Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής ηχείων για τον υπολογιστή μας.


WalkerSW

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Vangelis_D9 είπε

Χμμ θέλει ψάξιμο αυτό, το δυσκολεύεις με τόσο μικρό χώρο που έχεις, με τα πανασόνικ που τα χώρεσες;

τα μπροστνα ευκολα (τοιχος) sub παλι ευκολα διπλα στα ποδια στο γραφείο τα πισω ειχα ενα θέμα αλλα κουτσά στραβά χώρεσαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπορείς να πας σε καλύτερο αλλά θέλεις κανένα 900άρι. Θα παίζει βέβαια πεντακόσιες εκατον τριαντα πέντε χιλιάδες φορές καλύτερα από το όλα-σε-ένα-ψάχνω-να-το-βρω-μπάσο που έχεις.

18 τ.μ. μια χαρά θα παίξει. Σε μικρότερο θα είχες θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβαζα 8 τετραγωνικά αντί για 18, μπερδεύτηκα χτες. Οπότε ο φίλος να κοιτάξει τι φράγκα μπορεί να διαθέσει και μετά να ακούσει σοβαρές προτάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://en.creative.com/p/headphones-headsets/creative-aurvana-platinum

Αξίζουν σε αυτή τη τιμή;

Στην λίστα μου είναι :

1. JBL E65BTNC 

2. JBL E55BT

3.  Skullcandy  Crusher  Wireless 

Αν είμαι off-topic παρακαλώ ενημερώστε, αν και πιστεύω ότι ενδιαφέρει αρκετούς ένα καλό σετ ακουστικών! 

 

     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε αυτή την τιμή που είναι το 1/3 της αρχικής σαφέστατα αξίζουν. Και μόνο τον 50άρη οδηγό να σκεφτείς σε σχέση με τα υπόλοιπα που έχουν 40άρη.

Απλά δεν έχω καταλάβει κάτι. Θέλεις οπωσδήποτε και Noise Cancelling?

Το λέω γιατί σε Creative άμα είναι να ανέβεις λίγο ακόμα και να πας στα SXFI Air. Με 50άρη οδηγό κι αυτά, χωρίς Noise Cancelling αλλά με τεχνολογία SXFI και HRTF όπως ποτέ μέχρι τώρα σε ακουστικό, app, Micro SD αποσπώμενο μικρόφωνο για να βάλεις άλλο αν θες για gaming.... touch controls και εμφάνιση που σκίζει. Σαν τα JBL συν το χρώμα του Led κύκλου.

Εγώ σε αυτά θα πήγαινα.

Επεξ/σία από Pleo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Pleo είπε

Σε αυτή την τιμή που είναι το 1/3 της αρχικής σαφέστατα αξίζουν. Και μόνο τον 50άρη οδηγό να σκεφτείς σε σχέση με τα υπόλοιπα που έχουν 40άρη.

Απλά δεν έχω καταλάβει κάτι. Θέλεις οπωσδήποτε και Noise Cancelling?

Το λέω γιατί σε Creative άμα είναι να ανέβεις λίγο ακόμα και να πας στα SXFI Air. Με 50άρη οδηγό κι αυτά, χωρίς Noise Cancelling αλλά με τεχνολογία SXFI και HRTF όπως ποτέ μέχρι τώρα σε ακουστικό, app, Micro SD αποσπώμενο μικρόφωνο για να βάλεις άλλο αν θες για gaming.... touch controls και εμφάνιση που σκίζει. Σαν τα JBL συν το χρώμα του Led κύκλου.

Εγώ σε αυτά θα πήγαινα.

Τα JBL E55BT έχουν 50άρη οδηγό! 

Κοιτάω περισσότερο για συνδυασμό χαρακτηριστικών, δεν βιάζομαι να αγοράσω, θέλω να πάρω κάτι καλό για να αντέξει στον χρόνο! 

Ένα επιπλέον χαρακτηριστικό είναι να δουλεύουν και ενσύρματα για μικρόφωνο, Ραδιόφωνο κτλ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, MixailDelta είπε

Τα JBL E55BT έχουν 50άρη οδηγό! 

Κοιτάω περισσότερο για συνδυασμό χαρακτηριστικών, δεν βιάζομαι να αγοράσω, θέλω να πάρω κάτι καλό για να αντέξει στον χρόνο! 

Ένα επιπλέον χαρακτηριστικό είναι να δουλεύουν και ενσύρματα για μικρόφωνο, Ραδιόφωνο κτλ!

Όλα δουλεύουν και ενσύρματα βασικά.

Ναι έχεις δίκιο. Τα 55άρια έχουν 50άρη οδηγό.

Τις... κρανιοεγκεφαλικές γλυκώσεις (SkullKandy) πως και τις έβαλες στη σύγκριση; Για λόγους ντη-ζάην να υποθέσω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Pleo είπε

Όλα δουλεύουν και ενσύρματα βασικά.

Ναι έχεις δίκιο. Τα 55άρια έχουν 50άρη οδηγό.

Τις... κρανιοεγκεφαλικές γλυκώσεις (SkullKandy) πως και τις έβαλες στη σύγκριση; Για λόγους ντη-ζάην να υποθέσω; 

Είναι πανέμορφα όντως (έχω μια αδυναμία στις νεκροκεφαλές σαν αναρχοαυτόνομος 😁 ) και λόγω μπάσου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, MixailDelta είπε

Είναι πανέμορφα όντως (έχω μια αδυναμία στις νεκροκεφαλές σαν αναρχοαυτόνομος 😁 ) και λόγω μπάσου!

Το μπάσο θα το έχεις με 50άρη οδηγό.

Από κει και πέρα, μια μικρή λεπτομέρεια που αφορά την ποιότητα μετάδοσης ήχου μέσω Bluetooth. Μόνο το πρώτο Creative που κοιτάς (Aurvana Platinum) έχει aptX. Αν και δεν είναι μόνο αυτό που παίζει ρόλο στην ποιότητα ήχου μέσω Bluetooth. 

Επεξ/σία από Pleo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Pleo είπε

Το μπάσο θα το έχεις με 50άρη οδηγό.

Από κει και πέρα, μια μικρή λεπτομέρεια που αφορά την ποιότητα μετάδοσης ήχου μέσω Bluetooth. Μόνο το πρώτο Creative που κοιτάς (Aurvana Platinum) έχει aptX. Αν και δεν είναι μόνο αυτό που παίζει ρόλο στην ποιότητα ήχου μέσω Bluetooth. 

Με έπιασες στον ύπνο με τα Creative SXFI Air, πρέπει να μελετήσω και επανέρχομαι, αν κατάλαβα καλά παίρνεις τα ακουστικά και extra το κοντρόλ!

Επεξ/σία από MixailDelta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MixailDelta είπε

Με έπιασες στον ύπνο με τα Creative SXFI Air, πρέπει να μελετήσω και επανέρχομαι, αν κατάλαβα καλά παίρνεις τα ακουστικά και extra το κοντρόλ!

Ποιο κοντρόλ; Με το καλάμι; 😁

Όχι βρε, μάλλον μπερδεύτηκες με τον SXFI Amp. Ας πούμε ότι τα ακουστικά έχουν έναν τέτοιον Amp ενσωματωμένο μέσα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Pleo είπε

Ποιο κοντρόλ; Με το καλάμι; 😁

Όχι βρε, μάλλον μπερδεύτηκες με τον SXFI Amp. Ας πούμε ότι τα ακουστικά έχουν έναν τέτοιον Amp ενσωματωμένο μέσα τους.

Οπότε και δεν χρειάζεται extra SXFI Amp γιατί σε λίγο θα βγούμε στη ζητιανιά 😁

Με κόλλησες άγρια με τα Creative SXFI Air για αλλού πήγαινα από αλλού μου ήρθε 😁

Τα οποία είπαμε έχουν και όλες τις ενσύρματες λειτουργίες μικρόφωνο, ραδιόφωνο, κλήσεις! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κλήσεις δεν ξέρω αν λειτουργούν ενσύρματα. Line in έχουν πάντως και φαντάζομαι πως θα λειτουργεί χωρίς μπαταρία. και λέει ότι στη συσκευασία το αναλογικό καλώδιο είναι 4 pole. Αυτό σημαίνει μάλλον ότι είναι και για το ...όφωνο. Κι εδώ φαντάζομαι πως θα λειτουργεί η κλήση ενσύρματα.

Έχω κι εγώ απορίες μη νομίζεις. Το USB interface πάντως όλα τα λεφτά. Εδώ σημαίνει ότι το δουλεύεις και ψηφιακά ενσύρματα συνδεμένο.

BUY! 👌

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ένα είναι μουγκό χαμηλά και στις μεσαίες, το άλλο μουγκό ψηλά. Κανένα από τα δύο. Δες κάποιο studio monitor ηχείο εφ' όσον η χρήση θα είναι σε desktop.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...