Προς το περιεχόμενο

Η πλήρης εμπειρία του Xbox One μέσα από ένα 12λεπτο βίντεο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν μερικές ημέρες, η Microsoft δημοσίευσε ένα βίντεο 80 δευτερολέπτων το οποίο πολύ γρήγορα έδινε μια πρώτη καλή εικόνα για τη λειτουργία του νέου dashboard που διαθέτει το επερχόμενο Xbox One.Σήμερα η εταιρεία προχώρησε στη δημοσίευση ενός νέου και πολύ πιο αναλυτικού βίντεο, στο οποίο δύο στελέχη της εταιρείας παρουσιάζουν αναλυτικά τις δυνατότητες του Xbox One και του Kinect το οποίο θα περιλαμβάνεται στη συσκευασία.

 

Στο 12λεπτο βίντεο, βλέπουμε πως ακριβώς δουλεύουν μαζί όλα τα "συστατικά" του Xbox One όπως η αναπαραγωγή παιχνιδιών, η λειτουργία τηλεόρασης, η αναπαραγωγή ταινιών, το Skype κ.α. Κάθε χρήστης της κονσόλας αναγνωρίζεται αυτόματα από την κάμερα του Kinect και διαθέτει το δικό του προσωποιημένο dashboard ανάλογα με τις εφαρμογές που έχει επιλέξει και τα παιχνίδια που έχει εγκατεστημένα. Εντύπωση προκαλεί ότι το Xbox One διατηρεί ακριβώς τη θέση στην οποία έχετε αφήσει το παιχνίδι σας, χωρίς να χάνετε την πρόοδο σας σ' αυτό.

 

Ενδεικτικό της λειτουργίας του Xbox One είναι το πόσο σημαντικό ρόλο παίζουν οι φωνητικές οδηγίες στη χρήση του dashboard που κάνουν πολύ πιο εύκολη την πλοήγηση ενώ όπως είχαμε παρατηρήσει και στο πρώτο βίντεο, η εναλλαγή μεταξύ των λειτουργιών γίνεται πολύ γρήγορα.

 

Το Xbox One κυκλοφορεί στις Ηνωμένες Πολιτείες στις 22 Νοεμβρίου με τιμή $499 και σε αρκετές Ευρωπαϊκές χώρες στις 29 Νοεμβρίου με τιμή €499. Η Ελλάδα δεν περιλαμβάνεται στις πρώτες χώρες που θα κυκλοφορήσει η βιντεοκονσόλα της Microsoft, χωρίς να υπάρχει κάποια νεώτερη ενημέρωση για το πότε αυτό θα γίνει ακριβώς.

 

Link.png Site: Xbox News

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

offtopic ξέρω αλλα αυτό που μετατρέπουν το $ σε € χωρίς καμία αλλαγή είναι επικό

 

Δεν είναι ακριβώς όπως νομίζουμε, είναι θέμα τελωνείου και διαφοράς Ευρώ/Δολαρίου που είναι παρόμοια με τον φόρο... ε το στρογγυλεύουν και λιγουλάκι... και να η τιμή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως η ισοτιμια ευρω/δολαριου εδω και αρκετο διαστημα παιζει γυρω στο 1.35, που σημαινει οτι τα 499 δολαρια ειναι 369 ευρω, απλα πραματα ... (κι οχι 499 ευρω, που ειναι 35% ακριβοτερο... ελεος πια με αυτο το βιολι οτι τα δολαρια ειναι αυτοματως και ευρω !!)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντυπωσιακά όλα αυτά που δείχνει στο video αλλά πιστεύω ότι ούτε τα μισά από αυτά δεν θα χρησιμοποιούσα όπως φαντάζομαι πολλοί από αυτούς που θα το αποκτήσουν δεν θα τα χρησιμοποιήσουν παραμόνο για δοκιμή και επίδειξη σε κάποιον φίλο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να παίξει mkv, avi, flv, mp4, aac, mp3, flac, ελληνικούς υπότιτλους, bluray κλπ ;;

 

Ωραία όλα αυτά, αλλά αν είναι να έχω ξεχωριστό media player για να δω τη συλλογή μου τότε άστο καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ακριβώς όπως νομίζουμε, είναι θέμα τελωνείου και διαφοράς Ευρώ/Δολαρίου που είναι παρόμοια με τον φόρο... ε το στρογγυλεύουν και λιγουλάκι... και να η τιμή.

Θα το πίστευα αλλά αυτό συνηθίζεται και για αγορές online όπως στο... steam.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο promotion απο την microsoft. Πιστευω οτι θα πατωσει το ps4.

oύτε καν, προσωπικά την κονσόλα την θέλω για παίζω.. 

και όταν το κάνω αυτό τ α κλείνω όλα και skype και μνμ και όλα γιατί θέλω να αφιερωθώ στο παιχνίδι και μόνο..

 

Μου αρεσει μεν το xbox γαιτί είναι πολύ προχώ , αλλά αυτό αφορά μόνο το software κομμάτι της κονσόλας μιας και από ότι κατάλαβα τα λεφτάκια τα πολλά θα τα πληρώσουμε για το λογισμικό. το οποίο ανταποκρίνεται στα αγγλικα΄.

 

Αν και Pc gamer  αυτες τις μέρες σκέφτομαι ότι θα σταματήσω να τα σκάω σε pc upgrades κάθε λίγο και λιγάκι και πάω σφαίρα στο PS4 που προσωπικά με ικανοποιέί πολύ περισσότερο στο θέμα gaming από το XBOX ... 

και πριν πειτε βλακείες για fanboys, δεν έιχα ποτέ κονσόλα ούτε καν φορητή στην ζωή μου, εκτός και αν μετράει το τέτρις που είχα μικρός.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή δουλειά από την MS. Επιτέλους το R&D της κάνει και παράγει καλή δουλειά!

 

Τρομερή η δουλειά με το kinect και το speaker recognition. 

 

 

Εάν αποφασίζανε να κάνουν ένα κοινό πρότυπο για να ενώσουν οικοσυστήματα ανεξαρτήτως λειτουργικού και κάποιος να έχει το O.S. της επιλογής του στον Η/Υ integrated με κονσόλες που κάνουν τέτοια πράγματα θα ήταν μία νέα εμπειρία στο σπίτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον ειναι το μοναδικο καθηστικο στον κοσμο χωρις τραπεζακι στη μεση......καλο το x1 πολυ καλο,τουλαχιστον στην αμερικη θα γινει χαμος.ηθελα να ξερα που ακουμπανε τις μπυρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...