Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υποχρεωτικα να βαζουν περιοχη ,και τιμη.....εχω αγανακτησει να στελνω και να γεμιζω μνμτα με ερωταπαντησεις"περιοχη?"....οσον αφορα τις αρνητικες που δεν αφορουν συναλλαγη,ειναι απαραδεκτο.οποιανου δεν του αρεσει κατι σε μια αγγελια,ξυδι....δεν εχει δικαιωμα να χωνεται σαν γαιδουρί ψ@λη .............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ξέρω ότι είναι αδύνατον να ελέγχουν οι Mod τις τιμές,

αλλά υπάρχει αγγελία με 2500 views,   που ο τύπος πουλάει εδώ και μήνες

tablet  έτους σε τιμή skroutz (μέχρι να βρεθεί το κορόιδο).

ΠΡΟΤΑΣΗ :

Αγγελίες που υφίστανται πάνω από μερικούς μήνες με χιλιάδες views να διαγράφονται, γιατί προφανώς κάτι δεν πάει καλά.

(είναι κρίμα να την πατήσει κάποιος αφελής).

 

Επίσης συμφωνώ με τις περισσότερες προτάσεις που γίναν και νομίζω ότι πρέπει να γίνει μια ριζική ανανέωση στις αγγελίες.

 

διαφωνώ κάθετα με την πρόταση.

Είναι δικαίωμά σου, να πουλάς μονοπύρηνο επεξεργαστή, στα 90 ευρω, και δικαίωμά μου, να μην τον αγοράζω.

Αν βρεθεί πάλι αγοραστής, μετά απο 17 μήνες, και 8.000.000 views, οκ, πάσο!

 

Εμένα, με πειράζει, αν δίνει τον επεξεργαστή χαλασμένο, fake, ή αν κανονίσει συνάντηση και δεν εμφανιστεί.

Και διαχωρίζω το "ψηλή τιμή", από το "είχαμε συμφωνήσει, και δεν ήρθε, ούτε ενημέρωσε".

Το 1ο, καλά κάνει. Το 2ο, δείχνει αναξιόπιστο άνθρωπο/πωλητή / αγοραστή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πέρα απ' τη πλάκα,είναι το λιγώτερο απαξιωτικό να linkάρουμε την Αγγελία μας γιατί βαριώμαστε να περιγράφουμε ή να ανεβάζουμε φωτό,τη στιγμή μάλιστα που το ίδιο το site έχει δικό του ανεβαστήρι και μάλιστα φιλοξενεί και εικόνες άνευ ορίου μεγέθους!!!

Συμφωνοι, αλλα εχει οριο χαρακτηρων. Απαγορευεται απο τους κανονες να πουλησω 30 αντικειμενα?

Μολις βαλεις κανενα bullet point, κανενα link χαρακτηριστικων και μερικα bolds κτλ το οριο ξεπερνιεται παρα πολυ ευκολα.

Μπερδεύεις νομίζω το inso με τη Χρυσή Ευκαιρία.Να το κοιτάξεις αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω μια αρνητικη αξιολογηση απο εναν που δεν ειχε καν αγορασει το κινητο που εδινα. Ενα ony ericsson g900 που ηταν symbian smartphone, και αυτος νομιζε οτι κοροιδευω τον κοσμο, και αντι να μου στειλει pm, λερωσε τον φακελο μου. Δε πειραζει, ετσι κ αλλιως δεν με ενδιαφερουν προσωπικα οι αξιολογησεις.

 

Aπευθυνσου με pm στον αρμοδιο mod και θα το σβησει αμεσως.

Εγω τουλαχιστον οτι εχω πουλησει εδω και σε αλλους ιστοτοπους, βαζω τιμες αναγκης παντα. Αναγκης για να φυγουν αμεσα. Για να φυγουν αμεσα και αμεσα να αγορασω κατι αλλο που θελω. B)

 

""αλλά υπάρχει αγγελία με 2500 views,   που ο τύπος πουλάει εδώ και μήνες""..

Πωωω, ετσι πες μου... ειπα και γω... Βλεπω κατι αγγελιες μερικες φορες πανω και κατω απο τις δικες μου (πιστευα καινουριες) και να λεει εχει 500 views πχ και η δικη μου 10. Τι στο καλο;.. :confused:

 

Το να εχει 2500 views μια αγγελια και ποσο καιρο υπαρχει, προφανως δεν εχει σημασια.

 

Αν η δικη σου εχει μονο 10, μηπως ειναι γιατι πουλας κατι που δεν εχει ενδιαφερον? Ο αλλος αν βλεπει στο τιτλο πχ. "ξυριστικη μηχανη για μουστακι γατας" πιθανοτητα δε θα τη κλικαρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο ,μπήκαν στο site όλοι οι έμποροι που κλείσανε τα μαγαζιά τους και πουλάνε μέσα από το site την πραμάτεια τους.Πουλάω iphone3gs 16gb στα 130 πριν 3 μήνες, το κινητό άριστο και δέχομαι προσφορά:"εγώ φίλε σου το αγοράζω 80" και βλέπεις ο ίδιος να δίνει ίδια κινητά στα 140.τουλαχιστον να ξέρουμε ότι έχουμε να κάνουμε με εμπόρους που αποσκοπούν στο κέρδος τουλάχιστον 60-70 ευρώ στη κάθε ανταλλαγή.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετως αν ο αλλος ειναι εμπορος ή ιδιωτης, εσυ θα κοιταξεις να παρεις στη τιμη που σε ενδιαφερει.

Ολος ο κοσμος στο κερδος αποσκοπει, δε πουλαει κανεις για χομπι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν   αποδεδειγμενα   συλλαμβανεται   χρηστης   που   εχει   φτιαξει   δευτερο   λογαριασμο   για  να   εξαπατησει   τους   χρηστες   πουλωντας   τους   χαλασμενα   η   ελατωματικα   εξαρτηματα   η  απλα   να   "κονομησει   κανα   φραγκο"  τοτε  γιατι   δεν   μπαναρονται   ολοι   οι   λογαριασμοι   του   παρα   μονο   οι   "κλωνοι"?

Δεν   θαπρεπε   να    τον   τελειωνουν   απο   εδω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μπερδεύεις νομίζω το inso με τη Χρυσή Ευκαιρία.Να το κοιτάξεις αυτό.

Δεν νομιζω οτι εχεις καποιο δικαιωμα να μου πεις τι να κοιταξω, ουτε τα bold σου προσθετουν καποιο κυρος. :-)

Δεν βλεπω καπου να απαγορευεται, αρα μαλλον καποιος αλλος πρεπει να κοιταξει τη συμπεριφορα του.

Οταν   αποδεδειγμενα   συλλαμβανεται   χρηστης   που   εχει   φτιαξει   δευτερο   λογαριασμο   για  να   εξαπατησει   τους   χρηστες   πουλωντας   τους   χαλασμενα   η   ελατωματικα   εξαρτηματα   η  απλα   να   "κονομησει   κανα   φραγκο"  τοτε  γιατι   δεν   μπαναρονται   ολοι   οι   λογαριασμοι   του   παρα   μονο   οι   "κλωνοι"?

Δεν   θαπρεπε   να    τον   τελειωνουν   απο   εδω?

Τι τους εμποδιζει να φτιαξουν εναν ακομα λογαριασμο τοτε? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας   του   τον  σβησουν  και   αυτον!

 

Διαφορετικα   θα    κανει   καθε   τοσο   κεφαλαιο   για   τις   αγορες   του   σαν   και   κεινον   τον   ανεκδιηγητο   βαγγελη   απο   σαλαμινα   που   "πουλαγε"   ταχα   φθηνα   επεξεργαστες    για   ν  αγορασει   υβριδικο    δισκο   οπως   δηλωνε   σε   μηνυμα  του   στο   φορουμ   με   αλλο   ονομα   βεβαιως!!!!!

 

Μιλαμε   για   θρασος   ο   ξεφτυλας!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αξιολογήσεις χωρίς συμμετοχή στη συναλλαγή θα μετατρέψουν τις αγγελίες σε ...chat με σχόλια από τον κάθε πικραμένο. Ή ακόμη χειρότερα θα βρεθούν διάφοροι εξυπνάκηδες που θα αφήνουν αρνητικά σχόλια στις "ανταγωνιστικές" αγγελίες.

 

Το έχουμε δεί το έργο στο παρελθόν και το βλέπουμε και καθημερινά στο 70% των αξιολογήσεων (δεν είναι υπερβολικό το νούμερο).

 

Δεν με ενδιαφέρει το πόσο πουλάει κάποιος τη συσκευή του, ακόμη κι αν την κοστολογεί περισσότερο από όσο πρέπει. Αν δεν με ενδιαφέρει την αγνοώ και πάω παρακάτω.

 

Επίσης δεν με ενδιαφέρει αν αυτός που θα αγοράσει από μένα κάτι, το βάλει σε νέα αγγελία με μεγαλύτερη τιμή από όσο το πήρε, μιας και εγώ πήρα τα χρήματα που ζητούσα!

 

Αντίστοιχα αν δω πως κάποιος παραπλανεί με την περιγραφή ή έχει προϊόν μαϊμού, φροντίζω να υποβάλλω αναφορά για να επιληφθεί κάποιος από τους mods.

 

Απλό είναι! :)

Για το θέμα της υπαναχώρησης (αθέτησης συμφωνίας) δε θα πρέπει να γίνει κάτι;

Υπάρχει άλλος τρόπος από την αξιολόγηση χωρίς συναλλαγή; 

Όσο για την απόδειξη, αν την αμφισβητήσει η μία πλευρά, ας ελεχθούν τα pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχημο πραγμα η αθετηση συμφωνιας. Να κανονοζεις να βρεθετε να για μια αγορα, να το βλεπει, και να μην το παιρνει στο τελος. Και οταν λεω αγορα, εννοω τις ταξεως των 15 ευρω που στα καταστηματα το βρισκεις 40 και 50 στην ιδια κατασταση.

 

Θα πρεπει να υπαρχει επιλογη στις αγγελιες, που οι αγοραστες πχ θα λενε πχ. 1) Θα το παρω σιγουρα, 2) Θα το δω πρωτα, 3) Το ανταλαζω με, 4) Θελω καλυτερη τιμη για να το παρω σιγουρα, κτλ..

 

Νομιζω ετσι θα αποφευγονται οι ασκοπες μετακινησεις και ο πωλητης θα αποφευγει καποιες καταστασεις εαν δεν υπαρχει εμπιστοσυνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχημο πραγμα η αθετηση συμφωνιας. Να κανονοζεις να βρεθετε να για μια αγορα, να το βλεπει, και να μην το παιρνει στο τελος.

 

Ή ακομα χειροτερα, να μην ερχεται καθολου.

 Και οταν λεω αγορα, εννοω τις ταξεως των 15 ευρω που στα καταστηματα το βρισκεις 40 και 50 στην ιδια κατασταση.

 

Ναι, υπαρχει αυτη η νοοτροπια, πολλοι ψειριζουν ακομα και το μισο ευρω. Στο μαγαζι πληρωνουν αβερτα, στην αγγελια αισθανονται υποχρεωμενοι να παρουν κατι οσο πιο χαμηλα μπορεσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...