Προς το περιεχόμενο

Νέος ιός μπορεί και κλειδώνει τον υπολογιστή και ζητάει χρήματα για να τον ξεκλειδώσει!


Mau-Maus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χρησιμοποιηστε ασφαλη λειτουργεια και διαγραψτε το αρχειο θα ειστε μια χαρα :)

Χίλιες φορές από το να παλεύω να αποκρυπτογραφήσω τα αρχεία!

Thanks  ^_^

Θα έρθει η ωρα που θα ανοιχτεί το θέμα "Κόλλησα το CryptoLocker" να δω τοτε τι θα ειναι, μια χαρά ή μια τρομάρα

http://www.insomnia.gr/topic/505695-corrupted-files-docxls-%CE%B1%CF%80%CF%8C-virus-crilockb/?hl=cryptolocker&do=findComment&comment=52755254

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω? για να τρέξει δεν πρέπει να πατήσω εγώ κάποιο exe αρχείο? πως μπορεί να τρέξει και να εγκατασταθεί μόνος του σε ένα pc αφου πάντα ότι θέλω να εγκατασταθεί το pc με ρωτάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Linux ή MacOS παιδιά...γενικά Unix-like! Ούτε format κάθε τρεις και λίγο, registry cleans, defrags, antivirus...Σκεφτείτε πόσο χρόνο τρώτε που θα μπορούσατε να τον διαθέσετε αλλού!  

 

Αυτά υπάρχουν σε mac?

 

http://www.epsilonnet.gr/plist.aspx?mID=4,22#!TagID=1

 

Άντε γιατί μας έχετε πρήξει με τις βλακείες σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

300 USD / 300 EUR / similar amount in another currency. Αρα αν συνεχιζες θα εβλεπες οτι θελει 300 απο το νομισμα της χωρας στην οποια βρισκετε ο υπολογιστης.

 

έφυγα για Ιαπωνία...300 yen!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω? για να τρέξει δεν πρέπει να πατήσω εγώ κάποιο exe αρχείο? πως μπορεί να τρέξει και να εγκατασταθεί μόνος του σε ένα pc αφου πάντα ότι θέλω να εγκατασταθεί το pc με ρωτάει.

Έτσι είναι, εκτός αν έχεις κάνει μαμακία σε ρυθμίσεις ασφάλειας ή έχεις γενικά πολύ κακή συμπεριφορά ως χρήστης (μερικοί κλικάρουν όπου νά'ναι).

 

Όμως αυτό αφορά ένα τρόπο να κολλήσεις, υπάρχουν κι άλλοι. Αλλά ο συγκεκριμένος τρόπος, όπως ήδη σχολίασα, είναι καθαρά θέμα PEBKAC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έφυγα για Ιαπωνία...300 yen!!

παντως φαινεται να εχει μια εμμονη με το 300 ο δημιουργος δεν εξηγειται αλλιως..  :-D

Λες να μπορούμε να τη βγάλουμε καθαρή έτσι?  :P

Και τι σκεφτεσαι να μετακομισεις Ινδια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανησυχώ ιδιαίτερα γιατί οι εχθροπραξίες linuxάδων - windowsξάδων τελείωσαν απότομα και δεν έχω τελειώσει ακόμα τα νάτσος. πάντως παιδιά σκεφτείτε το εξής φοβερό. είσαι hackeroni τρελό και θέλεις να κάνεις σαματά. θα γράψεις πρόγραμμα στα linux που τα φοράει το 2% και δεν θα σε γράψει ούτε η τοπική εφημερίδα στην άνω τραχανοπλαγιά ή κάπου που θα βγεις ακόμα και στο cosmopolitan? 

αυτά! workbench 1.3 for ever.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως φαινεται να εχει μια εμμονη με το 300 ο δημιουργος δεν εξηγειται αλλιως..  :-D

 

Να του δώσουμε τριακόσιους που τους έχουμε εύκαιρους;; ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...