Προς το περιεχόμενο

Fargo - FX


NoisePollution

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλά στοιχεία από τους χαρακτήρες είναι copy-paste απο την ταινία.

Αν και αρχικά αυτό δεν μου πολυάρεσε στο τέλος επειδή είναι τόσο καλά προσεγμένα αφήνει θετικότατη εντύπωση.

 

Ακόμη νομίζω πως δεν έμειναν στην αντιγραφή μόνο από την ταινία αλλά γενικότερα από τους αδελφούς Coen.

Σε όλο το επεισόδιο ο Thorton μου θύμιζε πολύ τον Anton Chigurh (τον ψυχασθενή που έπαιζε ο Bardem) από το No Country for Old men, ιδιαίτερα στη τελευταία σκηνή. 

 

Η αντιγραφή δεν είναι κακή, αρκεί να γίνεται καλά και στο πρώτο επεισόδιο έκαναν καλή δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 638
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

True! Δεν έκανα το association γιατί δεν έχω παρακολουθήσει τα τελευταία LOtR. Και φαίνεται, γιατί μόλις τσέκαρα και δε λέγονται καν LOtR?! :unsure:

Hobbit? :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hobbit? :P

 

lol yes! Δεν είμαι φαν, αλλά θα τα έβλεπα μόνο και μόνο για τον Freeman, για να δω πώς στο καλό μπορεί να ενσαρκώσει ένα τέτοιο ρόλο. Έχει κάτι αυτός ο άθρωπος - η φάτσα του, το περπάτημά του, το πώς παρουσιάζει τον εαυτό του...Τον είδα τις προάλλες από κοντά στα θεατρικά βραβεία Olivier και μου φάνηκε απ'αυτούς τους τύπους που συμπαθείς σχεδόν αμέσως και επειδή μοιάζει διαρκώς σα να ντρέπεται ή να διστάζει, σου βγάζει αυτό που θες να τον προστατεύσεις ή, στην περίπτωση του Fargo, να τον υποστηρίξεις ως χαρακτήρα.

 

Ok, bromance rant over :/ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έσπασε και το δεύτερο. Ο Thornton κάθε δευτερόλεπτο που τον βλέπω είναι πραγματικά απόλαυση. Πόσο ιδιαίτεροι/ιδιόρρυθμοι/ιδιότροποι είναι όλοι οι χαρακτήρες? Πόσο?

 

υ.γ karatea  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Άλλο ένα φανταστικό επεισόδιο. Ωραία το δέσανε με την ταινία. Είχα διαβάσει ότι θα δούμε Key & Peele σε cameo μέσα στη σεζόν. Ίδωμεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά είναι καθηλωτική, και είναι από τις λίγες περιπτώσεις που αυτό ισχύει από το πρώτο επεισόδιο.

Καλά δε ο Thornton απολαυστικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...