Προς το περιεχόμενο

[megathread] Amazon.co.uk Black Friday / amazon.de Cyber Monday 2013 + 2014


PETROS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προσοχη - σελιδα προιοντος αναφερει 12 μηνες εγγυηση για τον evo. το πλαισιο που ειδα ετσι στα γρηγορα δινει 3 χρονια.

3 χρονια εχει...http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/uk/html/about/SSD840EVO.html

 

Τσιμπησα και εγω εναν.

Εχω και εναν 128αρη 840Pro που τον ειχα παρει παλι απο amazon στην ιδια τιμη,κανενα προβλημα μεχρι σημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την πάτησα και έμαθα τι αυτο σας λέω. Στα black Friday γίνεται ξεστοκαρισμα καιβολα τα προϊόντα υπάρχουν σε στοκ και η κάρτα χρεώνεται αμέσως. Μόνο την πρώτη χρονιά δεν είχε γίνει αυτο και υπήρχαν παράπονα. Για τον υπόλοιπο καιρό ναι σου δίνει περιθώριο 15 μερες

To 1o (το να την πατησεις δηλαδη) ΜΠΟΡΕΙ και να γινει. Μου εχει τυχει παραγγελια που ακυρωθηκε μετα το περας των 'συνηθισμενων' 5 ημερων να την ξαναβαλω κανα δυο μερες αργοτερα που ξαναμπηκε σε προσφορα το προιον (οταν λεω "να ΤΗΝ ξαναβαλω" προφανως μιλαμε για αλλη παραγγελια, με αλλο κωδικο κλπ) και να... ακυρωθει μετα απο ουτε 24 ωρες! Συγκεκριμενα εγινε μια αποπειρα χρεωσης με το που την καταχωρησα και αλλη μια τις πρωτες πρωινες ωρες της επομενης μερας οποτε και κατευθειαν ακυρωθηκε! Δεν ξερω και δεν καταλαβα γιατι εγινε αυτο, αλλά μπορω να επιβεβαιωσω οτι στο υπολοιπο... 95% των παραγγελιων μου οι 'μερες' της προθεσμιας πληρωμης ισχυουν κανονικα.

 

Το 2ο ομως που λες δεν υπαρχει, δεν ηταν ποτε 15 μερες, ΕΚΤΟΣ αν μιλαμε για προϊον(τα) που ΔΕΝ εχουν σε στοκ οποτε ΔΕΝ κανουν αποπειρα χρεωσης. Μαλιστα πριν απο μια-δυο βδομαδες ειχα μια εκκρεμη παραγγελια απο το αμερικανικο αμαζον. Ενω λοιπον ειχε φτασει η προθεσμια στην τελευταια μερα κι εγω ακομα δεν ηξερα αν ηθελα να πληρωσω ή οχι, ξαφνικα παρατηρω οτι εξαφανιζεται το προϊον απο τη σελιδα τους και... σταματησαν και να προσπαθουν να με χρεωσουν! 2 μερες μετα αποφασισα να βαλω λεφτα στην καρτα, πατησα "χειροκινητα" να με χρεωσουν, κατι που εγινε.... 4 μερες ακομα πιο μετα (οταν προφανως ξαναβρηκαν στοκ).

Αλλά σε ΝΟΡΜΑΛ συνθηκες εχεις 5-6 μερες, το συνηθισμενο 'στανταρ' ειναι 1ο ενημερωτικο μέιλ. 2ο μέιλ την επομενη μερα. 3η μερα λεει "εχετε ακομα 4 μερες", μετα 3,2,1 και τερμα. Δεν ειναι δυσκολο να το επιβεβαιωσεις, παρε κατι που δεν θες και ...μην το πληρωνεις (βαλε κανα ψηφιο λαθος στην καρτα ξερω γω). Η μονη διαφορά μεταξυ κανονικων και "σε προσφορα" προϊοντων ειναι οτι στα δευτερα επειδη οπως ειπες τα προχωρουν αμεσα εχεις τελικα... καποιες ωρες λιγοτερες να τα εξοφλησεις σε σχεση με τα πρωτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 χρονια εχει...http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/uk/html/about/SSD840EVO.html

 

Τσιμπησα και εγω εναν.

Εχω και εναν 128αρη 840Pro που τον ειχα παρει παλι απο amazon στην ιδια τιμη,κανενα προβλημα μεχρι σημερα

 

το αμαζον αναφερει στην σελιδα του προιοντος

 

Warranty & Support
Warranty, Parts: Replacement parts covered under manufacturer's warranty terms for 12 months from date of purchase

 

Warranty, Labor: Labour cost covered under manufacturer's warranty terms for 12 months from date of purchase

 
πωλητης η samsung
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δείτε όσοι ψάχντε για dremel 3000/15 http://www.amazon.co.uk/Dremel-3000-Series-Multitool-Accessories/dp/B0078LENZC?SubscriptionId=AKIAJ7T5BOVUVRD2EFYQ&tag=camelalerts-21&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B0078LENZC

 

Στην χαμηλότερη τιμή που έχει πέσει..

http://uk.camelcamelcamel.com/Dremel-3000-Series-Multitool-Accessories/product/B0078LENZC

 

Δεν το έβαλα καλάθι να δώ πόσο βγαίνει τελική γιατι έχω 50 πράγματα στο καλάθι μου λόγo BF..

29 λίρες λογικά βγαίνει ενώ skroutz παίζει 53.50 ευρω.

 

Αν δεν κάνω λάθος θέλει αντάπτορα λόγο αγγλικής πρίζας . Επιβεβαιώστε το πριν κάνετε αγορά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πάτησα και έμαθα τι αυτο σας λέω. Στα black Friday γίνεται ξεστοκαρισμα καιβολα τα προϊόντα υπάρχουν σε στοκ και η κάρτα χρεώνεται αμέσως. Μόνο την πρώτη χρονιά δεν είχε γίνει αυτο και υπήρχαν παράπονα. Για τον υπόλοιπο καιρό ναι σου δίνει περιθώριο 15 μερες

Πάντως προχτες είχα ξεχάσει να φορτίσω την κάρτα και μου στείλανε μεηλ να το ελέγξω ως συνήθως. Την φόρτισα και την επόμενη μέρα η παραγγελία προχώρησε κανονικά. Εννοείται για lighting deals. Από το γερμανικό άμαζον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη βλεπω οτι τελικα ισως να μην ειμαι τρελος, θα επιμεινω:

 

- ΚΑΙ μπορεις να αγορασεις στην τιμη Μπου Φου μεχρι το περας της διοριας που δινει το Αμαζον

- ΚΑΙ ειναι πεντε (αντε, εξι) μερες αυτη η διορια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω θέλω γιατί έχω τον απλό samsung 840 που έχει το συνηθισμένο πρόβλημα, αλλά δεν έχει βγει κάτι για να το διορθώσουμε απο samsung και αναρωτιέμαι αν αξίζει να εμπιστευτείς ξανα την εταιρία

 

Δες Link.png Site: εδώ , εκεί που γράφει: 

 

Samsung SSD 840 EVO Performance Restoration Software
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το αμαζον αναφερει στην σελιδα του προιοντος

 

Warranty & Support
Warranty, Parts: Replacement parts covered under manufacturer's warranty terms for 12 months from date of purchase

 

Warranty, Labor: Labour cost covered under manufacturer's warranty terms for 12 months from date of purchase

 
πωλητης η samsung

 

Εχεις δικιο δεν φανταστηκα οτι η Amazon δινει 1 χρονο εγγυηση, γιατι στην προηγουμενη αγορα (128gb 840pro) μου ειχαν δωσει 5 χρονια οσα οριζει η Samsung.

Τους ρωτησα στο chat μου το επιβεβαιωσαν και μου ειπαν να επικοινωνησω με τη Samsung για να παρω τα επιπλεον χρονια!epic fail

Ευτυχως το προλαβα και το ακυρωσα

Για 16 ευρω προτιμω να τον παρω απο εδω με τα 3 χρονια.

Και μου εκανε εντυπωση πως δεν εγινε claimed αμεσως,ισως να ηταν και αυτος ο λογος γιατι η τιμη ηταν καλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το RAT7 ειναι σε πολυ καλη τιμη στα 44€ + μεταφορικα=52,69€ αλλα δεν θα το παρω...Με 3 logitech performance mx θα περιμενω μηπως βγαλουν και το RAT9 σε προσφορα!http://www.amazon.de/gp/product/B0095D1CM8/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλε στο γερμανικό μια βιντεοκάμερα την pj330 στα 259

Με το που βγήκε την έβαλα στο καλάθι και προχώρησα την παραγγελία μέχρι το σημείο που σου βγάζει έξοδα αποστολής

Μετά χαράς βλέπω 9ευρώ

Το αφήνω στο σημείο αυτό και τρέχω στο μωρό Γιατί κλαίει...

Γυρνάω

Πάω να κάνω Την παραγγελία και μου βγάζει σφάλμα

Κλείνω την σελίδα και την ξανά φορτώνω

Με βγάζει την κάμερα στα 350ευρώ και δεν έχει περάσει5λεπτά που την έβαλα στο καλάθι

Μετά βλέπω η προσφορά έχει λήξει

Και ότι το προϊόν δεν αποστέλλεται Ελλάδα

Τί στο διάολο

Μας δουλεύουν;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλε στο γερμανικό μια βιντεοκάμερα την pj330 στα 259

Με το που βγήκε την έβαλα στο καλάθι και προχώρησα την παραγγελία μέχρι το σημείο που σου βγάζει έξοδα αποστολής

Μετά χαράς βλέπω 9ευρώ

Το αφήνω στο σημείο αυτό και τρέχω στο μωρό Γιατί κλαίει...

Γυρνάω

Πάω να κάνω Την παραγγελία και μου βγάζει σφάλμα

Κλείνω την σελίδα και την ξανά φορτώνω

Με βγάζει την κάμερα στα 350ευρώ και δεν έχει περάσει5λεπτά που την έβαλα στο καλάθι

Μετά βλέπω η προσφορά έχει λήξει

Και ότι το προϊόν δεν αποστέλλεται Ελλάδα

Τί στο διάολο

Μας δουλεύουν;;;

αρκετά προιόντα δεν αποστέλλονται δυστηχώς. Ηταν απο amazon ή απο τρίτο πωλητή;

Αν δεν το έστελνε εξαρχής μικρό το κακό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι το έστελνε...

Και μετά έβγαλε ότι δεν έστελνε

Μάλιστα έληξε η προσφορά δίχως να συμπληρώσουν...

 

Απο οτι καταλαβα..

Μπικε απο το BF (με seller αμαζον).

Εληξαν τα 15 λεπτα που ειχες και μετα πας να την βαλεις απο αλλο πωλητή (χωρις έκπτωση που δεν στελνει ελλαδα)

Εχεις δικιο δεν φανταστηκα οτι η Amazon δινει 1 χρονο εγγυηση, γιατι στην προηγουμενη αγορα (128gb 840pro) μου ειχαν δωσει 5 χρονια οσα οριζει η Samsung.

Τους ρωτησα στο chat μου το επιβεβαιωσαν και μου ειπαν να επικοινωνησω με τη Samsung για να παρω τα επιπλεον χρονια!epic fail

Ευτυχως το προλαβα και το ακυρωσα

Για 16 ευρω προτιμω να τον παρω απο εδω με τα 3 χρονια.

Και μου εκανε εντυπωση πως δεν εγινε claimed αμεσως,ισως να ηταν και αυτος ο λογος γιατι η τιμη ηταν καλη

 

Φιλε μου.. 1 χρονο παίρνεις απο AMAZON και μετα αποστολη σε Sasmung (τα 2 επιπλεων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...