Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορείς να κρατήσεις τις υποθέσεις σου. Άποψη σου και δεκτή.

 

Φυσικά με τη λογική σου, να μπούν να γράφουν οι κατ'επάγγελμα "εμποροι" μτχ ειδών ή καινουργιων χωρίς απόδειξη-φπα (είναι κάτι που συναντάται στα...σφραγισμένα κατα κόρον) και να ακούμε με προσοχή τι έχουν να πούν, μη χάσουμε και το μεροκάμματο.

 

Και επειδή σου αρέσει να χρησιμοποιείς τον υποθετικό λόγο, ΜΑΛΛΟΝ έχουμε πάρα πολλούς εδώ. (οχι πως καίγομαι, αλλά δε μπορει ένα φόρα να στήνεται πάνως τους)

 

Επιπρόσθετα, να σκεφθούν οι μοντς και ο αντμιν/ς τότε, να γίνουμε ένα φόρουμ αγγελιών.

Σίγουρα η γνώμη των ''επαγγελματιών εμπόρων'' που αναφέρεσαι είναι πιο σημαντική από κάποιων με πολλά posts και μηδενική χρήση των αγγελιών στο συγκεκριμένο νήμα. Αν πιστεύεις ότι κάποιος είναι επαγγελματίας όπως λες μπορείς κάλλιστα να τον κάνεις report και οι mods θα επιληφθούν της κατάστασης.

 

Κάποια πρόταση για τις αγγελίες έχεις να κάνεις? ή θα συνεχίσεις να είσαι off topic και να λες τις θεωρίες σου για το πως πρέπει να λειτουργούν τα φόρουμ γενικότερα? Για αγγελίες μιλάμε έδω όχι για το forum, υπάρχει και το νήμα προτάσεις για ένα καλύτερο site αν δεν το γνωρίζεις.

 

 

Τέλος τον υποθετικό λόγο τον χρησιμοποίησα γιατί δεν μπορώ να είμαι σίγουρος στο ποιο κομμάτι του insomnia έχει πράγματι τα περισσότερα clicks εύλογα όμως βλέποντας καθημερινά την κίνηση στο site πιστεύω ότι οι αγγελίες έχουν τα περισσότερα.

Αν έχει διάθεση κάποιος mod μπορεί να μας κατατοπίσει επ' αυτού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχω κάνει τις προτάσεις μου δε θα γράφω τα ίδια και τα ίδια. Εξάλλου ειναι στο χέρι των μοντ ή/και του αντμιν να λάβουν χώρα οι αλλαγές.

Οσο για τους επαγγελματίες εμπόρους ή μη, δεν είμαι το ΣΔΟΕ για να τους ελέγξω ή να τους καταγγείλω.

 

Αλλά πραγματικά μ'αρέσει το σκεπτικό σου. Αναμένουμε πως μόλις φτάσεις τις 500 αξιολογήσεις, να αρχίσεις να γράφεις και τους κανόνες επ'αυτών.

Διότι όπως προείπα, αυτοί που "καίγονται" για βελτίωση είναι αυτοί που ασχολούνται κυρίως/μόνο με τις αγγελίες. Και λογικό γιατί θέλουν σβέλτη αγοραπωλησία, μη τους μένει και το στοκ.

 

Τη καλησπέρα μου και καλές πωλήσεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Διότι όπως προείπα, αυτοί που "καίγονται" για βελτίωση είναι αυτοί που ασχολούνται κυρίως/μόνο με τις αγγελίες. Και λογικό γιατί θέλουν σβέλτη αγοραπωλησία, μη τους μένει και το στοκ.

 

Τη καλησπέρα μου και καλές πωλήσεις.

Λογικό είναι να καίγονται για την βελτίωση των αγγελιών αυτοί που ασχολούνται με αυτές. Όλα τα άλλα που γράφεις είναι να είχαμε να λέγαμε και να είχαμε να πούμε.

 

 

 

 Αναμένουμε πως μόλις φτάσεις τις 500 αξιολογήσεις, να αρχίσεις να γράφεις και τους κανόνες επ'αυτών.

 

Δεν επιτρέπω σε κανέναν να κάνει εικασίες προς το πρόσωπο μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό είναι να καίγονται για την βελτίωση των αγγελιών αυτοί που ασχολούνται με αυτές.

 

Και μείς ασχολούμαστε. Αλλα δεν είναι αυτοσκοπός μας.

 

 

Δεν επιτρέπω σε κανέναν να κάνει εικασίες προς το πρόσωπο μου. 

 

Κι εγώ δεν επιτρέπω σε κανέναν να παίζει με τη νοημοσύνη μου, πουλώντας "καινουργιο-σφραγισμένο" χωρίς απόδειξη, απο κατάστημα που έκλεισε χωρίς φπα, απο προιόντα που του στέλνουν να δοκιμάσει και τα κρατάει, απο υπάλληλο σε κατάστημα που τα καβατζώνει, απο το σουπερμαρκετ της γειτονιας που πουλαει τα αναψυτικά κομμάτια απ'τη συσκευασία δώρου, απο τον αλέξη που μου έβαλε 30% επι των καθαρών εισφορές και ένα κάρο άλλα...

 

Ομως επειδή έτσι ειναι η ζωή, τα υπομένω όλα.  Ετσι λοιπόν υπομένω και διάφορους στο φόρουμ που καίγονται για το συνφορουμίτη τάχα μου δήθεν, απ'τη στιγμή που θέλουν να πάρουν στη πραγματικότητα κατι τζάμπα.

 

Φυσικά δεν αναφέρομαι στο πρόσωπο σου. Τις 500 αξιολογήσεις στις εύχομαι πάραυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μείς ασχολούμαστε. Αλλα δεν είναι αυτοσκοπός μας.

Εμένα όμως το μόνο που με ενδιαφέρει στο insomnia είναι το κομμάτι των αγγελιών, θα με κρίνεις επ' αυτού? Ως τι? 

 

 

 

Κι εγώ δεν επιτρέπω σε κανέναν να παίζει με τη νοημοσύνη μου, πουλώντας "καινουργιο-σφραγισμένο" χωρίς απόδειξη, απο κατάστημα που έκλεισε χωρίς φπα, απο προιόντα που του στέλνουν να δοκιμάσει και τα κρατάει, απο υπάλληλο σε κατάστημα που τα καβατζώνει, απο το σουπερμαρκετ της γειτονιας που πουλαει τα αναψυτικά κομμάτια απ'τη συσκευασία δώρου, απο τον αλέξη που μου έβαλε 30% επι των καθαρών εισφορές και ένα κάρο άλλα...

 

Ομως επειδή έτσι ειναι η ζωή, τα υπομένω όλα.  Ετσι λοιπόν υπομένω και διάφορους στο φόρουμ που καίγονται για το συνφορουμίτη τάχα μου δήθεν, απ'τη στιγμή που θέλουν να πάρουν στη πραγματικότητα κατι τζάμπα.

 

 

Και πολύ καλά κάνεις και δεν επιτρέπεις σε κανέναν να παίζει με την νουμοσύνη σου, όλα αυτά που περιγράφεις είναι ξερή κοροιδία. Με το παρών θέμα όμως τι σχέση έχουν όλα αυτά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έπρεπε λοιπόν να έχεις το δικαίωμα να βάλεις ούτε μια αγγελία. Ως αυτό κρίνω.

 

Πρόσεξε, δε μιλάω εκ προσωπικού για σένα, απλα εσύ είσαι για την ώρα "απέναντι". Εγώ γράψει παλαιότερα, πως κατ'εμε δε θα επρεπε να γράφονται μέλη μονο για τις αγγελίες.

Γράψου, κάνε 100-200 ποστ οπως σε άλλα φόρουμ και μετά πούλησε οτι θέλεις. Κι αυτό βέβαια στη πράξη, ειναι δύσκολο, είχε προταθεί παλαιότερα.

Γι'αυτο επιμένω κια λεω 10 φορές το ίδιο πράγμα. Οτι οι αγγελίες είναι τμήματα αλληλοεξυπηρέτησης του φορουμ και οχι αυτοσκοπός. Γι'αυτο υπάρχει το car.gr, το xe.gr, το aggeliopolis.gr και πάει λέγοντας.

 

Εγώ, δε μπορώ να "σου" απαγορεύσω να είσαι εδώ. Δεν ειναι δικό μου θέμα. Δεν είμαι ο ιδιοκτήτης της σελίδας. Η κουβέντα είναι τεράστια.

Αυτή είναι όμως η άποψη μου. 10 φορές την ανέλυσα

 

Βέβαια, οπως αναφέρθηκες νωρίτερα, πολυ πιθανό να εξυπηρετεί το φόρουμ ο τομέας των αγγελιών περισσότερο απ'οσο οι αγγελίες εξυπηρετούν αυτό.

Πιο λιανά, οι αγγελίες "πουλάνε", όπως είπες.

 

Και επαναλαμβάνω, δεν ειναι επι προσωπικού. Φυσικά, είσαι μέρος αυτού του υποσυνόλου ως χρήστης, γι'αυτο και στ'αναφέρω. Εχουν ειπωθεί/γραφτεί και σε γενικότερη κουβέντα που χει γίνει σελιδες πίσω.

 

Τη καλησπέρα μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έπρεπε λοιπόν να έχεις το δικαίωμα να βάλεις ούτε μια αγγελία. Ως αυτό κρίνω.

Και σε ξαναρωτάω ποιο είναι το αυτό?

 

 

Πρόσεξε, δε μιλάω εκ προσωπικού για σένα, απλα εσύ είσαι για την ώρα "απέναντι". Εγώ γράψει παλαιότερα, πως κατ'εμε δε θα επρεπε να γράφονται μέλη μονο για τις αγγελίες.

Γράψου, κάνε 100-200 ποστ οπως σε άλλα φόρουμ και μετά πούλησε οτι θέλεις. Κι αυτό βέβαια στη πράξη, ειναι δύσκολο, είχε προταθεί παλαιότερα.

Γι'αυτο επιμένω κια λεω 10 φορές το ίδιο πράγμα. Οτι οι αγγελίες είναι τμήματα αλληλοεξυπηρέτησης του φορουμ και οχι αυτοσκοπός. Γι'αυτο υπάρχει το car.gr, το xe.gr, το aggeliopolis.gr και πάει λέγοντας.

 

Εγώ, δε μπορώ να "σου" απαγορεύσω να είσαι εδώ. Δεν ειναι δικό μου θέμα. Δεν είμαι ο ιδιοκτήτης της σελίδας. Η κουβέντα είναι τεράστια.

Αυτή είναι όμως η άποψη μου. 10 φορές την ανέλυσα

 

Βέβαια, οπως αναφέρθηκες νωρίτερα, πολυ πιθανό να εξυπηρετεί το φόρουμ ο τομέας των αγγελιών περισσότερο απ'οσο οι αγγελίες εξυπηρετούν αυτό.

Πιο λιανά, οι αγγελίες "πουλάνε", όπως είπες.

 

Και επαναλαμβάνω, δεν ειναι επι προσωπικού. Φυσικά, είσαι μέρος αυτού του υποσυνόλου ως χρήστης, γι'αυτο και στ'αναφέρω. Εχουν ειπωθεί/γραφτεί και σε γενικότερη κουβέντα που χει γίνει σελιδες πίσω.

 

 

Μήπως σε έχει καταστήσει κανείς ως το νομικό σύμβουλο του site που ορίζει τους όρους χρήσης? Αν διαφωνείς με τους όρους χρήσης μπορείς να σβήσεις τον λογαριασμό σου ή διαφορετικά δέξου τους και προσαρμόσου σε αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όλα αυτά που λες αλλά μήπως έχεις άλλον λογαριασμό φίλε μου? Γιατί στο προφίλ σου βλέπω μόνο 3 αξιολογήσεις και οι 2 είναι από τον ίδιο άνθρωπο μάλιστα. 

 

 

 

 

Eκανα δυο φορες συναλλαγη με το ιδιο ατομο. Ειχε συζητηθει αυτο το θεμα, και μου ειπαν οτι μπορει να γινει.

Όσοι είναι ενεργοί στις αγγελίες θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας .

 

Αν για παράδειγμα βάλει κάποιος μία αγγελία και συμφωνήσει με έναν άνθρωπο ότι θα κάνουν την συναλλαγή μετά από 3 μέρες, όταν φτάσει όμως η μέρα της συναλλαγής ο αγοραστής ακυρώνει για οποιοδήποτε λόγο την συναλλαγή. Η αγγελία έχει πάει στον πάτο έτσι και δεν μπορεί να την δει κάποιος άλλος πιθανός αγοραστής οπότε ο πωλητής χάνει μία εβδομάδα

 

Γιατι να παει στο πατο? Διατηρεις κανονικα την αγγελια μεχρι να ολοκληρωθει η συναλλαγη.

Καλά αυτές που ανέφερε με ένα report εξαφανίζονται πανεύκολα...

 

Φυσικα και τις εξαφανισα με report, σιγα μη καθομουν να εχω βρισιδια χωρις λογο στο προφιλ μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάω που καίγεστε για την τήρηση των κανόνων αλλά έχετε (είχατε) και 5-6 προφίλ.

 

Και εγώ πιστεύω ότι οι αγγελίες δεν είναι αυτοσκοπός αλλά για την εξυπηρέτηση των μελών του site, αλλά δεν μπορώ να απαγορέψω σε κάποιον να χρησιμοποιεί μόνο αυτές. Έχω γνωρίσει και ανθρώπους που ασχολούνται μόνο με αγγελίες, αλλά είναι "ψυχούλες" :-)

 

Κατα τα άλλα, καλά τα λέτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα 

Πρεπει οι αγγελίες να καθαριστούν από τα προφίλ των επαγγελματιών ένας άλλος εχθές σε θέμα μόνο τιμοκατάλογο δεν έβγαλε  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελάω που καίγεστε για την τήρηση των κανόνων αλλά έχετε (είχατε) και 5-6 προφίλ.

Όποιος έχει διπλό-τριπλό προφίλ τον κάνουμε κατευθείαν report, εγώ κάνω πολλά report καθημερινά τέτοιους επιτήδειους..

 

 

 

 

Γιατι να παει στο πατο? Διατηρεις κανονικα την αγγελια μεχρι να ολοκληρωθει η συναλλαγη.

Η αγγελία πάει στον πάτο γιατί μπαίνουν πολλές αγγελίες καθημερινά και το σύστημα αναζήτησης του site είναι τραγικό..

 

 

Και εγώ πιστεύω ότι οι αγγελίες δεν είναι αυτοσκοπός αλλά για την εξυπηρέτηση των μελών του site, αλλά δεν μπορώ να απαγορέψω σε κάποιον να χρησιμοποιεί μόνο αυτές. Έχω γνωρίσει και ανθρώπους που ασχολούνται μόνο με αγγελίες, αλλά είναι "ψυχούλες" :-)

 

Ο καθένας έχει δικαίωμα να πιστεύει ότι θέλει αλλά πρέπει να ξέρουμε και να εκφραστούμε σε ένα δημόσιο φόρουμ και ο φίλος με το saxo είναι ξεκάθαρο πως δεν ξέρει ούτε να εκφράζεται ούτε να τεκμηριώνει την σκέψη του μετά από 2500 posts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγγελία πάει στον πάτο γιατί μπαίνουν πολλές αγγελίες καθημερινά και το σύστημα αναζήτησης του site είναι τραγικό..

 

 

Ο καθένας έχει δικαίωμα να πιστεύει ότι θέλει αλλά πρέπει να ξέρουμε και να εκφραστούμε σε ένα δημόσιο φόρουμ και ο φίλος με το saxo είναι ξεκάθαρο πως δεν ξέρει ούτε να εκφράζεται ούτε να τεκμηριώνει την σκέψη του μετά από 2500 posts.

 

To σύστημα αναζήτησης είναι τραγικό; εξακολουθείς να μην καταλαβαίνεις οτι δεν εισαι στη χρυσή ευκαιρία; μάλλον οχι. Αλλά καλά πράττεις, αφού οι αγγελίες σε ενδιαφέρουν.

 

Επίσης, όταν εξακολουθείς μετά απο 15 ποστ να μην καταλαβαίνεις τι σου λέω, το ξεκάθαρο είναι πως έχεις πρόβλημα κατανόησης του γραπτού λόγου, παρά γραπτής έκφρασης εμού.

Ξαναλέω οτι κατ'εμε, άτομα σαν και εσένα που ασχολούνται μονο με αγγελίες δε θα έπρεπε να μετέχουν στο φόρουμ. ΤΕΛΟΣ. Αποψη δική μου, επαναλαμβάνω. Και όσο οι κανόνες που διέπουν το φόρουμ "σου" επιτρέπουν να ευρίσκεσαι εδώ και άλλους 100, με γειά σου με χαρά σου. Δε μπορώ να κάνω κάτι περαιτέρω, ούτε η γνώμη μου θα αλλάξει.

Περαίτερω τεκμηρίωση δεν χρειάζεται.

Οπως προείπα, απλά τ'ανεχόμαστε, γιατί δεν είναι στο χέρι μου να κάνω κάτι. Αλλα οτι θα μας υποβάλλεις σε αυτο-εξορισμό και διαγραφή του λογαριασμού μας, με ξεπερνάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To σύστημα αναζήτησης είναι τραγικό; εξακολουθείς να μην καταλαβαίνεις οτι δεν εισαι στη χρυσή ευκαιρία; μάλλον οχι. Αλλά καλά πράττεις, αφού οι αγγελίες σε ενδιαφέρουν.

Ναι είναι τραγικό το σύστημα αναζήτησης και ξέρω πολύ καλά που βρίσκομαι,στο insomnia το μεγαλύτερο site για αγγελίες μεταχειρισμένου hardware γιατί αναφέρεις άλλα ανταγωνιστικά site δεν καταλαβαίνω..

 

To σύστημα αναζήτησης είναι τραγικό; εξακολουθείς να μην καταλαβαίνεις οτι δεν εισαι στη χρυσή ευκαιρία; μάλλον οχι. Αλλά καλά πράττεις, αφού οι αγγελίες σε ενδιαφέρουν.

 

Επίσης, όταν εξακολουθείς μετά απο 15 ποστ να μην καταλαβαίνεις τι σου λέω, το ξεκάθαρο είναι πως έχεις πρόβλημα κατανόησης του γραπτού λόγου, παρά γραπτής έκφρασης εμού.

Ξαναλέω οτι κατ'εμε, άτομα σαν και εσένα που ασχολούνται μονο με αγγελίες δε θα έπρεπε να μετέχουν στο φόρουμ. ΤΕΛΟΣ. Αποψη δική μου, επαναλαμβάνω. Και όσο οι κανόνες που διέπουν το φόρουμ "σου" επιτρέπουν να ευρίσκεσαι εδώ και άλλους 100, με γειά σου με χαρά σου. Δε μπορώ να κάνω κάτι περαιτέρω, ούτε η γνώμη μου θα αλλάξει.

Περαίτερω τεκμηρίωση δεν χρειάζεται.

Οπως προείπα, απλά τ'ανεχόμαστε, γιατί δεν είναι στο χέρι μου να κάνω κάτι. Αλλα οτι θα μας υποβάλλεις σε αυτο-εξορισμό και διαγραφή του λογαριασμού μας, με ξεπερνάει.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ποιος είσαι εσύ που θα μου πεις αν μπορώ να κάνω χρήση των αγγελιών ή όχι?! Σε έχω ρωτήσει 3 φορές απάντηση ακόμα δεν έχεις δώσει... Εφόσον όπως λες οι κανόνες μου επιτρέπουν να κάνω χρήση των αγγελίων δεν έχεις κανένα δικαίωμα να μου λες τι πρέπει και τι δεν πρέπει να κάνω..

 

Σου έυχομαι ένα κακό και ψυχρό απόγευμα.. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ποιος είσαι εσύ που θα μου πεις αν μπορώ να κάνω χρήση των αγγελιών ή όχι?! Σε έχω ρωτήσει 3 φορές απάντηση ακόμα δεν έχεις δώσει... Εφόσον όπως λες οι κανόνες μου επιτρέπουν να κάνω χρήση των αγγελίων δεν έχεις κανένα δικαίωμα να μου λες τι πρέπει και τι δεν πρέπει να κάνω..

 

 Μπορεί να μην σου αρέσει, αλλά δεν απαγορεύεται να λέει την άποψή του...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μπορεί να μην σου αρέσει, αλλά δεν απαγορεύεται να λέει την άποψή του...

Ο καθένας έχει δικαίωμα να πει την γνώμη του αλλά δεν έχει κανείς δικαίωμα να κάνει προσωπικές επιθέσεις και να μου λέει αν πρέπει ή δεν πρέπει να βάζω αγγελίες.. Τις τελευταίες 3 σελίδες το μόνο που κάνει είναι να βγαίνει off topic και να κάνει επίθεση σε μία συγκεκριμένη μερίδα ανθρώπων που χρησιμοποιούν τις υπηρεσίες που τους προσφέρει το site..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...