Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενταξει, δε χλευασαμε εσενα αλλα αυτο που ειπες.

Οι πραξεις και τα λογια μας χαρακτηριζουν επομενως αν σχολιασεις αρνητικα κατι που λεω η κανω συνεπαγεται και αρνητικης κριτικης για εμενα.

 

Οσον αφορα τους αντμιν ξαναλεω πως δεν μιλησα για δικες απλα εθεσα μια προταση η οποια απλα διασφαλιζει πως το κοινο στο οποιο απευθυνεσαι ειναι καποιος υπαρκτος ανθρωπος και επιπλεον προτεινα και λυση ωστε να εισαι σιγουρος πως δε μιλας με 2ο 3ο 1700 λογαριασμο του συγκεκριμενου.

Εμενα για παραδειγμα μου εστειλαν δυο φρεσκοι λογαριασμοι μηνυμα για μια αγγελια και ενας που απλα τη σχολιασε δινοντας μου ευσημα δινοντας το συγκεκριμενο αντικειμενο,και ειδα σημερα οτι ειναι banarismenos.

Επομενως το να γνωριζεις ο ιδιος πως δεν μπαινεις σαν ενας ακυρος χρηστης αλλα σαν φυσικο προσωπο δημιουργειται το αισθημα της ασφαλειας σε εσενα ειδικα αν εισαι καθαρος στις συναλλαγες σου γιατι αν μπαινεις με σκοπο να εξαπατησεις και δε θα περασεις τα τεστ και δε θα συμφωνησεις και στο κειμενο το οποιο και αυτο προανεφερα πως μπορει να δωθει με νομικο τροπο εξασφαλιζωντας και τις δυο μεριες.

Επεξ/σία από Anathema1984
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν και νέος χρήστης έχω αρχίσει να καταλαβαίνω τι παίζει (νέος στο Insomnia οχι στην αγορά η στα φόρουμ).

Ενας τρόπος αντιμετώπισης πιστέυω δεν είναι ούτε τα πόστ ουτε ο χρόνος αλλά κάτι πιο απλό.

Ξεκινάς με κλείδωμα ενότητας αγγελιών και για είσοδο σε αυτήν ζητάς τα κάτωθι

1)Αποστολή φωτοτυπίας αστυνομικής ταυτότητας

2)Αποστολη φωτογραφίας προσωπου του ιδιου κρατωντας χαρτί που αναγραφει το nickname του στο Insomnia.

3)Εισαγωγή νομικού κειμένου προειδοποίησης για τυχόν εξαπάτηση και κυρώσεις που προβλέπονται και αποδοχή σε αυτό.

Κι αν θέλεις μεγαλύτερη ασφάλεια κλείδωσε ενα λογαριασμό σε συγκεκριμένη IP Address βγαλε κι ενα Android app η IOS app που θα γίνεται Bind αποκλειστικά σε αυτό το λογαριασμό για χρήστες κινητών η τάμπλετ και καθάρισες.

Έτσι πιστέυω θα ανεβάσεις την αξιοπιστία και θα μειώσεις και τις περιπτώσεις απάτης προστατέυωντας και τα μέλη και το όνομα του φόρουμ θέτωντας το αρκετά αξιόπιστο.

Το πιστοποιητικό πολιτικών φρονημάτων και η δηλωση μετανοίας θα είναι προαιρετική ή υποχρεωτική ;;;;;

Τώρα πέρα από την πλάκα όσα προτείνεις είναι άτοπα διότι είναι προσωπικά δεδομένα και απαγορεύεται η συλλογή τους από οποιονδήποτε μη εξουσιοδοτημένο πόσο μάλλον από ένα site πίστεψε με αν ήταν τόσο εύκολο και απλό αυτό που λες το site θα το είχε κάνει ηδη. Και κάτι τελευταίο το insomnia ,δεν είναι site αγγελιών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαγράφονται αυτόμετα μετά απο 90 μέρες.

 

Αφού το site τα σηκώνει, εσένα τι σε νοιάζει αν υπάρχουν? Απορία δηλαδή.

εντάξει δε χανω και τον υπνο μου, αλλά πχ εχει τυχει να πουλησω κατι εκτος σάιτ, και οκ μπορώ να το αναφέρω, αλλά θα προτιμουσα να το διαγραψω. Επίσης δε νομίζω να ναι παράλογο η λαθος αυτο που ειπα για τις παλιες αγγελίες, δε διαγραφονται απ΄ότι έχω διαπιστωσει. Και ο τιτλος υπάρχει και η φωτο υπάρχει και γενικά πιανει χώρο. Μου κάνει εντυπωση που δεν εχουν κανει κάτι τετοιο ακόμη...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιστοποιητικό πολιτικών φρονημάτων και η δηλωση μετανοίας θα είναι προαιρετική ή υποχρεωτική ;;;;;

Τώρα πέρα από την πλάκα όσα προτείνεις είναι άτοπα διότι είναι προσωπικά δεδομένα και απαγορεύεται η συλλογή τους από οποιονδήποτε μη εξουσιοδοτημένο πόσο μάλλον από ένα site πίστεψε με αν ήταν τόσο εύκολο και απλό αυτό που λες το site θα το είχε κάνει ηδη. Και κάτι τελευταίο το insomnia ,δεν είναι site αγγελιών

 

Άτοπα είναι τα λόγια σου μιας και στερούν επιχειρημάτων.

Επίσης άκυρο,ανενημέρωτο και εντελώς αβάσιμο οσον αναφορά την συλλογή πληροφοριών μιας και ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ μίλησε για συλλογή πληροφοριών αλλά για επαλήθευση,όπως επίσης αν υπήρχε αυτός ο νόμος,τον οποίο θα ήθελα να μου δείξεις εφόσον βλέπω οτι τον γνωρίζεις,μέχρι στιγμής θα είχα πλουτίσει απο τους ένα σωρό "μη εξουσιοδοτημένους" καταστηματαρχες και αλυσιδες καταστημάτων που μου ζητάνε τα στοιχεία μου για να μου κόψουν απόδειξη.

Οχι τίποτε άλλο αλλα να μιλάμε με αποδείξεις,επομένως περιμένω το νόμο φίλε μου και επιφυλάσσομαι να ζητήσω δημοσίως συγνώμη εαν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει δε χανω και τον υπνο μου, αλλά πχ εχει τυχει να πουλησω κατι εκτος σάιτ, και οκ μπορώ να το αναφέρω, αλλά θα προτιμουσα να το διαγραψω. Επίσης δε νομίζω να ναι παράλογο η λαθος αυτο που ειπα για τις παλιες αγγελίες, δε διαγραφονται απ΄ότι έχω διαπιστωσει. Και ο τιτλος υπάρχει και η φωτο υπάρχει και γενικά πιανει χώρο. Μου κάνει εντυπωση που δεν εχουν κανει κάτι τετοιο ακόμη...

Σίγουρα ένα δίκιο το έχεις δεν λέω. Ας το δουν οι συντονιστές ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μια ερώτηση...

 

Σόρρυ κιολας, ειναι εκτός ινσόμνια η αγγελία, αλλα μπορει να τύχει και σε καποιον άλλο.

 

Στέλνω ένα φακό με μια εταιρεία κουριερ. Τους δινω εντολή να ανοιχθεί μπροστά στο παραλήπτη το δέμα, ωστε να ελέγξει το φακο πανω στη μηχανή του.

Πως είμαι διασφαλισμένος εγώ (ακραίο σενάριο έτσι) οτι το κατάστημα κουριερ κι ο παραλήπτης ειναι κολλητοί, και μου βάζει μέσα έναν ιδιο φακο πχ χαλασμένο.

Λεει στον κουριερ, κλείστο, στείλτο πισω.

 

Κι επιστρέφει το δέμα σε μένα και τρώω τη μπανάνα μου.

 

Ακραίο σενάριο, αλλα λέμε τώρα...πως καλύπτομαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μια ερώτηση...

 

Σόρρυ κιολας, ειναι εκτός ινσόμνια η αγγελία, αλλα μπορει να τύχει και σε καποιον άλλο.

 

Στέλνω ένα φακό με μια εταιρεία κουριερ. Τους δινω εντολή να ανοιχθεί μπροστά στο παραλήπτη το δέμα, ωστε να ελέγξει το φακο πανω στη μηχανή του.

Πως είμαι διασφαλισμένος εγώ (ακραίο σενάριο έτσι) οτι το κατάστημα κουριερ κι ο παραλήπτης ειναι κολλητοί, και μου βάζει μέσα έναν ιδιο φακο πχ χαλασμένο.

Λεει στον κουριερ, κλείστο, στείλτο πισω.

 

Κι επιστρέφει το δέμα σε μένα και τρώω τη μπανάνα μου.

 

Ακραίο σενάριο, αλλα λέμε τώρα...πως καλύπτομαι;

Νομίζω δεν καλύπτεσαι. Έχω διαβάσει ότι έχει συμβεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ωραία.

 

Δε με βλέπω να το στέλνω το φακό... :(

Βγάλε φωτογραφία ή βίντεο το δέμα με τον φακό, να έχεις αποδείξεις. Δεν θα είναι απάτη με τον άλλο κατα 99.999% απλώς θέλει να είναι καλυμένος.

 

Μίλησε στο τηλέφωνο και κρίνε. Συνήθως οι ππρες ξεχωίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλε φωτογραφία ή βίντεο το δέμα με τον φακό, να έχεις αποδείξεις. Δεν θα είναι απάτη με τον άλλο κατα 99.999% απλώς θέλει να είναι καλυμένος.

 

Μίλησε στο τηλέφωνο και κρίνε. Συνήθως οι ππρες ξεχωίζουν.

Αν του βάλει μέσα στο πακέτο έναν ίδιο προβληματικό δεν μπορεί να κάνει κάτι νομίζω. Είχα ακούσει ότι για μεγαλύτερη ασφάλεια κάποιες κούριερ επιτρέπουν το άνοιγμα του πακέτου μόνο σε κατάστημα και όχι στο χώρο του παραλήπτη. Δεν ξέρω αν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και σίγουρα έχει ξανααναφερθεί, η κατάσταση πλέον με αυτούς που πωλούν παράνομα κινέζικα κινητά έχει παραγίνει.

 

Στην ενότητα Κινητά>Διάφορα ψάχνεις ανάμεσα σε 10δες σελίδες για να βρεις κάποια σοβαρή αγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και σίγουρα έχει ξανααναφερθεί, η κατάσταση πλέον με αυτούς που πωλούν παράνομα κινέζικα κινητά έχει παραγίνει.

 

Στην ενότητα Κινητά>Διάφορα ψάχνεις ανάμεσα σε 10δες σελίδες για να βρεις κάποια σοβαρή αγγελία.

Οταν λες παρανομα;εννοεις απο λαθρεμποριο η κλεμμενα η απαγορευμενα λογω ακτινοβολιας;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι εννοώ τα πωλούν χωρίς να αποδίδουν το ΦΠΑ-δασμούς. Φορολογικά παράνομα, όχι ποινικά ή κάτι τέτοιο.

Μην το ψαχνεις δε θα βγαλεις ακρη εδω σε αγγελιες γραφει καποιος πουλαω π.χ. ενα καλωδιο τελευταιο κομματι να φυγει και απο κατω 15 αξιολογησεις χωρια το γεγονος πως αν του στειλεις αν υπαρχει σου απανταει ναι.

Μπηκαν μαγαζατορες και μυριστηκαν μαυρο χρημα γι'αυτο δε θα παμε ποτε μπροστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...