Προς το περιεχόμενο

Heroes of the Storm (Blizzard MOBA)


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχει καμια σχεση με το Hearthstone , ασχετα αν ειναι απο την Blizzard κ τα 2

Εχουν διαφορετικο κοινο 

 

Μην κρινεις απο το twitch , δεν ειναι παιχνιδι για stream

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά με τα shortcuts τι παίζει?
προσπαθώ τόσο από το software της Logitech, όσο και από το game το ίδιο να κάνω κάποια keys allign στο mouse και δεν τα ακούει με τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

What..

 

Σε περιπτωση που ακομα καποιος περιμενει key κ θελει να αγορασει , στο Kinguin παιζουν απο 7 ευρα

Κατα τα αλλα η Blizz τα δινει με 30αρια

Άπο τη blizzard αγοράζεις το πακέτο με 3 χαρακτήρες, 2000 gold, skins kai mount. Απο κλειδαδικο αγοράζεις κλειδακι σκέτο.

 

Στο reddit είναι πολύ εύκολο να βρεις κλειδακι πάντως στο τσάμπα, μιας και όλα τα giveaway ποσταρονται εκεί και κατά καιρούς μοιράζουν και χρήστες έξτρα κλειδακια.

 

Όσων φορά το Game το μεγαλύτερο του ελάττωμα αυτή τη στιγμή είναι το matchmaking. Ναι μεν βρίσκεις παιχνίδι σε 10 δευτερόλεπτα, αλλά μπορεί να βάλει account με 400-500 games με αρχάριους που μόλις ξεκίνησαν.

 

Κατά τα άλλα είναι ίσως το μοναδικό moba όπου πραγματικά χρειάζεται skill και όχι farming. Τόσο σε επίπεδο στρατηγικής, όσο και ατομικά μιας και δεν μπορείς να πάρεις κεφάλι με αντικείμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι 9 lvl και έχω 5.550gold, αξίζει να αγοράσω champion ώστε να τον μάθω καλά? ή να περιμένω ώστε να μάθω το παιχνίδι καλύτερα?

(*είμαι noob) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τα άλλα είναι ίσως το μοναδικό moba όπου πραγματικά χρειάζεται skill και όχι farming. Τόσο σε επίπεδο στρατηγικής, όσο και ατομικά μιας και δεν μπορείς να πάρεις κεφάλι με αντικείμενα.

 

To καταλαβαινεις ελπιζω οτι αυτο που λες δεν στεκει ιδιαιτερα ε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To καταλαβαινεις ελπιζω οτι αυτο που λες δεν στεκει ιδιαιτερα ε?

Στο αν κρίνεις το skill βάση Last hit και gold earned προφανώς και δεν ισχύει.

 

Στο ότι παίζεις ίσος προς ίσο με τον αντίπαλο σου, και πρέπει να υπερισχυσεις, εκει θα φανεί το skill σου. Ατομικό και ομαδικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα απο τι να το κρινω?

 

Ενα laning phase πχ κρινεται απο το ποιος μπορει να το διαχειριστει καλυτερα 

Αν παιζεις απλα μπατσες τοτε χανετα ολο το νοημα , τουλαχιστον ετσι οπως το βλεπω εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα απο τι να το κρινω?

 

Ενα laning phase πχ κρινεται απο το ποιος μπορει να το διαχειριστει καλυτερα

Αν παιζεις απλα μπατσες τοτε χανετα ολο το νοημα , τουλαχιστον ετσι οπως το βλεπω εγω

Και στο quake μπατσες παίζεις μόνο, δε σημαίνει πως δεν υπάρχει individual still. To laning προφανώς και χρειάζεται skill, αλλά αποτελεί ένα μονάχα κομμάτι του παιχνιδιού, και μετά πάει τραίνο.

 

Εδώ δεν περιμένεις το carry να βγει παγανια και να κάνει 1 shot το support. Ξεκινάς με ισους όρους. Το πως και πόσο καλα θα παίξεις τον χαρακτήρα σου δεν έχει καμία σχέση με το laning.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οποιος θελει για premade ας με κανει add DonPaul#2241 

 

Εχω αρκετα gold, αξιζει να αγορασω κανα hero ή παιζει να πεσουν η τιμες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα απο τι να το κρινω?

 

Ενα laning phase πχ κρινεται απο το ποιος μπορει να το διαχειριστει καλυτερα

Αν παιζεις απλα μπατσες τοτε χανετα ολο το νοημα , τουλαχιστον ετσι οπως το βλεπω εγω

Ο χαρακτήρας που κάνει 15κ μετά από δύο τρεις βδομάδες πέφτει στα 10. Κατά τα άλλα ο μοναδικός που έχω δει να πέφτει τιμή στους τρεις μήνες που παίζω είναι o stitches, από 10 στις 7.

 

Αν σε ενδιαφέρει το ranked, μπορείς να είσαι άνετος στο lvl 30 με δέκα χαρακτήρες. 27-28κ θα χρειαστείς και μπορείς να ξεκλειδωσεις αρκετούς δυνατούς, όπως lili, illidan, muradin, malfurion, valla, tychus και tassadar των οποίων το κόστος είναι 2-4κ και αποτελούν εξαιρετικά pick.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παυλε μην αγορασεις ηρωα αν δεν τον εχεις παιξει απο free αν δεις πως ειναι

οχι τιποτα αλλο, αλλα εισαι καινουριος και δε ξερεις καλα καλα τι κανει ο καθενας και πως παιζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αγορασα μονο κ' μονο γτ ηθελα ετσι για την συλλογη 2 αγαπημενους.raynor/valla.

Τωρα μονο 5 lvl τον καθενα για τα 500g κ απλα μαζευω old.

Απο εκει που δν ειχα beta key,εχουν αρχισει κ ερχονται βροχη!!!αλλα 2 σημερα.χαχαχ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν δεν τα χρειαζεσαι η δεν τα εχεις δωσει αλλου μπορεις να μου χαρισεις ενα #propatzis

Επεξ/σία από kostass13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry,αλλα δν τα χαριζω...τα παιδια που μου τα εδωσαν για να τα ανταλλαξω επειδη εχω προσβαση εδω.Το δικο μου το εχω κερδισει κ το χρησιμοποιω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...