Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για αγγελίες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βγάλε φωτογραφία ή βίντεο το δέμα με τον φακό, να έχεις αποδείξεις. Δεν θα είναι απάτη με τον άλλο κατα 99.999% απλώς θέλει να είναι καλυμένος.

 

Μίλησε στο τηλέφωνο και κρίνε. Συνήθως οι ππρες ξεχωίζουν.

 

αγγάρεψα τον αδερφό μου εν τέλει, ώστε να γινει απο κοντά το αλισβερίσι και να μου καταθέσει τα χρήματα κι άμεσα, χωρις αντικαταβολές.

Κι αυτό διοτι ρωτησα σημεραα τη λοκαλ κουριερ, και μου ειπε ακριβως αυτο. Πως δε προβλέπεται κανονικά το ανοιγμα του πακέτου και στο περίπτωση απατεωνιας, δεν ειμαι καλυμμένος. 

 

Υ.Γ. αν και οσες φορες το έκανα, ποτε δν ειχαμε θεμα. Φυσικα καποιες κούριερ, δεν εχουν δεχθει να ανοιξει το πακέτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ΑΠΟΡΙΑ : Σημερα μου ανοιξε μια αγγελια και οπως κοιταζα τις παλιες μου βρηκα μια ξεκλειδωτη και την κλειδωσα,επιστρεφωντας ομως στην αρχικη μου ελεγε πως συμπληρωσα παλι το οριο,bug η κατι αλλο;

 

ΠΡΟΤΑΣΗ : Προτεινω οι δυο αγγελιες να μην ειναι ανα βδομαδα αλλα αλλιως,δηλαδη να βαζεις δυο αγγελιες και μολις κλεισει η μια και την κλειδωσεις να παιρνεις αυτοματα μια αγγελια η αν κλειδωσεις και τις δυο να παιρνεις ξανα και τις δυο.

Αυτο το λεω μιας και το να εχεις 2 αγγελιες θα ισχυει απλα οχι ανα βδομαδα που ειναι τωρα και δεν εξυπηρετει καθολου.

Μετα αν γινεται να φτιαχτουν διπλες ενοτητες Hardware,κινητα κ.ο.κ. που θα ειναι αποκλειστικα για ανταλλαγη π.χ. Hardware (Ανταλλαγες) μειωνοντας δερματικα τον ρυθμο αυξησης αγγελιων σε μια ενοτητα που φτανει να εχει ενεργες αγγελιες 15 σελιδες παρακατω λογω των πολλων μαζεμενων.

Και το επομενο να φτιαχτει μια ενοτητα οπως ανεφερε ενα μελος για ημιεπαγγελματιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως κυκλοφορεί νομίζω ένα bug με το κλείδωμα, στην κάνει ανανέωση ταυτόχρονα...

 

Τώρα για την πρόταση, έχει συζητηθεί πολλές φορές αυτό, δεν γίνεται πρακτικά, δημιουργείς τρύπα και θα γίνεται χαμός μετά. Καλύτερα είναι όπως είναι τώρα.

(Αν δεν καταλαβαίνεις το χαμός, μπαίνω, ανεβάζω 2 αγγελίες, το βράδυ κάνω ενημέρωση γράφω δίπλα είναι ενεργές και κλειδώθηκαν κατα λάθος και φτιάχνω άλλες 2 αφού οι πρώτες είναι κλειδωμένες, το ίδιο κάνω και το άλλο βράδυ και το άλλο και το άλλο κτλπ... Στο τέλος της εβδομάδας θα έχω ανεβάσει 14 αγγελίες.... Τρύπα που μπάααααααζει...).

 

Αυτοί που δέχονται και ανταλλαγή συνήθως πουλάνε κιόλας, άρα... Δεν ξέρω αν βολεύει/αξίζει.

 

Το άλλο για ημι/επαγγελματιες τι να σου πω, η διαχείριση αν θέλει το κάνει, αλλά ένα πράγμα να πω, το site είναι Forum και όχι site αγγελιών, τώρα απλά υπάρχει και αυτή η δυνατότητα, καλύτερα θα ήταν να δοθεί βάρος - ανάπτυξη στο forum κομμάτι και όχι στις αγγελίες... Έτσι το βλέπω εγώ βέβαια....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οταν κλειδωνει η αγγελια αυτοματως να αρχειοθετειται η να σβηνεται εντελως.

Και να σου πω γιατι θα ειναι καλυτερα; τωρα ο οποιοσδηποτε μπορει να βαλει οσες και οτι αγγελια θελει και ξερεις πως;

Βαζεις μια αγγελια και πουλας κατι;αυτο το κατι φευγει πολυ γρηγορα οποτε τι κανει παταει επεξεργασια και αλλαζει ολοκληρη την αγγελια ενω με αυτο που προτεινα αφαιρεις την επεξεργασια οποτε αν θελει αλλη αγγελια θα αναγκαστει να κλειδωσει-αρχειοθετησει την προηγουμενη και ταυτοχρονα θα διατηρει δυο αγγελιες,αφου οι παλιες θα εξαφανιζονται πηγαινωντας στο αρχειο,κι ετσι θα εχεις και μια πιο καθαρη ενοτητα.

Τι λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αγγελίες αρχειοθετούνται σε 90 μέρες, αν έφευγαν κατευθείαν πως θα σου άφηνε ο άλλος αξιολόγηση; Και αν έκανες καμια "πονηριά" πως θα έβρισκε ο άλλος την αγγελία για να σε αξιολογήσει αναλόγως πάλι; Άρα το αρχειοθέτηση πιστεύω βλέπεις οτι δεν γίνεται και οτι το 90 μέρες είναι σωστό.

Το σβήνεται εντελών πάλι δεν γίνεται, γιατί μετά που θα ξέρει το σύστημα πόσες αγγελίες έχεις βάλει; Έξτρα κώδικας; Ποιος ο λόγος; Αφού σε 90 μέρες σβήνονται όπως και να έχει.

 

Δεν μου έχει τύχει κάτι να φύγει τόσο γρήγορα (σε λιγότερο απο 3 μέρες που επιτρέπεται το edit), και μετά η αγγελία η καινούργια θα είναι πιθανών σε λάθος κατηγορία. Αν είναι να μπει μετά στην ίδια κατηγορία γιατί δεν τα βάζεις μαζί απαρχής; Δεν υπάρχει κανένας κανόνας ενάντια σε αυτό.

 

Εγώ είμαι οπαδός της απλότητας :P Όσο πιο απλό το σύστημα τόσο το καλύτερο, τώρα έχει πάρει μια μορφή, δουλεύει κομπλέ, γιατί να το πειράξει κανένας;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα για αρχειοθετηση οχι διαγραφη,εξαλλου δεν νομιζω κανεις να κλειδωσει την αγγελια πριν παρει αξιολογηση,απλα μετα η αγγελια αρχειοθετειται και δεν βγαινει στην κεντρικη σελιδα αλλα στην αναζητηση,αν και εφοσων μπορει να μπει προσθετη επιλογη αναζητηση σε αρχειοθετημενα,εξαλλου οπως ειπες μετα απο 90 μερες σβηνονται μια η αλλη οποτε μπορουμε να κανουμε κατι πιο απλο και πρακτικο.

Δυστυχως στο τελευταιο δε θα συμφωνησω γιατι δεν δουλευει κομπλε,υπαρχουν πολλες τρυπες και πολλοι επιτηδειοι που θησαυριζουν και εξαπατουν για να μην αναφερω επαγγελματιες που σπαμαρουν απο 1427483 λογαριασμους κι εσυ μια αγγελια που βαζεις κανεις δεηση να επικοινωνησει ανθρωπος μαζι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα όλα αυτά είναι περιττός φόρτος στον σέρβερ. Για να καθαρίσει δηλαδή η αναζήτηση/κατηγορίες να πρέπει να δημιουργηθεί νέα κατηγορία με αρχειοθετημένες και να βγει νέα αναζήτηση εκεί; Πολύς μπελάς για το τίποτα λέω εγώ.

 

Τώρα ανοίγεις μεγάαααλο θέμα, οι 2πλοί και 3πλοι λογαριασμοί, άλλο αυτό, εγώ λέω για την περίπτωση που έχεις ένα λογαριασμό. Οκ, σε αυτό μαζί σου, υπάρχει θέμα, αλλά απο την στιγμή που δεν είναι εύκολο να τους βρεις ποιοι είναι αυτοί με τους 1427483 λογαριασμούς τι να κάνεις; Και σου ξαναλέω, δεν είναι site αγγελιών το insomnia, αν ήταν οκ, να πάρει ταυτότητες, να πάρει κινητά και οτι θέλει, αλλά τώρα να κάνει τι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα,επειδη ο γραπτος λογος παρεξηγειται και παρερμηνευεται ευκολα θα σου εξηγησω πολυ πιο απλα τι μποτει να γινει.

Ο σερβερ θα ξαλαφρωσει απο αυτη τη ρυθμιση μιας και ο φλρτος θα μειωθει απλα ισως αυξηθει λιγο το αποθηκευτικο οριο,μικρο το κακο.

Ανετα μπορει να αλλαξει η αναζητηση και οι τομεις και σιγα σιγα με τον καιρο θα φτιαχτουν ολα μονα τους αρκει να μπει το νερο στο αυλακι.

Τωρα οσον αφορα οτι το insomnia δεν ειναι ιστοσελιδα αγγελιων για να ζηταμε ταυτοτητες κτλ,να σε ενημερωσω πως σε κανενα σαιτ αγγελιων απο το πιο μικρο μεχρι το πιο μεγαλο δε μου ζητησαν ποτε στοιχεια ταυτοτητα κτλ,και για να συνηγορησω και λγο υπερ του διαβολου αφου δεν ειναι ιστοσελιδα αγγελιων για ποιο λογο την εχει αυτη την ενοτητα;

Κι απο τη στιγμη που εχει αυτη την ενοτητα δε θα πρεπει να διασφαλιζει περισσοτερο την ασφαλεια αφου δεν ειναι το αντικειμενο αυτο;

Και με τους διπλους λογαριασμους μπορει να κανει κατι και μαλιστα αμεσα,το θεμα ειναι γιατι δεν κανει; αν γνωριζεις ελαχιστα απο ιντερνετ και διαφορα κολπα δοκιμασε να φτιαξεις οσους λογαριασμους θες με disposable email,δηλαδη ενα μποτ να βαλεις θα ειναι η χαρα της δημιουργιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πρώτο κομμάτι, σου ξαναλέω, δεν βλέπω τον λόγο. Τώρα αν η διαχείριση ψηθεί και το βάλει στο πρόγραμμα τι να σου πω.... Γνώμη μου όμως είναι οτι υπάρχουν πιο σημαντικά θέματα στο forum απο τις αγγελίες.

 

Μόνος σου το είπες, τα άλλα είναι site αγγελιών, απεριόριστα βάζεις, πουλάς και κάνεις οτι θες, εδώ η κατηγορία των αγγελιών έχει δημιουργηθεί για να διευκολύνει τους χρήστες, να δίνουν κομμάτια όταν αναβαθμίζουν κτλπ, για να γίνει αυτό όμως με κάποια ισότητα ως προς τις προβολές και να μην γίνει και μαγαζί έπρεπε να μπει ένα όριο, αυτό των 2 αγγελιών / βδομάδα. Τώρα τελευταία έχει ανέβει ο κόσμος, δεν θα διαφωνήσω, πολλαπλοί λογαριασμοί και απατεωνιές με το κιλό, αυτό λόγο των πολλαπλών λογαριασμών όμως δεν καταπολεμάται με τίποτα, απλά αν αγοράζεις/πουλάς πρόσεχε.

 

Όσο για την ασφάλεια στις συναλλαγές απο όσο έχω δει το site είναι ξεκάθαρο πάντως. Οι συναλλαγές είναι μεταξύ αγοραστή - πωλητή, το insomnia απλά φιλοξενεί την αγγελία, δεν έχει να κάνει τίποτα σε σχέση με την οποιαδήποτε συναλλαγή.

Για τον λόγο αυτό, το insomnia.gr δεν φέρει οποιαδήποτε ευθύνη για τις αγοραπωλησίες ή/και ανταλλαγές που πραγματοποιούνται μέσω του site. Για την διασφάλισή σας, προτείνουμε να αναζητάτε πάντα αποδείξεις αγοράς των αντικειμένων που θέλετε να αγοράσετε και να βεβαιώνεστε για την καλή κατάσταση των αντικειμένων πριν προβείτε σε οποιαδήποτε συναλλαγή.

 

 

Όλα αυτά που λέμε είναι χωρίς ουσία όμως... Ένα είναι το θέμα απο τα παραπάνω, οι πολλαπλοί λογαριασμοί, πως καταπολεμούνται αυτοί; Με το να δίνουμε κινητό; Σταθερό; Σίγουρα όχι, ποια είναι η λύση; Αν φύγουν αυτοί τότε θα δεις και θα μαζευτούν αυτόματα οι αγγελίες, αλλά να σου πω την αλήθεια δεν βλέπω λύση σε αυτό το πρόβλημα. Άρα απλά αν σε ενδιαφέρουν οι αγγελίες πρόσεχε, βλέπε τι αγοράζει και απο που το αγοράζεις και αν γίνεται χέρι χέρι είναι προτιμότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξερεις τι ρε Νικολα εχουν μπει πολλοι επαγγελματιες που πανε κουτοπονηρα να σπρωξουν καινουργιες καρτες και εσυ που θελεις να κανεις τη δουλεια σου ταλαιπωρεισαι και δεν βγαζεις ακρη,γιατι συγνωμη αλλα αμα δεις ολο καρτες με 300-400 ευρω βλεπεις και σε περιοδους κρισης δυσκολα να παρει ο αλλος τετοια καρτα σε τετοια τιμη καινουργια ποσο μαλλον μεταχειρισμενη η "ελαφρως" μεταχειρισμενη.

Ασε δε που αρκετοι χαλανε τις τιμες με ψευτικες αγγελιες.

Τους πολλαπλους λογαριασμους τυς αντιμετωπιζεις εφαρμοζωντας τη λυση 1 account per ip και καθαρισες.

Επεξ/σία από Anathema1984
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξέρω, και η διαχείριση πρέπει να το ξέρει, αλλά τι να κάνεις; Τι μπορεί να γίνει; Μέσα στους 1000δες άντε βρες αυτούς που παραβαίνουν τους όρους, και αν δεν είναι προφανής η καταπάτηση των όρων δεν μπορεί να γίνει κάτι... Δηλαδή πες κάνεις αναφορά τον άλλο αν έχει κάτι και βρωμάει στην αγγελία, αλλά αν είναι κομπλέ και δεν φαίνεται να παραβαίνει κανένα κανόνα;

 

Μην σου φαίνεται περίεργο πάντως που κυκλοφορούν τέτοιες κάρτες, κυκλοφορούν εκεί έξω gamers και miners με το τσουβάλι, όσο για τις τιμές δεν ξέρω, τι να σου πω...

 

Πάντως για μένα οι ψεύτικες αγγελίες δεν χαλάνε τις τιμές, ο καθένας βάζει ότι θέλει όσο θέλει. Αν έχεις ενδοιασμούς για τιμή σε αγγελία ρώτα μια εδώ: link, θα σου πούνε και πόσο είναι λογικό να το αγοράσεις/πουλήσεις και γιατί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξέρω, και η διαχείριση πρέπει να το ξέρει, αλλά τι να κάνεις; Τι μπορεί να γίνει; Μέσα στους 1000δες άντε βρες αυτούς που παραβαίνουν τους όρους, και αν δεν είναι προφανής η καταπάτηση των όρων δεν μπορεί να γίνει κάτι... Δηλαδή πες κάνεις αναφορά τον άλλο αν έχει κάτι και βρωμάει στην αγγελία, αλλά αν είναι κομπλέ και δεν φαίνεται να παραβαίνει κανένα κανόνα;

 

Μην σου φαίνεται περίεργο πάντως που κυκλοφορούν τέτοιες κάρτες, κυκλοφορούν εκεί έξω gamers και miners με το τσουβάλι, όσο για τις τιμές δεν ξέρω, τι να σου πω...

 

Πάντως για μένα οι ψεύτικες αγγελίες δεν χαλάνε τις τιμές, ο καθένας βάζει ότι θέλει όσο θέλει. Αν έχεις ενδοιασμούς για τιμή σε αγγελία ρώτα μια εδώ: link, θα σου πούνε και πόσο είναι λογικό να το αγοράσεις/πουλήσεις και γιατί.

 

Εδω κάνεις λάθος και θα σου εξηγήσω το γιατί.

Σαν αγοραστής δεν επηρεάζεσαι και σε συμφέρει αλλά σαν πωλητής επηρεάζεσαι και μάλιστα πολύ και γίνεται ενα ντόμινο αργότερα που συνεχώς είναι αρνητικό προς εσένα.

Εαν εγω πουλάω κάτι σε μια Χ τιμή και πάει και ανεβάσει κάποιος μια εικονική αγγελία με Ψ τιμή χαμηλότερη αυτόματα φαίνεται πωλητής με χαμηλότερη τιμή στις αγγελίες οπότε κάτι που πουλάω εγω σε πολύ κατάσταση και σωστά εκτιμόμενο εμμέσως με "αναγκάζει" κάποιος να το πουλήσω στην τιμή που εκείνος θέλει η να ρίξω την τιμή κι άλλο κάτω απο την αντικειμενική αξία του πράγματος μου για να θεωρηθώ ""λογικος" και πιο αντικειμενικός στην τιμή της αγοράς των μεταχειρισμένων.

Οπότε δεν έγκειται θέμα στο τι τιμή θες εσυ να βάλεις,αυτο ειναι στην προσωπική κρίση του καθενός,αλλά στο πόσο θα υποβαθμιστεί η ήδη υπάρχουσα αγγελία σου απο κάποιον που θέλει οπωσδηποτε να του πουλήσεις στην τιμή που θέλει αυτό που έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά πρώτα απο όλα :-)

 

To edit το παραπάνω δεν το είχα δει, αυτό με το ένας λογαριασμός / IP δεν γίνεται, για κανένα λόγο... Πρώτα απο όλα (σχεδόν) όλοι έχουμε δυναμικές IP άρα συνέχεια αλλάζουν, μετά αν μπαίνει ο άλλος απο δημόσιο δίκτυο ή δουλειάς γιατί να τον κλειδώνεις; Και αν είναι 2 σε ένα σπίτι; Ο δεύτερος στο πηγάδι; Δεν βλέπω πως θα βοηθούσε κάτι τέτοιο δηλαδή.

 

Μετά αυτό με τις τιμές και τις ψεύτικες χαμηλότερες προσφορές, γιατί τις λαμβάνεις υπόψιν; Αν ο άλλος θέλει να πάρει το φθηνότερο ας το πάρει, εσύ το δικό σου τόσο το κοστολογείς για τον Α ή Β λόγο και τόσο το πουλάς, τι δουλειά έχει η τιμή που έχει βάλει ο άλλος; Και ξαναλέω, αν έχεις αμφιβολίες για την τιμή που πρέπει να δώσεις κάτι μην πας να ψάχνεις αγγελίες για παρόμοια πράγματα, δεν έχει νόημα, πήγαινε στο thread που σου ανέβασα παραπάνω, ρώτα και θα σου πούνε και πόσο και γιατί.

 

Δες το και αλλιώς, είναι 2 πωλητές με αγγελίες φούσκες με τιμές Χ€ και 2*Χ€, εσύ το δίνεις 3*Χ€, πάει ο αγοραστής λογικά στέλνει στους 2 πρώτους αφού έχουν χαμηλότερη τιμή, αυτοί λόγο του οτι οι αγγελίες είναι άκυρες είτε θα πούνε έφυγε είτε θα κάνουν απατεωνιά και δεν θα πάρει ποτέ τίποτα ο αγοραστής, μετά θα σου στείλει και εσένα κάποια στιγμή αφού δεν θα βγάζει άκρη με αυτούς, στην τελική δηλαδή οι χαμηλές τιμές αφού δεν υπάρχουν δεν σε επηρεάζουν καθόλου... Και αν θέλει κανένας να πάρει την δικιά σου κάρτα στην τιμή του άλλου πέστου να πάει να την πάρει απο τον άλλον, δεν σε "αναγκάζει" κανένας να πουλήσεις ή να πουλήσεις με τις χαμηλότερες τιμές που κυκλοφορούν στις αγγελίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/samsung/816430-samsung-a5-gold/

 

Ban και ξΥλο!

 

Ο τυπος εβαλε τοσες αχρηστες φωτο τοσο στον αριθμο οσο και την σχετικοτητα τους με την αγγελια οπου το site τα επαιξε με το κλασσικο του ελλαττωμα που εχει σε καθε σελιδα να φαινεται μονο μια αγγελια. Για περιπου >10 σελιδες η αγγελια του ειναι πρωτη και τελευταια..

Σημειωση: Οταν βλεπεις ολες τις αγγελιες στην κατηγορια "κινητη τηλεφωνια" συμβαινει αυτο. Οχι οταν εισαι στη κατηγορια "samsung" πχ..

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/p-mobile/?st=60

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά πρώτα απο όλα :-)

 

To edit το παραπάνω δεν το είχα δει, αυτό με το ένας λογαριασμός / IP δεν γίνεται, για κανένα λόγο... Πρώτα απο όλα (σχεδόν) όλοι έχουμε δυναμικές IP άρα συνέχεια αλλάζουν, μετά αν μπαίνει ο άλλος απο δημόσιο δίκτυο ή δουλειάς γιατί να τον κλειδώνεις; Και αν είναι 2 σε ένα σπίτι; Ο δεύτερος στο πηγάδι; Δεν βλέπω πως θα βοηθούσε κάτι τέτοιο δηλαδή.

 

Μετά αυτό με τις τιμές και τις ψεύτικες χαμηλότερες προσφορές, γιατί τις λαμβάνεις υπόψιν; Αν ο άλλος θέλει να πάρει το φθηνότερο ας το πάρει, εσύ το δικό σου τόσο το κοστολογείς για τον Α ή Β λόγο και τόσο το πουλάς, τι δουλειά έχει η τιμή που έχει βάλει ο άλλος; Και ξαναλέω, αν έχεις αμφιβολίες για την τιμή που πρέπει να δώσεις κάτι μην πας να ψάχνεις αγγελίες για παρόμοια πράγματα, δεν έχει νόημα, πήγαινε στο thread που σου ανέβασα παραπάνω, ρώτα και θα σου πούνε και πόσο και γιατί.

 

Δες το και αλλιώς, είναι 2 πωλητές με αγγελίες φούσκες με τιμές Χ€ και 2*Χ€, εσύ το δίνεις 3*Χ€, πάει ο αγοραστής λογικά στέλνει στους 2 πρώτους αφού έχουν χαμηλότερη τιμή, αυτοί λόγο του οτι οι αγγελίες είναι άκυρες είτε θα πούνε έφυγε είτε θα κάνουν απατεωνιά και δεν θα πάρει ποτέ τίποτα ο αγοραστής, μετά θα σου στείλει και εσένα κάποια στιγμή αφού δεν θα βγάζει άκρη με αυτούς, στην τελική δηλαδή οι χαμηλές τιμές αφού δεν υπάρχουν δεν σε επηρεάζουν καθόλου... Και αν θέλει κανένας να πάρει την δικιά σου κάρτα στην τιμή του άλλου πέστου να πάει να την πάρει απο τον άλλον, δεν σε "αναγκάζει" κανένας να πουλήσεις ή να πουλήσεις με τις χαμηλότερες τιμές που κυκλοφορούν στις αγγελίες.

Χρόνια πολλά με υγεία πάνω απ'ολα :).

 

1η Παραγραφος)Γίνεται και εξήγησα και πως μεσω δημιουργίας αντίστοιχων application σε Android/IOS.

Επίσης απορώ ποιος έχει ακόμα δυναμική IP όταν εγω πάντα έπαιρνα στατική απο τους ISP βάσει νομοθεσίας της ευρωπαικης ενωσης.

 

2η&3η Παραγραφος)Άλλο λεω εγω και εντελως διαφορετικό εσυ,η ψέυτικη αγγελία χαλάει την τιμή ενός πράγματος και επηρεάζει κάποιον που θέλει να πουλήσει κάτι και θα σου ξαναεξηγήσω τι εννοώ.

Το να κοστολογήσω ενα πραγμα όπως θέλω είναι στην κρίση μου αλλά όταν κάποιος ανεβάζει 2-3 αγγελίες με το αντικείμενο μου αρκετά πιο κάτω ο αγοραστής δε θα πεί "α τι κρίμα δεν πρόλαβα τον τύπο με τα 100€ ας πάρω του άλλου με τα 150€" και αυτό είναι και αφορμή και να σε θεωρήσουν ακριβό η οτι πουλάς όπως και σε οτι τιμή θες και οχι στην πρεπουσα για μεταχειρισμένο και λογικό να στραφούν σε κάτι παρεμφερές η να περιμένουν μια ακόμη τέτοια "προσφορά",οπότε η αγγελία μου χαλάει αφού αυτός που θα μου στείλει θα έχει σαν μέτρο σύγκρισης την προηγούμενη αγγελία οπότε θα αρχίσει παζάρι και θα περιμένει να πέσει η τιμή για να μη νιώσει και κορόιδο,οτι αγόρασε δηλαδη πολυ παραπανω απο οσο αγορασαν οι υπόλοιποι,ασχετα αν η αγγελιες ειναι ψευτικες η οχι.

Οπότε γιατι να πεφτω σε ενα φαυλο κυκλο χωρις να υπαρχει λογος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...