Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσο να δώσω μια μητρική acer(δεν μπορώ να βρώ ακριβές μοντέλο) με έναν Q8200 cpu και 2Χ2GB ram.?

 

20-25 η cpu, άλλα τόσα οι μνήμες, η μητρική ανάλογα το ακριβές μοντέλο. Σαν κομμάτια τόσο, σαν σύνολο πολύ λιγότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Τι τιμή να βάλω σε ένα σετ i7 3770k με μητρική Asus P8Z77-V LE PLUS, 16gb ram Kingston HyperX στα 1600ΜHz και ψήκτρα Akasa Nero 3? Η εγγύηση έχει λήξει.

Γυρω στα 320 θα τα εβαζα εγω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Επειδή μου ήρθαν εκλάμψεις αναβάθμισης σε kaby λέω να δώσω το σετάκι μου. Mobo:Asrock Fatal1ty Z97X killer,Cpu:Intel Core i7-4770k,Ram: 16GB Hyperx Savage @1866Mhz CL9 DDR3,Cooling: Corsair H80i. Πόσο μπορώ να τα δώσω όλα μαζί σαν σετ και πόσο κομμάτι-κομμάτι; Οι εγγυήσεις έχουν μόλις λήξει εκτός των μνημών που είναι αγορασμένες πριν ένα χρόνο περίπου.Υπάρχουν οι αποδείξεις για όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Επειδή μου ήρθαν εκλάμψεις αναβάθμισης σε kaby λέω να δώσω το σετάκι μου. Mobo:Asrock Fatal1ty Z97X killer,Cpu:Intel Core i7-4770k,Ram: 16GB Hyperx Savage @1866Mhz CL9 DDR3,Cooling: Corsair H80i. Πόσο μπορώ να τα δώσω όλα μαζί σαν σετ και πόσο κομμάτι-κομμάτι; Οι εγγυήσεις έχουν μόλις λήξει εκτός των μνημών που είναι αγορασμένες πριν ένα χρόνο περίπου.Υπάρχουν οι αποδείξεις για όλα.

Γυρω στα 600 θα τα εβαζα αρχικη αλλα καποιος που εχει τοσο μεγαλο budget ,ειδικα για τα σημερινα δεδομενα της κρισης,αν θελει αναβαθμιση μπορει να παει σε καινουργιο εντελως υλικο γιατι δεν θα εχει προβλημα να δωσει ενα 200αρι ευρω παραπανω.Οποτε μπορει να περιμενεις πολυ η να σου κανουν αγρια παζαρια. Επομενως την τελικη τιμη θα την αποφασισεις εσυ αναλογα με την οποια ζητηση θα εχεις.Προσωπικα νομιζω καλυτερα να τα κρατησεις μεχρι τελους γιατι δεν νομιζω να αξιζει η διαφορα στην τιμη με αυτη του καινουργιου και τις αντιστοιχες επιδοσεις που θα λαβεις.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Επειδή μου ήρθαν εκλάμψεις αναβάθμισης σε kaby λέω να δώσω το σετάκι μου. Mobo:Asrock Fatal1ty Z97X killer,Cpu:Intel Core i7-4770k,Ram: 16GB Hyperx Savage @1866Mhz CL9 DDR3,Cooling: Corsair H80i. Πόσο μπορώ να τα δώσω όλα μαζί σαν σετ και πόσο κομμάτι-κομμάτι; Οι εγγυήσεις έχουν μόλις λήξει εκτός των μνημών που είναι αγορασμένες πριν ένα χρόνο περίπου.Υπάρχουν οι αποδείξεις για όλα.

 

 

Γυρω στα 600 θα τα εβαζα αρχικη αλλα καποιος που εχει τοσο μεγαλο budget ,ειδικα για τα σημερινα δεδομενα της κρισης,αν θελει αναβαθμιση μπορει να παει σε καινουργιο εντελως υλικο γιατι δεν θα εχει προβλημα να δωσει ενα 200αρι ευρω παραπανω.Οποτε μπορει να περιμενεις πολυ η να σου κανουν αγρια παζαρια. Επομενως την τελικη τιμη θα την αποφασισεις εσυ αναλογα με την οποια ζητηση θα εχεις.Προσωπικα νομιζω καλυτερα να τα κρατησεις μεχρι τελους γιατι δεν νομιζω να αξιζει η διαφορα στην τιμη με αυτη του καινουργιου και τις αντιστοιχες επιδοσεις που θα λαβεις.

Τα 600 μου φαίνονται υπερβολικά πολλά .Μην κοιτάς τιμή σκρουτζ επεξεργαστή,δεν έχει νόημα όταν παίρνεις 6ης και 7ης γενιάς ι7 Κ με 350. Και για παράδειγμα θα έλεγα αν έχει κάποιος έστω μια ψύκτρα,με τα 600 παίρνει καινούρια .Προσωπική άποψη πάντα,πιστεύω 500 είναι το μάξιμουμ που θα μπορέσει να πάρει ο φίλος .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου ειπαν 600 για τον επεξεργαστη την μητρικη τις μνημες την ψυκτρα και τον ssd

Βρεθηκε ενας ενδιαφερομενος αλλα ηθελε με 600 να του δωσω και το κουτι καιι το τροφοδοτικο. :mellow:

 

Παλι καλα που δεν μου ζητησε και την καρτα γραφικων και την οθονη. :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

250€ έδωσα 2 4770Κ 10-15 ημερών τότε... 100€ ακόμη η μητρική και άλλα 80-100 η μνήμη.

Το 600€ εδώ που φτάσαμε είναι πολλά, γνώμη μου βέβαια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες,

Έχω ένα Samsung Galaxy S2 Bell HD LTE (i757M) και θέλω να το δώσω. Πόσο πιάνει; Είναι σε πολύ καλή κατάσταση, αναλογικά με την ηλικία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20-30€ και αν.

 

Τα χαρακτηριστικά είναι καλά για την ηλικία του, αλλά αν κάποιος δεν κάτσει να του φλασάρει κάνα καινούριο ρομ (αν υπάρχει) δε βλέπω να γίνεται δουλειά με Android 2.3.5.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20-30€ και αν.

 

Τα χαρακτηριστικά είναι καλά για την ηλικία του, αλλά αν κάποιος δεν κάτσει να του φλασάρει κάνα καινούριο ρομ (αν υπάρχει) δε βλέπω να γίνεται δουλειά με Android 2.3.5.

Μάλιστα. Υπάρχει περίπτωση να δεχθεί κάποιος ανταλλαγή με το απλό Samsung Galaxy S2 i9100;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. Υπάρχει περίπτωση να δεχθεί κάποιος ανταλλαγή με το απλό Samsung Galaxy S2 i9100;

 

Περίεργη περίπτωση: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4414&idPhone2=3621

 

Από τη μία το i757 θα το θεωρούσα αναβάθμιση από το απλό S2 λόγω οθόνης και επεξεργαστή, όμως το S2 παίρνει μέχρι Android 4.1 (Jelly Bean), που είναι οριακά ψιλοπαλέψιμο. Πιστεύω ότι αρκετές εφαρμογές θα δουλεύουν.

 

Οπότε καταλήγω στο ότι αυτό είναι "κινητό μαμάς" με μια καινούρια μπαταρία από ebay.

Δεν αξίζει κάτι παραπάνω και δεν θα έδινα ποτέ λεφτά για αυτό.

 

εδίτ: Τελικά δεν απάντησα στην ερώτησή σου. Δεν βλέπω γιατί να θέλει να το δώσει κάποιος, εκτός και αν εντελώς τυχαία καίγεται για μία συγκεκριμένη εφαρμογή που θέλει τουλάχιστον Android 4.0.4. να παίξει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...