Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια εχω μια αγγελια στα κινητα στην κατηγορια νοκια και θελω να την μεταφερω στα διαφορα..Γινεται?

Κάνε την αναφορά αν μπορεί αν σε βοηθήσει κάποιος εκ της διαχείρησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως το κανω αυτο φιλε Ανδρεα?

Αναφορά την αγγελία ή το προφίλ εξηγώντας τον λόγο "διπλό λογαριασμός με τον τάδε" κτλ. Έχει κουμπί που γράφει αναφορά, κάπου στην άκρη.

 

Άπο την mobile έκδοση δεν γίνεται, θέλει την πλήρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δε καταλαβα..

..Που το ξερεις οτι τον λενε Ανδρεα?

 

Ξερει τα μελη του ινσομνια με τα ονοματα τους και δεν ξερει που βρισκεται η αναφορα;!,, :P

 

Πλακιτσα, πιθανοτερα ειστε φιλοι :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δε καταλαβα..

..Που το ξερεις οτι τον λενε Ανδρεα?

 

Ξερει τα μελη του ινσομνια με τα ονοματα τους και δεν ξερει που βρισκεται η αναφορα;!,, :P

 

Πλακιτσα, πιθανοτερα ειστε φιλοι :)

δες τις αξιολογήσεις ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα κανονισει με καποιον να συναντηθω για να κανουμε ανταλλαγη, ετσι κουβαλαγα στο μετρό κουτια φορτιστες κλπ στη δουλεια και τσακωθηκα με το αφεντικο να μου δωσει ολιγολεπτη αδεια στην ωρα που ειχαμε πει, για να κανω την ανταλλαγη.

 

Τον παιρνω τηλεφωνο και μου λεει προτιμω να το δωσω με λεφτα και μου δινει ακυρο!!!!

 

Του βαζω αρνητικη χτες και σβηστηκε! Νομιζα εκανα λαθος εγω, του ξαναβαζω και ξανασβηστηκε!! Πορφανως απο καποιον mod.

 

Το κρεμασμα σε συναντηση δεν ειναι λογος για αρνητικη; Εγω που τσακωνομουν σαν μ@λ@κας και κουβαλαγα σαν ηλιθιος κουτια και φορτιστες στο μετρό;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα κανονισει με καποιον να συναντηθω για να κανουμε ανταλλαγη, ετσι κουβαλαγα στο μετρό κουτια φορτιστες κλπ στη δουλεια και τσακωθηκα με το αφεντικο να μου δωσει ολιγολεπτη αδεια στην ωρα που ειχαμε πει, για να κανω την ανταλλαγη.

 

Τον παιρνω τηλεφωνο και μου λεει προτιμω να το δωσω με λεφτα και μου δινει ακυρο!!!!

 

Του βαζω αρνητικη χτες και σβηστηκε! Νομιζα εκανα λαθος εγω, του ξαναβαζω και ξανασβηστηκε!! Πορφανως απο καποιον mod.

 

Το κρεμασμα σε συναντηση δεν ειναι λογος για αρνητικη; Εγω που τσακωνομουν σαν μ@λ@κας και κουβαλαγα σαν ηλιθιος κουτια και φορτιστες στο μετρό;;;;

όχι δεν ολοκληρώθηκε η συναλλαγή αλλά θα σου έβαζε και αυτός από αντίδραση όποτε ξέχνα το!! 

 

 

Β. Αξιολόγηση αγγελιών

 

1. Όποιο μέλος έχει ολοκληρώσει συναλλαγή μέσω των αγγελιών του forum με άλλο μέλος έχει τη δυνατότητα να αξιολογήσει θετικά ή αρνητικά τη συναλλαγή αυτή. Επειδή η κάθε αξιολόγηση είναι τελική και δεν τροποποιείται για κανέναν λόγο, τα μέλη θα πρέπει να δίνουν ιδιαίτερη προσοχή τόσο στο ύφος όσο και στο περιεχόμενο της αξιολόγησης.

 

2. Με θετική κριτική προστίθεται ένας πόντος στο σύνολο της βαθμολογίας του κάθε μέλους ενώ με αρνητική κριτική αφαιρείται ένας πόντος. Η συνολική βαθμολογία είναι ορατή σε όλα τα μέλη. Σημειωτέον ότι σε περίπτωση περισσότερων ψήφων από το ίδιο μέλος για την ίδια αγγελία, το σύστημα καταγράφει έναν βαθμό (θετικό ή αρνητικό, κατά περίπτωση).

 

3. Οποιαδήποτε διένεξη σχετικά με πρόβλημα σε αγοραπωλησία θα πρέπει να αναφέρεται μόνο μέσω της αξιολόγησης χρήστη δίνοντας σύντομη περιγραφή των γεγονότων χωρίς χαρακτηρισμούς αλλιώς η αξιολόγηση θα διαγράφεται.

 

4. Παρατηρήθηκε ότι μερικά, ελάχιστα στον αριθμό μέλη, κάνουν κατάχρηση της δυνατότητας αξιολόγησης των αγγελιών. Συγκεκριμένα, ενώ δεν έχουν προχωρήσει σε συναλλαγή με το μέλος που δημοσίευσε την αγγελία, δημοσιεύουν αρνητικές (συνήθως) αξιολογήσεις με επικριτικά σχόλια είτε για την τιμή του πωλούμενου αγαθού είτε για την παλαιότητά του είτε σχολιάζοντας την αγγελία. Το ίδιο συμβαίνει και με την αναφορά προσβλητικών μηνυμάτων. Ορισμένα μέλη θεωρούν ορθό να αποστέλουν αναφορές αγγελιών επειδή δεν συμφωνούν με την τιμή του πωλούμενου αγαθού ή επειδή θέλουν να σχολιάσουν αγγελίες. Κάτι τέτοιο δεν είναι αποδεκτό. Η διαχείριση του forum έχει απενεργοποιήσει τη δυνατότητα σχολιασμού των αγγελιών που δημοσιεύονται. Μέσω της παραπάνω "μεθόδου" παρακάμπτεται η απενεργοποίηση αυτή, κάτι που απαγορεύεται ρητά από τους Όρους Χρήσης του forum.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

υπαρχει περιπτωση να μπει φιλτρο τιμης στις αγγελιες?

Εννοω να υπαρχει η δυνατοτητα να βλεπω αγγελιες πχ απο 50ευρω και πανω κτλ κτλ

Θα ειναι πολυ σουπερ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πει κανείς...

 

Θα πρεπε να δημιουργήσουμε ένα τοπικ για να γελάμε με συγκεκριμμένες αγγελίες.

 

Αναρτά ο άλλος προχτες μόλις: ζητείται πενταξ Κ-1. Δίνω 1000ε, όχι πολύ παραπάνω.

 

1000ε ο χουβαρντάς για ένα σώμα 2000ε, μάλιστα όχι ευρέως διαδεδομένο, που ζήτημα να χει κανα χρόνο στην αγορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν μπορω να βαλω πλεον των 2 αγγελιων ? Οταν κλεινει μια αγγελια γιατι δεν γινετε να μπει μια αλλη παρα να περιμενω 7 μερες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γιατί αν γινόταν αυτό, δεν θα είχε νόημα το όριο των 2 αγγελιών την εβδομάδα...

 

Θα κλείδωνες κάθε φορά αυτή που δεν ήθελες και θα έβαζες +1. Άρα στην τελική θα μπορούσες να είχες όσες θες per week...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αν γινόταν αυτό, δεν θα είχε νόημα το όριο των 2 αγγελιών την εβδομάδα...

 

Θα κλείδωνες κάθε φορά αυτή που δεν ήθελες και θα έβαζες +1. Άρα στην τελική θα μπορούσες να είχες όσες θες per week...

 

Σωστα αν ηταν ετσι καθε μερα θα τις κλειδωναμε για να φτιαχνουμε καθε μερα καινουριες.

 

Στις κατηγοριες εχει για Apple και στα Tablet που ειναι αλλη κατηγορια εχει για ipad

Το ιδιο και στην κατηγορια κινητα εχει και εκει iphone ενω υπαρχει και στην κατηγορια Apple

 

Καλο ειναι παντως η αναζητηση στις αγγελιες να ειναι ποιο αναλυτικη πχ  να κανεις μονο σε μια κατηγορια παραδειγμα κατηγορια κινητα.

 

Τωρα για τον φιλο που ειπε ποιο πανω να κανει αναζητηση βαση τιμης. Εδω καλα καλα δεν βαζουν τιμες. :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με τη τριτη παραγραφο.. Μπα. ..

Εψαχνα μια φορα ενα κινητο και μεσω της αναζητησης το βρηκα στην κατηγορια hardware υπολογιστων! Ο τυπος ειχε βαλει ενα σωρο ειδη σε εκεινη την αγγελια. Οποτε καλυτερα η αναζητηση να πιανει ολες τις κατηγοριες, ποτε δεν ξερεις αν ο πωλητης το βαλει στη σωστη. Παλι καλα που καποιοι γραφουν κωδικους προιοντων και δεν γραφουν γενικολογα (πχ πωλειται lg πορτοκαλι κινητακι vs πωλειται lg gm205) ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...