχαιολογια μονο για ταινιες και χαλαρο σερφαρισμα στο νετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Εδώ ο άλλος ο τρελός μου πουλά ati 6770 με 60 ευρώ, και όταν τον ρώτησα γιατί τόσο ακριβά, έκανε και χιουμοράκι.

 

Ε ρε γλέντια και ξύλο που θέλουν μερικοί.

 

 

Κοιτα λιγο και μια ψυκτρα μαμισια ιντελ στα 20 ευρω στους επεξεργαστες-μητρικες να γουσταρεις περισσοτερο! :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο μπορω να πουλησω ενα ι7 3770?

 

Ξεκινάς από 160-180€.

Μα τη πεθερά πρέπει να χουμε απο κοντά!

 

Βρε αυτονόητο για τις αγγελίες, απλα΄εννοώ τι μοντέλα αξίζουν τα 20ε!  δηλ δίνει ένας μια 9800GT, αξιζει για ενα 20ρικο;

 

Κατάλαβες ελπιζω το σκεπτικό μου! δε με πειράζουν τα 20ε αλλα να'ναι κατι...λειτουργικό.

 

Το 20άρικο το αξίζει αλλά, όπως είπε και ο άλλος φίλος, δεν ψάχνεις κάρτα για gaming, οπότε δες κάτι πιο καινούριο, ας είναι και χαμηλότερων επιδόσεων.

Εναλλακτικά βρίσκεις παλιά Nvidia που να ανεβάζει θερμοκρασίες, βάζεις κι ένα ταψάκι από κάτω, για να μαγειρεύει ταυτοχρόνως και τα γεμιστά! :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι σκεπτικο οταν στα ιδια λεφτα ξεκινανε οι GTX1050 Ti 4GB

Με το σκεπτικό ότι πολλοί γκρινιάζουν αν τους λες χαμηλή τιμή, συν αν το δώσει γρήγορα θα μου πει "ππρ σε άκουσα και την χάρησα". Προτιμώ να του πω να την δώσει 10 ευρώ ακριβότερα, και αν θέλει, το ρίχνει.

 

Εξάλλου η 960 είναι λίγο καλύτερη αν δεν κάνω λάθος. Περισσότερο 140 πρότεινα, και τα έξτρα 20 είναι σε περίπτωση που την πήρε πρόσφατα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αξίζει να ανταλλάξω μια gtx780 με μια καινούργια rx 480 στα 90 ευρώ;

 

Επίσης πόσο να πουλήσω τον AMD Phenom II X4 945 3.00 ghz, χωρίς ψύκτρα;

Επεξ/σία από Federacion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να ανταλλάξω μια gtx780 με μια καινούργια rx 480 στα 90 ευρώ;

 

Επίσης πόσο να πουλήσω τον AMD Phenom II X4 945 3.00 ghz, χωρίς ψύκτρα;

Καλημέρα καταρχάς νομίζω ότι είναι λάθος σου που ζητάς ανταλλαγή.Είναι και οι δύο καλές κάρτες οπότε δεν θα μπει κάνεις στην διαδικασία για ανταλλαγή γιατί δεν έχει νόημα.Όποιος θα μπει στην διαδικασία θα σου ζητήσει ποσό ανάλογο με αυτό που εμένα μου φαίνεται μεγάλο.Βέβαια δεν μας έχεις πει έκδοση,ούτε καν πόσα gb είναι για να σου πούμε με σιγουριά αν είναι πολλά ή όχι.Γνώμη μου δώσε την 780 γύρω στα 160 ίσως ελάχιστα παραπάνω και πάρε όποια rx 480 θέλεις κανονικά από το κατάστημα.Απο 210 ξεκινάνε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να ανταλλάξω μια gtx780 με μια καινούργια rx 480 στα 90 ευρώ;

 

Υπολογίζω την 780 στα ~140€, αφού οι επιδόσεις της είναι κάπου ανάμεσα στις 1050Ti και 470 και φυσικά καίει παραπάνω.

Αν προσθέσεις 90€ βγαίνει 230€, που ίσως να είναι μια οριακά οκ τιμή για μια ελάχιστα χρησιμοποιημένη XFX 480 8GB GTR από ελλάδα (263€ skroutz αυτή τη στιγμή).

Δηλαδή δεν αξίζει.

 

Γενικά το όλο εγχείρημα μου φαίνεται πολύ μπέρδεμα.

Καλύτερα απλά πούλα την 780 και πάρε είτε από εδώ είτε καινούρια μια 480.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...