Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S III: Ξεκινά η αναβάθμιση σε Android 4.3 Jelly Bean


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε μαγκες αν ξερει καποιος ας μου μου πει για motorola xt910

Φίλε μου το κινητό είναι πολύ παλιό δεν θα πάρει την 4.3 από ότι ξέρω έχει μείνει στην 4.0

παιδια θα γινει αναβαθμιση και σε s3 mini??

Δεν νομίζω δεν έχει ακουστεί κάτι μόνο για S3, S4, Note II ξέρω και ίσως S4 Active

Παιδιά τη πήρε κανένας?

Δύσκολα να την πήρε κάποιος από Ελλάδα εκτός άμα είναι παραεισαγωγής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το θυμήθηκαν??? Ύστερα από τόσους μήνες??? Έλεος δηλαδή... Εδώ έχει βγει και θα κυκλοφορήσει σύντομα η 4.4 Kit Kat.

Αυτές τις μλκ... σιχάθηκα με τις υπερβολικά αργές καθυστερήσεις στα updates, με τις custom rom που έχουν μια χαρά αστάθεια κ γι αυτό αναγκάστηκα να αλλάξω "στρατόπεδο" για να βρω την ησυχία μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Αυτές τις μλκ... σιχάθηκα με τις υπερβολικά αργές καθυστερήσεις στα updates, με τις custom rom που έχουν μια χαρά αστάθεια κ γι αυτό αναγκάστηκα να αλλάξω "στρατόπεδο" για να βρω την ησυχία μου...</p>

 

Επειδή δεν έπαιρνες την τελευταία έκδοση με το που την έβγαζε η Google σταμάταγε το κινητό σου να δουλεύει;
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως σημερα το πρωι που εβαλα να ψαξει για ενημερωσεις ,εβγαλε μηνυμα πως δεν υπαρχουν νεοτερες ενημερωσεις για αναβαθμιση λογισμικου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαίνω γιατί περιμένουμε τις νεότερες εκδόσεις ανά πάροχο ανά χώρα και ανά εταιρεία. δηλαδή εάν βγουν καινούριοι οδηγοί για μια κάρτα γραφικών πρέπει να περιμένει η χωρα συγκεκριμένη διάθεση; όχι ! γιατί λοιπόν η samsung και η κάθε samsung δεν ανεβάζει το λογισμικό στην ιστοσελίδα της και να την εγκαθιστά όποιος θέλει από εκεί ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν έπαιρνες την τελευταία έκδοση με το που την έβγαζε η Google σταμάταγε το κινητό σου να δουλεύει;

 

Γιατί οι νεότερες εκδόσεις φίλε μου έρχονται να καλύψουν κενά ασφαλείας, να διορθώσουν προβλήματα, να βελτιστοποιήσουν, να προσφέρουν καινούρια χαρακτηριστικά!!! Και αυτό ισχύει για όλα φίλε μου όχι μόνο για τη google!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαίνω γιατί περιμένουμε τις νεότερες εκδόσεις ανά πάροχο ανά χώρα και ανά εταιρεία. δηλαδή εάν βγουν καινούριοι οδηγοί για μια κάρτα γραφικών πρέπει να περιμένει η χωρα συγκεκριμένη διάθεση; όχι ! γιατί λοιπόν η samsung και η κάθε samsung δεν ανεβάζει το λογισμικό στην ιστοσελίδα της και να την εγκαθιστά όποιος θέλει από εκεί ; 

 

Θα σ΄το πω μπακάλικα, όπως το καταλαβαίνω εγώ. Κάθε κινητό έχει μέσα και ένα μενού του παρόχου, mu cosmote, my vodafone κτλ. Ε, αυτό το μενού είναι διαφορετικό ανά πάροχο και ανά χώρα. Μόλις η κάθε samsung βγάλει μία νέα έκδοση λειτουργικού, την μοιράζει σε όλες τις χώρες και όλους τους παρόχους. Το λιγότερο λοιπόν που έχει να κάνει ο κάθε πάροχος, είναι να ενσωματώσει αυτό το μενού στο λειτουργικό και δεν ξέρω τί άλλο. Για αυτό νομίζω γίνεται όλο αυτό.

Όσοι γκρινιάζουν για την άργη διάθεση της κάθε νέας έκδοσης, στην πραγματικότητα έχουν δύο επιλογές: α) μένουν με το απόλυτα λειτουργικό, με πληθώρα χαρακτηριστικών και δυνατοτήτων κινητό τους από το οποίο δεν λείπει τίποτα και περιμένουν την εταιρία να βγάλει (αν βγάλει) νεότερη έκδοση.

β) αρχίζουν και πειραματίζονται. Βάζουν έναν custom launcher που μεταμορφώνει το κινητό σε θέματα εμφάνισης και λειτουργικότητας, κάνουν root και αφαιρούν τα προγράμματα που έχει ενσωματωμένα και δεν τους ενδιαφέρουν, βάζουν custom rom, αλλάζουν kernel. Όλα αυτά το μόνο που χρειάζονται είναι μελέτη και λίγη δουλειά, χοντρικά θα έλεγα ότι χρειάζονται 4-5 μέρες από το πρώτο ψάξιμο μέχρι την ολοκλήρωση όλων των εργασιών.

Και εγώ τα κορόιδευα όλα αυτά τα σκαλίσματα και τα πειράγματα και για 6-7 μήνες δεν είχα καν ακουμπήσει το S3 μου. Τώρα πλέον έχω ένα κινητό που δεν θυμίζει σε τίποτα το μανίσιο S3 και αδιαφορώ για αν και πότε θα κυκλοφορήσει η samsung νέα έκδοση. Δεν είμαι από αυτούς που εγκαθιστούν ό,τι καινούργιο βγει, απλά χρειάστηκα μία εβδομάδα να βρω τί πραγματικά χρειάζομαι και τώρα ησύχασα. Λογικά θα πηδήξω την 4.3 και θα πάω κατευθείαν σε 4.4, υπολογίζω σε κανέναν μήνα από τώρα, XDA επιτρεπόντων!..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε voodooman ευχαριστώ πολύ. μάλλον θα το περάσω στης γυναίκας μου το τηλέφωνο χειροκίνητα. 

βρήκα αυτόν τον σύνδεσμο που έχει οδηγίες.

http://www.ibtimes.co.uk/articles/519418/20131104/galaxys3-i9300xxugmj9-android43-jellybean-install-official-update.htm

 

πρώτες αναφορές κάνουν λόγο για χαμηλή απόδοση και γενικότερα χειρότερο τηλέφωνο. χμμμμμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε voodooman ευχαριστώ πολύ. μάλλον θα το περάσω στης γυναίκας μυ το τηλέφωνο χειροκίνητα. 

βρήκα αυτόν τον σύνδεσμο που έχει οδηγίες.

http://www.ibtimes.co.uk/articles/519418/20131104/galaxys3-i9300xxugmj9-android43-jellybean-install-official-update.htm

 

πρώτες αναφορές κάνουν λόγο για χαμηλή απόδοση και γενικότερα χειρότερο τηλέφωνο. χμμμμμ

 

Δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω πως με αυτόν τον τρόπο δημιουργείς προβλήματα στην εγγύηση της συσκευής σου. Αν δηλαδή πάθει κάτι (ακόμη και άσχετο, πχ χαλάσει ένα πλήκτρο) και το πας για σέρβις εντός εγγύησης, η αντιπροσωπεία έχει την δυνατότητα να σου αρνηθεί την επισκευή, επειδή το κινητό σου είναι πειραγμένο. Νομίζω ότι συνήθως έχουν μία ελαστικότητα σε αυτά τα θέματα, αλλά γνώμη μου είναι να περιμένεις την επίσημη ελληνική, μέχρι τα Χριστούγεννα θα έρθει. Δεν υπάρχει λόγος να βιάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok ευχαριστώ. ούτως η άλλως εγώ έχω άλλο τηλέφωνο επομένως δε με καίει και ιδιαίτερα. μου έχει κινήσει την περιέργεια πάντως αυτό που λες για custom rom . δηλαδή πιστεύεις πως αξίζει να ασχοληθεί κανείς; το μόνο που με προβληματίζει είναι αναφορές πως η ποιότητα των φωτογραφιών δεν είναι το ίδιο καλή με μία τέτοια rom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok ευχαριστώ. ούτως η άλλως εγώ έχω άλλο τηλέφωνο επομένως δε με καίει και ιδιαίτερα. μου έχει κινήσει την περιέργεια πάντως αυτό που λες για custom rom . δηλαδή πιστεύεις πως αξίζει να ασχοληθεί κανείς; το μόνο που με προβληματίζει είναι αναφορές πως η ποιότητα των φωτογραφιών δεν είναι το ίδιο καλή με μία τέτοια rom.

 

Δεν θα έβαζα rom που δεν κάνει τουλάχιστον όλα όσα κάνει η μανίσια. Υπάρχουν άλλοι που δεν τους νοιάζει να μη δουλεύει το ραδιόφωνο ή να μη δουλεύει άριστα η κάμερα ή οτιδήποτε άλλο τέτοιο, αρκεί το κινητό να είναι γρήγορο. Εμένα πρώτα με νοιάζει να δουλεύουν όλα άριστα, για αυτό και δεν έχω βάλει κάποια rom με καθαρό android, που θέλει ακόμη περισσότερο ψάξιμο.

Απολύτως αντικειμενικά θα πω ότι η custom rom είναι μία χρονοβόρα, κουραστική και (ελαφρότατα) επικίνδυνη διαδικασία για τον μέσο χρήστη, δεν το απολάμβανα τότε που πειραματιζόμουν. Επίσης η custom rom δεν κάνει ένα χάλια τηλέφωνο πύραυλο, απλά το διορθώνει στα σημεία και το κάνει ελαφρά πιο σβέλτο. Ο συνδυασμός launcher,root και custom rom σου δίνει "άπειρες" δυνατότητες παραμετροποίησης και ένα-δύο κλικ πάνω σε απόκριση και σβελτάδα, το αν αξίζει εναπόκειται καθαρά στον καθένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...