Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής ηχείων για τον υπολογιστή μας.


WalkerSW

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, MixailDelta είπε

Δεν έγινε ανάποδα όμως, τέλος πάντων δεν πειράζει. 

Μία ακόμα παράμετρος για το αν θα αγοράσεις από Ελλάδα ή εξωτερικό δεν είναι και η υποστήριξη αν κάτι δεν πάει καλά πχ ελαττωματικό προϊόν, έξοδα αποστολής, χρόνος καθυστέρησης κτλ ;

Σαφώς. Πλην εάν υπάρχει κάλυψη εισαγωγέα/αντιπροσώπου εδώ. Αυτό έχει να κάνει με τη συμφωνία του με τον κατασκευαστή βασικά ή αν πρόκειται για υποκατάστημα της εταιρίας ο εισαγωγέας/αντιπρόσωπος. Πολύ χλωμό νομίζω δεδομένου του μεγέθους της εταιρίας.

Επεξ/σία από Pleo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

στέλνει το site της creative ελλάδα; με τι κόστος; φαίνεται vfm μηχάνηματακι. τα περι dolby κλπ νομίζω δεν έχουν σημασία για μένα γιατί απλά θα streamάρουν απο netflix και κλασική tv.(προορίζεται για γονείς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, haris013 είπε

στέλνει το site της creative ελλάδα; με τι κόστος; φαίνεται vfm μηχάνηματακι. τα περι dolby κλπ νομίζω δεν έχουν σημασία για μένα γιατί απλά θα streamάρουν απο netflix και κλασική tv.(προορίζεται για γονείς)

https://en.creative.com/p/speakers/creative-stage

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ εγώ έχω μπει στο membership program και μαζεύω πόντους που μεταφράζονται σε μείωση του κόστους αγοράς. Λέτε να μην στέλνει Ελλάδα;

Έχω αγοράσει δύο φορές από το ευρωπαικό site. Με DHL σου έρχεται. Η διαδρομή είναι Ολλανδία>Βέλγιο>Ουγγαρία>Ελλάδα. Μεταφορικά πληρώνεις μόνο, δεν έχει τελωνείο. Πολλές φορές βγάζει σε προσφορά με δωρεάν μεταφορικά ή και πτώση τιμών.

Κοινώς μπαίνετε κάθε μέρα (παίρνεις και πόντους έτσι) και παρακολουθήστε το. Σίγουρα θα βρείτε και προσφορές.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Pleo είπε

Εδώ εγώ έχω μπει στο membership program και μαζεύω πόντους που μεταφράζονται σε μείωση του κόστους αγοράς. Λέτε να μην στέλνει Ελλάδα;

Έχω αγοράσει δύο φορές από το ευρωπαικό site. Με DHL σου έρχεται. Η διαδρομή είναι Ολλανδία>Βέλγιο>Ουγγαρία>Ελλάδα. Μεταφορικά πληρώνεις μόνο, δεν έχει τελωνείο. Πολλές φορές βγάζει σε προσφορά με δωρεάν μεταφορικά ή και πτώση τιμών.

Κοινώς μπαίνετε κάθε μέρα (παίρνεις και πόντους έτσι) και παρακολουθήστε το. Σίγουρα θα βρείτε και προσφορές.

ωραιος dude. εχει μερικά ενδιαφέροντα πραγματάκια η creative. αν δεν τα είχε κάνει μπάχαλο παλιώτερα με τους drivers στις κάρτες της θα είχε πολύ καλύτερο reputation τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/1/2019 στις 10:00 ΜΜ, haris013 είπε

Για studio χρήση; Γενικά Όχι, το a5x από την άλλη είναι πολύ δυνατή επιλογή 

audio engine A2+ η Α3X adam, καποια απο αυτα τα 2 μαλον θα επερνα και για συνδεσω και με το subwoofer της ειδιας εταιριας καποια στιγμη

τα εχεις ακουσει εσυ αυτα ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vasilios_n είπε

audio engine A2+ η Α3X adam, καποια απο αυτα τα 2 μαλον θα επερνα και για συνδεσω και με το subwoofer της ειδιας εταιριας καποια στιγμη

τα εχεις ακουσει εσυ αυτα ??

οχι έχω ακούσει τα μεγάλα adam μόνο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Pleo είπε

Εδώ εγώ έχω μπει στο membership program και μαζεύω πόντους που μεταφράζονται σε μείωση του κόστους αγοράς. Λέτε να μην στέλνει Ελλάδα;

Έχω αγοράσει δύο φορές από το ευρωπαικό site. Με DHL σου έρχεται. Η διαδρομή είναι Ολλανδία>Βέλγιο>Ουγγαρία>Ελλάδα. Μεταφορικά πληρώνεις μόνο, δεν έχει τελωνείο. Πολλές φορές βγάζει σε προσφορά με δωρεάν μεταφορικά ή και πτώση τιμών.

 

Πες όμως ενδεικτικά και πόσο είναι τα μεταφορικά. Πολύ ενδιαφέρον το Stage, όποιος το πάρει ας μας πει εντυπώσεις μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Vangelis_D9 είπε

Πες όμως ενδεικτικά και πόσο είναι τα μεταφορικά. Πολύ ενδιαφέρον το Stage, όποιος το πάρει ας μας πει εντυπώσεις μετά.

Δεν χρειάζεται. Για τη Stage 2.1 είναι έτσι κι αλλιώς δωρεάν τα μεταφορικά καθώς κοστίζει 79.99, δηλαδή 99 λεπτά πιο πάνω από το όριο των 79 ευρώ που όλα είναι free shipping. 👌

Επεξ/σία από Pleo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παρήγγειλα τελικά. Από creative, σύνολο 78.99, δέχτηκε και ένα ευρώ έκπτωση χωρίς να προσθέσει μεταφορικά. Αναμονή για παραλαβή. Για τηλεόραση hdmi, για το pc τι προτείνετε; Να πάρω οπτική; Κάρτα ήχου δεν έχω, ούτε dac. Οπότε ότι κάνει της μητρικής. Ελπίζω να μην έχω φύσημα από ρεύμα..

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, nikpoth είπε

Την παρήγγειλα τελικά. Από creative, σύνολο 78.99, δέχτηκε και ένα ευρώ έκπτωση χωρίς να προσθέσει μεταφορικά. Αναμονή για παραλαβή. Για τηλεόραση hdmi, για το pc τι προτείνετε; Να πάρω οπτική; Κάρτα ήχου δεν έχω, ούτε dac. Οπότε ότι κάνει της μητρικής. Ελπίζω να μην έχω φύσημα από ρεύμα..

Ή αναλογική minijack κατ' ευθείαν από την έξοδο της motherboard ή με κάποια κάρτα ήχου που έχει έξοδο οπτική θα έλεγα.

Φύσημα δεν νομίζω να έχεις από την αναλογική ωστόσο λόγω θορυβώδους εσωτερικού του PC, δεν αποκλείεται κάποιος (μικρός) θόρυβος να περνάει.

30 λεπτά πριν, Romanzo Criminale είπε

Το σκέφτομαι και εγώ επειδή είναι μια φθηνή εναλλακτική.. από το να πάω να σκάσω 130 για το Marshall Acton.

Στη μουσική είναι καλύτερο το Marshall παρ' όλο που και εκεί η stage θα υπερτερεί στο χαμηλό.

Επεξ/σία από Pleo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Pleo είπε

Ή αναλογική minijack κατ' ευθείαν από την έξοδο της motherboard ή με κάποια κάρτα ήχου που έχει έξοδο οπτική θα έλεγα.

Φύσημα δεν νομίζω να έχεις από την αναλογική ωστόσο λόγω θορυβώδους εσωτερικού του PC, δεν αποκλείεται κάποιος (μικρός) θόρυβος να περνάει.

Στη μουσική είναι καλύτερο το Marshall παρ' όλο που και εκεί η stage θα υπερτερεί στο χαμηλό.

Έχει οπτική ή motherboard. Το σκέφτομαι γιατί τώρα, με ένα Sony srs-xb20 μου φαίνετε ότι ακούω παρεμβολή όταν το έχω με 3.5,  Ίσως από το κουτί; , ίσως από τα άλλα καλώδια οθόνης, δικτύου κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, nikpoth είπε

Έχει οπτική ή motherboard. Το σκέφτομαι γιατί τώρα, με ένα Sony srs-xb20 μου φαίνετε ότι ακούω παρεμβολή όταν το έχω με 3.5,  Ίσως από το κουτί; , ίσως από τα άλλα καλώδια οθόνης, δικτύου κτλ.

Τυχερός άμα έχει οπτική η motherboard. Κλείδωσε η σύνδεση του PC έτσι.

Να μας πεις εντυπώσεις. Ειδικά τι διαφορά κάνουν τα modes ήχου που έχει η ηχομπάρα.

Επεξ/σία από Pleo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikpoth είπε

Την παρήγγειλα τελικά. Από creative, σύνολο 78.99, δέχτηκε και ένα ευρώ έκπτωση χωρίς να προσθέσει μεταφορικά. Αναμονή για παραλαβή. Για τηλεόραση hdmi, για το pc τι προτείνετε; Να πάρω οπτική; Κάρτα ήχου δεν έχω, ούτε dac. Οπότε ότι κάνει της μητρικής. Ελπίζω να μην έχω φύσημα από ρεύμα..

Περιμένουμε εντυπώσεις, μην μας στήσεις.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...