Προς το περιεχόμενο

Το router δεν παίρνει ip (zte zxdsl 931 wii)


hall2001

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αναγκάστηκα και μίλησα κατευθείαν με του τεχνικούς του οτε όπως είχα κάνει και στο παρελθόν και με είχαν εξυπηρετήσει και μου είπαν ότι το πρόβλημα είναι στο kv και ότι θα στείλουν τεχνικό σήμερα η αύριο το πρωί να το δει.

Τώρα θα σας πω και το απίστευτο της υπόθεσης,H wind ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΗΛΩΣΕΙ ΤΗ ΒΛΑΒΗ ναι καλά ακούσατε δεν είχαν απολύτως καμία πληροφόρηση και αφού μιλάω μαζί τους και κλείνω σκάει το μήνυμα της αναφοράς βλάβης από τη wind.

Nα γελάσω η να βάλω τα κλάματα μου λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν ναι αλήθεια σας λέω από τη wind μου είπαν ότι το πρόβλημα είναι γενικότερο κι ότι είναι κι άλλοι με το ίδιο πρόβλημα.
Δεν τους πιστεύω πια με τίποτα.

Πριν λίγο πήρε ip/dns για κανα λεπτό και μετά πάλι τα ίδια επίσης το authentication failed έγινε ISP TIME OUT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει πραγματι να ειναι κατι γενικοτερο εφοσον με [email protected] μπαινεις κανονικα.τωρα τι μπορει να εχει γινει και ναμην δρομολοογειται η κινηση προς wind δεν ξερω.οποτε κανεις υπομονη να δεις.αν ειναι κατι γενικο τοσο το καλυτερο γιατι θα φτιαχτει πιο γρηγορα απο οτι αν ειναι κατι μεμονομενο.τωρα γιατι πιο πριν δεν το εδωσαν βλαβη δεν ξερω.μια στο εκατομμυριο μπορει να το κοιταγαν μαζικα και μετα απλα να εδωσαν κα ξεχωριστα την καθε γραμμη για βλαβη.ολα πλεον ειναι υποθεσεις.πες μας τι εγινε τελικα.ακομα Isp time out βγαζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ρε που μπλέξαμε σε ευχαριστώ ρε poulinos και για την υπομονή σου και για την βοήθεια σου.

συμβαινουν αυτα.απλα εσυ μπλεκεις λιγο παραπανω επειδη ειναι dslam οτε αλλα συνδεση wind.σε μενα ηταν πιο ευκολο γιατι ηταν ιδιοκτητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τίποτα,τώρα ο οτε μου λέει ότι δεν είναι γενικό το πρόβλημα και ότι κάτι άλλο συμβαίνει οπότε θα με καλέσουν σε λίγο στο κινητό να μου πουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω, πάντως, είχα το ίδιο πρόβλημα από την Παρασκευή (που συγχρόνισα για πρώτη φορά σε vdsl2/ΑΡΥΣ) μέχρι χθες το απόγευμα που πήρα ip για πρώτη φορά. Όλο το 4ήμερο μου έγραφε authentication failed, ενώ έπαιρνα κανονικά ip με τα στοιχεία του οτε. Προφανώς πρόκειται για δυο διαφορετικές περιπτώσεις, πάντως τα "συμπτώματα" ήταν ίδια. Θεωρώ ότι ήταν θέμα wind, δεν πρόλαβα να πάρω τηλέφωνο τον οτε, ούτε μου ανέφεραν ποτέ από wind ότι υπάρχει πρόβλημα από την πλευρά του οτε για το οποίο έστειλαν κάποιο αίτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το έφτιαξε ο οτε,μάλιστα με πήραν και 2 φορές να με ρωτήσουν αν είναι εντάξει,απ΄ ότι μου είπαν έριξαν όλο το κύκλωμα από αυτούς και πίσω στη wind και επανήλθε.

Φυσικά δεν υπήρχε ποτέ γενικό πρόβλημα και φυσικά για άλλη μια φορά τη δουλειά που θα έπρεπε να κάνει η WIND την έκανα εγώ όσο αναφορά την επικοινωνία δηλαδή μιας και δεν θα μπορούσα να κάνω κάτι άλλο και το τεχνικό μέρος της βλάβης που το έκαναν τα παιδιά στον οτε και τους ευχαριστώ πολύ.

Δηλαδή με λίγα λόγια όσες φορές χρειάστηκα τη wind  όλες τις φορές το φίδι από την τρύπα το έβγαλα εγώ σε προσωπική επικοινωνία με τους τεχνικούς του οτε στη περιοχή μου.

 

Άχρηστοι τεχνικοί άχρηστοι προϊστάμενοι και διευθυντές άχρηστο και μη λειτουργικό το σύστημα τους;

Δεν ξέρω αυτό που ξέρω όμως είναι ότι εγώ όσες φορές τους χρειάστηκα το αποτέλεσμα ήταν μια τρύπα στο νερό.

 

Να ευχαριστήσω και τα παιδιά εδώ στο φόρουμ για την πολύτιμη πραγματικά βοήθεια τους,να σται καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε πραγματα και θεματα που μπορεις να μιλησεις απευθειας με τον οτε λογω οτι πεφτεις σε dslam οτε καλο ειναι ναμιλας μαζι τους παρα να γινεται χαλασμενο τηλεφωνο.


ασχετα με το τι λεει η διαδικασια οτι ο παροχος πρεπει να δωσει βλαβη σε οτε.βεβαια αυτο γινεται μονο σε οσους ειναι σε Kv του οτε.αν εισαι σε ιδιοκτητο και παρεις τον οτε στο εχουν κλεισει στα μουτρα και σου λενε καλεσε τον παροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάνω που που είπαμε ότι ησυχάσαμε και θα χαρούμε τη vdsl μας, να το πάλι το γνωστό πρόβλημα δεν πέρασαν καλά-καλά 3 μέρες χρήσης. Λαμπάκι ίντερνετ κλειστό, ip δεν παίρνω, authentication failed. Είναι να γελάει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη κάθεσαι χολοσκάς και τσακώνεσαι με τη wind όπως εγώ,το τηλ των τεχνικών του οτε το έχεις,πάρε τους λοιπόν να τελειώνεις.

Να μου το θυμηθείτε δεν θα μας βγει σε καλό αυτή η ιστορία.

Α ρε kirileman σε πονάω και σε καταλαβαίνω.


Εν το μεταξύ δεν ξέρω που να σου απαντήσω πρώτα στο adslgr η εδώ χαχαχαχαχαχα :shifty:


Πάντως πρέπει να παραδεχτούμε και ναι θα το πω άλλη μια φορά και ας τρολάρω ο poulinos είναι κορφή     τ ε λ ο ς............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...