Προς το περιεχόμενο

SONY ERICSSON MH1 8.80 € @e-shop [ΤΕΛΟΣ]


leo06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 444
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις πήρα και εγώ ένα παιδιά, σε xperia T θα το χρησιμοποιώ, οπότε φαντάζομαι δε να έχω θέματα γενικά. Btw με έψησε πολύ  η περιγραφή από το avclub! Και μόλις μου χάλασαν οι προηγούμενες sony ψείρες, οπότε έκατσε καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω για το ανταπτοράκι σε κανένα ευρωπαϊκό ebay, αλλά τίποτα ακόμη. Αν παραγγείλουμε από Κίνα, θα μας έρθουν μετά την πρωτοχρονιά, τέτοια  περίοδο που παραγγέλνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω για το ανταπτοράκι σε κανένα ευρωπαϊκό ebay, αλλά τίποτα ακόμη. Αν παραγγείλουμε από Κίνα, θα μας έρθουν μετά την πρωτοχρονιά, τέτοια  περίοδο που παραγγέλνουμε.

 

ε ναι λογικό! Αλλά δεν έχω καταλάβει που βοηθάει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι λογικό! Αλλά δεν έχω καταλάβει που βοηθάει αυτό;

 

Έδωσα ένα link πιο πάνω με ένα review των ακουστικών, εκεί εξηγεί με λεπτομέρεια τί και πώς.

Η περίληψη είναι πως τα συγκεκριμένα ακουστικά δεν λειτουργούν σωστά με τα σύγχρονα κινητά, παρουσιάζοντας τα εξής προβλήματα:

-Δεν λειτουργούν καθόλου ως handsfree. Δεν μπορείς να μιλήσεις και δεν λειτουργούν τα πλήκτρα τους.

-Τα ακουστικά βγάζουν χάλια ήχο, όπως όταν δεν τα έχεις πριζώσει σωστά. Για να ακούσεις σωστά, πρέπει να έχεις πατημένο το πλήκτρο ομιλίας.

Αγοράζοντας αυτό το ανταπτοράκι, όλα λειτουργούν σωστά.

Τα παρατάω, δεν βρίσκω τίποτα εύκολο στην Ευρώπη. Κίνα λοιπόν και αναμονή...

 

Νομίζω ότι πιο σωστή αγορά είναι αυτά το εύκαμπτο με το μικρό καλωδιάκι και όχι το απλό καρφάκι. Το απλό καρφάκι μαζί με το καρφάκι των ακουστικών θα προεξέχει πολύ και θα υπάρχει κίνδυνος να γίνει καμία ζημιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έδωσα ένα link πιο πάνω με ένα review των ακουστικών, εκεί εξηγεί με λεπτομέρεια τί και πώς.

Η περίληψη είναι πως τα συγκεκριμένα ακουστικά δεν λειτουργούν σωστά με τα σύγχρονα κινητά, παρουσιάζοντας τα εξής προβλήματα:

-Δεν λειτουργούν καθόλου ως handsfree. Δεν μπορείς να μιλήσεις και δεν λειτουργούν τα πλήκτρα τους.

-Τα ακουστικά βγάζουν χάλια ήχο, όπως όταν δεν τα έχεις πριζώσει σωστά. Για να ακούσεις σωστά, πρέπει να έχεις πατημένο το πλήκτρο ομιλίας.

Αγοράζοντας αυτό το ανταπτοράκι, όλα λειτουργούν σωστά.

Τα παρατάω, δεν βρίσκω τίποτα εύκολο στην Ευρώπη. Κίνα λοιπόν και αναμονή...

 

Νομίζω ότι πιο σωστή αγορά είναι αυτά το εύκαμπτο με το μικρό καλωδιάκι και όχι το απλό καρφάκι. Το απλό καρφάκι μαζί με το καρφάκι των ακουστικών θα προεξέχει πολύ και θα υπάρχει κίνδυνος να γίνει καμία ζημιά.

Ok ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ανταπτοράκι και στην Ελλάδα, σε λογική τιμή εκ πρώτης όψεως, αλλά κατόπιν παραγγελίας με έξοδα αποστολής €5.5

http://www.omnistore.gr/product_info.php?products_id=979&ref=bestprice.gr

Επεξ/σία από Voodooman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτό κάνει. http://www.planetmobile.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_css.tpl&product_id=4920&category_id=122&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=125

 

και σε μαύρο

http://www.planetmobile.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_css.tpl&product_id=4919&category_id=122&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

 

4,90 ευρώ

+

Έξοδα αποστολής :

  • Εντός Αττικής : 2,90 Euro
  • Εκτός Αττικής - Χερσαίοι Προορισμοί : 4,90 Euro
  • Εκτός Αττικής - Νησιωτικοί Προορισμοί : 4,90 Euro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα ειναι omtp to ctia αυτο; Το link που ποσταρε ο voodooman το ειχα βρει και εγω σε μια φαση, αλλα με εξοδα αποστολης η τιμη τους βγαινουν οσο πηρα τα IEM, οποτε καλυτερα με straps(αυτα που βαζουμε στα καλωδια του pc για cable management xD).

 

Edit: ακυρο και σε αυτο το site το ιδιο μου βγαινει.

θα παρω φενεται και αλλο IEM, να δοκιμασω για soldering.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο υπάρχει και στο e-shop λίγο πιο φθηνό, ιδίως αν κάνεις παραλαβή από κατάστημα.

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.010881

Δεν είμαι σίγουρος αν θα δουλέψει, αυτό απλά μοιάζει να είναι ένα μικρόφωνο, ώστε να συνδέσεις επάνω του ακουστικά και να τα μετατρέψεις σε handsfree.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα. Η συσκευασία είναι bulk μέσα σε σακουλάκι, περιέχει όμως 7 earpads, 4 πράσινα και 3 μαύρα + ένα κλιπσάκι . Με το τηλ μου (ZTE V967s) λειτουργούν κανονικά και τα κουμπιά.  

Ευχαριστώ και πάλι τον TS.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...