Προς το περιεχόμενο

SONY ERICSSON MH1 8.80 € @e-shop [ΤΕΛΟΣ]


leo06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 444
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τον ρώτησα, 1.5 AU έξοδα αποστολής, το αγόρασα και ζήτησα request total για να συμπληρώσει το 1.5 δολλάριο.

Νομίζω πως το συγκεκριμένο adapter δεν είναι σωστό. Ειναι CTIA to OMTP. Με κάθε επιφύλαξη στο λέω γιατι δεν είμαι σίγουρος. Το συγκεκριμένο handsfree θέλει OMTP to CTIA. Οποιος μπορεί να επιβεβαιώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρέλαβα κι εγώ.. εξαιρετικός ήχος (δεν είμαι ιδιαίτερα "ψαγμένος" στα ακουστικά πάντως)

με LG P970 (Optimus Black) θέλει το κουμπάκι πατημένο για να παίξει σωστά.

Προς το παρόν έβαλα μια δέστρα με ένα μικρό αντικείμενο απο κάτω, και παίζει μόνιμα σωστά.

 

Υπάρχει τρόπος να παίξει κανονικά σαν hands-free (να παίζει το mic)
και ακόμα καλυτερα να παίζουν και τα volume +/- ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρέλαβα κι εγώ.. εξαιρετικός ήχος (δεν είμαι ιδιαίτερα "ψαγμένος" στα ακουστικά πάντως)

 

με LG P970 (Optimus Black) θέλει το κουμπάκι πατημένο για να παίξει σωστά.

Προς το παρόν έβαλα μια δέστρα με ένα μικρό αντικείμενο απο κάτω, και παίζει μόνιμα σωστά.

 

Υπάρχει τρόπος να παίξει κανονικά σαν hands-free (να παίζει το mic)

και ακόμα καλυτερα να παίζουν και τα volume +/- ?

 

Ναι, χρειάζεται το ανταπτοράκι για το οποίο γίνεται λόγος στο post ακριβώς από πάνω σου. Ακόμη δεν το έχει παραλάβει κάποιος να μας σιγουρέψει ότι λειτουργεί σωστά σε όλα του, όταν μας έρθει σε κανέναν μήνα, θα το συζητήσουμε. Πάντως το πλήκτρο trackID πολύ δύσκολα το βλέπω να λειτουργεί σε κινητά εκτός Sony-Ericsson.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, παρελαβα και εγω, πολυ καλα ακουστικα οπως εχει γραφτει, δεν θα το αναλυσω αυτο καθως δεν ειμαι και ειδικος (αλλα εχω την εντυπωση οτι ειναι εξαιρετικα). Θα πω για το τι λειτουργει και τι οχι. Ειχα ενα Link.png Site: ανταπτορακι απο ενα handsfree Philips (τυχαια, παλι απο προσφορα του eshop) το οποιο ηταν λεει για κινητα Nokia, Samsung και Sony-Ericsson. Με αυτο λειτουργει σαν ακουστικα, σε iPhone 4, iPod Classic, MacBook pro, και φανταζομαι παντου. Μικροφωνο και κουμπια δεν λειτουργουν. Μενει να το δοκιμασω οταν παω σπιτι με ενα Sony Ericsson Neo V που λογικα θα λειτουργει κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ρώτησα, 1.5 AU έξοδα αποστολής, το αγόρασα και ζήτησα request total για να συμπληρώσει το 1.5 δολλάριο.

 

Καλημέρα. Ουτε εμένα με αφησε να κάνω αγορά παρόλο που εκανα τα παραπάνω (μου ήρθε canceling mail)

 

Απο Amazon.de πήρα αυτο. 5 € χωρίς μεταφορικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε Samsung Galaxy S τα ακουστικά λειτουργούν κανονικά, χωρίς ανταπτορα και χωρίς να είναι πατημένο το κουμπί

τα κουμπιά δεν φαίνεται να κάνουν κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως το συγκεκριμένο adapter δεν είναι σωστό. Ειναι CTIA to OMTP. Με κάθε επιφύλαξη στο λέω γιατι δεν είμαι σίγουρος. Το συγκεκριμένο handsfree θέλει OMTP to CTIA. Οποιος μπορεί να επιβεβαιώσει.

Αυτό που καταλαβαίνω είναι πως το ανταπτοράκι αντιμεταθέτει τις 2 εσωτερικές επαφές στο βύσμα, συνεπώς είναι το ίδιο και για τις 2 μετατροπές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Sony Xperia tipo λειτουργούν μόνο σαν ακουστικά και μόνο με το κεντρικό κουμπί πατημένο

 

Σε Nokia Lumia 820 λειτουργούν πλήρως κανονικά (!) και σαν ακουστικά και σαν handsfree . (Επίσης τα ''+'' και '' -'' κουμπιά αυξομειώνουν την ένταση  )

 

Thanks και από τη μεριά μου στον ΤS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, χρειάζεται το ανταπτοράκι για το οποίο γίνεται λόγος στο post ακριβώς από πάνω σου. Ακόμη δεν το έχει παραλάβει κάποιος να μας σιγουρέψει ότι λειτουργεί σωστά σε όλα του, όταν μας έρθει σε κανέναν μήνα, θα το συζητήσουμε. Πάντως το πλήκτρο trackID πολύ δύσκολα το βλέπω να λειτουργεί σε κινητά εκτός Sony-Ericsson.

Όπως είπα νωρίτερα έχω ήδη τέτοιο ανταπτορα και όλα δουλεύουν ρολόι ως hands free εκτός από τα 3 κουμπιά - + του ήχου και το κάτω κάτω με το βελάκι.Μόνο το κεντρικό δουλεύει. όσο και να τα πατάω δεν γίνεται τίποτα. Δοκίμασα και κάνα 2 apps που ρυθμίζεις τα κουμπιά των hands free αλλά τζίφος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως το συγκεκριμένο adapter δεν είναι σωστό. Ειναι CTIA to OMTP. Με κάθε επιφύλαξη στο λέω γιατι δεν είμαι σίγουρος. Το συγκεκριμένο handsfree θέλει OMTP to CTIA. Οποιος μπορεί να επιβεβαιώσει.

 

 

Δεν νομίζω να έχει ιδιαίτερη σημασία... το L και R παραμένει ως έχει και τα άλλα δύο αλλάζουν θέση, άρα όπως και να τον δεις τον αντάπτορα κάνει την ίδια δουλειά...

 

CITA_OMAP.jpg

Με ένα τέτοιο νομίζω ότι είστε (είμαστε) καλυμένοι....

 

http://www.ebay.com/itm/261336263043

 

KcERlAr.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ανοίγει εύκολα και η διαφορά είναι μόνο μια αναστροφή, δεν είναι πιο εύκολο να αλλάξεις τα δύο καλώδια που φεύγουν απο την πλακέτα??? (δεν το έχω παραλάβει ακόμα οπότε δεν μπορώ να το τεστάρω...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Default ανοιγει το Track ID (αναγνωριση του κομματιου που παιζει αν καταλαβα) αλλα θελει sim για να δουλεψει, το δικο μου δεν ειχε εκεινη την ωρα και δεν ειδα ακριβως τι κανει. Νομιζω οτι μπορεις να το προγραμματισεις να ανοιγει αλλη εφαρμογη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...