Προς το περιεχόμενο

[megathread] Amazon.co.uk Black Friday / amazon.de Cyber Monday 2013 + 2014


PETROS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχεις υποψη σου οτι τα language packs στα 8αρια ειναι τζαμπε, ε;

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_8_editions#Comparison_chart

 

Αυτά είναι !!!  :-)

Ναι, οτι γλωσσα θελεις κατεβαζεις στα 8.

Εκτος αν εννοεις να παρεις το κλειδι και να το βαλεις σε αλλον Η/Υ.

Για την γλώσσα ισχυουν τα ιδια.

Για την 2η διαδικασια, πρεπει να "τραβηξεις" το κλειδι (που δεν φαινεται καταρχας) με ενα σχετικο εργαλειακι.

Μοναχα, θεωρητικα δεν πρεπει να λειτουργει σε 2 υπολογιστες.

 

 

Ωραίος. δεν λέω να το βάλω σε άλλον αλλά στον ίδιο, με καθαρή εγκατάσταση αλλά αφού γίνεται το πάνω όλα καλά ....και ναι είναι ένα θέμα και αυτό , εκτός αν έχει σκοπό κάποιος να μάθει γερμανικά ( μέσα από αυτό) οπότε αφού ισχύει 1 + 2  = όποιος βρει τιμή προχωράει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σημερα εχει πολυ πραγμα.. αλλα ειπα οτι δεν θα αγορασω αχρηστα πραγματα (οπως το 2012 και 2013)... 

Φωτογραφικη ηθελα αλλα να μου βγαζει την d7000 .. οχι.. να ειχε την d5300 οκ.. αλλα οχι την d7000 (4 χρόνια παλιό μοντελο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πήρα αυτό στις 56 λίρες. με τα μεταφορικά.

Ελλάδα από 110€.

 

άντε για να φάμε καμιά μπριζόλα της προκοπής

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B008RWHV78?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πήρα αυτό στις 56 λίρες. με τα μεταφορικά.

Ελλάδα από 110€.

 

άντε για να φάμε καμιά μπριζόλα της προκοπής

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B008RWHV78?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00

μιας και εγω ψαχνω για μια τετοια γκριλιερα και σορυ για το οφ (αν ενοχλει ας μου απαντησει καποιος pm) γιατι τοσο μεγαλες διαφορες στις τιμες? τι διαφορες εχουν αυτες δηλαδη των 20-25 ευρω πχ ικεα και αυτη των  100 ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και εγω ψαχνω για μια τετοια γκριλιερα και σορυ για το οφ (αν ενοχλει ας μου απαντησει καποιος pm) γιατι τοσο μεγαλες διαφορες στις τιμες? τι διαφορες εχουν αυτες δηλαδη των 20-25 ευρω πχ ικεα και αυτη των  100 ευρω?

είναι το πρώτο που αγωράζω καλό οπότε δεν θα μιλήσω εκ πείρας αλλά από αυτά που ξέρω.

τα ικεα και όλα τα αντίστοιχα fest, tefal κτλ είναι "αντικολλητικά". Δηλαδή αλουμινένια με επίστρωση αντικολλητική που με τον καιρό χαλάει. Συνήθως το πρώτο χρόνο είναι οκ. στα 3-4 θέλει άλλαγμα, διαφορετικά τρως σιγά σιγά την χημική αυτή επίστρωση.

αυτό που πήρα είναι από χυτοσίδηρο, με τη σωστή χρήση λειτουργεί ως αντικολλητικό και υποτίθεται ότι είναι αθάνατο. Η δοκιμή και ο χρόνος θα δείξει.

για να δείτε ένα παράδειγμα δείτε εδώ τιμές

τα συγκεκριμένα όσο πιο παλιά είναι τόσο πιο καλές τιμές μιάνουν. Όχι για λόγους συλλεκτικούς αλλά γιατί παλιότερα υπήρχαν καλύτερα κράματα.

περισσότερες λεπτομέρειες εδώ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι κανουν όλοι, πέφτουν με τα μούτρα στην αρχή και μετά το αφήνουν...

τώρα για παράδειγμα έχει πέσει κάτω από 80% το claim...


καλα οι αγγλαρες δεν παιζονται. εγινε sold out ο evo 840 1 tb. η ταινιες,τα mp3 και τα πορνο παιζουν καλύτερα σε ssd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή πάντως να βλέπεται τι παίζει στο skroutz και να υπολογίζετε πόσο σας βγαίνει η προσφορά με τα μεταφορικά.

 

Στο 80-90% των περιπτώσεων δεν αξίζουν οι προσφορές.. Ειδικά στο αγγλικό.

Εχω ρίξει ακύρωση 2 παραγγελίες βλέποντας πόσο τα έχουν Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αγόρασα από amazon Γαλλίας Sennheiser HD 598 στα 84 ευρώ με τα μεταφορικά... Ίσως φταίει που τα έχουν για 24 ώρες στα 99 δολάρια στην αμερική. Έπαθα πλακα.

 

VQzScmI.png

 

Για 84 ευρώ δεν νομίζω να βρω καλύτερα ακουστικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αγόρασα από amazon Γαλλίας Sennheiser HD 598 στα 84 ευρώ με τα μεταφορικά... Ίσως φταίει που τα έχουν για 24 ώρες στα 99 δολάρια στην αμερική. Έπαθα πλακα.

 

VQzScmI.png

 

Για 84 ευρώ δεν νομίζω να βρω καλύτερα ακουστικά.

146 ευρω μου το βγαζει εμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

146 ευρω μου το βγαζει εμενα

 

Περίεργο, μπορεί να τα είχαν προσφορα και να τελειωσέ; Δεν ξέρω τι να πω. Πάντως με το που είδα την τιμή έφυγε order κατευθείαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα μεταφορικά γι'αυτό που μπορώ να τα δω; 
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00KJFDOUE/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE

Γενικά που φαίνονται τα μεταφορικά; το παραπάνω λέτε να αξίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω παιδια κατι.. Μόλις παρήγγειλα το Lenovo flex 2- 14 από το amazon.de και μου λέει εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης: Τετάρτη 7 Ιανουαρίου 2015 - την Τετάρτη, 4 Μαρτίου, 2015. Παίζει δηλαδή να περιμένω όντως τόσο πολύ ή το γράφουν για να είναι κάπως καλυμμένοι σε τυχόν καθυστερήσεις;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...