Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S III: Ξεκινά η αναβάθμιση σε Android 4.3 Jelly Bean


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μα καλα ξεκιναει για το s3 Και δεν ξεκιναει για το Note2 .Ελεεεεεος....ποιος το σκευτεικε?

Έχει πουλήσει 100 εκατομύρια S3. Θέλει και σκέψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου S3, δεν είναι όμως ούτε Cosmote, ούτε Vodafone... Είναι just PLAIN GT-i9300 International... !!! Δεν ξέρω βέβαια από ποια χώρα προέρχεται (ξέρει κανείς πως θα το βρώ ; ), διότι το αγόρασα μεταχειρισμένο, αλλά όταν το αγόρασα, είχε original samsung firmware, ΑΠΕΙΡΑΧΤΟ, και ήταν ελληνικό... Ούτε custom ROM ήταν, ούτε Cyanogenmod ούτε τίποτα... Από τότε που το αγόρασα μέχρι τώρα, εντάξει, φυσικά του έχω αλλάξει τα φώτα με ROMs διαφόρων από το XDA, αλλά τώρα πλέον έχω την original πάλι rom από το Sammobile που δεν είναι ούτε cosmote ούτε vodafone, είναι η έκδοση EUR, που έχει κυκλοφορήσει στην ελλάδα χωρίς πάροχο...

 

Όλα αυτά τα είπα για να πω αυτό τώρα...:

 

Ποιόν κοροϊδεύει η κύρα SAMSUNG...; 2 μέρες τώρα, από ότι βλέπω... 2 μόλις χώρες πήραν το update αυτό... Νομίζω η Ιρλανδία και η Ελβετία. Πως την είδε δηλαδή η samsung; Κάθε μέρα και από μια χώρα η κάθε μέρα και από ένας πάροχος μιας χώρας...; ΤΙ γίνεται με αυτούς τους ιδιοκτήτες που δεν πήραν το τηλέφωνο τους μέσω ενός παρόχου κινητής τηλεφωνίας με τα μενού τους και τα... σκ@τα τους; Τι γίνεται με αυτούς που αγόρασαν από καταστήματα τα κινητά αυτά και όχι με συμβόλαιο από κάποια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας...; 

 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ αυτό που κάνει η Samsung... Κάθε μέρα και από μια χώρα/πάροχος χώρας παίρνει το update...  Κλαίω και γελάω μαζί από αυτά που βλέπω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου S3, δεν είναι όμως ούτε Cosmote, ούτε Vodafone... Είναι just PLAIN GT-i9300 International... !!! Δεν ξέρω βέβαια από ποια χώρα προέρχεται (ξέρει κανείς πως θα το βρώ ; ), διότι το αγόρασα μεταχειρισμένο, αλλά όταν το αγόρασα, είχε original samsung firmware, ΑΠΕΙΡΑΧΤΟ, και ήταν ελληνικό... Ούτε custom ROM ήταν, ούτε Cyanogenmod ούτε τίποτα... Από τότε που το αγόρασα μέχρι τώρα, εντάξει, φυσικά του έχω αλλάξει τα φώτα με ROMs διαφόρων από το XDA, αλλά τώρα πλέον έχω την original πάλι rom από το Sammobile που δεν είναι ούτε cosmote ούτε vodafone, είναι η έκδοση EUR, που έχει κυκλοφορήσει στην ελλάδα χωρίς πάροχο...

 

Όλα αυτά τα είπα για να πω αυτό τώρα...:

 

Ποιόν κοροϊδεύει η κύρα SAMSUNG...; 2 μέρες τώρα, από ότι βλέπω... 2 μόλις χώρες πήραν το update αυτό... Νομίζω η Ιρλανδία και η Ελβετία. Πως την είδε δηλαδή η samsung; Κάθε μέρα και από μια χώρα η κάθε μέρα και από ένας πάροχος μιας χώρας...; ΤΙ γίνεται με αυτούς τους ιδιοκτήτες που δεν πήραν το τηλέφωνο τους μέσω ενός παρόχου κινητής τηλεφωνίας με τα μενού τους και τα... σκ@τα τους; Τι γίνεται με αυτούς που αγόρασαν από καταστήματα τα κινητά αυτά και όχι με συμβόλαιο από κάποια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας...; 

 

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ αυτό που κάνει η Samsung... Κάθε μέρα και από μια χώρα/πάροχος χώρας παίρνει το update...  Κλαίω και γελάω μαζί από αυτά που βλέπω....

 

Πες μου λοιπών από τις συσκευές του πρώτου εξαμήνου του 2012 ποια άλλη έχει πάρει 4.3 εκτός από το Nexus και τα λέμε μετά. Το localize έχει να κάνει με τις αντιπροσωπίες και το πόσο γρήγορα ανταποκρίνονται. Έτσι μπορείς να καταλάβεις γιατί στην Ελλάδα τα παίρνουμε πάντα από τους τελευταίους. Εγώ χτες πέρασα την καλύτερη gustom που έχω δοκιμάσει ποτέ από πλευράς σταθερότητας και μπαταρίας και είναι κοντά στην original της Samy. Όποιος έχει όρεξη και παίζει με αυτά ας την δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες λέγεται οτι δεν είναι αυτή η πραγματική αναβάθμιση. Είναι ένα ακόμη "leak". Υπάρχουν πολλαπλά προβλήματα όπως ακριβώς και με το προηγούμενο update (το οποίο ακριβώς για αυτό τον λόγο ύστερα από τεράστια αργοπορία δέν βγήκε ποτε, το προσπέρασαν). Μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας. Αργεί να ανοίξει η οθόνη κολλήματα κλπ. Πραγματικά δέν ξέρω πως κατάφερε να τα σκ***ωσει τόσο άσχημα με αυτό το κινητό. Ο μόνος λόγος που αγόρασα το S3 ήταν για να είμαι σίγουρος για τη ταχύτητα των ενημερώσεων. Απ' ότι φαίνεται η Samsung έχει αλλάξει το τροπάριο και μόνο οι συσκευές της Google έχουν τέτοια τύχη. Όπως ανέβηκε, έτσι θα πέσει η Samsung αν συνεχίσει έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους αναβαθμιστηκε το s4 (ελληνικο).Σειρα παιρνει το s3 ,αντε να δουμε ποτε θα το δωσει σε ολες τις χωρες η samsung.Για οσους λενε οτι τα update δεν ειναι μεγαλη υποθεση ,η προσωπικη μου εμπειρια ειναι οτι απο τημ στιγμη που μπηκε η 4.3 εδω και 3 ωρες που το ψιριζω ,παρατηρησα οτι εχουν πεταξει πολυ πραγμα εξω και καλως η κακως εχει ελευθερωθει αρκετα το κινητο.Εμενα προσωπικα κολλαγε αρκετα και μου εφευγε η sd συνεχως με την 4.2.Για την ωρα ολα καλα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχετικη ερωτηση που εκανα στην vodafone για την αναβαθμιση του S3 σε 4.3 , ενημερωθηκα οτι απο την επομενη εβδομαδα θα αρχιζουν να αναβαθμιζονται σταδιακα οι συσκευες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.Να ρωτησω κατι , εχω προβλημα με την λειτουργια macro η οποια δεν λειτουργει ( θολα ) . μου ειπαν οτι ειναι προβλημα hardware . με την 4.3 και την νεο λειτουργικο της καμερας ειναι πιθανο να επιδιορθωθει ?

 

Σας ευχαριστω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.Να ρωτησω κατι , εχω προβλημα με την λειτουργια macro η οποια δεν λειτουργει ( θολα ) . μου ειπαν οτι ειναι προβλημα hardware . με την 4.3 και την νεο λειτουργικο της καμερας ειναι πιθανο να επιδιορθωθει ?

 

Σας ευχαριστω .

Αν είναι θέμα hardware, όχι.

Αν δεν είναι,ίσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναβαθμιστηκα εγω με galalaxy s3 απο vodafone. Δε μου λειτουργουσε το multi window με την 4.3 και αναγκαστηκα να κανω reset τη συσκευη μου και ολα μια χαρα τωρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναβαθμιστηκα εγω με galalaxy s3 απο vodafone. Δε μου λειτουργουσε το multi window με την 4.3 και αναγκαστηκα να κανω reset τη συσκευη μου και ολα μια χαρα τωρα..

επίσημο από vodafone ελλάδας ή μέσω Odin από ιρλανδία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...