Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μόλις βρήκα αγγελία ενός μέλους που ολα τα προϊόντα που έχει στην αγγελία είναι από το stock house του e-shop. Ένα προς ένα αν τα ελέγξετε θα τα βρείτε στη σελίδα του e-shop από μερικά ευρώ πάνω έως 1-2 κάτω, ακόμα και ο εγγυήσεις ίδιες εννοείται. Οι πρακτικές αυτές μου φαίνονται ύποπτες.

Κάνε αναφορά, λογαριασμός του eshop είναι λογικά.

 

Αν θες στείλε κανα λινκ σε π.μ, να δω, και αν ισχύει το παραπάνω, να κάνω και εγώ αναφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει το e-shop λογαριασμούς που πετάει αγγελίες;;

Ε για αγγελίες θα ήταν το πρώτο που έβλεπα, αλλά μέσα στο φόρουμ αρκετά καταστήματα έχουν εμφανιστεί κατα καιρούς πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο τίτλος γράφει "Η αγγελία ισχύει κανονικά".

 

Το έχω δει άπειρες φορές.

Αυτο ρε φίλε τι νόημα έχει;

 

Έχει πρόβλημα ο πωλητής . Δηλαδή επειδή αυτός κάνει μία χαζομάρα θα αλλάξουμε όλο το σύστημα;

Το επιχείρημα σου είναι αβάσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ρε φίλε τι νόημα έχει;

 

Έχει πρόβλημα ο πωλητής . Δηλαδή επειδή αυτός κάνει μία χαζομάρα θα αλλάξουμε όλο το σύστημα;

Το επιχείρημα σου είναι αβάσιμο

Σού βρήκα τρύπα για να γεμίσουμε δεκάδες, μην σου πω εκατοντάδες αγγελίες απο γνωστούς "αγγελιάκιδες" μέσα σε μια μέρα, Ο ΚΑΘΕΝΑΣ.

Και μάντεψε, αν δεν το κάνεις και θες να είσαι σωστός όπως εγώ και εσύ, σε μία μέρα η αγγελία σου θα πάει σελίδα 40 πίσω πίσω.

 

Ακόμα αβάσιμο το θεωρείς? Αν ναι, εθελοτυφλείς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλη "λυση" ειναι μολις κλειδωσει μια αγγελια να πηγαινει σε ενα αλλο section "Ανενεργες Αγγελιες" οπου εκει ΔΕΝ θα βλεπει το ψαχτηρι , αρα οτι και να γραψει ο "μαγκας" δεν θα υπαρχει στο ψαξιμο !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το ειχα πει και εγω για αλλο λογο. Γιατι οταν κανεις αναζητηση για να βρεις κατι σου βγαζει και αγγελιες οχι απλα που εχουν κλειδωσει μονο αλλα και αυτες που πλεον δεν ειναι ενεργες λογω 3 μηνου.

 

Θα ηθελα επισης να μπορεις να κανεις αναζητηση ανα κατηγορια παραδειγμα εγω που εψαχνα γενικα για φακους της Sony με το "Sony" να μην μου βγαζει οτι υπαρχει απο Sony σε ολες τις κατηγοριες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σού βρήκα τρύπα για να γεμίσουμε δεκάδες, μην σου πω εκατοντάδες αγγελίες απο γνωστούς "αγγελιάκιδες" μέσα σε μια μέρα, Ο ΚΑΘΕΝΑΣ.

Και μάντεψε, αν δεν το κάνεις και θες να είσαι σωστός όπως εγώ και εσύ, σε μία μέρα η αγγελία σου θα πάει σελίδα 40 πίσω πίσω.

 

Ακόμα αβάσιμο το θεωρείς? Αν ναι, εθελοτυφλείς.

 

 

 

μα δεν καταλαβαινω το νοημα εαν η αγγελια ειναι ακομα σε ισχυ να την κλειδωσει και να γραψει πως ισχυει ακομα

εμενα πχ ετυχε να κλιεδωσω αγγελια αλλα τελικα δεν προχωρησε η αγορα.

 

περιμενα μια εβδομαδα και εκανα ξανα υποβολη.

 

εαν υπηρχε ο κανενας μεχρι 2 αγγελιες ενεργες ανα μελος, δε θα χρειαζοταν να περασει μια εβδομαδα για επαναυποβολη, θα το εκανα αμεσως

 

αυτο λεω εγω.

 

αυτος που εχει κλειδωσει την αγγελια και γραφει πως ισχυει ακομα, μπορει να κανει το ιδιο με μενα.

 

γιαυτο ειπα 2 ενεργες αγγελιες ανα μελος

σε μία μέρα η αγγελία σου θα πάει σελίδα 40 πίσω πίσω.

 

 

αυτο λυνεται με την βελτιωση της αναζητησης που εχω προτεινει σε αλλο μου ποστ.

 

 

Θα ηθελα επισης να μπορεις να κανεις αναζητηση ανα κατηγορια παραδειγμα εγω που εψαχνα γενικα για φακους της Sony με το "Sony" να μην μου βγαζει οτι υπαρχει απο Sony σε ολες τις κατηγοριες.

 

 

εχω γραψει και εγω για βελτιωση της αναζητησης βαζοντας ανα κατηγορια και οχι τα παντα ολα.

 

οπως και να σου εμφανιζει μερος της αγγελιας για να βλεπεις με μια ματια το ποσο που γραφει διπλα αντι να μπεις στην καθεμια.

 

και να υπαρχει ειδοποιηση μεσω email οταν περασει το τριμηνο που εξαφανιζεται η αγγελια να το γνωριζουν αυτο οι πωλητες ωστε αν θελουν να την κανουν ξανα υποβολη.

 

εχω παρατηρησει να νομιζουν πως οι αγγελιες ειναι ενεργες χωρις να εχουν γνωση του τριμηνου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν καταλαβαινω το νοημα εαν η αγγελια ειναι ακομα σε ισχυ να την κλειδωσει και να γραψει πως ισχυει ακομα

Πολύ απλά βάζει 150 αγγελίες την μέρα, που απλά έχουν ένα κόκκινο σημαδάκι, την κλειδαριά. Αλλά ισχύουν ακόμα. Ακόμα να καταλάβεις το πρόβλημα που γεννά?

 

αυτος που εχει κλειδωσει την αγγελια και γραφει πως ισχυει ακομα, μπορει να κανει το ιδιο με μενα.

 

γιαυτο ειπα 2 ενεργες αγγελιες ανα μελος

 

 

και να υπαρχει ειδοποιηση μεσω email οταν περασει το τριμηνο που εξαφανιζεται η αγγελια να το γνωριζουν αυτο οι πωλητες ωστε αν θελουν να την κανουν ξανα υποβολη.

 

εχω παρατηρησει να νομιζουν πως οι αγγελιες ειναι ενεργες χωρις να εχουν γνωση του τριμηνου

Αν δεν το έχουν κάνει νέα υποβολή σε ένα τρίμηνο, έχει πάει 300 σελίδες πίσω, ε μάλλον δεν καίγονται να το πουλήσουν κίολας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μα δεν καταλαβαινω το νοημα εαν η αγγελια ειναι ακομα σε ισχυ να την κλειδωσει και να γραψει πως ισχυει ακομα

Πολύ απλά βάζει 150 αγγελίες την μέρα, που απλά έχουν ένα κόκκινο σημαδάκι, την κλειδαριά. Αλλά ισχύουν ακόμα. Ακόμα να καταλάβεις το πρόβλημα που γεννά?

 

 

 

 

 

πως βαζει 150 αγγελιες την ημερα οταν μπορεις να κανεις υποβολη 2 την εβδομαδα?

 

 

καθετε και κανει 75 λογαριασμους?

 

 

δε το εχω πιασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως βαζει 150 αγγελιες την ημερα οταν μπορεις να κανεις υποβολη 2 την εβδομαδα?

 

 

καθετε και κανει 75 λογαριασμους?

 

 

δε το εχω πιασει

Τις κλειδώνει βρε άνθρωπε, τις κλειδώνει. Και κάνει καινούριες. ;)

 

Αυτό είναι το πρόβλημα, κάνει "κλειδωμένες" και πουλάει και απο αυτές. Συμβαίνει, το έχω δει αρκετές φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις κλειδώνει βρε άνθρωπε, τις κλειδώνει. Και κάνει καινούριες. ;)

 

Αυτό είναι το πρόβλημα, κάνει "κλειδωμένες" και πουλάει και απο αυτές. Συμβαίνει, το έχω δει αρκετές φορές.

 

 

μα και κλειδωμενες πρεπει να περασει μια εβδομαδα για να βαλει καινουργιες.

το εχω κανει. εχω κλειδωσει αγγελια γιατι νομιζα θα μου ανοιξει να κανω νεα υποβολη και δεν γινοταν. επρεπε να περασει μια εβδομαδα

 

για να φτασει τις 150 αγγελιες κλειδωμενες εστω πρεπει να περασουν υποχρεωτικα 75 εβδομαδες. ομως μεχρι τοτε εχουν εξαφανιστει. και μετα μπορει να κανει υποβολη παλι 2 ανα εβδομαδα.

 

παλι δεν βγαζω καποιο νοημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα και κλειδωμενες πρεπει να περασει μια εβδομαδα για να βαλει καινουργιες.

το εχω κανει. εχω κλειδωσει αγγελια γιατι νομιζα θα μου ανοιξει να κανω νεα υποβολη και δεν γινοταν. επρεπε να περασει μια εβδομαδα

 

για να φτασει τις 150 αγγελιες κλειδωμενες εστω πρεπει να περασουν υποχρεωτικα 75 εβδομαδες. ομως μεχρι τοτε εχουν εξαφανιστει. και μετα μπορει να κανει υποβολη παλι 2 ανα εβδομαδα.

 

παλι δεν βγαζω καποιο νοημα

Περιγράφω το πρόβλημα που θα παρουσιαστεί αν περάσει η πρότασή σου, να μπορεί να έχει 2 ενεργές και όσες θέλει κλειδωμένες.

Εξηγώ γιατί δεν θα δούλευε μια τέτοια πρόταση.

 

Πλέον δεν γνωρίζω αν δεν καταλαβαίνεις ή τρολλάρεις. Ειλικρινά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιγράφω το πρόβλημα που θα παρουσιαστεί αν περάσει η πρότασή σου, να μπορεί να έχει 2 ενεργές και όσες θέλει κλειδωμένες.

Εξηγώ γιατί δεν θα δούλευε μια τέτοια πρόταση.

 

Πλέον δεν γνωρίζω αν δεν καταλαβαίνεις ή τρολλάρεις. Ειλικρινά.

 

 

ααααα οχι σοβαρα δεν καταλαβα πως αναφεροσουν στην προταση μου.

 

ναι τωρα που το λες μπορει να γινει.

 

αλλα ευκολα γινονται οι κλειδωμενες αγγελιες μη προσβασιμες δημοσια παρα μονο στον δημιουργο για επαναυποβολη.

 

εκει κολλησες μωρε μλκ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααααα οχι σοβαρα δεν καταλαβα πως αναφεροσουν στην προταση μου.

 

ναι τωρα που το λες μπορει να γινει.

 

αλλα ευκολα γινονται οι κλειδωμενες αγγελιες μη προσβασιμες δημοσια παρα μονο στον δημιουργο για επαναυποβολη.

 

εκει κολλησες μωρε μλκ? :P

Σκέψου το άλλο, κάθε μέρα εγώ αντιγράφω το κείμενο της παλιάς αγγελίας, την κλειδώνω και βάζω νέα με ίδιο κείμενο.

 

Ε φαντάσου ποιανού η αγγελία θα είναι πάνω πάνω στην λίστα κάθε μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...