Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Τις διάσπαρτες αγγλικές λέξεις σε μια ελληνική πρόταση δεν τις κατάλαβα ποτέ και δεν νομίζω να την κάνουν να φαίνεται πιο έξυπνη ούτε πιο τεκμηριωμένη,αιώνιο ερώτημα και κανείς να μου το απαντήσει.

Τέλος πάντων ο λόγος μου ήταν ξεκάθαρος και στο ίδιο το φόρουμ υπάρχουν και πόστ που αποδεικνύουν οτι υπήρχε ανέκαθεν το ερώτημα αυτό.

Ελπιζω να μη σε μπέρδεψα, η απάντηση ηταν ξεκαθαρη ομως, το insomnia ηταν ανέκαθεν forum που φιλοξενουσε αγγελιες και οχι αμιγώς ιστοσελιδα αγγελιών οπως το car.gr λ.χ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είμαι αρκετά χρόνια ενεργό μέλος στο forum τόσο σε επίπεδο ανταλλαγής απόψεων όσο και στις αγγελίες..

Το τελευταίο διάστημα παρατηρώ μια έξαρση ατόμων που μονό αγοράζουν-πουλάνε και πολλές φορές με χυδαίο τρόπο ..



Προτείνω προς σκέψη-συζήτηση να επανέλθουν οι ωραίοι κανόνες του..μετα από xxx posts μπορείς να βάλεις αγγελία, μιας και η κατάσταση τείνει να ξεφύγει..

Είναι απαράδεκτο ορισμένοι χρήστες να εκμεταλλεύονται το site μονό για τις αγγελίες τείνοντας να το κάνουν Λαϊκή αγορά του Άγιου Παντελεήμονα μη σεβόμενοι

το ότι είναι ένα τεχνολογικό forum που παρέχει τη δυνατότητα αγοραπωλησίας (πλέον δυστυχώς χωρίς προϋποθέσεις)..



Σε κάθε Αγγελία λαμβάνω άπειρα μηνύματα από χρήστες με 0 feedback και 0 posts (ανύπαρκτοι...) με 1η ερώτηση ~Καλύτερη τιμή~ και 2η ανταλλαγή ....με το παλιό στρώμα της γιαγιάς , μια κιθάρα , μια χθεσινή κατεψυγμένη τυρόπιτα, μια βίδα.. και ούτω κάθ' έξης....





Και εγώ μπορεί να θέσω θέμα τιμής σε κάτι που με ενδιαφέρει άλλα πάντα σε πλαίσια λογικά και ρεαλιστικά για τις τιμές τις αγοράς..



Από την άλλη αυτοί οι ανύπαρκτοι χρήστες ποστάρουν αγγελίες τύπου iphone 3gs 300€ και τέτοια κουλά..



Ποτέ μα ποτέ δεν έχω δει σοβαρό ενεργό μέλος να πουλάει σε τελείως άκυρες τιμές...Η να μου στέλνει pm

με άκυρες πρόσφορες όταν δίνω εγώ κατι..τυχαιο δε νομίζω..Ελευθερη αγορά έχουμε ναι συμφωνώ..άλλα είναι κρίμα να γεμίζουν οι αγγελίες με μπούρδες....



Έλεος πια δεν μπορεί να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση..





Θέλουμε τους κάλους insomniacs back...

Αποτρέψτε την κρίση στο Insomnia διότι το επόμενα βήμα είναι..



-Aγγελία- 

.........

*άτομα με καθόλου συμμέτοχη στο forum να μην στείλουν pm ....

 

Τα λες σωστά, αλλά τον ιδιοκτήτη του site, τον ενδιαφέρει μόνο πως θα αυξήσει τα μέλη. Με όλα τα οφελει που ακολουθούν. Οι αγγελίες σε χύμα μορφή βοηθάνε πολύ..

 

Μην περιμένεις να αλλάξει τι καθεστώς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει αρμόδιος mod για τις αγγελίες δεν κατάφερα να επικοινωνήσω ούτε μέσω των αναφορών ,προσωπικών μηνυμάτων και email για την επεξεργασία της αγγελίας μου

 

ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παρακαλώ την προσοχή σας:

 

Όταν ζητάτε αμοιβαία διαγραφή αξιολογήσεων, θα πρέπει να στείλουν μήνυμα και οι δύο εμπλεκόμενοι χρήστεςΔεν γίνεται να διαγράφουμε αξιολογήσεις μελών επειδή κάποιος μας "διαβεβαιώνει" ότι "τα βρήκαν".

 

Ας μπουν στον κόπο και οι δύο να στείλουν αναφορά ή email στο [email protected]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να μη σε μπέρδεψα, η απάντηση ηταν ξεκαθαρη ομως, το insomnia ηταν ανέκαθεν forum που φιλοξενουσε αγγελιες και οχι αμιγώς ιστοσελιδα αγγελιών οπως το car.gr λ.χ

 

 

Σωστό αυτό.

 

Όμως από την στιγμή που οι αγγελίες έχουν διογκωθεί τόσο πολύ, δεν θα πρέπει να υπάρξει μία μέριμνα γι' αυτό..?

Ενας ποιό βελτιωμένος τρόπος...?

Επίσης θα ήθελα να αναφερθώ στο θέλα "αξιολογήσεων" πωλητών. Επιτρέξτε μου να δώσω και ένα παράδειγμα.

 

- Πωλητής, μου ζητάει να κάνω κατάθεση 700+ ευρώ για τηλέφωνο, ενώ ζητώ να γίνει με αντικαταβολή μέσω ACS, και δικαίωμα ανοίγματος της συσκευής για επιβεβαίωση.

- Η ανταπάντηση του πωλητη, είναι "δες τις αξιολογήσεις μου, δεν στέλνω αντικαταβολή".

- Πράγματι, κοιτώ τις αξιολογίσεις 30-40 τον αριθμό όλες θετικές. Αρχίζω λοιπόν, να μπαίνω σε έναν-έναν τους αξιολογιτές να δω τι μέλη του forum, είναι. Ξέρετε τι ανακάλυψα. Το 99% των μελών είναι με μηδέν (0) μηνύματα, δηλαδή μηδέν (0) συμμετοχή στο forum.

 

Είναι σαν να ανοίξω 10 λογαριασμούς και να βάλω 100% θετικές ψήφους στο όνομά μου, και παράλληλα ζητάω καταθέσεις από άλλους.

 

Η μόνη πρόταση που μπορώ να κάνω, είναι μία (δύο για την ακρίβεια).

 

1. Αγγελίες να μπορούν να βάζουν μόνο μέλη που έχουν μία σχετική συμμετοχή στο φόρουμ. 20, 30, 40 συμμετοχές, δεν ξέρω. Ας αποφασίσει ο ιδιοκτήτης.

2. Αυτοί που δίνουν αξιολογήσεις, επίσης να είναι ενεργά μέλη, όχι απλά επισκέπτες, με κάποια ποσότητα συμμετοχής στο φόρουμ.

Προσωπικά όταν βλέπω αξιολογητή με 0 συμμετόχες στο φορουμ, δεν τον παίρνω στα σοβαρά....

 

 

Γνωρίζω πως αυτό δυσχεραίνει τον ιδιοκτήτη, στο εξής. Άλλο να έχεις πχ. 150.000 μέλη, και άλλο 15.000 μέλη.

 

Όμως το site δεν έιναι μόνο εμπόριο. Υπάρχουν μέλη που το παρακολουθούν πάνω από 10έτια, όπως ο γράφων.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 

Η μόνη πρόταση που μπορώ να κάνω, είναι μία (δύο για την ακρίβεια).

 

1. Αγγελίες να μπορούν να βάζουν μόνο μέλη που έχουν μία σχετική συμμετοχή στο φόρουμ. 20, 30, 40 συμμετοχές, δεν ξέρω. Ας αποφασίσει ο ιδιοκτήτης.

2. Αυτοί που δίνουν αξιολογήσεις, επίσης να είναι ενεργά μέλη, όχι απλά επισκέπτες, με κάποια ποσότητα συμμετοχής στο φόρουμ.

Προσωπικά όταν βλέπω αξιολογητή με 0 συμμετόχες στο φορουμ, δεν τον παίρνω στα σοβαρά....

 

 

 

Noμιζω εχει προταθει παλι αυτο, πιστευω πως αν βαλεις οριο τα Χ ποστ, το φορουμ θα γεμιζε με απαντησεις τυπου:

 

"+1 στον xjps", "ασε φιλε κι εγω το ιδιο" "Ευχαριστουμε" κλπ.

 

Δε λεω πως ειναι κακη σαν προταση, απλως δεν ειμαι σιγουρος για το κατα ποσο θα δουλεψει. Απλως αντι να βλεπεις τυπους να πουλανε και να αγοραζουν με 0 μηνυματα, θα βλεπεις με Χ μηνυματα.

 

Τωρα στο θεμα των αξιολογησεων, αν εγω που εχω 0 ποστ, αγορασω το iphone σου και πανε ολα καλα κλπ, δεν ειναι αδικο κυριως προς εσενα που το πουλας, να μην μπορω να βαλω τη θετικη αξιολογηση? Αντιστροφα, αν μου πουλησες ifoam αντι για iphone, πως θα προφυλαχθει ο επομενος απο σενα αν δεν εχει την αξιολογηση?

 

 

Εδω να πω πως για να ειμαι ειλικρινης  κι εγω σε γενικες γραμμες φιλτραρω τις αξιολογησεις κλπ, δε θα εδινα ευκολα αρκετα χρηματα για να αγορασω κατι απο εναν χρηστη με 0 ποστ με αξιολογησεις της πλακας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Noμιζω εχει προταθει παλι αυτο, πιστευω πως αν βαλεις οριο τα Χ ποστ, το φορουμ θα γεμιζε με απαντησεις τυπου:

 

"+1 στον xjps", "ασε φιλε κι εγω το ιδιο" "Ευχαριστουμε" κλπ.

 

Δε λεω πως ειναι κακη σαν προταση, απλως δεν ειμαι σιγουρος για το κατα ποσο θα δουλεψει. Απλως αντι να βλεπεις τυπους να πουλανε και να αγοραζουν με 0 μηνυματα, θα βλεπεις με Χ μηνυματα.

 

Τωρα στο θεμα των αξιολογησεων, αν εγω που εχω 0 ποστ, αγορασω το iphone σου και πανε ολα καλα κλπ, δεν ειναι αδικο κυριως προς εσενα που το πουλας, να μην μπορω να βαλω τη θετικη αξιολογηση? Αντιστροφα, αν μου πουλησες ifoam αντι για iphone, πως θα προφυλαχθει ο επομενος απο σενα αν δεν εχει την αξιολογηση?

 

 

Εδω να πω πως για να ειμαι ειλικρινης  κι εγω σε γενικες γραμμες φιλτραρω τις αξιολογησεις κλπ, δε θα εδινα ευκολα αρκετα χρηματα για να αγορασω κατι απο εναν χρηστη με 0 ποστ με αξιολογησεις της πλακας.

 

 

Αγγελιών συνέχεια.

 

1.    Αν μπεί όριο ποστ για τις αγγελίες, πιθανολογώ πως ο αγγελιοδότης, δεν θα μπεί στον κόπο να γράψει 20-30 ποστς με θέμα     "+1 στον xjps", "ασε φιλε κι εγω το ιδιο" "Ευχαριστουμε" κλπ.

Απλά θα φύγει.

Να ξέρετε, πως αυτό δεν έχει κανένα κόστος για την αύξηση των μελών του site (πράγμα που απασχολεί τον ιδιοκτήτη), διότι ο αγγελιοδότης θα το καταλάβει αφού έχει κάνει εγγραφή.

Ετσι κι αλλιώς οι περισσότεροι των αγγελιών είναι "συνδρομητές" one off.

Μπήκανε, πουλήσανε, φύγανε...!!

 

2.    Πρέπει να μπεί μία μέριμνα, για τους ελαφροχέριδες των τηλεφώνων.

Το site έχει γίνει μεσάζον κλεπταποδοχής.

Μην διαβάσω πως τα κλειδωμένα iCloud, είναι από "άτυχους" που κατά λάθος τους κλείδωσε, τηλέφωνο των 1.000 ευρώ, και ξαφνικά το πουλάνε 100 ευρώ...!!!!

 

Ποιός νοήμων, πιστεύει τέτοια αιτιολογία...???

 

Υπάρχουν διαδικασίες ξεκλειδώματος. Πρώτη φορά το ακούτε οι Mod..?

 

Βάλτε φρένο στις αγγελίες των κλεμμένων τηλεφώνων. Δεν τιμά το site, αλλά ούτε και τα μέλη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγγελιών συνέχεια.

 

1.    Αν μπεί όριο ποστ για τις αγγελίες, πιθανολογώ πως ο αγγελιοδότης, δεν θα μπεί στον κόπο να γράψει 20-30 ποστς με θέμα     "+1 στον xjps", "ασε φιλε κι εγω το ιδιο" "Ευχαριστουμε" κλπ.

Απλά θα φύγει.

Να ξέρετε, πως αυτό δεν έχει κανένα κόστος για την αύξηση των μελών του site (πράγμα που απασχολεί τον ιδιοκτήτη), διότι ο αγγελιοδότης θα το καταλάβει αφού έχει κάνει εγγραφή.

Ετσι κι αλλιώς οι περισσότεροι των αγγελιών είναι "συνδρομητές" one off.

Μπήκανε, πουλήσανε, φύγανε...!!

 

2.    Πρέπει να μπεί μία μέριμνα, για τους ελαφροχέριδες των τηλεφώνων.

Το site έχει γίνει μεσάζον κλεπταποδοχής.

Μην διαβάσω πως τα κλειδωμένα iCloud, είναι από "άτυχους" που κατά λάθος τους κλείδωσε, τηλέφωνο των 1.000 ευρώ, και ξαφνικά το πουλάνε 100 ευρώ...!!!!

 

Ποιός νοήμων, πιστεύει τέτοια αιτιολογία...???

 

Υπάρχουν διαδικασίες ξεκλειδώματος. Πρώτη φορά το ακούτε οι Mod..?

 

Βάλτε φρένο στις αγγελίες των κλεμμένων τηλεφώνων. Δεν τιμά το site, αλλά ούτε και τα μέλη του.

Στο δεύτερο μέρος με βρίσκεις και εμένα απόλυτα σύμφωνο πρέπει να μπει όρος ότι απαγορεύονται αγγελίες που αναφέρονται σε κλειδωμένα iPhone και οποίος ζητάει ή πουλάει κλειδωμένο τηλέφωνο να διαγράφεται ή να τρώει ban χωρίς καμία προειδοποίηση. Όλοι ξέρουμε ότι κλειδωμένο iPhone-iPad ισούται με κλεμμένο. Δικαιολογίες ότι το πουλάω για ανταλλακτικά ή ζητάω για ανταλλακτικά δεν μετράνε. Αρκετά με τους ελαφροχέρηδες. Και κατά σύμπτωση όλα τα κλειδωμένα έχουν σημάδια έχουν κτυπήματα, και ποτέ μα ποτέ δεν έχουν ούτε συσκευασία ούτε απόδειξη. Όσο ένοχος είναι αυτός που πουλάει κλειδωμένο iPhone άλλο τόσο ένοχος είναι και αυτός που ζητάει να το αγοράσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα γράψει σε κάποιο άλλο νήμα και παλιότερα.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα με τους απατεώνες υπάρχει με την κατάθεση.
Όλα τα νήματα που ανοίγουν για "απατεώνες" λένε ότι του έκαναν κατάθεση και δεν έστειλε τίποτα. Από κάτω δε στα σχόλια, πάντα οι ίδιες απαντήσεις που ξεκινούν με "τοσο καιρο τα λεμεεεεε". Εμείς τόσο καιρό τα λέμε. Όμως υπάρχει λαός που μπαίνει εδώ μέσα μόνο και μόνο για να πουλήσει και να αγοράσει και δεν έχει διαβάσει όλα αυτά που εμείς λέμεεεεε τόσο καιρό.
 Τι προτείνω? Με το που πάει κάποιο νέο μέλος να πατήσει "επικοινωνία με πωλητή" ώστε να του στείλει μήνυμα, να του πετιέται ένα παράθυρο που να λέει με κόκκινα μεγάλα γράμματα "ΟΧΙ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ", και από κάτω να έχει ένα λινκ που να λέει "διαβάστε περισσότερα" και να παραπέμπει σε όλα αυτά που εμείς λέμε τόσο καιρό.
1.Να βλέπετε αξιολογήσεις
2.Προτιμάτε συναλλαγές χέρι με χέρι
3.Όχι κατάθεση στον κάθε τυχαίο με 0 αξιολόγηση.
κι ενδεικτικά 3-4 νήματα από άτομα που την πάτησαν.


Είναι 3 απλές γραμμές που δεν τρομάζουν τον αναγνώστη ώστε να κλείσει το παράθυρο χωρίς να το διαβάσει.

Αν και μετά από αυτό δηλαδή ο άλλος πάει και κάνει κατάθεση στον τύπο που "πουλαο κινιτο αρηστω με καταθεσι" και 0 αξιολογήσεις, καλά να πάθει.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα γράψει σε κάποιο άλλο νήμα και παλιότερα.

 

Το μεγαλύτερο πρόβλημα με τους απατεώνες υπάρχει με την κατάθεση.

Όλα τα νήματα που ανοίγουν για "απατεώνες" λένε ότι του έκαναν κατάθεση και δεν έστειλε τίποτα. Από κάτω δε στα σχόλια, πάντα οι ίδιες απαντήσεις που ξεκινούν με "τοσο καιρο τα λεμεεεεε". Εμείς τόσο καιρό τα λέμε. Όμως υπάρχει λαός που μπαίνει εδώ μέσα μόνο και μόνο για να πουλήσει και να αγοράσει και δεν έχει διαβάσει όλα αυτά που εμείς λέμεεεεε τόσο καιρό.

 Τι προτείνω? Με το που πάει κάποιο νέο μέλος να πατήσει "επικοινωνία με πωλητή" ώστε να του στείλει μήνυμα, να του πετιέται ένα παράθυρο που να λέει με κόκκινα μεγάλα γράμματα "ΟΧΙ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ", και από κάτω να έχει ένα λινκ που να λέει "διαβάστε περισσότερα" και να παραπέμπει σε όλα αυτά που εμείς λέμε τόσο καιρό.

1.Να βλέπετε αξιολογήσεις

2.Προτιμάτε συναλλαγές χέρι με χέρι

3.Όχι κατάθεση στον κάθε τυχαίο με 0 αξιολόγηση.

κι ενδεικτικά 3-4 νήματα από άτομα που την πάτησαν.

 

 

Είναι 3 απλές γραμμές που δεν τρομάζουν τον αναγνώστη ώστε να κλείσει το παράθυρο χωρίς να το διαβάσει.

 

Αν και μετά από αυτό δηλαδή ο άλλος πάει και κάνει κατάθεση στον τύπο που "πουλαο κινιτο αρηστω με καταθεσι" και 0 αξιολογήσεις, καλά να πάθει.

 

Στο τέλος το προσεγγίζεις ελαφρώς.Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν υπάρχουν άνθρωποι που δεν μπορούν να σκεφτούν μόνοι τους αυτά -δηλαδή τα αυτονόητα- δεν πρόκειται να σωθούν με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τέλος το προσεγγίζεις ελαφρώς.Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν υπάρχουν άνθρωποι που δεν μπορούν να σκεφτούν μόνοι τους αυτά -δηλαδή τα αυτονόητα- δεν πρόκειται να σωθούν με τίποτα.

Ναι αλλά και έτσι όπως είναι τα πράγματα, το σάιτ δεν έχει έναν τόσο άμεσο τρόπο να προσπαθήσει να σε προστατέψει. Ο άλλος για να ενημερωθεί πρέπει να κάνει κάποια κλικς. Λίγο αφελής να είναι πάει την πάτησε. Γι αυτό λέω, ότι πιο άμεσο είναι να σου πετάξει με μεγάλα κόκκινα γράμμματα τι να προσέξεις, συνοπτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά και έτσι όπως είναι τα πράγματα, το σάιτ δεν έχει έναν τόσο άμεσο τρόπο να προσπαθήσει να σε προστατέψει. Ο άλλος για να ενημερωθεί πρέπει να κάνει κάποια κλικς. Λίγο αφελής να είναι πάει την πάτησε. Γι αυτό λέω, ότι πιο άμεσο είναι να σου πετάξει με μεγάλα κόκκινα γράμμματα τι να προσέξεις, συνοπτικά.

Λίγο?Πάντως σκέψου ότι και σε site που το ανεφέρουν πάλι γίνονται.

 

Εγώ απλά παρακαλάω τους mods να κατεβάσουν το γνωστο troll που έχει βιάσει όλο το site πετάγεται σε κάθε thread και το ρημάζει και δεν έχει αφήσει κανόνα του site όρθιο  :-(

Πολύ πιο χρήσιμο και με σίγουρα αποτελέσματα  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν όμως κάποιος εδώ μέσα γράφει κατάθεση ποτέ και πουθενά πέφτουνε όλοι να τον φάνε, με δικαιολογίες όλοι δεν είναι ίδιοι, εγώ έκανα κατάθεση και όλα πήγαν καλά, η αντικαταβολή δεν σε διασφαλίζει, αν ο άλλος θέλει να σε κλέψει το κάνει και από κοντά κτλ κτλ.

Η κατάθεση ΔΕΝ διασφαλίζει τον αγοραστή σε τίποτα . Έχεις δίκαιο ότι όλες οι λαμογες έχουν γίνει με κατάθεση. Συμφωνώ απόλυτα να υπάρχει το μήνυμα με κόκκινα γράμματα που θα προειδοποιεί τώρα αν ο άλλος θέλει να κάνει κατάθεση κακό δικό του. Έχω βαρεθεί να βλέπω λογαριασμούς με μηδέν ή μια δυο αξιολογήσεις να απαιτούν κατάθεση. Ρε ας σοβαρευτούμε λίγο εδώ καταστήματα online μεγάλα και την κατάθεση την έχουν σαν έναλλακτικη επιλογή και ο κάθε ένας τυχάρπαστος ιδιώτης άγνωστος εδώ μέσα απαιτεί κατάθεση; Με ποια εγγύηση; με ποια εξασφάλιση ; να εμπιστευτώ τι την καλή του την καρδιά;

Τώρα αν κάποιος θέλει σε κάποιον με 40-50 αξιολογήσεις να κάνει κατάθεση ας πάρει τα ρίσκα του. Εγώ πάντως εάν αυτό που ψάχνω δεν το βρω να το δίνει κάποιος με αντικαταβολή ή συνάντηση χέρι χέρι προτομή να δώσω κάποια ευρώ παραπάνω παρά να κλαίω τα χρήματα μου....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που πραγματικά δε θα εξαλειφθεί πότε...

 

ανεβάζω μια αγγελία σε πολυ νορμαλ τιμή (φάνηκε αλλωστε απ'τα 15 πμ που ελαβα σε 10 λεπτα και πωλήθηκε κιολα) και γράφω ξεκάθαρα. "οχι παζάρια, όχι ανταλλαγές".

 

Ε τα 3 πμ ήταν φιλε τόσα δινω, παρα να βρεθούμε.

Τόσο το παίρνω τώρα.

και πάει λέγοντας...αρχιζω να το απολαμβάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...