Προς το περιεχόμενο

Asus Transformer Book T100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει κανείς πληροφορίες αν θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα το 64ρι?

Το e-shop δεν έχει πιά ούτε το 32ρι.

Με την τιμή που το έχουν στο e-shop δεν νομίζω να τους τιμήσω. Γι' αυτό και περίμενα τις αναφορές των παιδιών εδώ αν είναι να παραγγείλω από εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέμα είναι το ΑΖΕRTY που έχει το γαλλικό και είναι μεγάλο θέμα για μένα. Στο γερμανικό δεν έχει 64ρι (ακόμα τουλάχιστον...) και δε ξέρω τι άλλο μπορεί να έχει το γερμανικό

Επεξ/σία από Georgema
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμενα αυτο με καθυστερει,το πληκτρολογιο αλλα σημερα που εψαχνα λιγο ebay εχει κατι αυτοκολλητα βινυλιου διαφανα ωστε να κολλησεις για την σωστη τους διαταξη qwerty.Αν εως κυριακη δεν ειναι διαθεσιμο στο Ιταλικο αμαζον που το παρακολουθω θα το παρω απο Γαλλια και απλως θα του κολλησω τα αυτοκολλητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Batman arkham asylum σε 1280x768,όλα τα φιλτρα/λεπτομεριες απενεργοποιημένες παιζει μια χαρα σε 20+fps!

To assassin creed 3,δε μ'αρεσε πως τρεχει γιατι στην ιδια αναλυση κυμαίνεται στα 12-15fps!

Θα δοκιμασω και αλλα παιχνίδια όταν βρω χρονο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Batman arkham asylum σε 1280x768,όλα τα φιλτρα/λεπτομεριες απενεργοποιημένες παιζει μια χαρα σε 20+fps!

To assassin creed 3,δε μ'αρεσε πως τρεχει γιατι στην ιδια αναλυση κυμαίνεται στα 12-15fps!

Θα δοκιμασω και αλλα παιχνίδια όταν βρω χρονο!

 

Αν τυχον εχεις κατι απο Diablo3 ή GuildWars2 θα με ενδιεφερε να τους εκανες μια δοκιμη.

Εχω δει κατι βιντεακια πως παιζουν στο περιπου αλλα ενα δικο μας τεστ θα ηταν πιο αξιοπιστο!

Γενικα ο χειρισμος των παιχνιδιων ειναι ιδιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Batman arkham asylum σε 1280x768,όλα τα φιλτρα/λεπτομεριες απενεργοποιημένες παιζει μια χαρα σε 20+fps!

To assassin creed 3,δε μ'αρεσε πως τρεχει γιατι στην ιδια αναλυση κυμαίνεται στα 12-15fps!

Θα δοκιμασω και αλλα παιχνίδια όταν βρω χρονο!

Δεν έχει νόημα να δοκιμάσεις άλλα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι?

Ο στοχος είναι το BF4,αλλιως τα παρεταμε???

15-20 fps δεν είναι playable. Αν υπάρχουν παιχνίδια που τα παίζει σε native αναλυση πάνω από 30, το συζητάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15-20 fps δεν είναι playable. Αν υπάρχουν παιχνίδια που τα παίζει σε native αναλυση πάνω από 30, το συζητάμε.

25fps δεν είναι και ασχημα για το batman?

Υπαρχουν πολλα παιχνίδια που μπορεις να τα παιξεις πανω από 30 fps σε native αναλυση μην ανυσιχεις!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Batman arkham asylum σε 1280x768,όλα τα φιλτρα/λεπτομεριες απενεργοποιημένες παιζει μια χαρα σε 20+fps!

To assassin creed 3,δε μ'αρεσε πως τρεχει γιατι στην ιδια αναλυση κυμαίνεται στα 12-15fps!

Θα δοκιμασω και αλλα παιχνίδια όταν βρω χρονο!

 

Μπορεί να μην έχω σκοπό να παίξω παιχνίδια με το Τ100 αλλά το ενδιαφέρον μου για τρισδιάστατο είναι πάντα αμείωτο. Δεδομένου πόσο βαριά είναι αυτά τα παιχνίδια μια χαρά τα πάει ο "μικρούλης" .

 

Μια κάπως εξελιγμένη χάρη θα ήθελα αλλά δεν είναι τίποτα πολύ δύσκολο απλά θα σου φάω λίγο από τον πολύτιμο χρόνο σου:

 

γεμάτη μπαταρία 100% και πάντα χωρίς καλώδιο στο ρεύμα....το βάζεις να τρέξει 10 συνεχόμενες φορές GFXbench μόνο το 2.7 offscreen και από το τελευταίο run θέλω μόνο το αποτέλεσμα και που έχει καταλήξει η μπαταρία μετά από αυτό. Δηλαδή π.χ. 18fps & 90% μπαταρία που για να είμαι ειλικρινείς κάπου εκεί το κόβω.

 

Δεδομένου ότι υπάρχουν εταιρείες εκεί έξω που το cheating με GPU benchmarks το έχουν κάνει επάγγελμα τον τελευταίο καιρό, θεωρώ ότι η Intel μαζί με την Αpple & ΝVIDIA μεταξύ άλλων δεν μπήκαν σε τέτοιο πειρασμό. Υπάρχουν αρκετές περιπτώσεις εκεί έξω όπου οι εντυπωσιακές επιδόσεις παύουν να είναι ΤΟΣΟ εντυπωσιακές σε πραγματικό χρόνο σε αληθινά παιχνίδια και πόσο μάλλον όταν το μηχάνημα το πας σε μια καλή "προθέρμανση".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μην έχω σκοπό να παίξω παιχνίδια με το Τ100 αλλά το ενδιαφέρον μου για τρισδιάστατο είναι πάντα αμείωτο. Δεδομένου πόσο βαριά είναι αυτά τα παιχνίδια μια χαρά τα πάει ο "μικρούλης" .

 

Μια κάπως εξελιγμένη χάρη θα ήθελα αλλά δεν είναι τίποτα πολύ δύσκολο απλά θα σου φάω λίγο από τον πολύτιμο χρόνο σου:

 

γεμάτη μπαταρία 100% και πάντα χωρίς καλώδιο στο ρεύμα....το βάζεις να τρέξει 10 συνεχόμενες φορές GFXbench μόνο το 2.7 offscreen και από το τελευταίο run θέλω μόνο το αποτέλεσμα και που έχει καταλήξει η μπαταρία μετά από αυτό. Δηλαδή π.χ. 18fps & 90% μπαταρία που για να είμαι ειλικρινείς κάπου εκεί το κόβω.

 

Δεδομένου ότι υπάρχουν εταιρείες εκεί έξω που το cheating με GPU benchmarks το έχουν κάνει επάγγελμα τον τελευταίο καιρό, θεωρώ ότι η Intel μαζί με την Αpple & ΝVIDIA μεταξύ άλλων δεν μπήκαν σε τέτοιο πειρασμό. Υπάρχουν αρκετές περιπτώσεις εκεί έξω όπου οι εντυπωσιακές επιδόσεις παύουν να είναι ΤΟΣΟ εντυπωσιακές σε πραγματικό χρόνο σε αληθινά παιχνίδια και πόσο μάλλον όταν το μηχάνημα το πας σε μια καλή "προθέρμανση".

Το ετρεξα:

Το πιο χαμηλο ηταν 12fps.

Το πιο ψηλο ηταν 15fps.

Και το 10το ηταν 14fps.

 

Η μπαταρια από 100% πηγε στα 98%!

Αυτά.

Όλα σε default  ρυθμησεις(balanced)!

Για το φιλο που ρωτησε για το GuildWars2.

Ετρεξα το πρωτο μονο,γιατι δε ξερω πως να βαλω δωρεαν το 2.

Στο πρωτο:

Native αναλυση(1368x768) και όλα τα γραφικα κ φυλτρα στο full,τρεχει στα 25-40fps.

Native αναλυση,όλα τα γραφικα στο full,αλλα χωρις antialising.τρεχει στα 50-80fps.

Με βαση το πρωτο πανω κατω,πιστευω ότι μπορειτε να υπολογισετε πως θα τρεχει στο GuildWars2!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...