Προς το περιεχόμενο

Asus Transformer Book T100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ετρεξα:

Το πιο χαμηλο ηταν 12fps.

Το πιο ψηλο ηταν 15fps.

Και το 10το ηταν 14fps.

 

Η μπαταρια από 100% πηγε στα 98%!

Αυτά.

Όλα σε default  ρυθμησεις(balanced)!

 

Λόγος να το ερωτευτεί κανείς. ΄Οχι μόνο επιβαρύνει ελάχιστα την μπαταρία αλλά όταν σου υπόσχεται Ν επιδόσεις τις διατηρεί κιόλας όσο κι αν ζεσταθεί. I'm impressed.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λόγος να το ερωτευτεί κανείς. ΄Οχι μόνο επιβαρύνει ελάχιστα την μπαταρία αλλά όταν σου υπόσχεται Ν επιδόσεις τις διατηρεί κιόλας όσο κι αν ζεσταθεί. I'm impressed.

Είσαι σίγουρος οτι ήθελες offscreen να το τρέξω?

Γιατί 10 φορές που το έτρεξα ούτε που ζεστάθηκε!

Και γενικά δε ζεστενεται εύκολα, ακόμη και όταν έτρεχε τα παιχνίδια εκεί που είναι ο soc ήταν χλιαρό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέχρι στιγμής 2 νούμερα μου χει κάνει και δεν μου πολυαρέσουν.

Πρώτον ενώ κατέβαζα παιχνίδι από το steam αποσυνδέθηκε και ξανασυνδέθηκε ο σκληρός από τα windows.

Έτσι και μου το κάνει αυτό και δεν έχω προλάβει να σώσω ότι θέλω θα το πυροβολήσω :P

Και δεύτερον ξαφνικά ενώ έχω το ποντίκι με BT συνδεμένο, ξεσυνδέεται και εξαφανίζεται και το BT από

τις ρυθμίσεις μέχρι να κάνω restart.

 

Υ.Γ. Υπάρχει μια πιθανότητα να γίνει αντικατάσταση του AZERTY με QWΕRTY από την Asus. Θα μιλήσω τη Δευτέρα τηλεφωνικώς και θα ενηνερώσω.

Επεξ/σία από jimaros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προς το παρον δεν ειχα τιποτα κουλο με το λογισμικο και ουτε με keyboard usb.Το Bluetooth δε το χρησιμοποιησα ακομη!

 

Τωρα  κανω εγκατασταση το diablo 3 και αυτό θα είναι το τελευταιο τεστ που θα κανω για την gpu!

Μεχρι στιγμη είμαι ευχαριστημένος με τις επιδοσεις της,αν και με ψιλοχαλαει που δε μπορω να παιξω BF4! :P


 

Υ.Γ. Υπάρχει μια πιθανότητα να γίνει αντικατάσταση του AZERTY με QWΕRTY από την Asus. Θα μιλήσω τη Δευτέρα τηλεφωνικώς και θα ενηνερώσω.

Μακαρι!

Θα είναι πολύ θετικο + για την Asus και θα κανεις κ εσει την δουλεια σου καλυτερα!

Επεξ/σία από ektor7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος οτι ήθελες offscreen να το τρέξω?

Γιατί 10 φορές που το έτρεξα ούτε που ζεστάθηκε!

Και γενικά δε ζεστενεται εύκολα, ακόμη και όταν έτρεχε τα παιχνίδια εκεί που είναι ο soc ήταν χλιαρό!

 

Η συμπεριφορά του SoC με ενδιέφερε περισσότερο. ΄Αλλωστε είναι προτιμότερο να τρέξεις στα 1920*1080 (οffscreen) παρά στην native ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ektor7 ευχαριστούμε για τις δοκιμές που κανείς και για τις πληροφορίες που μας δίνεις.

Για μένα και τις ανάγκες μου είναι άριστη επιλογή, φυσικά θα το προτιμούσα με 64GB.

Τώρα μένει να δούμε πότε θα εμφανιστεί καμία προσφορά για το συγκεκριμένο.

Ευελπιστώ να βγει και μέχρι τις γιορτές!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσα και με το diablo 3.

Σε native αναλυση((1368χ768) με όλα σε low και απενεργοποιημένα,το παιχνιδι κυμενεται σε εξωτερικούς χωρους από 14-18fps και εσωτερικους χωρους από 18-22fps!

Αν παιξεις λιγο με τις αναλυσεις μπορει να κερδισεις ακομη λιγα fps!

Παντως το παιχνιδι μου φανικε αρκετα playable και μ'αυτα τα fps χωρις κολληματα ιδιαιτερα!

 

Γενικα κανει για casual ελαφρυ pc gaming!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.bestdeals.gr/index.php?target=products&product_id=36965

 

Bestdeal ε; Με 100 ευρώ καπέλο σίγουρα..... :mad:

Κοιτα δω τιμες,αν ειναι δυνατον... Που θα παει θα το φερουν και αλλα μαγαζακια,και θα δουμε ΣΧΕΔΟΝ λογικες τιμες γυρω στα Χριστουγεννα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

32GB στο skroutz €469. Και να σκεφτείς οτι black friday αγόρασα 64ari $339 + $20 tax το 64αρι απο αμαζόν. 

 

Edit: Όσο για αυτά που λένε οτι 32gb δε φτάνουν δεν ισχύει. Κάνεις φορμάτ τη memory card σε NTFS και βάζεις το recovery partition εκεί. Έτσι κερδίζεις άλλα 8gb αποθηκευτικού χώρου.

Επεξ/σία από StigmaX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32GB στο skroutz €469. Και να σκεφτείς οτι black friday αγόρασα 64ari $339 + $20 tax το 64αρι απο αμαζόν. 

 

Edit: Όσο για αυτά που λένε οτι 32gb δε φτάνουν δεν ισχύει. Κάνεις φορμάτ τη memory card σε NTFS και βάζεις το recovery partition εκεί. Έτσι κερδίζεις άλλα 8gb αποθηκευτικού χώρου.

 

Δηλαδη εκανες παραγγελια απο amazon.com  με παραδοση Ελλαδα και σου βγηκε τοσο ?!?!?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...