Προς το περιεχόμενο

SONY ERICSSON MH1 8.80 € @e-shop [ΤΕΛΟΣ]


leo06

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H κολληση ειναι πανευκολη υποθεση..Το θεμα ειναι για μενα που θελω να τα παραγγειλω να μοθ πει καποιος που ξερει απο ηχο αν ειναι κατι ιδιαιτερο σαν ακουστικα ή οχι...Γιατι εχω οποτε δν ξερω αν αξιζει να παρω αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 444
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@thanasis00

Αξίζει με το παραπάνω!

Μια μικρή βοήθεια απο head-fi : http://i.imgur.com/PzfjlVS.jpg

 

 

@liverpoolman φίλε μου ναι αξίζουν με το παραπάνω τα ακουστικά. Δεν είναι τυχαίο οτι είχε γίνει τέτοιος ντόρος μαζί τους ακόμα και όταν η τιμή τους ήταν η κανονική.

Έχω στην κατοχή μου ένα ζευγάρι fischer audio eterna των 50 ευρώ και ένα tdk ba200 των 200 ευρώ.

Κάποιες φορές προτιμώ τα sony ericsson σε σχέση με τα άλλα 2 για να ακούσω μουσική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει ότι έχουν πολύ καλό ήχο! Μπορώ να πω ότι έπαθα σοκ με τη πρώτη ακρόαση... Θα τους δώσω κι άλλο χρόνο να παίξουν να δω αν θα αλλάξει καθόλου ο ήχος τους, αλλά ναι, για 8,80€ είναι απίστευτος ήχος!

 

@GnG μόλις έκανα παραγγελία τον αντάπτορα από ebay... Δε πειράζει, ας περιμένω αυτόν να έρθει, και αν δε με βολέψει θα κάνω την επέμβαση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει ότι έχουν πολύ καλό ήχο! Μπορώ να πω ότι έπαθα σοκ με τη πρώτη ακρόαση... Θα τους δώσω κι άλλο χρόνο να παίξουν να δω αν θα αλλάξει καθόλου ο ήχος τους, αλλά ναι, για 8,80€ είναι απίστευτος ήχος!

 

@GnG μόλις έκανα παραγγελία τον αντάπτορα από ebay... Δε πειράζει, ας περιμένω αυτόν να έρθει, και αν δε με βολέψει θα κάνω την επέμβαση!

 Μετά τις πρώτες 100 ώρες θα τα ακούσεις ακόμα καλύτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή έχω ένα θέμα με τα in ear γιατί έχω στενή ακουστική τρύπα ( lol το ξέρω ότι ακούγεται κάπως αυτό^^) και δε μου κάθονται καλά, μπορεί να μας πει κάποιος αν στη συσκευασία έχουν και πολύ μικρού μεγέθους σιλικονάτα πρόσθετα;

 

Ναι έχουν και μικρά earpads

 

Από ποιότητα τι λένε; Αξίζουν;

 

Για 9 ευρώ είναι τζάμπα. Μη το σκέφτεσαι στα λεφτά αυτά δεν υπάρχουν καλύτερα ακουστικά, απλά πράγματα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια,random αγοραζετε; Βλεπω και παραλαβατε και ψαχνετε γιατι δεν παιζουν αν ειναι.... διαβαστε τις 2 πρωτες σελιδες.

Ενα recap εδω,για να παιξουν σε καινουριες συσκευες και οχι 2011 xperia που παιζουν χωρις να πειραξετε τιποτα,θελουν ειτε omtp to ctia adapter ποσταραν και καποια παιδια links πιο πριν,η να εχετε πατημενο το κεντρικο mic button συνεχεια και πριν τα βαλετε και καθως την χρηση τους,επισης για οποιον πιανουν τα χερια του μπορει να δοκιμασει το solder mod.

 

Τα ακουστικα χτυπανε σε ποιοτητα iem των 100+ euro αρκει να παρουν ενα burn-in και να εχετε καλη πηγη ηχου(οχι onboard καρτα ηχου) Χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν θα παιξουν καλα σε onboards,κινητα κτλπ απλα ψαξτε το λιγο το θεμα.

Εγω προτεινω foobar2000 με wasapi plugin και τα αρχεια σε 320kbps.

 

P.S Για οποιον σκοπευει να τα παρει και να τα βαλει σε ενα τυπου τουβλο-x mp3 θα προτεινα να παρει αλλα iem γιατι θα πανε χαμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ τα περιμένω. Δεν έχω καταλαβει, iPod Classic παίζουν; Και αν ναι, παίζουν καλά;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Δεν ξερω αν θα σου παιξουν χωρις πατημενο το mic button οπως ειπαμε πριν,αλλα το ipod ειναι καλη πηγη οποτε πιστευω οτι θα εισαι πολυ ικανοποιημενος με την ποιοτητα ηχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ τα περιμένω. Δεν έχω καταλαβει, iPod Classic παίζουν; Και αν ναι, παίζουν καλά;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω φίλε μου, αλλα σε συσκευές με μηλαράκι δεν παίζουν τα συγκεκριμένα. Θα πρέπει να κάνεις το κόλπο με το κουμπί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω φίλε μου, αλλα σε συσκευές με μηλαράκι δεν παίζουν τα συγκεκριμένα.

 

 

Παιζουν σε ολες τις συσκευες 3.5μμ,αν δεν δουλεψουν με την πρωτη απλα κανουμε οτι εχουμε πει στα προηγουμενα ποστς.

Ισως να κανω και λαθος αλλα δεν νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή τα έχω πάρει και εγώ. Σε ορισμένες συσκευές όπως αναφέρετε πολλοί εδώ μέσα δεν δουλεύουν ( πρέπει να έχεις πατημένο το κουμπί της κλήσης ). Ένα ωραίο κόλπο είναι με το μανταλάκι που έχουν μέσα για να τα πιάνεις σε ρούχα να πιάσεις το κουμπί κα ιέτσι θα είναι μονίμως πατημένο αι θα δουλεύουν απλά σαν ακουστικά...Στο Note 2 δεν δουλεύουν χωρίς το κουμπί πατημένο, στο 5800 δουλεύουν και σαν handsfree

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ τα περιμένω. Δεν έχω καταλαβει, iPod Classic παίζουν; Και αν ναι, παίζουν καλά;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Θέλουν πατημένο το κουμπί

IMG_0008_zps641415ef.jpg

Παίζουν τρελά <3

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε σχεση με τα sony mdr-ex700,θα εχουν μικρη διαφορα?ή αδικα θα τα παρω?τα μδρ φοβαμαι να τα παιρνω στην δουλεια,μην τα τσουρνεψουν......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε σχεση με τα sony mdr-ex700,θα εχουν μικρη διαφορα?ή αδικα θα τα παρω?τα μδρ φοβαμαι να τα παιρνω στην δουλεια,μην τα τσουρνεψουν......

Δεν εχω δοκιμασει τα mdr-ex700, αλλα reviews απο εμπειρους reviewers τα συγκριναν με τα XBA-4 200-300 ευρω ιεμ πιστευω οτι και καλυτερα να μην ειναι αξιζει να τα παρει καποιος :P

 

Edit:Απο οτι ειδα ειναι high class tier τα mdr,οποτε ναι θα αξιζει πιστευω για εναλλακτικα να εχεις τα mh1 που εχει το eshop.

Δεν πιστευω να εχουν τοση διαφορα...αλλα θα ηταν καλο να μας πεις και την γνωμη σου σε συγκριση με τα mdr,σιγουρα παντως αξιζει η αγορα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...