Προς το περιεχόμενο

[megathread] Amazon.co.uk Black Friday / amazon.de Cyber Monday 2013 + 2014


PETROS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά δεν είμαι χθεσινός

Έχω αγοράσει από amazon και άλλες φορές

Και ξέρω πως λειτουργεί στο θέμα προσφορών

Κατι παιχτηκε με το σιτε και το συγκεκριμένο προϊόν

Τεσπα

Το θέμα έληξε

Το προϊόν χάθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλο ειναι να εχετε υποψη οτι εχει αλλαξει η πολιτικη του αμαζον στο θεμα των εγγυησεων. την διαβασα την προηγουμενη εβδομαδα και αναφερει οτι

 

Within 30 days of delivery you can return defective items using the Online Returns Centre.


After 30 days you won't be able to return items via the Online Returns Centre. You may wish to visit the manufacturer's website or contact them directly for support on the issue with the product.


Visit our Help pages to learn more about our returns policy or watch this short video which shows you how to return an item.

 

μετα τις 30 ημερες σε στελνει στον κατασκευαστή. αυτο ενδεχετε να παλευετε αν βγεις στην εξυπηρετηση και παραπονεθεις.

 

για ενα μοτο τζι που ειχα παρει τον φεβρουάριο μου βγαλανε return label. παντως δεν ειναι οπως παλια το αμαζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου.. 1 χρονο παίρνεις απο AMAZON και μετα αποστολη σε Sasmung (τα 2 επιπλεων)

Αυτό πρώτη φορά το διαβάζω.Και ποιος ο λόγος να μην δίνουν εξαρχής τα 3 χρόνια;

Έχεις κάποιο λίνκ να το διασταυρωσω αυτό που γράφεις;

Μόνο σε μια αγορά μου έχει τύχει hp εκτυπωτή από πλαίσιο εξ αρχής όμως το έγραφαν ότι δίνουν 2 χρόνια και άλλα 3 με το register στη σελίδα της hp.

Δεν είδα να γράφει κάτι ανάλογο μέσα στη σελίδα του Amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απόγευμα αγόρασα από το de αυτό το παιδικό κάθισμα αυτοκινήτου (CYBEX GOLD Pallas 2-fix, Group 1/2/3 (9-36 kg), Charcoal, Collection 2014) στα 249,59 € (τελική τιμή με μεταφορικά), περίπου 20% κάτω από την ελληνική αγορά, όπου ξεκινάει στα 310 € (skroutz).

 

Κάποιες πληροφορίες, γιατί πιστεύω ότι θα τα ξαναβγάλει σε προσφορά στο ΣΚ:

Site κατασκευαστή (αν και στο amazon το έχει στην κατηγορία GOLD, στον κατασκευαστή αναφέρεται ως SILVER).

Αντίστοιχο κάθισμα (Monza Nova IS) από την Recaro με ίδια περίπου χαρακτηριστικά (και ηχεία στο..προσκέφαλο!) περίπου από 310 € και αυτό στα ελληνικά μαγαζιά (skroutz).

 

Τέλος, αν ενδιαφέρεται οποιοσδήποτε (ομοιοπαθής γονιός) για περισσότερες πληροφορίες ας μου στείλει pm.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πρώτη φορά το διαβάζω.Και ποιος ο λόγος να μην δίνουν εξαρχής τα 3 χρόνια;

Έχεις κάποιο λίνκ να το διασταυρωσω αυτό που γράφεις;

Μόνο σε μια αγορά μου έχει τύχει hp εκτυπωτή από πλαίσιο εξ αρχής όμως το έγραφαν ότι δίνουν 2 χρόνια και άλλα 3 με το register στη σελίδα της hp.

Δεν είδα να γράφει κάτι ανάλογο μέσα στη σελίδα του Amazon.

 

 

 

Μα δεν θα παρεις απο το αμαζον το λινκ.. αλλα απο την αντιπροσωπία. Το ιδιο και εγω με μηχανη nikon που θελω.

2 χρονια ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΆ. αν δεν καλυπτει το καταστημα τοτε η αντιπροσωπία. Εχω παρει την NIKON και οντως αυτο μου ειπαν. (Σε μια φωτογραφικη που έγραφε σε σιτε 1 χρόνο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 310 παίρνεις καρότσι 3-1 που είναι έχει και κάθισμα αυτοκινήτου...

 

Δεν νομίζω πως υπάρχει κάθισμα αυτοκινήτου (μιλώντας πάντα για τις κατηγορίες 1/2/3, δηλαδή από 9-36 κιλά) που να κάθεται σε καρότσι. Μάλλον θα εννοείς τα καθίσματα 0/0+ που τα βάζουμε από νεογέννητα έως και 12 κιλά αν θυμάμαι καλά. Αν λες αυτό..ναι και από αυτό πήραμε τότε.. :-)

Απλά τα συγκεκριμένα καθισματάκια που αναφέρω στο πρώτο post, έχουν την ιδιομορφία να κοιτάζουν προς τα μπροστά και να μην χρησιμοποιούν ζώνες για να συγκρατήσουν το παιδί, αλλά ένα μαξιλάρι (που κρατιέται από την ζώνη) για μεγαλύτερη ασφάλεια στα 3-4 πρώτα χρόνια χρήσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο ειναι να εχετε υποψη οτι εχει αλλαξει η πολιτικη του αμαζον στο θεμα των εγγυησεων.

Δυστυχως η πολιτικη αυτη εχει ηδη αρκετο καιρο που αλλαξε. Αλλά οπως λες, οχι αγορα... 6μηνου, αλλά ολοκληρο ps vita στον 22ο προς 23ο μηνα (!) μετα την αγορα μου αλλαξαν πριν λιγες εβδομαδες κατοπιν αιτηματος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν θα παρεις απο το αμαζον το λινκ.. αλλα απο την αντιπροσωπία. Το ιδιο και εγω με μηχανη nikon που θελω.

2 χρονια ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΆ. αν δεν καλυπτει το καταστημα τοτε η αντιπροσωπία. Εχω παρει την NIKON και οντως αυτο μου ειπαν. (Σε μια φωτογραφικη που έγραφε σε σιτε 1 χρόνο)

Δεν αντιλαμβανομαι τη λογικη, του να δινει ενα μαγαζι 1 χρονο εγγυηση οταν η εταιρια δινει 3 χρονια.

Και ουτε το να ειμαι πελατης για ενα χρονο και μετα να τρεχω στην εκαστοτε αντιπροσωπεια με τα γνωστα <ναι μεν αλλα>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...