Προς το περιεχόμενο

SONY ERICSSON MH1 8.80 € @e-shop [ΤΕΛΟΣ]


leo06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πηρα καο εγω ενα ζευγαρι για το note2 μου αλλα παιζουν ποκυ αχνα..που ειναι ο ηχος ο φοβερός? Επισης δεν ηταν retail συσκευασια αλλα σε ενα απλο σακουλακι... μηπως την πάτησα?

 

 

πάτα το μεσαίο κουμπάκι φίλε μου....ανάμεσα στο + και -

 

σε σακουλάκι είναι,δεν τη πάτησες.... B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 444
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αρκετή γκρίνια διακρίνω... Και δε μπορώ να καταλάβω γιατί. Σήμερα νομίζω έκλεισα πάνω από 50 ώρες ακρόασης και μπορώ να πω ότι πάνε προς το καλύτερο συνέχεια. Δοκίμασα να τα συνδέσω πάνω σε ένα bluetooth a2dp που έχω (της sony) και έπαιζαν ακόμα καλύτερα! Μάλλον το βύσμα των κινητών (για μένα τουλάχιστον που έχω το Xperia T) ίσως δεν είναι αρκετό να οδηγήσει σωστά τα ακουστικά. Και ισχύει όπως προαναφέρθηκε ότι με καλύτερες πηγές αποδίδουν πολύ καλά.

Το μπάσο του είναι δυνατό και γεμάτο, απορώ πως μερικοί έχουν θέμα με αυτό...

EDIT: για την ώρα είμαι με το κόλπο στο κουμπί αλλά έχω παραγγείλει τον αντάπτορα. Όταν παραλάβω θα ποστάρω διαφορές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βάλε ένα μικρο TIRE UP να το κρατάει πατημένο φίλε μου.... B)

 

 

EDIT: για την ώρα είμαι με το κόλπο στο κουμπί αλλά έχω παραγγείλει τον αντάπτορα. Όταν παραλάβω θα ποστάρω διαφορές.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μετα απο χρονια λεπτομερους ενασχολησης μ με τα περι ηχου,μπορω να πω πως με εχουν μπερδεψει αρκετα τα ακουστικα...Θα  \τα δοκιμασω ακομα καιρο και θα αφησω κριτικη για λιγους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κινιτο παιζει καμπανα με μικροφωνα και κουμπακια και ολα, στο pc δεν παιζουν χωρις το κουμπακι πατημενο οποτε μεχρι να ερθει ο ανταπτορας επρεπε να βρω κατι

Οριστε τι εκανα και παιζουν καμπανα

post-244242-0-34583900-1387395051_thumb.jpg0

Απο ηχο ειναι τρομερα

Ευχαριστω τον TS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση σε κανέναν πιο ειδικό:Link.png Site: αυτό , μήπως κάνει την ίδια δουλειά με τα προηγούμενα adapters?Αν κάνει πάντως(που έτσι νομίζω δλδ), το ebay, είναι γεμάτο με adapters για iphone

 

ps:εγώ για motorola razr, το θέλω, αλλά από την περιγραφή, βλέπω ότι περιλαμβάνει και android phones.Please απαντήστε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βγάζεις από το σακκουλάκι που σου τα δίνουν, τα συνδέεις, τα βάζεις στα αυτιά σου, πατάς το μεσαίο κουμπί και βάζεις ένα τραγούδι να παίζει... Μερικές ώρες μετά αναρωτιέσαι γιατί ακόμα φοράς ακουστικά στα αυτιά και πατάς ένα κουμπί και δεν πιστεύεις πως πέρασε η ώρα... Μαγεία... Αν αγοράζατε κι εσείς μέχρι τώρα ακουστικά με ψυχολογικό όριο τα 10, 20 ή 30 ευρώ πιστεύοντας πως δεν αξίζει να επενδύσετε παραπάνω σε ακουστικά θα καταλάβετε τι χάνατε. Πιάσανε τόπο τα 24άμπιτα flac που κατέβαζα...

 

Τελικά δεν τα άνοιξα.... αυτή η βλακεία με τα κουμπάκια δεν ανοίγει με τίποτα... έβαλα ένα σφιχτηράκι και τέλος... άει...

 

Γιατί δεν πήρα τρία και πήρα μόνο ένα;;;; Γιατί;;;

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος τα πουλάει τα δικά του να κάνουμε το τεστ?


ερώτηση σε κανέναν πιο ειδικό:Link.png Site: αυτό , μήπως κάνει την ίδια δουλειά με τα προηγούμενα adapters?Αν κάνει πάντως(που έτσι νομίζω δλδ), το ebay, είναι γεμάτο με adapters για iphone

 

ps:εγώ για motorola razr, το θέλω, αλλά από την περιγραφή, βλέπω ότι περιλαμβάνει και android phones.Please απαντήστε...

είναι μικρό το κόστος για να κάνεις το τεστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά εξαιρετική ποιότητα για τα λεφτά τους στην προσφορά. Για την κανονική τους τιμή όμως είναι αρκετά τσιμπημένα. Τα συγκρίνω π.χ με αυτά:  http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005HP3OB0/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=electronics και είναι αρκετά κατώτερα (τα sony). Και παλι για την τιμή τους όμως εύκολα άξιζε να αγοράσεις 2-3 για καβάτζα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βγάζεις από το σακκουλάκι που σου τα δίνουν, τα συνδέεις, τα βάζεις στα αυτιά σου, πατάς το μεσαίο κουμπί και βάζεις ένα τραγούδι να παίζει... Μερικές ώρες μετά αναρωτιέσαι γιατί ακόμα φοράς ακουστικά στα αυτιά και πατάς ένα κουμπί και δεν πιστεύεις πως πέρασε η ώρα... Μαγεία... Αν αγοράζατε κι εσείς μέχρι τώρα ακουστικά με ψυχολογικό όριο τα 10, 20 ή 30 ευρώ πιστεύοντας πως δεν αξίζει να επενδύσετε παραπάνω σε ακουστικά θα καταλάβετε τι χάνατε. Πιάσανε τόπο τα 24άμπιτα flac που κατέβαζα...

 

Τελικά δεν τα άνοιξα.... αυτή η βλακεία με τα κουμπάκια δεν ανοίγει με τίποτα... έβαλα ένα σφιχτηράκι και τέλος... άει...

 

Γιατί δεν πήρα τρία και πήρα μόνο ένα;;;; Γιατί;;;

Αυτό ακριβώς. Φίλος μουσικός το περιέγραψε "σα να ακούς μουσική σε στούντιο".

 

Συμβουλή σε όσους δεν τα ακούνε σωστά: Πρέπει να μπουν μέσα στον ακουστικό πόρο και να τον φράξουν εντελώς. Αν φορώντας τα ακούτε ακόμη τον διπλανό σας να μιλάει δεν τα έχετε ακούσει ακόμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, όπως είχα γράψει και σε παλαιότερα post εδώ και εδώ στην αρχή ο ήχος των δικών μου ακουστικών δεν ήταν καθόλου καλός. Μετά από μία εβδομάδα όπου έχουν παίξει αρκετές ώρες, η διαφορά είναι πολύ μεγάλη σε σχέση με πριν, αλλά ακόμα πολύ μακριά από τα ιδεατά ακουστικά που περιγράφουν πολλοί σε αυτό το thread.

 

Έχω παίξει απο Metal και Soundtrack ταινιών μέχρι Jazz. Τα μπάσα αρκετά αδύναμα ώστε να μην γεμίζουν πολύ τον ήχο, και γενικά ο ήχος απλά καλός, όχι τρομερός και τα λοιπά επίθετα που έχουν χρησιμοποιηθεί (δεν σκοπεύω να προσβάλλω κάποιον, την εμπειρία μου περιγράφω). Ίσως να φταίει ότι πρέπει να παίξουν και άλλο για να στρώσουν περισσότερο, ίσως ότι τα τελευταία χρόνια ακούω μουσική αποκλειστικά από ένα home cinema που θεωρώ ότι παίζει σκέτο πολύ καλά μουσική. Ξέρω όμως ότι όλα αυτά στο κομμάτι ήχου είναι υποκειμενικά και ότι υπάρχουν αυτιά και αυτιά.

 

Το ερώτημα μου είναι αν μπορώ να ζητήσω να μου τα αντικαταστήσει το κατάστημα λόγω "χαμηλής" απόδοσης τους. Μπορεί να σταθεί κάτι τέτοιο; 'Η απλά η απάντηση είναι ότι τα standard μου είναι πιο ψηλά από τα standard των ακουστικών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...