Προς το περιεχόμενο

Point of View GT210 HDMI 17€


john_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με 50-60 ευρω παιρνεις μητρικη με onboard GPU αν οχι καλυτερη απο αυτην, ιδια τουλαχιστον, αν μαλιστα παρεις και set mobo+apu αντι για mobo+cpu, τοτε μιλαμε για πολυ ανωτερη "onboard" και φυσικα χωρις καθολου θορυβο. Αν μιλαμε για να μπει σε ενα παλιο συστημα 5ετιας και βαλε, τοτε ναι, ισχυει αυτο που λες και ειναι μια λυση χωρις περιττα εξοδα αλλα και χωρις επιπλεον δυνατοτητες (ταχυτητα συστηματος, νεα καλουδια sata3, usb3. κα.)

εαν ειναι με 50-60 ευρω να παιρνης μητρικη με onboard GPU αν οχι καλυτερη απο αυτην, ιδια τουλαχιστον, τοτε γιατι να μην αλλαξεις και σοκετ εαν εχεις 775? Εαν εχεις 1155 δεν χρειαζετε η καρτα αναλογα με τον επεξεργαστη.Τελος παντων η καρτα ειναι για λιγα πραγματα , για ενα πισι γραφειου, για αντικατασταση της καρτα γραφικων onboard (χαλασμενη) και να υπαρχει για ωρα αναγκης.(παντα για ταλεφτα της)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 256
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με ενδιαφέρει να την βάλω σε μια πολύ παλιά mobo, θα κούμπωνε με αυτήν εδώ?

Όχι, δεν είναι συμβατή με την μητρική. Η κάρτα είναι PCI Express και η μητρική έχει AGP υποδοχή. Οπότε δεν ταιριάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
@saltjon

 

Μιλησες για στησιμο "πισακι για ταινιες" χωρις να διευκρινιζεις αν μιλας για νεο η για παλιο. Μιλησες για στησιμο και οχι για αναβαθμιση. Και αυτο που ειπα (ξαναδιαβασε το αν θες) ειναι οτι δεν υπαρχει περιπτωση να φτιαξεις νεο συστηματακι με ολα τα κομφορ, χαμηλες καταναλωσεις, θορυβους, επιδοσεις, usb3 κλπ, το πιο ψοφιο, με 200-250 ευρω ολο μαζι, που να εχει χειροτερα γραφικα απο την καρτα του θεματος. Αρα για νεο συστηματακι δεν παιζει. 

 

Αν μιλας για παλιο συστημα τοτε ειπα οκ, με 17 ευρω αντι για 24 που εχει κανονικα (δεν ειναι και τρελη προσφορα για να επενδυσεις - σε 1-2 χρονια θα παιρνεις πολυ καλυτερη με τα ιδια λεφτα) θα μπορεις να βλεπεις hd videos ενω δεν θα μπορουσες οποτε γλυτωνεις περιττα εξοδα.

 

Δεν προτεινα αναβαθμιση (αν αυτο καταλαβες) αντι για την καρτουλα. (Αν και θα επιαναν περισσοτερο τοπο ως VFM τα χρηματα σε καποιες περιπτωσεις.)

 

Αυτη ειναι η γνωμη μου απο το ανοιγμα, αλλα ειπα να μην σας χαλασω τον ενθουσιασμο. Το εγραψα μονο εμμεσα στο αλλο τοπικ για την 620. ;)

 

Η γνωμη μου ειναι, αν μου επιτρεπετε να την εχω και να την λεω πλεον...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν είναι συμβατή με την μητρική. Η κάρτα είναι PCI Express και η μητρική έχει AGP υποδοχή. Οπότε δεν ταιριάζουν.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη ειναι η γνωμη μου απο το ανοιγμα, αλλα ειπα να μην σας χαλασω τον ενθουσιασμο. Το εγραψα μονο εμμεσα στο αλλο τοπικ για την 620. ;)

 

Η γνωμη μου ειναι, αν μου επιτρεπετε να την εχω και να την λεω πλέον

δεν εχει σχεση με ενθουσιασμο, απλά οι περισσότεροι (όπως και εγώ) νόμιζαν ότι θα έιναι κάτι που να μην παίζει στα ίσα ... κάρτες 10ετίας, απλά δεν το φαντάζεσαι. πλέον ούτε εγω θα παραλάβω μετά που το έψαξα. Η λογική επικρατεί σιγά σιγά, είδες;

 

εντωμεταξύ εμαθε κανείς αν είναι ddr2 ή ddr3??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν την πάω άραγε πίσω, μπορώ να πάρω πιστωτικό στο public ? 

 

Πήγα να την κουμπώσω στη μητρική και δεν έπαιζε λόγω μάλλον προβλήματος στη μητρική (δεν έκανε post με PCIx κάρτα γραφικών , μάλλον κάτι χάλασε) οπότε τσάμπα την πήρα :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες βρε παιδί είναι ddr2 ή ddr3 αφού την έχεις...

 

DDR2 σύμφωνα με αυτό http://www.pointofview-online.com/showroom.php?shop_mode=product_detail&product_id=128 και απ'ότι βλέπω λέει ότι είναι 512MB και όχι 1 GB!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας πίσω έχει άλλα 5-6 διαφορετικά μοντέλα της 210.

Υπάρχει και σε 1GB και γράφει SDDR3 -> http://www.pointofview-online.com/showroom.php?shop_mode=product_detail&product_id=259

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας πίσω έχει άλλα 5-6 διαφορετικά μοντέλα της 210.

Υπάρχει και σε 1GB και γράφει SDDR3 -> http://www.pointofview-online.com/showroom.php?shop_mode=product_detail&product_id=259

Ναι εχει συζητηθει και στην σελιδα 3, μαλλον αυτη που εκανες παραθεση ειναι.

Εχουν εκτος απο λαθος τιτλο και λαθος εικονα στο Public. 

Αν την πάω άραγε πίσω, μπορώ να πάρω πιστωτικό στο public ? 

 

Πήγα να την κουμπώσω στη μητρική και δεν έπαιζε λόγω μάλλον προβλήματος στη μητρική (δεν έκανε post με PCIx κάρτα γραφικών , μάλλον κάτι χάλασε) οπότε τσάμπα την πήρα :-(

Μπορεις να επιβεβαιωσεις αν μοιαζει με αυτη στο link απο πανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω παραγγειλει μια και μαλλον δεν την χρειαζομαι. Αν τελικα ερθει μαιλ να την παραλαβω απο καταστημα συνταγμα και καποιος ενδιαφερετε να μου το πει να τον ενημερωσω να παει να την παρει αντι για εμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...