Προς το περιεχόμενο

8320 oc. Τι, πώς και γιατί?


STORM1978

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H extreme 9 σίγουρα είναι πιο δυνατή απο την sabertooth και σε συνδυασμό με την καλύτερη ψύξη που έχει ο storm μας φυλάει τα καλύτερα για αργότερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πραγματικά έχω αρχίσει να πιστεύω πως η sabertooth ανεβαίνει ψηλότερα με λιγότερο ρεύμα από ότι η extreme 9. Anyway, πολλά παιζουν ρόλο, από τις γνώσεις, το κομμάτι του επεξεργαστή, αλλά και από την ίδια την μητρική. Είναι και οι δυό τους από τις καλύτερες μητρικές για αυτή την πλατφόρμα οπότε όποια και να επιλέξει κανείς θα μείνει ικανοποιημένος στο μέγιστο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μπεί η υδρόψυξη φίλε Babis θα δείξει τα δόντια της η Sabertooth :-D

 

Γενικά έχει καλύτερη φάση τροφοδοσίας η extreme 9.Σίγουρα εσύ (έχεις golden chip) αλλά και ο storm είσαστε στο range των 5,3+ ghz.Εγώ μαξάρω με την ψύξη που έχω 5,05 ghz-5,1ghz.Δώστε πόνο παιδιά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι η διαφορά είνα στην τροφοδοσία.Αν είχε κάτι παρόμοιο η Sabertooth ................


Οχι ότι τώρα δεν κάνει παπάδες εεεεε

post-244051-0-84993400-1423324618_thumb.jpeg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 5,3 τα έχει πιάσει από παλιότερα. απλά είναι μονάχα για cpu-z και όχι για bench καταστάσεις.

Οι ΑΙΟ δεν είναι για πολλά σε σχέση με τις custom και σίγουρα όχι σε σχέση με cascade!

Άντε να έρθει με το καλό κάτι τέτοιο που περιμένω και θα μιλάμε για 6+ ghz club μετά! Η extreme 9 δίνει μέχρι 1,8v για cpu και άλλο τόσο για μνήμες! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επόμενο συστατικό της υδρόψυξης και πάλι απο συμφουρίτη καινούργιο.Σε λίγες μέρες θα το έχω και σε καλή τιμή επίσης

 

http://www.watercoolinguk.co.uk/p/Aqua-cuplex-kryos-Delrin-for-sockets-AM3--AM2-G1--4_48773.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επόμενο συστατικό της υδρόψυξης και πάλι απο συμφουρίτη καινούργιο.Σε λίγες μέρες θα το έχω και σε καλή τιμή επίσης

 

http://www.watercoolinguk.co.uk/p/Aqua-cuplex-kryos-Delrin-for-sockets-AM3--AM2-G1--4_48773.html

ποιο ψυγείο θα βάλεις τελικά ? ένα 360άρι επιβάλετε νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ένα 360αρι 45αρι θα μπορώ να έχω και την κάρτα γραφικών μέσα η θα πρέπει να βάλω και ένα 120αρι για σιγουριά??Βρήκα και ένα ολοκαίνουργιο 240 45αρι και το σκέφτομαι σοβαρά γιατι θα είναι μόνο για cpu στην αρχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ένα 360αρι 45αρι θα μπορώ να έχω και την κάρτα γραφικών μέσα η θα πρέπει να βάλω και ένα 120αρι για σιγουριά??Βρήκα και ένα ολοκαίνουργιο 240 45αρι και το σκέφτομαι σοβαρά γιατι θα είναι μόνο για cpu στην αρχή

Και με ένα 240αρι θα μπορέσεις να βάλεις και τη κάρτα μέσα αφού έχεις και ρεζερβουαρ. 

http://www.e-shop.gr/raijintek-boreas-beta-fan-black-white-120mm-p-PER.814802

θέλω να το δοκιμάσω μου φαίνονται πολύ καλοί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ώρα που έγραφα το π.μ απάντησε εδώ χαχαχα


Και πάλι απο συμφουρίτη λογικά μέχρι την παρασκευή θα τα έχω

4Χ Alphacool G1/4" Compression Fitting 13/10mm Deep Black
 
4XBe Quiet Shadow Wings SW1 Mid-Speed 120mm
 
5Χ Alphacool G1/4" Compression Fitting 45° 13/10 Περιστρεφόμενο Deep Black
 
1χ Alphacool XT45 Full Copper 240 ολοκαίνουργιο
 
όπως τα υπολογίζω όλα μαζί θα μου βγει η υδρόψυξη 220!!!!!! με αρκετά καλά κομμάτια
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι.Εχω την shifteck  H220 που ακόμη δεν έχει γίνει rma.Μπορώ να χρησιμοποιήσω το ψυγείο τους ανεμιστήρες που έχει μαζί και μαζί με τα υπόλοιπα που έχω συν το μπλοκ που θα έρθει και να στήσω την υδρόψυξη??Και να στείλω μόνο το μπλοκ-αντλια της swifteck για rma και έτσι να γλυτώσω ένα 100 ευρω???Η δεν κάνει το ψυγείο γιατι είναι ταυτόχροναι και ρεζερβουάρ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...