Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αλλά είναι δικαίωμα του να το πουλάει όσο θέλει. Την έρευνα αγοράς την κανεις Εσυ που πληρώνεις. Γιατί αν βάλεις vote up η down σε αγγελία σκέψου τι έχει να γίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οχι δεν ειναι ετσι. 

 

Ο αγοραστης εχει δικαιωμα να το πουλα οσο επιθυμει. Εσυ φυσικα δεν αξιζει να το παρεις δυο ευρω απο ιδιωτη και απλα δεν το κανεις.

Η κριτικη στην αγγελια που θα βοηθησει ακριβως, στο να ριξει ο πωλητης Χ την τιμη του και να το παρει ο αγοραστης φθηνοτερα? Ε, ας το παρει απο αλλου οχι απο τον Χ, γιατι τετοιο κολλημα να το αποκτησεις απο αυτον?

Με την ίδια λογική δεν είναι και δικαίωμα μου να ενημερώνω τον εκάστοτε αγοραστή οτι στην ίδια τιμή μπορεί να βρεί καινούργιο;

Οσο ο αγοραστής εχει δικαίωμα να πουλάει όσο θέλει το ίδιο δικαιωμα εχει και ο πωλητης να γνωριζει,γιατι δεν ειναι ολοι γνωστες ουτε ψαχνονται και η συγκεκριμενη λογικη το μονο που κανει ειναι να ευνοει επιτηδειους και απατεωνες να κοροιδευουν κοσμο.

Γιατι συγνωμη αλλα κανεις δεν μιλησε για οριοθετηση στην τιμη που ζηταει ο πωλητης αλλα καποια στιγμη να μπουνε καποιες δικλειδες ασφαλειας γιατι το κακο εχει αρχισει και παραγινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Με την ίδια λογική δεν είναι και δικαίωμα μου να ενημερώνω τον εκάστοτε αγοραστή οτι στην ίδια τιμή μπορεί να βρεί καινούργιο;

Οσο ο αγοραστής εχει δικαίωμα να πουλάει όσο θέλει το ίδιο δικαιωμα εχει και ο πωλητης να γνωριζει,γιατι δεν ειναι ολοι γνωστες ουτε ψαχνονται και η συγκεκριμενη λογικη το μονο που κανει ειναι να ευνοει επιτηδειους και απατεωνες να κοροιδευουν κοσμο.

Γιατι συγνωμη αλλα κανεις δεν μιλησε για οριοθετηση στην τιμη που ζηταει ο πωλητης αλλα καποια στιγμη να μπουνε καποιες δικλειδες ασφαλειας γιατι το κακο εχει αρχισει και παραγινεται.

 

 Κατ'αρχην φυσικα και ειναι δικαιωμα σου στο πλαισιο του φορουμ να ενημερωσεις τον οποιονδηποτε εφοσον το ζητησει. Μεχρι και ειδικα αφιερωμενο νημα υπαρχει για αυτον τον σκοπο http://www.insomnia.gr/topic/501899-%CF%80%CF%8C%CF%83%CE%BF-%CE%BD%CE%B1-%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AE%CF%83%CF%89-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC%CF%83%CF%89-%CE%AD%CE%BD%CE%B1/

 

Μου λες δηλαδη πως αν εγω πουλαω το Χ αντικειμενο 100 ευρω και εσυ πουλας το ιδιο 70 ευρω, πρεπει ο αγοραστης να προστατευθει απο μενα που το πουλαω 100 και οχι απλα να σκρολαρει κατω και να δει πως εσυ το πουλας 70 και να το παρει απο σενα?

 

Και βασικα οταν θελει καποιος να αγορασει κατι, δεν κοιτα πρωτα ποσο κανει καινουριο πριν προχωρησει στην εναλλακτικη του μεταχειρισμενου? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Κατ'αρχην φυσικα και ειναι δικαιωμα σου στο πλαισιο του φορουμ να ενημερωσεις τον οποιονδηποτε εφοσον το ζητησει. Μεχρι και ειδικα αφιερωμενο νημα υπαρχει για αυτον τον σκοπο http://www.insomnia.gr/topic/501899-%CF%80%CF%8C%CF%83%CE%BF-%CE%BD%CE%B1-%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AE%CF%83%CF%89-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC%CF%83%CF%89-%CE%AD%CE%BD%CE%B1/

 

Μου λες δηλαδη πως αν εγω πουλαω το Χ αντικειμενο 100 ευρω και εσυ πουλας το ιδιο 70 ευρω, πρεπει ο αγοραστης να προστατευθει απο μενα που το πουλαω 100 και οχι απλα να σκρολαρει κατω και να δει πως εσυ το πουλας 70 και να το παρει απο σενα?

Οχι σου λεω πως εαν καποιος εχει ενα φ,χ,ψ αντικείμενο δυο χρόνια με συνολική εγγύηση 4 αποφασίσει να το πουλήσει 20€ ποιο κάτω απο την τιμή που πουλάνε στην αγορά δεν είναι λίγο κάπως,γιατί για να είμαστε σωστοί όπως εγω σαν αγοραστής θα κάνω έρευνα αγοράς δεν πρέπει και ο πωλητής να κάνει μια παρόμοια να δεί που κυμαίνονται οι τιμές.

Και δε σου λέω οτι το κάνει επίτηδες εχω γνωρίσει και άτομα που πραγματικά δεν γνώριζαν τις τιμές,χαρακτηριστικά θυμάμαι ενα παιδί που αγόρασε ενα πληκτρολόγιο 140€ και του το ζήτησε ενα φίλος 70€ επειδή στα public το εδινε προσφορα 79.90€ και το παιδι δεν το γνώριζε και μόλις το έμαθε άλλαξε την τιμή.

Θέλω να πω πως δεν χρειάζεται να δαιμονοποιουμε το καθετι ειδικά απο τη στιγμή που υπάρχετε οι mod και μπορείτε να ελέγξετε την κατάσταση.

 

Υ.Γ.Και μην ξεχναμε πως στα περισσοτερα ελληνικα καταστηματα αρκετά προιοντα μενουν για ελαχιστους μηνες και μετα τα βρισκεις μονο εξωτερικο,και δυστυχως δεν εχουν ολοι την δυνατοτητα να ψωνισουν απο εξωτερικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μονο οι αφερεγγυοι αλλα και οι κουτοπονηροι,εδω βρηκα ανθρωπο να πουλάει στικακι ακριβοτερα κι απο το πρωτο μαγαζι του σκρουτζ κι οταν του ειπα να το παρω μισοτιμης μου λεει δεν αξιζει να το δωσω.

Ε συγνωμη φιλε μου αλλα κι εγω δεν αξιζει να το παρω διαφορα δυο ευρω απο ιδιωτη χωρις εγγυηση και ενας θεος ξερει ποσο χρησιμοποιημενο και σε τι κατασταση....

Καλό είναι να υπάρχουν λοιπόν κριτικές στις αγγελίες για να μην ευδοκιμούν οι κουτοπόνηροι και να φτιάξει το κλίμα των τιμών και αγγελιών γενικότερα εδω μέσα.

 

Aυτό που έχεις 5 ολάκερα πόστ, και αποζητάς "να φτιάξει το κλίμα των τιμών και αγγελιών γενικότερα εδώ μέσα" πραγματικά με ξεπερνάει.

Δε σου αρέσει η τιμή μιας αγγελίας; κάνεις παζάρι σε πμ

Τρώς το άκυρο σου; πας σε άλλη.

Ξανατρώς το άκυρο σου; τ'αγοράζεις καινούργιο.

 

Ο δρόμος προς το εκάστοτε κατάστημα, φυσικό ή μη είναι ανοικτός για όλους.

 

Και δεν ειναι τυχαίο-νομιζω-πως το 95% που παραπονιούνται και τραβούν εις μάκρος τη κουβέντα ειναι μέλη...αγγελιών.

Και αφήνω ασχολίαστο το οτι οι αγγελίες είναι ένα κομμάτι του φόρουμ (του εκάστοτε φορουμ) για να αλληλοεξυπηρετούνται τα μέλη του αλλα κατήντησε μαγαζάκι του καθενός...και επαγγελματία.

 

Υ.Γ. ας φέρω κι ένα φρέσκο παράδειγμα.

 

Πουλούσα έναν φακό προς 400ε. Μου στέλνει ένας μύνημα του τύπου. "Καλησπέρα. Ο φακός κάνει 700ε καινουργιος. Εγω τον αγοράζω 564+ΦΠΑ. Τα 564 τα εχω και τιμολογιο ως εξοδο, αρα μια καλή τιμή να πουλήσεις το φακό σου για να τον αγοράσω άμεσα ειναι 300ε μαύρα"

 

Του ρίχνω το άκυρο του, και του λεω να τον αγοράσει καινουργιο για να πάρει και το τιμολογιο του. Επι μια βδομάδα μου εστελνε πμ με ανεβάζοντας τη προσφορά του 20ε. Εφτάσε και στα 400. Πήρε τα @@ μου, προτίμησα να τον αφήσω απούλητο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό που έχεις 5 ολάκερα πόστ, και αποζητάς "να φτιάξει το κλίμα των τιμών και αγγελιών γενικότερα εδώ μέσα" πραγματικά με ξεπερνάει.

Δε σου αρέσει η τιμή μιας αγγελίας; κάνεις παζάρι σε πμ

Τρώς το άκυρο σου; πας σε άλλη.

Ξανατρώς το άκυρο σου; τ'αγοράζεις καινούργιο.

 

Ο δρόμος προς το εκάστοτε κατάστημα, φυσικό ή μη είναι ανοικτός για όλους.

 

Και δεν ειναι τυχαίο-νομιζω-πως το 95% που παραπονιούνται και τραβούν εις μάκρος τη κουβέντα ειναι μέλη...αγγελιών.

Γιατί αν ειχα 5.000 τι θα άλλαζε;

Επίσης το πόστ αναφέρετε σε αγγελίες οπότε δεν καταλαβαίνω που ακριβώς είναι το πρόβλημα;

 

Επίσης να σε ενημερώσω πως ήμουν μέλος του Insomnia απο το 2013 αλλά δεν θυμόμουν το λογαριασμό μου οπότε και αναγκάστηκα να φτιάξω καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οχι σου λεω πως εαν καποιος εχει ενα φ,χ,ψ αντικείμενο δυο χρόνια με συνολική εγγύηση 4 αποφασίσει να το πουλήσει 20€ ποιο κάτω απο την τιμή που πουλάνε στην αγορά δεν είναι λίγο κάπως,γιατί για να είμαστε σωστοί όπως εγω σαν αγοραστής θα κάνω έρευνα αγοράς δεν πρέπει και ο πωλητής να κάνει μια παρόμοια να δεί που κυμαίνονται οι τιμές.

Και δε σου λέω οτι το κάνει επίτηδες εχω γνωρίσει και άτομα που πραγματικά δεν γνώριζαν τις τιμές,χαρακτηριστικά θυμάμαι ενα παιδί που αγόρασε ενα πληκτρολόγιο 140€ και του το ζήτησε ενα φίλος 70€ επειδή στα public το εδινε προσφορα 79.90€ και το παιδι δεν το γνώριζε και μόλις το έμαθε άλλαξε την τιμή.

Θέλω να πω πως δεν χρειάζεται να δαιμονοποιουμε το καθετι ειδικά απο τη στιγμή που υπάρχετε οι mod και μπορείτε να ελέγξετε την κατάσταση.

 

Υ.Γ.Και μην ξεχναμε πως στα περισσοτερα ελληνικα καταστηματα αρκετά προιοντα μενουν για ελαχιστους μηνες και μετα τα βρισκεις μονο εξωτερικο,και δυστυχως δεν εχουν ολοι την δυνατοτητα να ψωνισουν απο εξωτερικο.

Διαφωνω. Ο καθε πωλητης εχει ως γνωμονα το ποσο που θελει να λαβει  για το αντικειμενο και ο αγοραστης το ποσο που διαθετει για το ιδιο αντικειμενο. Οταν αυτα τα δυο συγκλινουν, γινεται η αγορα, τιποτε παραπανω, τιποτε παρακατω. 

Απο κει και περα αν θελεις να πεις στον πωλητη μεσω μηνυματος το ποσο που διαθετεις, ή να παζαρεψεις, κανεις δε σε εμποδιζει να το κανεις. Το να αφησεις ομως σχολιο στην αγγελια, δεν ειναι κατι που επιτρεπεται απο τους Ορους Χρησης.

Οπως ειπα, υπαρχει και ειδικο νημα για αυτους που ενδιαφερονται να αγορασουν ή να πουλησουν κατι, οποτε ειναι ολοι ευχαριστημενοι. Τωρα αν καποιος αγοραστης ή πωλητης αγνοει το Σκρουτζ, αγνοει το νημα που προανεφερα, αγνοει και το search των  αγγελιων για να δει τη μεση κυμαινομενη τιμη, αρα αγνοει τον βασικο τροπο που λειτουργει μια αγοραπωλησια, ε κακο του κεφαλιου του, ειτε θα του μεινει απουλητο το προιον ειτε θα δωσει παραπανω απο οσα θα μπορουσε να ειχε δωσει. Οι δικλειδες που λες υφιστανται κατα τη γνωμη μου.

 

Οι mods παρεμπιπτοντως ειναι για να διασφαλιζουν την εφαρμογη των ορων χρησης του site, οχι για να θετουν πλαφον στις τιμες των αγγελιων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνω. Ο καθε πωλητης εχει ως γνωμονα το ποσο που θελει να λαβει  για το αντικειμενο και ο αγοραστης το ποσο που διαθετει για το ιδιο αντικειμενο. Οταν αυτα τα δυο συγκλινουν, γινεται η αγορα, τιποτε παραπανω, τιποτε παρακατω. 

Απο κει και περα αν θελεις να πεις στον πωλητη μεσω μηνυματος το ποσο που διαθετεις, ή να παζαρεψεις, κανεις δε σε εμποδιζει να το κανεις. Το να αφησεις ομως σχολιο στην αγγελια, δεν ειναι κατι που επιτρεπεται απο τους Ορους Χρησης.

Οπως ειπα, υπαρχει και ειδικο νημα για αυτους που ενδιαφερονται να αγορασουν ή να πουλησουν κατι, οποτε ειναι ολοι ευχαριστημενοι.

 

Οι mods παρεμπιπτοντως ειναι για να διασφαλιζουν την εφαρμογη των ορων χρησης του site, οχι για να θετουν πλαφον στις τιμες των αγγελιων :)

Σε ποιο ακριβώς διαφωνείς γιατι εγω δεν αναφερθηκα σε περιορισμό και αναφερθηκα περισσοτερο σε προστασία μερικών ανθρώπων οι οποιοι δεν εχουν την δυνατοτητα να ψαχτουν στην ξένη αγορά.

Τώρα οι όροι χρήσης είναι κάτι σχετικό και μπορουν να αλλάξουν δεν μιλάμε για νομοσχέδιο,επίσης αναφέρεται οτι απαγορέυονται και οι επαγγελματίες αλλα εγω εντόπισα αρκετούς να θησαυρίζουν εδω μέσα,συγκεκριμένα απο τις 10 συναλλαγες που είχα οι 6 μου άφησαν και κάρτα τους.

Επίσης μην ξεχνας τους "κομητες" ατομα δηλαδη που φτιαχνουν λογαριασμο απλα για να πουλήσουν και εξαφανίζονται διχως καν να κλειδώσουν την αγγελία η βαλουν πωλήθηκε όπως και αυτο αναφερεται στους ορους χρησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αν ειχα 5.000 τι θα άλλαζε;

Επίσης το πόστ αναφέρετε σε αγγελίες οπότε δεν καταλαβαίνω που ακριβώς είναι το πρόβλημα;

 

Επίσης να σε ενημερώσω πως ήμουν μέλος του Insomnia απο το 2013 αλλά δεν θυμόμουν το λογαριασμό μου οπότε και αναγκάστηκα να φτιάξω καινούργιο.

 

Θα άλλαζε πως η γνώμη σου θα αποκτούσε περισσότερο βάρος για μένα.

 

Διότι όπως προείπα, οι αγγελίες ξεκίνησαν για την αλληλοεξυπηρέτηση μιας μικρής ιντερνετικής κοινωίας, η οποία φυσικά μεγάλωσε.

 

Οπότε άτομα που μπαίνουν σε οποιδήποτε φόρα μόνον για τις αγγελίες, με αφήνουν παγερά αδιάφορο.

 

Και επειδή το έζησε, πραγματικά χαίρομαι που με διέγραψαν 2 φορές απ'το ρενωκλαμπ-φορουμ, διότι έμπαινα μέσα μόνο για της αγγελίες, όταν χρειαζόμουν κάτι.

Αυτοί προτιμούν να τα διαθέτουν μεταξύ της ευρύτερης "παρέας" τους και καλά κάνουν.

 

Αποψη μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε ποιο ακριβώς διαφωνείς γιατι εγω δεν αναφερθηκα σε περιορισμό και αναφερθηκα περισσοτερο σε προστασία μερικών ανθρώπων οι οποιοι δεν εχουν την δυνατοτητα να ψαχτουν στην ξένη αγορά.

Τώρα οι όροι χρήσης είναι κάτι σχετικό και μπορουν να αλλάξουν δεν μιλάμε για νομοσχέδιο,επίσης αναφέρεται οτι απαγορέυονται και οι επαγγελματίες αλλα εγω εντόπισα αρκετούς να θησαυρίζουν εδω μέσα,συγκεκριμένα απο τις 10 συναλλαγες που είχα οι 6 μου άφησαν και κάρτα τους.

Επίσης μην ξεχνας τους "κομητες" ατομα δηλαδη που φτιαχνουν λογαριασμο απλα για να πουλήσουν και εξαφανίζονται διχως καν να κλειδώσουν την αγγελία η βαλουν πωλήθηκε όπως και αυτο αναφερεται στους ορους χρησης.

Διαφωνω στην ελλειψη της προστασιας των ανθρωπων που λες. Αμεσως αμεσως  ανεφερα 3 τροπους (εκανα edit στο προηγουμενο ποστ, ριξε μια ματια αν θελεις). Απο κει και περα το οτι καποιος δεν εχει τη δυνατοτηα να ψαχτει στην ξενη αγορα δε λεει κατι, υπαρχουν απειρες εναλλακτικες στην εγχωρια αγορα, ειτε καινουριων ειτε μεταχειρισμενων προιοντων.

 

Εννοειται πως απαγορευονται οι επαγγελματιες και για οποιον θελει να βοηθησει ενεργα στην καλη λειτουργια του forum υπαρχει το κουμπακι αναφορας στο προφιλ καθε μελους, οποτε θα χαρω να τσεκαρω καποια reports αν εχεις για τους επαγγελματιες αυτους :)

 

Για το κλειδωμα και το πωληθηκε που λες, παραθετω απο τους ορους χρησης:

 

6. Για μεγαλύτερη βοήθεια στα υπόλοιπα μέλη, παρακαλείσθε να αλλάζετε το πρόθεμα σε 'Επωλήθη' σε περίπτωση που η αγγελία σας βρήκε ανταπόκριση. Εναλλακτικά μπορείτε να "κλειδώνετε" την αγγελία σας χρησιμοποιώντας την ειδική προς τούτο επιλογή.

 

 

Αυτο σημαινει πως καλο ειναι να γινεται, βοηθα ολους, αλλα δεν απαγορευται και το να μη γινεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Διότι όπως προείπα, οι αγγελίες ξεκίνησαν για την αλληλοεξυπηρέτηση μιας μικρής ιντερνετικής κοινωίας, η οποία φυσικά μεγάλωσε.

 

Οπότε άτομα που μπαίνουν σε οποιδήποτε φόρα μόνον για τις αγγελίες, με αφήνουν παγερά αδιάφορο.

Δεν ξέρω πως ξεκίνησαν οι αγγελίες στο φόρουμ αλλά ξέρω σίγουρα ότι πλέον οι αγγελίες είναι ίσως το section με την μεγαλύτερη επισκεψιμότητα στο insomnia. 

 

Επίσης το νήμα λέγεται προτάσεις για αγγελίες οπότε λογικό είναι να γράφουν την άποψη τους άτομα που ασχολούνται μόνο με την ενότητα αυτή. Οπότε μάλλον μετράει περισσότερο η άποψη ένος μέλους με μεγάλη συμμετοχή στις αγγελίες και με μηδενική συμμετοχή στο φόρουμ παρά ενός με χιλιάδες ποστς που δεν έχει κάνει συναλλαγές μέσα από το insomnia.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα άλλαζε πως η γνώμη σου θα αποκτούσε περισσότερο βάρος για μένα.

 

Διότι όπως προείπα, οι αγγελίες ξεκίνησαν για την αλληλοεξυπηρέτηση μιας μικρής ιντερνετικής κοινωίας, η οποία φυσικά μεγάλωσε.

 

Οπότε άτομα που μπαίνουν σε οποιδήποτε φόρα μόνον για τις αγγελίες, με αφήνουν παγερά αδιάφορο.

 

Και επειδή το έζησε, πραγματικά χαίρομαι που με διέγραψαν 2 φορές απ'το ρενωκλαμπ-φορουμ, διότι έμπαινα μέσα μόνο για της αγγελίες, όταν χρειαζόμουν κάτι.

Αυτοί προτιμούν να τα διαθέτουν μεταξύ της ευρύτερης "παρέας" τους και καλά κάνουν.

 

Αποψη μου.

Μου είναι παγερά διάφορο αν η γνώμη μου θα έχει βάρος για σένα φιλαράκι τα προσωπικά σου κριτήρια κράτα τα για εσένα και μη τα δημοσιοποιείς.

Αν ο αριθμός των πόστ μετράει περισσότερο απο το ύφος του συνομιλητή σου και τις γνώσεις του και τον τρόπο που μιλάει ειλικρινά δεν θέλω να έχω ουδεμία επαφή και μαζί σου και με τον οποιονδήποτε έχει το ίδιο σκεπτικό με εσένα.

Δεν ξέρω πως ξεκίνησαν οι αγγελίες στο φόρουμ αλλά ξέρω σίγουρα ότι πλέον οι αγγελίες είναι ίσως το section με την μεγαλύτερη επισκεψιμότητα στο insomnia. 

 

Επίσης το νήμα λέγεται προτάσεις για αγγελίες οπότε λογικό είναι να γράφουν την άποψη τους άτομα που ασχολούνται μόνο με την ενότητα αυτή. Οπότε μάλλον μετράει περισσότερο η άποψη ένος μέλους με μεγάλη συμμετοχή στις αγγελίες και με μηδενική συμμετοχή στο φόρουμ παρά ενός με χιλιάδες ποστς που δεν έχει κάνει συναλλαγές μέσα από το insomnia.

Τα είπες όλα..!!!

Διαφωνω στην ελλειψη της προστασιας των ανθρωπων που λες. Αμεσως αμεσως  ανεφερα 3 τροπους (εκανα edit στο προηγουμενο ποστ, ριξε μια ματια αν θελεις). Απο κει και περα το οτι καποιος δεν εχει τη δυνατοτηα να ψαχτει στην ξενη αγορα δε λεει κατι, υπαρχουν απειρες εναλλακτικες στην εγχωρια αγορα, ειτε καινουριων ειτε μεταχειρισμενων προιοντων.

 

Εννοειται πως απαγορευονται οι επαγγελματιες και για οποιον θελει να βοηθησει ενεργα στην καλη λειτουργια του forum υπαρχει το κουμπακι αναφορας στο προφιλ καθε μελους, οποτε θα χαρω να τσεκαρω καποια reports αν εχεις για τους επαγγελματιες αυτους :)

Αν έχει εξαντληθεί το προιον και δεν πωλείται η μονη λύση ειναι σε μεταχειρισμένο η με αναριθμητα τηλεφωνα σε μαγαζια μπας και το κρατησε κανεις στοκ η του έμεινε,κι αυτο στο λέω εκ πείρας.

Εχω στείλει αρκετά αλλα δεν είδα να σβήνει καμία,εκτός απο μια που εγραψε ο ιδιος οτι ειναι καταστημα αλλα να μην τον σβησουμε γιατι πουλαει φθηνοτερα απο σκρούτζ :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Αν έχει εξαντληθεί το προιον και δεν πωλείται η μονη λύση ειναι σε μεταχειρισμένο η με αναριθμητα τηλεφωνα σε μαγαζια μπας και το κρατησε κανεις στοκ η του έμεινε,κι αυτο στο λέω εκ πείρας.

Εχω στείλει αρκετά αλλα δεν είδα να σβήνει καμία,εκτός απο μια που εγραψε ο ιδιος οτι ειναι καταστημα αλλα να μην τον σβησουμε γιατι πουλαει φθηνοτερα απο σκρούτζ :/

 

Δηλαδη προτεινεις να αλλαξουν οι οροι χρησης για τις ελαχιστες περιπτωσεις εξαντλημενου προιοντος και ταυτοχρονης ελλειψης εναλλακτικου προιοντος? Δε μου φαινεται ιδιαιτερα λογικο.

 

Κατα τ'αλλα, κανε εσυ αναφορες και ολα γινονται στο χρονο τους μετα τις αναλογες ερευνες.

 

Παντως δε βλαπτει να κραταμε και λιγο τα προσχηματα ε. Θελω να πω, καλες ειναι οι προτασεις για τις αγγελιες κλπ και η προστασια των αδυναμων να γκουγκλαρουν μελων, αλλα καλο ειναι πρωτα απ'όλα να βεβαιωνομαστε πως ακολουθουμε τους Ορους Χρησης στα βασικα. Ενα εκ των οποιων ειναι η διατηρηση ενος μοναχα λογαριασμου και οχι τεσσαρων. Για αρχη αυτο και μετα παμε στα υπολοιπα :) 

Just sayin'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πως ξεκίνησαν οι αγγελίες στο φόρουμ αλλά ξέρω σίγουρα ότι πλέον οι αγγελίες είναι ίσως το section με την μεγαλύτερη επισκεψιμότητα στο insomnia. 

 

Επίσης το νήμα λέγεται προτάσεις για αγγελίες οπότε λογικό είναι να γράφουν την άποψη τους άτομα που ασχολούνται μόνο με την ενότητα αυτή. Οπότε μάλλον μετράει περισσότερο η άποψη ένος μέλους με μεγάλη συμμετοχή στις αγγελίες και με μηδενική συμμετοχή στο φόρουμ παρά ενός με χιλιάδες ποστς που δεν έχει κάνει συναλλαγές μέσα από το insomnia.

 

Μπορείς να κρατήσεις τις υποθέσεις σου. Άποψη σου και δεκτή.

 

Φυσικά με τη λογική σου, να μπούν να γράφουν οι κατ'επάγγελμα "εμποροι" μτχ ειδών ή καινουργιων χωρίς απόδειξη-φπα (είναι κάτι που συναντάται στα...σφραγισμένα κατα κόρον) και να ακούμε με προσοχή τι έχουν να πούν, μη χάσουμε και το μεροκάμματο.

 

Και επειδή σου αρέσει να χρησιμοποιείς τον υποθετικό λόγο, ΜΑΛΛΟΝ έχουμε πάρα πολλούς εδώ. (οχι πως καίγομαι, αλλά δε μπορει ένα φόρα να στήνεται πάνως τους)

 

Επιπρόσθετα, να σκεφθούν οι μοντς και ο αντμιν/ς τότε, να γίνουμε ένα φόρουμ αγγελιών.

 

 

Μου είναι παγερά διάφορο αν η γνώμη μου θα έχει βάρος για σένα φιλαράκι τα προσωπικά σου κριτήρια κράτα τα για εσένα και μη τα δημοσιοποιείς.

Αν ο αριθμός των πόστ μετράει περισσότερο απο το ύφος του συνομιλητή σου και τις γνώσεις του και τον τρόπο που μιλάει ειλικρινά δεν θέλω να έχω ουδεμία επαφή και μαζί σου και με τον οποιονδήποτε έχει το ίδιο σκεπτικό με εσένα.

 

Μπα, να μη δημοσιοποιήσω την άποψη μου; άλλο και τούτο. Δημοσίως υποστηρίζω και έχω πεί πολλάκιας πως διάττοντες αστέρες των αγγελιών, δεν έχουν θέση.

Αποψη μου ειναι, κάποιοι την ενστερνίζονται και κάποιοι όχι. Απο την άλλη, πως συνέδεσες τη ποιότητα του γραπτού λόγου ενός, με τις γνώσεις, το γραπτό ύφος, και και και με των αριθμό των πόστ με ξεπερνάει.

 

Δεν αποκάλεσα εγώ καποιον με 5 ποστ, αμόρφωτο, αγράμματο είτε κατι παρεμφερές. Ανέφερα το σκεπτικό μου. Δε σα αρέσει, προχωράς στη κουβέντα, δεν μου απαντάς, και μπορείς να πατήσεις το report.  ΟΤΑΝ σε προσβάλλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες, λογαριάζετε χωρίς το ξενοδόχο. Μάχεστε να σκεφτείτε ποιο είναι το 'καλύτερο' σύστημα των αγγελιών, γράφετε κατεβατά απόψεων κτλ τη στιγμή που αυτός που αποφασίζει πως λειτουργεί το insomnia.gr μπορεί να έχει τελείως διαφορετικές προτεραιότητες για το site (π.χ. μεγιστοποίηση επισκεψιμότητας) τις οποίες εμείς οι απλοί χρήστες δεν μπορούμε να γνωρίζουμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...